اقامت پرتغال، بهترین گزینه مالیاتی برای علاقمندان به اخذ اقامت اروپا

اقامت پرتغال، بهترین گزینه مالیاتی برای علاقمندان به اخذ اقامت اروپا



پرتغال بخشی از اتحادیه اروپا، منطقه یورو و شنگن است. با داشتن فضای با ثبات سیاسی و اجتماعی، جامعه ای امن، نیروی کاری با مهارت و مسلط به زبان انگلیسی و کیفیت زندگی فوق العاده، پرتغال محیطی مطلوب برای سرمایه گذاری می باشد.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


پرتغال بخشی از اتحادیه اروپا، منطقه یورو و شنگن است. با داشتن فضای با ثبات سیاسی و اجتماعی، جامعه ای امن، نیروی کاری با مهارت و مسلط به زبان انگلیسی و کیفیت زندگی فوق العاده، پرتغال محیطی مطلوب برای سرمایه گذاری می باشد.

اقامت سرمایه گذاری پرتغال کیفیت زندگی فوق العاده ای را برای افرادی که علاقمند به اخذ اقامت یک کشور اروپایی هستند ارائه می دهد. قوانین مالیاتی پرتغال برای افراد متمولی که قصد دارند بخشی از سرمایه خود را وارد این کشور کرده یا در آن کشور به فعالیت اقتصادی بپردازند، بسیار جذاب است. قوانین مالیاتی پرتغال به سفت و سختی دیگر کشورهای اروپای غربی نیست و قانون مالیاتی مقیمان غیر ساکن رژیم مالیاتی این کشور را مساعد تر نیز کرده است. انتقال بی عوارض سرمایه، قانون اعطای اقامت به نسبت آسان (که به فرد امکان آزادی حرکت در منطقه شنگن را می دهد) و فرصت درخواست برای اخذ تابعیت پرتغالی و در نتیجه آن یک پاسپورت اتحادیه اروپا، پرتغال را به گزینه ای بسیار جذاب تبدیل کرده است. با در نظر گرفتن تمامی این موارد اصلا جای تعجب نیست که پرتغال در حال  تبدیل شدن به انتخاب اصلی برای غیر اروپاییان متمولی است که قصد اخذ اقامت در اتحادیه اروپا را دارند. 

معافیت مالیاتی بر درآمد خارج از پرتغال برای مقیمان مالیاتی غیر ساکن، به همراه نرخ مالیاتی 20 درصد برای برخی از درآمد ها در پرتغال، نظر بسیاری از افرادی که نگران پرداخت مالیات های سنگین در کشورهای اروپایی هستند را به خود جلب کرده است. این مشوق های و معافیت های مالیاتی نشان از توجه کشور پرتغال به جذب بهترین استعداد های بین المللی و همینطور افراد ثروتمند و خانواده هایشان، دارد.

  • اگر مالیات بر اساس قانون مالیاتی اقامت غیر ساکن معاف نشود ، مالیات کاهش یافته یا به تعویق افتاده بر سود سهام و دیگر درآمدهای سرمایه گذاری تعلق خواهد گرفت. هیچ مالیاتی بر ارث و میراث، هدیه و سرمایه وجود ندارد.

سیستم مالیاتی پرتغال فرصت های جذابی را در رابطه با مالیات بر ثروت، هدیه و ارث و میراث و همینطور درآمد تجارت و اجاره املاک، سود سرمایه، سود سهام، سود بانکی و حقوق بازنشستگی ارائه می دهد.

مثال هایی از قوانین سودمند مالیاتی پرتغال شامل موارد پیش رو می شود:

1- از سال 2009، نرخ ثابت 20 درصد برای برخی منابع درآمدی پرتغالی (درآمد خوداشتغالی یا اشتغال) و برای تقریبا تمامی منابع درآمدی خارج از پرتغل مقیمان غیر ساکن، معافیت مالیاتی وجود دارد.

2- معافیت مالیاتی برای هدایا و ارث و میراث مربوط به همسر، فرزندان یا خویشاوندان. ارث یا هدایا به دیگر افراد یا شامل مالیات نمی شوند و یا شامل 10 درصد نرخ تمبر مالیاتی می گردند.

3- هیچ مالیاتی بر سرمایه تعلق نمی گیرد و انتقال سرمایه چه به پرتغال و چه خارج از کشور بدون عوارض است.

4- رویکرد مالیاتی سودمند درارتباط با حقوق بازنشستگی می تواند به شکل قابل توجهی از بار مالیاتی موثر بر سرمایه بکاهند.

5- شرکت هایی که دارای جواز  برای فعالیت در مرکز تجاری بین المللی مادیرا (MIBC)هستند، تنها ملزم به پرداخت 5 درصد مالیات می باشند (این برنامه محدود بوده و احتمال دارد از سال 2020 تغییر کند)

6-  شرکت های پرتغالی ممکن است از قوانین غیر تبعیضانه اتحادیه اروپا و دستورالعمل های اتحادیه اروپا بر ادغام، سود سهام، سود و حق امتیاز علاوه بر معاهدات مالیات دوگانه نیز بهره مند شوند.

7- پرتغال بیش از 60 معاهده مالیات دوگانه و همینطور بیش از 50 قرارداد حفاظت سرمایه امضا کرده است. همچنین پرتغال بیش از 15 قرارداد تبادل اطلاعات مالیاتی (به منظور پیشگیری از پرداخت مالیات مضاعف) امضا کرده است.

قانون مالیاتی مقیمان غیر ساکن  

در سال 2009 پرتغال با هدف جذب استعداد در فعالیت های ارزشمند و اشخاص متمول و خانواده هایشان به خود معافیت مالیاتی بر درآمد شخصی را برای مقیمان غیر ساکن معرفی کرد. این قانون جدید بر تمامی افرادی است که در پرتغال مقیمان مالیاتی هستند ولی محل درآمدشان خارج از این کشور است اجرا شده و این معافیت برای یک دوره 10 سال متمادی اعطا می گردد.

مقیمان غیر ساکن معاف از پرداخت مالیات بر درآمدهای خارج از پرتغال می باشند اگر چنین درآمدهایی بر اساس معاهده مالیات دوگانه شامل مالیات در کشور محل درآمد باشند یا اگر معاهده مالیاتی وجود نداشته، شامل مالیات در حوزه قضایی دیگری بوده و بر اساس قوانین محلی به عنوان منبع درآمد پرتغالی شناخته نمی شوند.

درآمد تجارت، خدمات بسیار ارزشمند علمی، هنری یا تخصصی و همینطور از املاک فکری یا صنعتی، اطلاعات تجاری یا علمی، که توسط مقیمان غیر ساکن در خارج از کشور بدست می آید معاف از مالیات می باشند؛ به شرط اینکه چنین درآمدهایی بر اساس معاهده مالیات دوگانه شامل مالیات شده یا در حوزه قضایی دیگری که در لیست سیاه قرار ندارد، شامل مالیات گردند.

درآمد اجاره املاک، سرمایه گذاری و سود سرمایه یک منبع مالی غیرپرتغالی که توسط مقیمان غیر ساکن به دست آمده است نیز به شرط رعایت شرایط مذکور در بالا، از مالیات معاف می باشد.

 حقوق های بازنشستگی که در خارج به مقیمان غیر ساکن پرداخت می شوند نیز از مالیات معاف هستند در صورتی که این حقوق های بازنشستگی بر اساس یک معاهده مالیات دوگانه در کشوری دیگر شامل مالیات باشند یا مدارکی دال بر پرداخت مالیات در محل کسب به مقامات پرتغال ارائه گردد.

علاوه بر این، با تبدیل شدن به مقیمان غیر ساکن پرتغالی، افراد متمول و خانواده های آنها قادر باشند علاوه بر بهرمندی از مزایای ویزای اقامت در پرتغال، ثروت خود را در یک محیط دوستانه، و سالم حفظ کرده، از منافع معافیت های مالیاتی بهره مند شده، سرمایه یا املاک خود را بدون مالیات های ارث و میراث و هدایا منتقل کرده و/یا از بازنشستگی خود بدون کم شدن هیچ گونه مالیاتی لذت ببرند.





برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.






دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش