هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال

هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغالهمراه با هر معامله ای که برای خرید ملک در پرتغال انجام می شود، هزینه های خریداری خاصی نیز وجود دارند. مانند هزینه های انتقال ملک و حق تمبر مالیاتی، هزینه های وکیل، هزینه های محضری، تمبر مالیاتی، هزینه های ثبت و ...

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

هزینه های مرتبط با خرید ملک در پرتغال

در برنامه اخذ اقامت سرمایه گذاری پرتغال، همراه با هر معامله ای که برای خرید ملک در پرتغال انجام می شود، هزینه های جانبی خاصی نیز وجود دارند. این هزینه ها بر اساس قیمت ملک و گاهی نیز بر اساس نوع ساخت و ساز ملک متغیر هستند. در این مقاله به بیان خلاصه ای از این هزینه ها و موارد پوشش آنها اشاره می کنیم.

مالیات انتقال ملک (IMT) و  تمبر مالیاتی

این ها مالیات هایی هستند که توسط دولت پرتغال از افراد اخذ می گردند و به کلیه معاملات ملکی اعمال می شوند.

هزینه های وکیل مربوط به نقل و انتقال ملک

وکیل می تواند به تمامی موارد حقوقی مرتبط با خرید ملک در پرتغال رسیدگی نماید. او از منافع شما در کلیه مراحل معامله محافظت کرده و اطمینان حاصل می نماید که همه پروانه ها معتبر هستند، قراردادها آماده امضاء شدن توسط شما هستند و هرگونه سوال حقوقی شما را پاسخ داده و شفاف سازی می کند. هزینه وکیل متخصص و مرتبط با نقل و انتقال ملک می تواند حدود 3 تا 5 هزار یورو باشد. بعضی مواقع وکلا برای ملک های گران قیمت تر از 500 هزار یورو مبالغ بیشتر دریافت می کنند.


هزینه های وکیل مهاجرت و اخذ اقامت پرتغال

برخی موارد  می توان یک وکیل داشت که هم وکیل امور مهاجرت است و هم وکیل مرتبط با نقل و انتقال املاک. در برخی موارد هم می توان برای هر تخصص وکیل مستقلی را استخدام کرد.وکلای امور مهاجرت نیز به تعداد افراد خانواده هزینه های متفاوتی دارند.

نماینده مالیاتی

افرادی که در پرتغال زندگی نمی کنند اما می خواهند حساب بانکی، ملک، گواهینامه و ... غیره در پرتغال داشته باشند باید در پرتغال نماینده مالیاتی استخدام کنند که به جای آنها پاسخگوی دولت در زمینه امور مالی و مالیاتی متقاضیان خواهند بود و این افراد معمولا سالانه 1000 تا 1500 یورو برای هر فرد دریافت می کنند به علاوه مالیات 23 درصدی.

هزینه های محضری

دفتر اسناد رسمی دپارتمان رسمی دولت است که مدارک رسمی تائیده شده را در اختیار شما می گذارد که اثبات کننده مالکیت شما بر ملک خریداری شده می باشد.


هزینه های ثبت

اداره ثبت زمین ها شما را به عنوان مالک قانونی ملک ثبت نموده و تائیدیه رسمی را در اختیار وکلا قرار می دهد.


مهمترین هزینه های جانبی خرید ملک در پرتغال

هزینه ها

درصد قیمت خرید

پرداخت کننده

مالیات نقل و انتقال ملک

5% - 6%

خریدار

هزینه های محضر و ثبت

1% - 2%

خریدار

مالیات شهرداری

0 - 6%

خریدار

تمبر مالیاتی

0.4% - 0.8%

خریدار

هزینه های نماینده املاک

3% - 6% (به علاوه 23 درصد   مالیات بر ارزش   افزوده)

فروشنده


هزینه ها

درصد قیمت خرید

هزینه های پرداخت شده توسط فروشنده

3.65% - 7.07%

هزینه های پرداخت شده توسط خریدار

2.40% - 10.80%


به شما توصیه می کنیم 10 درصد قیمت خرید را جهت پرداخت هزینه های مربوط به معامله در نظر بگیرید، گرچه اغلب کمتر از این مقدار است. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت کنکاش تماس حاصل فرمایید. ما از پاسخ گویی به سوالات شما خوشحال شده و مشتاقانه در انتظار کمک به شما برای یافتن ملک رویایی شما در پرتغال هستیم.

     برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش