نکاتی که باید پیش از اقدام برای اخذ پاسپورت دومینیکا در مورد مالیات بدانید

نکاتی که باید پیش از اقدام برای اخذ پاسپورت دومینیکا در مورد مالیات بدانیداخذ پاسپورت دوم راه حل موثری برای بسیاری از مشکلات است (از تسهیل نمودن پروسه باز کردن حساب در بانک های اروپایی گرفته تا بدست آوردن آزادی سفر بدون ویزا و کسب موقعیت های جدید تجاری. برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا با سیستم مالیاتی دوستانه و مساعد خود توصیف می شود.

پاسپورت دومینیکا

اخذ پاسپورت دوم راه حل موثری برای بسیاری از مشکلات است (از تسهیل نمودن پروسه باز کردن حساب در بانک های اروپایی گرفته تا بدست آوردن آزادی سفر بدون ویزا و کسب موقعیت های جدید تجاری و ترفیع جایگاه فرد در دنیای امروز). برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از 5 برنامه کشورهای حوزه کارائیب است که افراد متمول را قادر می سازد به اهداف خود دست یابند. دومینیکا با سیستم مالیاتی دوستانه و مساعد خود توصیف می شود. 

وضعیت مالیات بر افراد

فرد مقیم مالیاتی دومینیکا فردی است که حداقل به مدت 183 روز در سال در داخل خاک این کشور اقامت داشته باشد. افراد مقیم دومینیکا موظف هستند بر درآمد خود در سراسر جهان مالیات بپردازند، درحالی که افراد غیر مقیم هیچ گونه مالیاتی نمی پردازند و تنها چنانچه در کشور دومینیکا درآمد کسب نمایند باید بر سود حاصل از منابع داخل جزیره دومینیکا مالیات پرداخت نمایند.

مالیات بر درآمد بر اساس یک مقیاس تصاعدی محاسبه می گردد:

اولین 20 هزار دلار کارائیب شرقی (XCD) شامل 15 درصد مالیات می شود.

·30 هزار دلار بعدی – 25 درصد مالیات.

بالای 50 هزار دلار – 35 درصد مالیات.

درآمد مشمول مالیات، سود حاصل از اشتغال، کسب و کار، اجاره املاک و مستغلات، حق الامتیاز، بهره، جایزه و انعام و غیره می باشد. مالیات فقط بر سودهای بالاتر از 20 هزار دلار کارائیب شرقی (معادل 7400 دلار آمریکا) اعمال می گردد.

در تابستان 2017 دولت دومینیکا تغییرات احتمالی در شرایط اخذ اقامت مالیاتی این کشور را اعلام نمود. نخست وزیر دومینیکا، روزولت اسکریت اظهار کرد که در چشم انداز میان مدت تغییراتی در این برنامه ایجاد خواهد شد. شهروندانی که از طریق سرمایه گذاری تابعیت دومینیکا را دریافت کرده اند، قادر خواهند بود اقامت مالیاتی این کشور را دریافت نموده و شماره شناسایی مربوط به مالیات دهندگان را بدون نیاز به حضور در کشور به مدت 183 روز در طول سال دریافت کنند.

شرط اصلی در اخذ وضعیت مالیات دهندگی، تمایل به پرداخت حداقل مبلغ مالیات بر درآمد به خزانه دولت به صورت سالیانه است. بر طبق نتایج بررسی های مقدماتی، رئیس دولت بیان نمود که مجموع وجوهی که به صورت اضافی از سرمایه گذاران خارجی دریافت شده، بیشتر از مجموع مبلغ مالیات هایی خواهد بود که بر سود اعمال شده است (34 میلیون دلار در سال 2016).

دولت دومینیکا قصد دارد به زودی سیستم مالیاتی را تسهیل کند. روزولت اسکریت اظهار کرده است که دولت برنامه دارد یک نرخ مالیات بر درآمد واحد تعیین کند. انتظار می رود نرخ های مالیاتی 15 درصد و 25 درصد منسوخ گردند. در قالب این ابتکار، شهروندان دومینیکا در صورتی که درآمد آنان به آستانه ای برسد که نرخ مالیاتی 35 درصدی بر آن اعمال می شود، موظف به پرداخت مالیات بر درآمد خواهند بود. ضمناً گزینه ای نیز مد نظر است که بر اساس آن حداقل درآمد مشمول مالیات به 25 هزار دلار کارائیب شرقی افزایش داده شود.

وضعیت مالیات اشخاص حقوقی

اشخاص حقوقی که مقیم مالیاتی کشور دومینیکا هستند، موظف به پرداخت مالیات بر درآمدهای خود در سراسر جهان می باشند. نرخ بهره مالیات بر درآمد 30 درصد است. افراد غیر مقیم تنها بر سودهای به دست آمده در خاک دومینیکا مالیات می پردازند. نرخ مالیات 15 درصد می باشد. در دومینیکا بر سود حاصل از سرمایه و سود سهام مالیات اعمال نمی گردد در نتیجه افرادی که با هدف اخذ پاسپورت دومینیکا در پروژه های تایید شده دولت دومینیکا سرمایه گذاری کرده و سهام دار می شوند مالیاتی بر سود حاصل از این سهام پرداخت نخواهند کرد.

شرکتهای ثبت شده در خارج از کشور، تعطیلات مالیاتی 20 ساله دریافت می کنند (مشوق دولتی جهت کاهش مالیات یا معافیت مالیاتی) و مالیات بر درآمد، مالیات بر سود شرکت، مالیات بر ارث و ثروت پرداخت نمی کنند. چنین شرکت هایی هزینه سالیانه ثبت و مالیات سالیانه دولتی پرداخت می نمایند.

شرایط پرداخت مالیات بر ارزش افزوده

در دومینیکا، مالیات بر ارزش افزوده بر فروش کالاها و ارائه خدمات در جزیره و نیز واردات کالا به کشور اعمال می گردد. نرخ مالیات بر ارزش افزوده 15 درصد می باشد. کسب و کارهای مربوط به هتل ها و مراکز غواصی نرخ مالیاتی کاهش یافته 10 درصدی را پرداخت می کنند.

ثبت نام برای پرداخت مالیات بر ارزش افزوده و دریافت شناسه مالیاتی در صورتی لازم است که مبلغ عرضه سالیانه از 120 هزار دلار کارائیب شرقی تجاوز نماید. افرادی که در زمینه اجاره املاک تجاری و ارائه خدمات اقامت در هتل مشغول به کار هستند، چنانچه کل مبلغ عرضه آنان بیش از 60 هزار دلار کارائیب شرقی باشد، موظف به ثبت نام خود جهت پرداخت مالیات می باشند.

مالیات بر املاک و مستغلات

در دومینیکا مالیات بر املاک و مستغلات وجود ندارد، اما یک هزینه شهرداری محلی وجود دارد که باید سالیانه توسط مالکین املاک پرداخت گردد و به منطقه بستگی دارد. این هزینه به طور متوسط 1.27 درصد ارزش بازار ملک مورد نظر می باشد.

انواع دیگر هزینه ها

مالیات بر ارث در دومینیکا اعمال نمی گردد، اما در برخی موارد هدایا مشمول مالیات انتقال اموال می شوند. گاهی لازم است 1 درصد هزینه اموال منتقل شده به صندوق تضمین مالی، 2.5 درصد هزینه دادگاه و 3 درصد هزینه وکیل پرداخت شود.

حقوق بگیران 4.75 درصد از درآمد خود را ماهیانه به صندوق بیمه اجتماعی می پردازند، اما این مبلغ نباید از 6,000 دلار کارائیب شرقی تجاوز نماید.

اظهارنامه های مالیاتی سالیانه تا 31 مارس هر سال اعلام می شوند که به دنبال آن سال مالی آغاز می شود. درصورت از دست دادن ضرب العجل برای ارسال مدارک و بدهی های مالیاتی، جریمه ای به میزان 5 درصد مبلغ اعمال می گردد. نرخ بهره پرداخت عقب افتاده ماهیانه 1 درصد می باشد.چگونه برای اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری اقدام کنیم؟

برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا که در سال 1991 شروع به کار نمود، یکی از قدیمی ترین برنامه های موجود در دنیاست. امروزه وجوه سرمایه گذاری که از سرمایه گذاران به دست می آید، در بخش های دولتی و خصوصی اقتصاد دومینیکا استفاده می شوند.

سرمایه گذارانی که علاقمند به اقدام برای اخذ پاسپورت دومینیکا هستند، دو گزینه سرمایه گذاری در اختیار دارند:

کمک به صندوق دولتی: مبلغ درخواست به ازای هر متقاضی حداقل 100 هزار دلار آمریکاست. این مبلغ برای دو متقاضی حداقل 175 هزار دلار، و برای یک خانواده چهار نفره حداقل 200 هزار دلار است.

سرمایه گذاری در املاک. حداقل مبلغ سرمایه گذاری 200 هزار دلار است. متقاضی می تواند از میان پروژه های تصویب شده توسط دولت، گزینه ای را انتخاب کند.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا

سفر بدون ویزا به بیش از 119 کشور (شامل کشورهای حوزه شنگن، انگلستان، سنگاپور و هنگ کنگ)

احتمال اخذ ویزاهای بلند مدت آمریکا و کانادا

بهینه سازی سیستم مالیاتی

ایجاد یک پایگاه رزرو خارج از وطن فرد سرمایه گذار برای شرایط اضطراری

نگهداری پول و سرمایه با یک ارز باثبات در بانک های مطمئن

اعضای وابسته خانواده فرد سرمایه گذار (فرزندان زیر 30 سال، والدین بالای 55 سال) می توانند همراه با فرد اصلی در پرونده گنجانده شوند. پروسه درخواست کاملاً مجزاست و 3 الی 5 ماه به طول می انجامد. شهروندان ایران، سوریه و یمن واجد شرایط شرکت در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا هستند.
           برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش