دومینیکا دارای سریعترین اقتصاد در حال رشد کارائیب است

دومینیکا دارای سریعترین اقتصاد در حال رشد کارائیب استتعهد دومینیکا به تاب آوری اقلیمی- از طریق انرژی های تجدید پذیر، کشاورزی ارگانیک، اکوتوریسم، زیرساخت های پایدار و فرهنگی سازگار با محیط زیست - زمینه ای استراتژیک و ایدئولوژیک برای توسعه اجتماعی و اقتصادی این جزیره فراهم کرده است.

دومینیکا دارای سریعترین اقتصاد در حال رشد کارائیب است

به نقل از فوربس، تعهد دومینیکا به تاب آوری اقلیمی- از طریق انرژی های تجدید پذیر، کشاورزی ارگانیک، اکوتوریسم، زیرساخت های پایدار و فرهنگی سازگار با محیط زیست - زمینه ای استراتژیک و ایدئولوژیک برای توسعه اجتماعی و اقتصادی این جزیره فراهم کرده است.

در ماه مارس و در اوج فصل پر گردشگر، COVID-19 این جزیره در کارائیب را تحت تاثیر قرار داد. اما خوشبختانه دومینیکا خیلی خوب می داند چه رویکردی در برابر بحران ها داشته باشد.

به گزارش کمیسیون اقتصادی سازمان ملل متحد برای آمریکای لاتین و کارائیب، دومینیکا با مدیریت بحران ها و تاثیرات مخرب آن ها ناآشنا نیست. زیرا بعد از طوفان ماریا که در سال ۲۰۱۷ تلفات زیادی را در این جزیره باقی گذاشت، دومینیکا در مدت ۲ سال دوباره به موقعیت اولیه خود بازگشت و به سریع ترین اقتصاد در حال رشد در آمریکای لاتین و کارائیب تبدیل شد.

رشد سریع دومینیکا در حقیقت به معنای به واقعیت تبدیل شدن چشم انداز نخست وزیر دومینیکا، آقای روزولت اسکریت، برای این جزیره است. به گفته او «دومینیکا به نمونه ای برای کل دنیا تبدیل می شود و نشان می دهد که چگونه یک کشور می تواند پس از یک مصیبت به وضعیت اول خود بازگردد و چگونه یک کشور می تواند در برابر اقیلم در آینده مقاوم شود».

دولت دومینیکا مصمم است که «در تاب آوری اقلیمی به اولین کشور در سراسر جهان تبدیل شود». اولویت های این دولت در طول بیماری همه گیر کرونا، اول از همه محافظت از مردم خود و سپس برنامه ریزی برای راه اندازی مجدد بخش اکوتوریسم و توسعه خانه ها و زیرساخت های مقاوم در برابر اقلیم است. بیشتر هزینه های این اقدامات از طریق یکی از معتبرترین برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در جهان تأمین می شود.

سرمایه بدست آمده از صندوق مربوط به بخش کمک بلاعوض برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا، هزینه پروژه های بخش توسعه مانند ساخت خانه های مقاوم در برابر طوفان و ساخت کارخانه وابسته به حرارت مرکزی زمین، که متعهد به تامین انرژی پاک برای ۲۳ هزار خانه است، را تامین می کند.

همچنین افرادی که قصد دارند در برنامه دومینیکا سرمایه گذاری کنند، این فرصت را دارند که با سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت، مانند پروژه هتل هیلتون، از توسعه بخش اکوتوریسم حمایت کنند.

دومینیکا دارای دومین دریاچه بزرگ جوشان روی زمین، آتشفشان های فعال، سواحلی با ماسه های سیاه، جنگل های محافظت شده و اولین میراث جهانی یونسکو در حوزه کارائیب شرقی، پارک ملی مورن ترویس پیتونز است. این جزیره طبیعت، بهشتی برای علاقه مندان به محیط زیست و مسافران آگاه به محیط زیست است.

سال گذشته، فایننشال تایمز دومینیکا را به عنوان یکی از ۲۰ مقصد برتر جهانگردی در آینده معرفی کرد.


مقاله مرتبط: شهروندان ایرانی در دوران کرونا می توانند بدون محدودیت برای اخذ شهروندی دومینیکا اقدام نمایند

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه گذاری دومینیکا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش