هر روز سرمایه گذاران بیشتری به قصد اقامت پرتغال وارد این کشور می شوند

هر روز سرمایه گذاران بیشتری به قصد اقامت پرتغال وارد این کشور می شوندهر روزه سرمایه گذاران بیشتری به قصد زندگی به همراه خانواده خود وارد پرتغال می شوند. بیشتر افراد سرمایه گذار به دنبال اسکان اعضای خانواده خود در پرتغال می باشند. برزیلی ها پس از چینی ها عمده ترین متقاضیان اخذ اقامت ویزای طلایی پرتغال هستند.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


یکی از انتقاد هایی که علیه برنامه های ویزای طلایی اتحادیه اروپا (اقامت سرمایه گذاری اروپا) مطرح می شود این است که بیشتر سرمایه گذاران صرفا جهت به دست آوردن کارت اقامت و بهرمندی از مزیت سفر بدون ویزا در منطقه شنگن، اقدام به اخذ ویزای طلایی می کنند و علاقه ای به زندگی در کشور صادر کننده کارت اقامت ندارند. اما داده ها نشان می دهد که این امر حداقل در مورد کشور پرتغال صدق نمی کند.

اکثر متقاضیان اخذ ویزای طلایی پرتغال یا اقامت سرمایه گذاری پرتغال – محبوبترین برنامه اقامت از طریق سرمایه گذاری اروپا – حداقل برای دو تن از اعضای خانواده خود درخواست اخذ کارت اقامت پرتغال ارائه می کنند، نسبتی که در 5 سال گذشته رشدی تساعدی داشته است. در سال 2013 این نسبت به طور میانگین 1.17 عضو خانواده به ازای هر فرد سرمایه گذار بوده است، ولی آمار نشان می دهد که این میانگین در سال 2017 به 1.98 رسیده است؛ که بدین معنی است که هر درخواست اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال به طور میانگین شامل 3 مجوز اقامت می شود.

به نظر می رسد که بیشتر افراد سرمایه گذار به دنبال اسکان اعضای خانواده خود در پرتغال می باشند، معمولا به این صورت که متقاضی اصلی ابتدا به بررسی امکان زندگی پرداخته و سپس اقدام به نقل مکان خانواده خود به این کشور می کند. آمار و ارقام حاکی از این هستند که با در بر گرفتن دو سوم تقاضاها، چینی ها عاملان اصلی روند رو به رشد درخواست ویزای طلایی برای اعضای وابسته خانواده می باشند.

این پینگ چو، رییس جامعه چینی ها در پرتغال در مصاحبه ای با روزنامه Diario de Noticias می گوید: "متقاضیان اقامت سرمایه گذاری پرتغال اول خود به تنهایی به این کشور می آیند و سپس اعضای خانواده خود را به پرتغال می آورند. این افراد در پرتغال اقامت می گزینند و با سرمایه گذاری در این کشور از منفعتی دو جانبه بهرمند می گردند. در بسیاری از مواقع فرد سرمایه گذار پس از همسر و فرزندان خود اقدام به اخذ اقامت سرمایه گذاری برای پدر و مادر خود و پدر و مادر همسر خود می کند."

همین روزنامه در مقاله خود به شرح داستان یکی از دارندگان اقامت سرمایه گذاری پرتغال، لیو گوانگویی 48 ساله پرداخته است:

" لیو گوانگویی پیش از آنکه به صادرات موتور سیکلت از چین به ایالات متحده مشغول شود، یک روزنامه نگار بود. اخذ اقامت اروپا برای تجارت و کسب و کار او بسیار سودمند بود. او در سال 2008 به همراه همسر و فرزندان خود وارد اروپا شد. سپس والدین او به پرتغال آمده و در این کشور اقامت گزیدند."

لیو گوانگویی در پاسخ به این سوال که چرا ترجیح می دهد در پرتغال زندگی کند اظهار می دارد که " من در اینجا به همراه خانواده ام زندگی می کنم، فرزندانم خوشحال هستند، آنها پرتغال را دوست می دارند. کیفیت زندگی در پرتغال بسیار خوب است، آب و هوا، ساحل، غذا و انسان دوستی مردم پرتغال همگی از دلایلی هستند که من این کشور را به عنوان محل زندگی خود و اعضای خانواده ام برگزیده ام" این بیانات مسلما برای بسیاری از افرادی که تصمیمی مشابه گرفته اند صدق می کند.

او یک خانه در Alcabideche واقع در کشکاش خریداری کرد. لیو در این خانه به همراه همسر و دو فرزند خود زندگی می کند. او دارای یک دختر 12 ساله و یک پسر 9 ساله می باشد و هر دو آنها در مدرسه Salesian تحصیل می کنند. وی همچنین دو خانه دیگر خریداری کرده است و آنها را به صورت کوتاه مدت به گردشگرانی که قصد بازدید از پرتغال را دارند توسط سایت Airbnb اجاره می دهد. او معتقد است که "در حال حاضر پرمنفعت ترین صنعت پرتغال صنعت گردشگری است و من قصد دارم از این موقعیت کمال استفاده را بکنم"

Vasco Esteves وکیل مهاجرتی مشاهدات مشابهی را در سرمایه گذاران برزیلی گزارش می دهد. برزیلی ها پس از چینی ها عمده ترین متقاضیان اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال هستند. Esteves معتقد است که ورود اعضای خانواده متقاضیان اصلی به پرتغال به دلیل شرایط مناسب زندگی در این کشور اروپایی در حال افزایش می باشد. او در ادامه توضیح می دهد که: " سابقا این افراد به دنبال اخذ اقامت اروپا بودند تا بتوانند آزادی سفر بیشتری در منطقه شنگن داشته باشند. اما هم اکنون افراد بیشتر به دنبال فرصتی برای زندگی در پرتغال و اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال می باشند"

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، از روش های محبوب مهاجرت در کشورهای چین و برزیل است، که به طور روز افزون در کشورهای منطقه خاورمیانه نیز در حال کسب محبوبیت می باشد. آمار متقاضیان اخذ اقامت یا تابعیت از طریق سرمایه گذاری در میان تبعه کشورهای منطقه خاورمیانه به سرعت در حال افزایش است.

تنها تفاوت میان متقاضیان خاور میانه با متقاضیان اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال از سایر کشور های این است که اهالی خاورمیانه عمدتا به دنبال مهاجرت و اقامت در کشور پرتغال بوده و تنها به دنبال بهرمنده از مزایای کارت اقامت پرتغال برای سفر بدون ویزا به کشورهای منطقه شنگن نمی باشند. پیش بینی ها حاکی از آن است که در سالهای آتی تعداد متقاضیان اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال در خاور میانه رشدی بسیار قابل توجه داشته و به احتمال زیاد از چینی ها و برزیلی ها پیشی خواهد گرفت.

شرایط ایده آل زندگی در پرتغال، آب و هوای مساعد، سواحل زیبا، فرهنگ پذیرا، به علاوه کیفیت زندگی، مشوق ها و معافیت های مالیاتی بی شمار، و هزینه زندگی پایین این کشور اروپای غربی می توانند از دلایل افزایش محبوبیت پرتغال به عنوان مقصد مهاجرت برای افراد غیر اروپایی باشد.

همچنین لازم به ذکر است که 14,868 نفر تا پایان سال 2017 موفق به اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال شده اند، که 5,554 تن از آنان متقاضیان اصلی و بقیه اعضای خانواده های آنان می باشد. این برنامه تا پایان سال 2017 موفق به جذب 3.5 میلیارد یورو سرمایه برای کشور پرتغال (بیشتر متمرکز در بازار املاک و مستغلات) شده است.برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش