چگونه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می تواند زندگی شما را دگرگون کند؟

چگونه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس می تواند زندگی شما را دگرگون کند؟اگر که به دنبال مقصدی مناسب برای مهاجرت هستید، این مسئله را مد نظر قرار بدهید که مهاجرت به جواهر مدیترانه، مزایای بیشاری برای مهاجرت فرد چه به تنهایی و چه به همراه خانواده دارد.

تابعیت و پاسپورت قبرس

جمهوری قبرس، جواهر مدیترانه، جزیره کوچکی است در جنوب ترکیه و جنوب شرقی یونان. قبرس سومین جزیره بزرگ دریای مدیترانه از جهت وسعت و جمعیت، پس از ساردینیا و سیسیلی می باشد. این جزیره در تقاطع استراتژیک میان سه قاره اروپا، آسیا و آفریقا واقع گشته است. این کشور که سابقا مستعمره انگلستان بود، در سال 1960 استقلال خود را به دست آورد. در چند سال اخیر قبرس یکی از مقاصد محبوب گردشگران دنیا بوده است. این کشور همچنین به عنوان یکی از مقاصد مهاجرت در میان مردم سراسر جهان محبوبیت زیادی به دست آورده است.

قبرس مامن مایل ها ساحل، خرابه های تاریخی، و شماری از لذیذ ترین پنیرهای دنیا است. بر خلاف اندازه خود، این جزیره تاریخی غنی و پرفراز و نشیب دارد. در پافوس، در بسیاری از مغازه هایی که یادگاری می فروشند، شما می توانید عتیقه ها و اشیا باستانی زیادی پیدا کنید، اماکن باستانی نیز که از قرن چهارم پیش از میلاد ساخته و تا کنون  نگهداری شده اند نیز در این جزیره فراوان و تماشایی هستند. بقایای کاخ های باستانی، قلعه ها و مقبره ها موجب شده اند که این شهر از طرف یونسکو به عنوان یکی از میراث جهانی شناخته و معرفی گردد. جزیره قبرس همچنین یکی از 10 مکان محبوب در میان غواصان برای غواصی می باشد.

البته مهاجرت به یک مکان جدید و ناشناخته کار آسانی نیست. بخصوص مهاجرت به قبرس، زیرا که با وجود محبوبیت این جزیره در دهه های اخیر، کماکان این منطقه برای مردم جهان تا حدود زیادی ناشناخته است. با این حال، مهاجرانی که به این جزیره کوچ کرده اند از محل زندگی جدید خود بسیار راضی بوده و از این تصمیم خود ابراز خوشحالی می کنند.

اگر که به دنبال مقصدی مناسب برای مهاجرت هستید، این مسئله را مد نظر قرار بدهید که مهاجرت به قبرس یا به جواهر مدیترانه، مزایای بیشماری برای مهاجرت فرد چه به تنهایی و چه به همراه خانواده دارد.

مشوق های مالیاتی و مالی برای مالکین مسکن در قبرس

یکی از جاذبه های اصلی برای مالکین مسکن لوکس در کل دنیا آرایه ای از مشوق ها است که دولت قبرس برای مالکین مسکن در این جزیره به اجرا گذاشته است، از جمله این مشوق ها می توان از تخفیف های مالیاتی قابل توجه، تخفیف 50 درصدی در هزینه های انتقال سند و فرصت اخذ پاسپورت اروپایی نام برد.

قیمت املاک پس از افت شدید در دوران بحران اقتصادی سال 2008 رشد چندانی نداشته اند و املاک زیادی در بازار ملک این جزیره انباشت شده اند. با این حال، علائمی مبنی بر ایجاد ثبات در این بازار مشاهده می شود که بیشتر به دلیل همین مشوق های دولتی می باشد. در سال 2015 مقامات قبرس برنامه ای موقت را به اجرا گذاشتند که بر اساس آن هزینه انتقال سند مالکیت به نصف رسید. یک سخنگوی وزارت دارایی به تازگی اظهار داشته است که این مشوق به احتمال زیاد به زودی به صورت دائمی در خواهد آمد.  او همچنین اضافه کرد که قانونی دیگر در دست تصویب است که حدود 75 درصد از مالیات بر ملک را کاهش داده و در آینده حتی این مالیات به طور کامل حذف خواهد شد.  

بر اساس قانون، هر فردی که بیش از 183 روز در سال در این جزیره سکنی گزیند مقیم مالیاتی قبرس شناخته می شود. این بدین معنی است که فرد باید بر تمامی درآمد های خود چه داخلی و چه خارجی مالیات پرداخت کند. با این حال، شهروندان بریتانیایی که اقامت قبرس را دارند، از این قانون معاف هستند و مجبور نیستند مالیات بر درآمد ناشی از فروش دارایی در بریتانیا را در قبرس پرداخت نمایند، آنها تنها مجبور هستند به دولت انگلستان مالیات پرداخت کنند.

خارجی ها به راحتی قادر هستند در قبرس قطعه زمین خریداری کرده و اقدام به ساخت یک خانه بکنند.  قیمت ملک در این جزیره در مقایسه با ایالات متحده، بریتانیا، و بسیاری کشورهای اروپایی دیگر منطقی و مقرون به صرفه می باشد. قیمت متوسط یک خانه در قسمت یونانی قبرس، تقریبا 110 هزار دلار (88,442 پوند، 98,206 یورو) است.

پروسه خرید ملک در قبرس می تواند کمی وقت گیر باشد، و ممکن است برای نهایی کردن معامله بیش از 3 ماه وقت سپری شود. این امر بیشتر به دلیل درخواست رسمی خرید ملک است که باید از طرف شما به شورای وزیران قبرس تسلیم شود. با این حال، این روند کاملا ساده و آسان است، البته به شرط اینکه شما بتوانید از کمک یک وکیل خبره در زمینه مهاجرت و خرید ملک بهرمند شوید.

آفتاب فراوان و آب و هوای گرم

قبرس از آب و هوایی مدیترانه ای با تابستان های داغ و زمستان های خنک بهره می برد. نزدیکی این کشور به مدار استوا بر دما و شرایط آب و هوایی آن تاثیر بسزایی گذاشته است. ساکنین این جزیره نزدیک به 340 روز آفتابی در سال را تجربه می کنند.

تابستان های قبرس 7 ماه به طول می انجامند یعنی از اوایل ماه آوریل تا پایان اکتبر. دمای متوسط روزانه در این ماهها حدود 32 درجه سانتیگراد است و در نقاط مرکزی دما ممکن است به 40 درجه سانتیگراد یا حتی بالاتر نیز برسد. آب و هوای گرم تابستانی به وسیله بادهای گرمی که از شمال آفریقا یا خاور میانه می وزند می تواند گرم تر نیز شود. دمای شب هنگام می تواند از 13 تا 24 درجه سانتگراد بسته به محل مورد نظر نوسان داشته باشد. تابستان قبرس نه تنها گرم بلکه بسیار خشک نیز می باشد. در واقع از اوایل ژوئن تا پایان سپتامبر به ندرت میتوان ابری در آسمان قبرس یافت.

خورشید تابستان در قبرس بسیار درخشان است. با اینکه بسیاری از افراد عاشق حمام آفتاب هستند در ساعات اوج تابش که معمولا از 9 صبح تا 3:30 بعد از ظهر است، باید حتما کرم ضد آفتاب استقاده شده و از کلاه و عینک آفتابی بهره گرفت.

در بهار دمای هوای قبرس به طور متوسط حدود 25 درجه سانتی گراد بوده و در زمستان دما به 16 درجه سانتیگراد کاهش می یابد. دمای شبانه در بهار و زمستان می تواند به 9 درجه سانتیگراد نیز برسد. با این وجود روزهای آفتابی در تمامی طول سال مشاهده شده و ماه های بارانی قبرس نوامبر و مارس می باشند.

قبرسی ها به اینکه می توان در قبرس طی یک روز هم به اسکی پرداخت و هم شنا در دریای مدیترانه، به خود می بالند.

نرخ ارتکاب جرم بسیار پایین

قبرس با سابقه اختلاف شدید میان یونانیان و ترک ها در طول تاریخ خود دست و پنجه نرم کرده است. هر دو کشورهای یونان و ترک به دنبال سیطره بر این نقطه استراتژیک در دریای میترانه بوده اند ولی تا کنون نتیجه این اختلافات مشخص نشده است. با این وجود این جزیره یکی از امن ترین کشورهای اروپایی برای زندگی می باشد. بسیاری از مهاجرانی که سالها است در این جزیره زندگی کرده اند، ادعا می کنند که میزان امنیت این کشور بسیار بالاتر از کشورهای خودشان بوده است، حتی مهاجرانی که از کشورهای اروپایی به قبرس مهاجرت کرده اند.

در حالی که موارد سرقت های جزئی (بخصوص از گردشگران) به طور مکرر گزارش می شوند، میزان جرایم سنگین در این جزیره بسیار پایین می باشد. بنابراین به طور کلی به مسافران و گردشگران توصیه می شود که پاسپورت، پول، و اشیا با ارزش خود را در هنگام بازدید از قبرس در یک مکان امن نگهداری کنند.

این جزیره مکانی بسیار مناسب برای تربیت و زندگی کودکان و خردسالان می باشد. کودکان می توانند بدون نگرانی والدین خود در بیرون از خانه بازی کنند، زیرا که محیط کلی در تمامی کشور امن و بی خطر است. البته همیشه بهتر است که والدین کودکان خود را تحت نظر داشته باشند تا بتوانند از بروز هرگونه تصادف و جراحت جلوگیری  کنند.

استانداردهای درمانی و پزشکی

سیستم بهداشت و درمان در شمال و جنوب قبرس بر اساس استانداردهای بین المللی است. مهاجران می توانند به انتخاب خود از خدمات درمانی عمومی و یا خصوصی استفاده کنند.  سیستم خدمات بهداشتی و درمانی ملی کشور قبرس این خدمات را به صورت رایگان در اختیار همگان قرار می دهد. قبرسی هایی که درآمد چندانی ندارند یارانه های درمانی بسیاری دریافت می کنند. درمان های اورژانسی در بیمارستان های دولتی به صورت رایگان در دسترس همگان حتی اتباع کشورهای دیگر می باشد. با این حال، درمان های بیمارستانی برای افرادی که تحت پوشش حق درمان رایگان قرار ندارند، هزینه خواهد داشت.

تمامی شهرهای اصلی با شبکه ای از بیمارستان های دولتی و کلینیک های درمانی مجهز شده اند. بخش گسترده مراقبت های بهداشتی و درمانی خصوصی خدمات خود را در اختیار افرادی که به دنبال خدمات درمانی خصوصی هستند و از طریق کادر های مجرب پزشکی خود، ارائه می دهند. یکی از بهترین ویژگی های خدمات درمانی در قبرس این است که تقریبا تمامی پزشکان متخصص این جزیره تمام یا بخشی از دوران آموزش خود را در خارج از کشور گذرانده اند و در نتیجه به زبان انگلیسی تسلط کامل دارند.

در حالی که استاندارهای خدمات بهداشتی و درمانی اولیه در قبرس بسیار بالا است، تعدادی از ساکنان خارجی قبرس ترجیح می دهند که در صورت نیاز به یک عمل جراحی پیچیده یا مراقبت های پزشکی پیچیده، برای درمان به کشورهای خود بازگردند.  نرخ بیماری های واگیردار و عفونی سال ها است که در این جزیره در حد بسیار پایین نگه داشته شده است. بنابراین خارجی ها در هنگام بازدید از این کشور نیاز به واکسیناسیون ندارند.

سرعت پایین و کیفیت بالای زندگی

برای افرادی که به دنبال ایجاد تعادل میان کار و زندگی خصوصی خود هستند، قبرس بهترین مکان برای زندگی می باشد. یکی از اولین عبارات یونانی که در قبرس یاد خواهید گرفت "Siga Siga" است که به معنی یواش و آهسته می باشد. شما به شنیدن این عبارت در طول اقامت خود در قبرس عادت خواهید کرد. مردم قبرس به اینکه باید از تمامی تجربیات زندگی لذت برد و اینکه هیچگاه نباید عجله کرد، معتقد هستند. قبرسی ها به اینکه وعده های غذایی شان در کنار دوستان و اعضای خانواده تبدیل به مراسمی چند ساعته می شود معروف هستند. حتی نوشیدن قهوه در زمان استراحت در محل کار نیز می تواند تا یک ساعت به طول انجامد. این امر ممکن است گهگاه موجب دلسردی برخی از خارجی هایی که در فرهنگی زمان محور تر تربیت شده اند، شود.  

اکثریت مهاجران قبرس از استانداردهای بالای زندگی در این جزیره بهره می برند. زیرا که همانطور که گفته شد قبرس از آب و هوای مطلوب، خدمات بهداشتی درمانی عالی، و ایمنی بالاتر از میانگین جهانی برخوردار است.  تعداد زیادی مهاجر خارجی در قبرس مستقر هستند که عمدتا به دلایل ذکر شده در بالا به این جزیره مهاجرت کرده اند. مستقر شدن در قبرس برای فرد بسیار آسان است زیرا که جمعیت افراد مهاجر در این جزیره بسیار بالا است. علاوه بر این ها نمی توان برای میزان فعالیت هایی که می توان در قبرس انجام داد حد و حدود گذاشت، زیرا که در تابستان و زمستان بسته به فصل می توان فعالیت های فیزیکی متنوعی در قبرس انجام داد.

هزینه زندگی در قبرس نیز یکی دیگر از دلایل جذابیت این جزیره برای مهاجرت می باشد. هزینه زندگی در قبرس پایین تر از سایر کشورهای اروپایی است. عقیده همگانی در میان مهاجران ساکن قبرس بر این است که قیمت ها همگی معقول و منطقی هستند و قیمت محصولات و خدمات حدود 20 تا 50 درصد از سایر کشورهای اروپایی پایین تر است. بر اساس داده های اتحادیه اروپا، هزینه زندگی در قبرس حدود 25 درصد از میانگین هزینه زندگی در کشورهای اروپایی پایین تر است. با این حال مهاجرانی که از آسیا و یا آفریقا به این جزیره مهاجرت کرده اند، احتمالا هزینه زندگی در قبرس را گران می دانند.

المان های دیگری نیز هستند که بر جذابیت این جزیره به عنوان مقصدی برای مهاجرت بیافزایند، مانند، مهمانوازی و خونگرمی مردم قبرس، گزینه های مسکن عالی، راحتی برقراری ارتباط (90 درصد جمعیت جزیره بر زبان انگلیسی تسلط کامل دارند)، نزدیکی به سایر کشورهای منطقه یورو، و همچنین زیبایی طبیعی این جزیره از جمله این عوامل می باشند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت قبرس با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش