مهاجرت به یونان از طریق برنامه اقامت یونان با سرمایه گذاری در خرید ملک

مهاجرت به یونان از طریق برنامه اقامت یونان با سرمایه گذاری در خرید ملکیونان یکی از اعضای محدوده ی شنگن است، پس فردِ دارنده ی اقامت یونان، می تواند آزادانه در اتحادیه ی اروپا سفر کند. سرمایه گذار می تواند ملک را به شهروند خارجی دیگری بفروشد، و اجازه ی اقامت و ملک را با هم واگذار کند.

خرید ملک در یونان


دولت یونان تغییراتی را در برنامه ویزای طلایی یونان اعمال نموده است. این قوانین جدید به سه نسل از اعضای خانواده اجازه استفاده از ویزای طلایی اقامت در یونان را می دهد. فقط با 250,000 یورو خرید ملک در یونان، متقاضی، همسر، فرزندان، پدر و مادر متقاضی و پدر و مادر همسر واجد شرایط اخذ اقامت این کشور می شوند.

اقامتی که از طریق خرید ملک در یونان بدست می آید، اقامت 5 ساله است و بعد از این مدت باید تمدید شود. هیچ گونه محدودیتی برای اقامت متقاضیان وجود ندارد. یونان عضو شنگن است، پس فردِ دارنده اقامت کشور یونان، می تواند آزادانه در حوزه شنگن سفر کند. سرمایه گذار می تواند ملک را به شهروند خارجی دیگری بفروشد، و اجازه  اقامت و ملک را با هم واگذار کند.

یکی از جنبه های تغییر قوانین این است که راه دریافت شهروندی بهتر شده ولی همچنان سخت است. با این تغییرات قوانین دریافت شهروندی از طریق خرید ملک در یونان، سرمایه گذار می تواند بعد از 7 سال اقامت، برای شهروندی و پاسپورت این کشور  اقدام کند اما باید هر سال بیش از 6 ماه در یونان زندگی کند و در امتحان زبان یونانی قبول شود.

ارزش ملک در یونان به علت بحران اقتصادی تا 50 درصد کاهش داشته است اما اکنون نشانه هایی از ثبات قابل مشاهده است. بسیاری از سازندگان بنا در یونان معتقد هستند که تقاضا برای خرید املاکی که امکان اجاره در روزهای تعطیلات برای آنها وجود دارد و منظره خوبی دارند، بالا است.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه خرید ملک در یونان می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش