اگر صاحب کسب و کار خودم یا سرمایه گذار باشم برای ورود به آمریکا چه ویزایی را باید انتخاب کنم؟

اگر صاحب کسب و کار خودم یا سرمایه گذار باشم برای ورود به آمریکا چه ویزایی را باید انتخاب کنم؟خیلی افراد که قصد شروع کاری را در آمریکا دارند، از ما می خواهند راجع به تفاوت های ویزاهایی که می توانند انتخاب کنند، توضیح دهند. در این مقاله به بررسی 4ویزای مختلف برای کارآفرینان، کارفرمایان و سرمایه گذاران پرداخته ایم و مزایا و معایب هرکدام را مختصر و مفید توضیح داده ایم.

 خیلی  افراد که قصد شروع کاری را در آمریکا دارند، از مشاوران ما در کنکاش می خواهند که راجع به تفاوت ویزا هایی که می توانند انتخاب کنند، توضیح دهند. در این مقاله به بررسی 4 ویزای مختلف برای کارآفرینان، کارفرمایان و سرمایه گذاران پرداخته ایم و مزایا و معایب هرکدام را مختصر ومفید توضیح داده ایم.

ویزای سرمایه گذاری E-2

این ویزا یکی از گزینه ها برای افرادی است که کسب و کاری دارند و میخواهند شرکت یا کسب و کاری در آمریکا راه اندازی و اداره کنند و عملکرد آن را توسعه بخشند. اگرچه فرد میتواند با ویزای E-2 در آمریکا زندگی کند، این  ویزا یک ویزای دائمی نیست به این معنا که به خودی خود منجر به دریافت گرین کارت نمیشود. به منظور واجد شرایط بودن برای این ویزا، شما باید یک بیزینس جدید را راه اندازی کنید و یا بیزینسی را که برنامه ی مدیریتش را دارید، بخرید. میزان سرمایه بستگی به نوع کاری دارد که شروع میکنید. برای مثال اگر شما یک مرکز مشاوره را خریداری کنید مبلغ سرمایه گذاری می تواند حتی 50,000 دلار باشد. اما اگر یک کارخانه ی تولیدی بخواهید راه اندازی کنید مسلما سرمایه ی مورد نیاز خیلی بیشتر خواهد بود. علاوه بر مدت زمان نامحدود ویزا E-2 (تا زمانی که بیزینس خود را در مدیریت میکنید)، و امکان سرمایه گذاری مبلغ کم، این ویزا مزایای دیگری دارد از جمله اجازه ورود همسر و فرزندان فرد متقاضی به آمریکا و مجاز بودن همسر به کار کردن در هر زمینه ای. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ویزای E-2 با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

مهاجرت سرمایه گذاری به آمریکا از طریق ویزای EB-5

اگر سرمایه ی زیادی دارید، ویزای EB-5 انتخاب خیلی خوب برای شماست. این ویزا، به عنوان گرین کارت میلیون دلاری نیز شناخته میشود. مزیت کلیدی این ویزا آن است که شما و خانواده تان میتوانید گرین کارت دریافت کنید و نکته ی منفی آن سرمایه ی بالای مورد نیاز آن است (میتواند 1 میلیون دلار باشد). قوانین EB-5 پیچیده هستند و برای درخواست این ویزا ملزم به ارائه ی مدارک گسترده ای هستید.

5 معیار اصلی برای دریافت ویزای EB-5 وجود دارند که به شرح زیر است:

  1. باید در پروژه ای که در یک منطقه شهری واقع است مبلغ 1 میلیون دلار سرمایه گذاری کنید و یا یک پروژه یک میلیون دلاری را فعالانه آغاز کنید و مدیریت کنید، یا در پروژه ای که در یک منطقه روستایی است مبلغ 500,000 دلار آمریکا سرمایه گذاری نمایید.
  2. باید نشان دهید که منبع درآمدتان مشروع و قانونی است.
  3. کل مبلغ سرمایه گذاری شده باید در چرخش و در معرض ریسک کردن باشد (این بدان معناست که شما نمیتوانید به این فکر کنید که فقط بیزینسی را خریداری کنید و باید در آن بیزینس سرمایه بیشتری وارد کنید که مانند هر بیزینسی این کار یک ریسک است)
  4. شما باید در یک کسب و کار که از قبل موجود است سرمایه گذاری کنید و یا کسب و کار جدیدی را راه بیاندازید. (به شما این اجازه را میدهد که بیزینس خودتان را خلق کنید یا یکی بخرید)
  5. شما باید ثابت کنید که این سرمایه به طور مستقیم یا غیر مستقیم منجر به ایجاد 10 شغل تمام وقت در آمریکا میشود یا ده شغل تمام وقت در آمریکا را که ممکن است از بین بروند را حفظ می کند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد ویزای EB-5 با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

ویزای H-1B

این ویزا یک ویزای غیر مهاجرتی است که به شرکت ها اجازه ی استخدام کارمند در مشاغل تخصصی را میدهد. فرد متقاضی ویزا H-1B (کارمند خارجی) باید مدرک لیسانس داشته باشد، و درخواست دهنده (شرکت آمریکایی) میتواند یک کارمند را برای حداکثر 6 سال استخدام کند. در مورد یک کارآفرین، کارفرما یا سرمایه گذار، درخواست دهنده کارمند و خود کارمند اغلب یک شخص هستند، اما فرد صاحب کسب و کار میتواند از این ویزا برای  اسپانسر کردن کارکنانش نیز استفاده کند. اگر فرد صاحب کسب و کار در آمریکا بخواهد برای بردن خودش به آمریکا از این ویزا استفاده کند، دریافت ویزای H-1B می تواند دشوار باشد زیرا قوانین سفت و محکمی برای فرد صاحب سرمایه در کمپانی که میتواند اسپانسر خودش برای دریافت این ویزا باشد، وجود دارند. با اینکه دشوار است اما غیر ممکن نیست و با کمک متخصصین مهاجرت انجام شدنی است.

 

ویزا L-1

این ویزا به یک شرکت اجازه میدهد که مدیر یا مدیر عامل  را از دفاتر خارجی وابسته به خود به دفاتر  در آمریکا منتقل کند. این ویزا همچنین شرکت های خارجی که دفتری در آمریکا ندارند را قادر می سازد که مدیر یا مدیر عاملی را با هدف باز کردن دفتر به آمریکا بفرستند. بدین ترتیب این ویزا میتواند مورد استفاده ی کارآفرینان، کارفرمایان و سرمایه گذاران خارجی قرار بگیرد که خودشان یا کارکنانشان را به آمریکا منتقل کنند.

برای واجد شرایط بودن این ویزا باید:

  1. فردی که قرار است در دفتر آمریکا کار کند در دفتر آن شرکت خارج از آمریکا کار کرده باشد
  2. باید در مدتی که با ویزای L-1 در آمریکا می ماند مستقیما به عنوان کارفرما در آمریکا و حداقل یک کشور دیگر کسب و کاری انجام دهد.

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مهاجرت به آمریکا از طریق سرمایه گذاری می توانید با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.

 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش