افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟

افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟اغلب دو اصطلاح "گرین کارت" و "PR کارت" به جای یکدیگر استفاده میشوند. با اینکه هر دو مدرک شبیه هم هستند ولی دقیقاً یکسان نیستند. دقت داشته باشید که این افراد هنوز شهروند نشده اند.

اغلب دو اصطلاح "گرین کارت" (کارتی که به افراد دارنده اقامت دائم آمریکا داده می شود) و "PR کارت" (کارتی که به افراد دارنده اقامت دائم کانادا داده می شود) به جای یکدیگر استفاده میشوند. با اینکه هر دو مدرک شبیه هم هستند ولی دقیقاً یکسان نیستند.

گرین کارت اصطلاح عامیانه ای است که به کارت شناسایی که آمریکا به مهاجران مقیم دائم داده، گفته میشود. دقت داشته باشید که این افراد هنوز شهروند نشده اند. نام گرین به این خاطر به آن داده شده که این مدرک خودش در سالهای 1946-1964 سبز رنگ بوده و از 2010 نیز دوباره سبز شد.

در کانادا هم کارت اقامت دائم به همین منظور صادر میشود، برای شناسایی مهاجرانی که میتوانند به طور دائم در کانادا زندگی کنند اما شهروند نیستند.

تفاوت اصلی بین این دو مدرک، چگونگی دریافت این دو مدرک و تعهداتی است که دارنده هر کدام خواهند داشت. علاوه بر روش های معمول مهاجرت از قبیل کار و اسپانسرشیپ خانواده، آمریکا ویزای دیگری تحت عنوان لاتاری ارائه میدهد که بیشتر به عنوان "گرین کارت لاتاری" شناخته میشود. در کانادا چنین پروسه ای برای کسب اقامت دائم وجود ندارد.

مقیمان دائم در هر دو کشور باید تعهدات خاصی را انجام دهند. در آمریکا مقیمان دائم درست مثل شهروندان باید برای پولی که خارج از آمریکا به دست آورده اند به دولت آمریکا مالیات بدهند، در حالیکه در کانادا مقیمان دائم چنین تعهدی برای پولی که خارج از کانادا به دست آورده اند ندارند.

مقیمان دائم 18 ساله یا بالاتر در آمریکا موظفند که همیشه کارت اقامت دائم خود را همراه داشته باشند، و این کارت همیشه باید معتبر باشد. در کانادا مقیمان دائم نیاز ندارند که این کارت را همیشه همراه خود داشته باشند مگر اینکه بخواهند از کانادا خارج شوند و هنگام بازگشت به کانادا برای اثبات وضعیت اقامت خود به آن نیاز خواهند داشت. در واقع اگر فرد قصد ترک کردن کانادا را ندارد مجبور نیست همیشه کارت PR او معتبر باشد.

کانادا و آمریکا هر دو، مقیم دائم را ملزم می کنند که در کشور بماند و آنرا ترک نکند تا وضعیت اقامت خود را حفظ کند. اگرچه این قوانین در آمریکا بسیار سختگیرانه تر است. در آمریکا مقیمان دائم برای بیشتر از 12 ماه نباید کشور را بدون ارائه ی مدارکی خاص ترک کنند. در آمریکا، PR کارت برای 10 سال معتبر است در حالیکه در کانادا حداکثر تا 5 سال اعتبار دارد.

اقامت دائم، قدم نهایی قبل از دریافت شهروندی چه در کانادا و چه در آمریکا است، و باید در مورد تعهدات و مسئولیت های مربوط به آن اطلاعات کامل کسب شود. برای اطلاعات بیشتر در این مورد با مشاوران ما در کنکاش تماس بگیرید.


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

مطالب مرتبط با افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟

برنامه استارتاپ ویزا: مسیری جایگزین به سوی کانادا اقامت کانادا از طریق برنامه استارت آپ آیا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری آینده ای در کانادا دارد؟ مهاجرت به کانادا از طریق برنامه های استانی حذف شرط اسپانسرشیپ دو ساله خانواده توسط اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا افزایش سن فرزند وابسته در پرونده های مهاجرتی کانادا سرویس رایگان آموزش زبان فرانسه بصورت آنلاین در سایت اداره مهاجرت کبک بازگشایی برنامه مهاجرت به کانادا از طریق استان کبک در سال 2017 مزایای کاری و تفریحی برنامه سرمایه گذاری استان منیتوبا دوره جدید جذب پرونده های برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک برای سال 2017 – 2018 توسط دولت کبک سرمایه گذاران به برنامه های استانی کانادا روی می آورند مهاجرت به کانادا با برنامه های استانی، منیتوبا یا آنتاریو مهاجرت به کبک کانادا برای ایرانی ها گران تر می شود احمد حوسن: وزیر جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و تابعیت کانادا مهاجرت به کانادا با سرمایه گذاری در منیتوبا و مبلغ وثیقه کودکان آینده ی ما هستند گام به گام مهاجرت به کانادا از طریق برنامه ی استان کبک نقاط قوت و ضعف مهاجرت به کانادا از طریق راه اندازی کسب و کار آیا "مهاجرت به کانادا تنها با پرداخت 100,000 دلار" واقعیت دارد؟ کانادا اصلاح سن فرزندان وابسته را پیشنهاد می کند کبک یا آمریکا؛ یک مقایسه عمیق برنامه های ویزای سرمایه گذاری برتر جهان آیا کانادا برنامه ای جدید برای مهاجران سرمایه گذار فدرال معرفی می کند؟ اخذ شهروندی و پاسپورت کانادا کانادایی ها خواستار جذب مهاجر بیشتر هستند چگونه از اقامت در کانادا انصراف دهیم و همچنان شهروند کانادا باقی بمانیم افراد مقیم دائم آمریکا (دارنده گرین کارت) و افراد مقیم دائم کانادا (دارنده کارت PR) هر کدام چه تعهداتی دارند و کدام ملزم هستند مالیات بر درآمد خارجی پرداخت کنند؟ بهترین مقصد ها برای مهاجران جدید به کانادا در سال 2016 منتشر شد در مورد برنامه های استانی مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری بیشتر بدانیم چه استان هایی مقصد بیشترین مهاجرین سرمایه گذاری در کانادا بوده اند؟ چه کشورهایی بیشترین تعداد مهاجرین به کانادا را دارند؟ وزیر مهاجرت کانادا متعهد می شود برنامه های مهاجرتی را ساده کند و از شر قوانین دست و پا گیر خلاص شود مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در یک نگاه/ مقایسه برنامه ی استان های مختلف کانادا جذب مهاجران بیشتر در سال 2017 در استان های کانادا آمریکا یا کانادا؛ کدام کشور بهترین برنامه مهاجرت سرمایه گذاری را دارد؟ خبر کبک بازگشایی و ظرفیت برنامه مهاجرت کبک بازگشایی برنامه کبک اقامت دائم برای والدین، پدربزرگ ها و مادربزرگ ها در کانادا اقامت داِئم و فوری برای همسران کانادایی ها تغییرات قانون شهروندی کانادا کانادا تمایل به جذب کدام مهاجران دارد؟ ویزای تحصیلی کانادا آمریکا و کانادا؛ مقصدهای نخبگان مهاجر ایرانی اقامت در کانادا پس از تحصیل

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش