سوالات متداول راجع به برنامه پاسپورت دوم کشور دومینیکا

سوالات متداول راجع به برنامه پاسپورت دوم کشور دومینیکادر این مقاله تلاش شده است به سوالاتی که طی جلسات مشاوره توسط مراجعه کنندگان مطرح می شوند، پاسخ داده شود.

پاسپورت دوم


در این مقاله تلاش شده است به سوالاتی که طی جلسات مشاوره توسط مراجعه کنندگان مطرح می شوند، پاسخ داده شود. 

مزایای برنامه تابعیت و پاسپورت دومینیکا

-هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا به نسبت مزایای آن بسیار معقول تر و مقرون به صرفه تر از برنامه های مشابه سایر کشورها می باشد.

-زمان لازم برای گرفتن پاسپورت دومینیکا بسیار کمتر از باقی کشورهاست.

-در پروسه اخذ پاسپورت دومینیکا الزامی برای سکونت (شرط حضور) وجود ندارد.


چه کسانی می توانند در برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا شرکت کنند؟

شهروندان امریکا، فرانسه، بلژیک، اسپانیا، انگلستان، و سایر کشورهایی که بدنبال حداقل کردن مالیات خود و حفظ سرمایه و آزادی عمل بیشتری هستند، همچنین افرادی که به دنبال افزایش دسترسی بدون ویزای خود به کشورهای سراسر دنیا هستند از متقاضیان برنامه پاسپورت دومینیکا هستند.

 چرا باید برای اخذ پاسپورت دوم از کشور دومینیکا اقدام کنم، درحالی که می توانم از کشورهای مختلفی مانند کانادا و یا استرالیا اقامت بگیرم؟

به طور کلی تفاوتهای زیادی میان تابعیت (پاسپورت دوم) و اقامت وجود دارد. تابعیت بدون شرط است و افراد پس از دریافت آن دارای حق زندگی دائم، حق رای و کلیه حقوق قانونی سایر شهروندان آن کشور هستند. شما می توانید از تمام حقوق به صورت تمام و کمال استفاده کنید و یا حتی خود را نامزد مشاغل رده بالای دولتی کنید. اما برای حفظ اقامت در بسیاری از کشورها شرط های بسیاری وجود دارد. در صورت گرفتن اقامت از یک کشور، حق و حقوق شما نسبت به شهروندان محدودتر است. وقتی شما از کشوری تابعیت می گیرید، مجبور به زندگی در آنجا نیستید و هیچگونه محدودیت زمانی برای شما وجود نخواهد داشت. اما حق اقامت معمولاً دارای زمان محدودی است و در صورتیکه شخص مقیم، حدود 6 ماه از سال را در کشور محل اقامت زندگی نکند، دچار مشکلاتی شده و حتی ممکن است حق اقامت خود را از دست بدهد

زمان مورد نیاز برای گرفتن تابعیت از کشور دومینیکا در بیشتر مواقع، کمتر از گرفتن اقامت از سایر کشورهای مهاجر پذیر است. گاهی گرفتن تابعیت دوم در کمتر از سه ماه انجام شده، در صورتیکه گرفتن اقامت بسیار طولانی تر است و معمولا از یک سال تا حتی در بعضی کشورها (مثل آمریکا) به دوازده سال نیز می رسد.

 در تعدادی از کشورها پس از مدتی داشتن اقامت، می توان درخواست تابعیت داد، که این جریان معمولا سه تا پنج سال به طول می انجامد و در طول این پنج سال چه بسا پول زیادی هزینه شود. برای نمونه در آمریکا، حداقل پنج سال اقامت و حضور لازم است، پیش از آنکه بتوانید درخواست شهروندی بدهید، که البته ممکن است به دلایل مختلف، از جمله داشتن کمترین سابقه در اداره پلیس، درخواست شما رد شود. در کشور کانادا نیز دست کم چهار سال پس از اقامت و حضور می توان درخواست پاسپورت نمود که در آنجا نیز موارد بسیاری ممکن است منجر به رد شدن درخواست گردد. اقامت در بسیاری از کشورهای اروپایی هر ساله باید تمدید شود و فقط بعداز چندین سال و تحت شرایط خاص منجر به دریافت گذرنامه یا پاسپورت خواهد شد و یا اقامت در امارات متحده عربی، که فقط سه ساله است و هر سه سال باید با صرف هزینه زیاد تمدید گردد و هرگز منجر به گرفتن پاسپورت نخواهد شد. تمدید آن نیز مستلزم نگهداری از مجوزهای کار و زندگی در محل است.

چرا با داشتن پاسپورت دومینیکا دیگر نیازی به اخذ ویزا برای سفر به بیش از یکصد کشور دنیا ندارم؟

(Commonwealth Of Dominica) عضو کشورهای مشترک المنافع بریتانیا و جدا شده از انگلستان است. دومینیکا همچنین عضو کشورهای بریتیش کالنی (مانند کانادا، استرالیا و نیوزلند) و نیز کشورهای همکاریهای کارائیب است، به همین دلیل دارای برنامه های سفر بدون ویزا، مشابه آنان می باشد. دقت کنید که دومینیکا را با جمهوری دومینیکن اشتباه نکنید.

 آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا، مجبور هستم که در آن کشور زندگی کنم ؟

خیر . پس از دریافت پاسپورت، شما به عنوان یک شهروند دومینیکایی، اجازه زندگی در دومینیکا را برای همیشه خواهید داشت، ولی در هیچ زمانی چه برای اقدام به گرفتن پاسپورت و چه بعد از گرفتن آن، شما مجبور به زندگی در دومینیکا نیستید. تنها زمانیکه برای مصاحبه خوانده شوید، یک بار سفر پیش از گرفتن پاسپورت لازم است، ولی میتوان با پرداخت هزینه سفر ماموران دولت، مصاحبه را در کشور دیگری به انجام رساند.

 آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا می توانم در آن کشور کار کنم؟

بله. شما یک شهروند قانونی دومینیکا هستید و می توانید در صورت تمایل هر نوع شغل قانونی یا فعالیت تجاری داشته باشید. ثبت شرکت در دومینیکا یکبار برای همیشه است. دریافت پروانه بازرگانی نیز بسته به نوع شغل از رایگان تا نهایتاً برای گرانترین مشاغل (مثل بانکداری یا صرافی) هزار دلار می باشد.

 آیا با داشتن پاسپورت دومینیکا می توانم در آن کشور ادامه تحصیل دهم؟

بله. تحصیل در دومینیکا به زبان انگلیسی است. همچنین می توانید بدون نیاز به ویزا در انگلستان تحصیل کنید و کار دانشجویی داشته باشید. مهمترین دانشگاه دومینیکا دانشگاه پزشکی و دامپزشکی "Ross" است که از سطح علمی بالایی برخوردار است.

 پرداخت مالیات در دومینیکا چگونه است؟

دولت هیچگونه مالیاتی بر درآمد، ارث، کار، بخشش و ... ندارد. اگر در داخل دومینیکا بیش از 5,000 دلار آمریکا درآمد داشته باشید، باید برای مبالغ فراتر از آن مالیات بپردازید.

 امکان خرید و فروش خانه در دومینیکا وجود دارد؟

بله. شما به عنوان یک شهروند میتوانید ملک و هر چیز قانونی دیگر را بخرید و بفروشید.

 آیا می توانم به آمریکا سفر کنم؟

شهروندان دومینیکا برای سفر به آمریکا نیاز به ویزا دارند. در صورت داشتن مدارک لازم این ویزا چند روزه قابل دریافت است. برای کسانی که بیش از شش ماه در برمودا اقامت داشته باشند، سفر به ایالات متحده آمریکا بدون نیاز به ویزا و به دفعات مقدور است.

آیا می توانم در دومینیکا حساب بانکی و کارت اعتباری داشته باشم ؟

بله.

 با تابعیت دومینیکا سفر به کدام کشورها بدون نیاز به ویزا امکان پذیر است؟

با پاسپورت دومینیکایی می توانید به بیش از 130 کشور بدون نیاز به ویزا و یا با اخذ ویزا در زمان ورود به آن کشور سفر کنید. در مورد سایر کشورهایی که ویزا لازم است، ویزا به سادگی و معمولاً چند روزه صادر می شود.

 هزینه اقدام برای تابعیت دومینیکا چقدر است؟

هزینه انجام این کار در قسمت برنامه های مهاجرتی پاسپورت دومینیکا ذکر شده است.

چگونه به شما اطمینان کنم؟

امکان استعلام صحت این اطلاعات از سفارت دومینیکا در هر جای جهان وجود دارد. دفتر کنکاش با بیش از ربع قرن سابقه، کارنامه ای درخشان در زمینه مهاجرت و علی الخصوص مهاجرت از طریق سرمایه گذاری را به همراه دارد.

زمان لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا چقدر است؟

درخواست عادی بسته به شرایط، بین 4 تا 12 ماه خواهد بود. اما باید توجه داشت که زمان انجام این پروسه بستگی به ارسال به موقع مستندات و پیگیری موارد خواسته شده از طرف شما دارد.

پاسپورت اول من چه خواهد شد؟

دولت دومینیکا پرونده شما را محرمانه می داند و دریافت پاسپورت جدید شما را به جایی اعلام نخواهد کرد. شما می توانید کماکان از پاسپورت اولتان نیز استفاده کنید و مثل سابق آن را تمدید نمائید.

آیا تضمینی برای اخذ تابعیت از سوی شما وجود دارد؟

همکاران و وکلای ما دارای سالها تجربه موفق در این امر هستند و کار شما را به درستی انجام خواهند داد. چنانچه مدارک غیر موثق و جعلی ارائه نمائید و یا مشکل قانونی با پلیس بین الملل داشته باشید یا دارای سابقه کیفری مخفی شده ای باشید، تقاضای شما مردود خواهد شد. ارائه اطلاعات جعلی اگر پس از اعطای تابعیت نیز فاش گردد، تعقیب قانونی و مجازات در بر خواهد داشت.

مبلغی که می پردازم به چه حسابی واریز می شود؟

بسته به گزینه انتخابی شما، کمک بلاعوض و یا سرمایه گذاری در پروژه حساب های بانکی متفاوت خواهند بود، در صورت اینکه گزینه کمک بلاعوض را انتخاب کرده باشید، در نامه قبولی شما که از طرف اداره مهاجرت کشور دومینیکا به شما ابلاغ می گردد، حساب بانکی ذکر شده است. در صورت انتخاب گزینه سرمایه گذاری در پروژه، سرمایه شما مستقیما به حساب پروژه یا بروکر مختص آن واریز خواهد شد.

سن من کمتر از 18 سال است ، چگونه می توانم به طور انفرادی اقدام کنم؟

شما نمی توانید مستقیماً اقدام کنید. بهتر است به صورت خانوادگی، از طریق پدر یا مادر اقدام نمائید.

آیا دولت دومینیکا به خاطر اینکه من یک شخصیت ویژه هستم، یا دارای تحصیلات عالی، یا ثبت اختراعات و یا هنرمند هستم، تخفیفی برای من در نظر گرفته است؟

ما مفتخر به آشنایی و یا همکاری با شما خواهیم بود، اما این برنامه مطابق مصوبه مجلس دومینیکا برای جذب سرمایه خارجی به کشور ایجاد شده، و دولت نقشی در تعیین یا تغییر مبلغ و شرایط آن ندارد.

سفارت دومینیکا در ایران کجاست؟

در ایران سفارت بریتانیا در تهران امور مربوط به دومینیکا را انجام می داد اما پس از غیر فعال شدن این سفارت، شما می توانید از طریق سفارت انگلستان در کشورهای همسایه کمک بگیرید.

آیا امکان انجام مصاحبه در کشور دیگر نیز هست؟

در این برنامه نیازی به مصاحبه نیست، اما اگر بنا به دلایلی مقامات مربوطه در دومینیکا درخواست انجام مصاحبه داشتند، بر اساس درخواست شما، امکان هماهنگی برای انجام مصاحبه در کشورهای دیگر، البته با پرداخت هزینه ها از سوی شما وجود دارد.

پروانه شهروندی چیست؟

پروانه شهروندی سندی است که به موجب آن شخص رسماً دارای ملیت کشوری می شود و از تمام حقوق یک شهروند عادی آن کشور، از جمله دریافت پاسپورت، برخوردار می شود. در دومینیکا پروانه شهروندی شما به همراه پاسپورت به صورت تقریبا همزمان صادر می شود.

آیا ممکن است تابعیت من روزی باطل شود؟

خیر، شما برای همیشه شهروند دومینیکا خواهید بود، بنابراین همیشه حق دریافت پاسپورت دومینیکایی خواهید داشت. خود پاسپورت به عنوان مدرکی برای مسافرت، هر 10 سال یکبار و فقط با 45 دلار تمدید می شود.

آیا امکان تغییر نام در زمان اخذ پاسپورت وجود دارد؟

بعد از دریافت شهروندی می توانید تقاضای تغییر نام نمائید. در پاسپورت جدید شما فقط مشخصات فردیتان ذکر می شود، و کشور اول شما از تابعیت و شهروندی دومینیکا مطلع نخواهد شد.

آیا می توانم خودم با سفارت مربوطه ارتباط برقرار نمایم و بدون پرداخت هزینه به نماینده این کار را انجام دهم؟

این کار به هیچ طریقی توسط خود شما به تنهایی قابل انجام نیست، درواقع دولت دومینیکا فقط از طریق نمایندگان برگزیده خود اقدام به اعطای تابعیت می نماید.
 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش