مقایسه برنامه های اقامت سرمایه گذاری پرتغال و  اقامت سرمایه گذاری اسپانیا

مقایسه برنامه های اقامت سرمایه گذاری پرتغال و اقامت سرمایه گذاری اسپانیااسپانیا کشور بسیار خوبی برای زندگی است اما برنامه اخذ اقامت پرتغال، برنامه بهتری از برنامه اخذ اقامت اسپانیا است. قوانین و الزامات برنامه اقامت پرتغال کمتر از برنامه اقامت اسپانیا است.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال

روز به روز تقاضای افراد خارج از محدوده اتحادیه اروپا برای دریافت اقامت در کشورهای اروپایی از طریق سرمایه گذاری در املاک  آن کشورها و اخذ پاسپورت اروپا بیشتر می شود.

کشورهای اروپایی از طریق معرفی چند برنامه "ویزای طلایی" که به معنای اعطای اقامت در عوض خرید ملک است، به این مسئله پاسخ داده اند.

قوانین خاص برنامه اقامتی هر کشور متفاوت است اما هدف کلی این ویزاهای طلایی یکسان است: جذب سرمایه گذاری های خارجی و توسعه بازارهای املاک و اقتصاد آن کشورها. ویزاهای طلایی، موفقیتی کلی برای بیشتر کشورهای اروپایی تلقی می شود.

هدف ویزاهای طلایی در وهله اول، سرمایه گذاران روس، چینی و خاورمیانه است اما سرمایه گذارانی از آمریکا، آمریکای لاتین و هند را نیز به خود جذب کرده است. در اکثر برنامه های ویزای طلایی همسر و فرزندان وابسته می توانند شامل پرونده متقاضی اصلی شوند. در برخی از برنامه ها، حتی این اجازه داده می شود که پدر و مادر متقاضی اصلی و همسر او نیز شامل پرونده شوند.

پرتغال و اسپانیا، دو کشور معروف برای ویزای طلایی هستند. در اینجا به مقایسه برنامه های اقامت سرمایه گذاری اسپانیا و اقامت سرمایه گذاری پرتغال می پردازیم تا به سرمایه گذاران در انتخاب بین این دو کشور کمک کنیم.


اقامت پرتغال  از طریق سرمایه گذاری

برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری یا ویزای طلایی پرتغال اولین ویزای طلایی در اروپا بود و در سال 2012 معرفی شد. در این برنامه، سرمایه گذاران باید حداقل 500 هزار یورو  در املاک سرمایه گذاری کنند.

اگر فردی در املاکی که بیش از 30 سال قدمت دارد و بازسازی شده باشد، سرمایه گذاری کند، مبلغ سرمایه گذاری پایین می آید و به 350 هزار یورو می رسد.

سرمایه گذاران املاک پرتغال، ویزای اقامت موقت یک ساله دریافت می کنند. این ویزا سپس برای دوره های 2 ساله تمدید  می شود. حداقل زمان حضور در سال اول 7 روز، در سال های دوم و سوم 14 روز و در سال چهارم و پنجم دوباره 14 روز است. بعد از این زمان، دارندگان ویزا می توانند اقامت دائم پرتغال را دریافت کنند. در همان سال پنجم، افراد می توانند برای پاسپورت پرتغال نیز اقدام کنند. الزامات دریافت پاسپورت پرتغال شامل دانش پرتغالی، حضور به مدت یک هفته  در هر سال در کشور پرتغال به مدت 5 سال و ارتباط با این کشور است.

افرادی که می توانند با متقاضی اصلی درخواست بدهند شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال محصل و وابسته است.

راه های دیگری نیز برای اخذ اقامت پرتغال وجود دارد. افرادی که بیش از 1 میلیون یورو در شرکت های پرتغالی سرمایه گذاری می کنند یا کسب و کاری را آغاز می کنند و 10 شغل ایجاد می کنند نیز واجد شرایط اقامت پرتغال هستند.

پس از تغییر قوانین اولیه این ویزای طلایی، افرادی که در فعالیت های تحقیقاتی علم و فناوری حداقل 350 هزار یورو، در تولیدات هنری و حفظ میراث فرهنگی ملی حداقل 250 هزار یور یا در کسب و کارهای محلی کوچک یا متوسط حداقل 500 هزار یورو سرمایه گذاری می کنند هم می توانند درخواست اقامت پرتغال بدهند.

مزایای اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری

هزینه مقرون به صرفه زندگی
        سرمایه گذاری در پرتغال سودآور است
       لیسبون-پایتخت پرتغال- یکی از بهترین مکان های سرمایه گذاری در جهان
       278 پرواز روزانه از پرتغال به سراسر جهان
      موقعیت استراتژیک برای بازار های جهانی
      یک کشور مدرن و بین المللی
      آب و هوای عالی- رتبه 17 در شاخص OECD
      آلگاروه بهترین مکان در جهان برای بازنشسته شدن طبق ژورنال Forbes در 2014
      پرتغال دارای رتبه 28 در شاخص زندگی بهتر و ایمنی OECD

اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری

برنامه اقامت سرمایه گذاری اسپانیا در سپتامبر 2013 آغاز به کار کرد و  در سال 2015 به روز شد. برنامه های اقامتی اسپانیا و پرتغال از جهات مختلفی نسبتا مشابه هستند. حداقل مبلغ سرمایه گذاری در اسپانیا نیز 500 هزار یورو، بدون وام، است.متقاضیان موفق، ویزای 1 ساله دریافت میکنند که بعدا می تواند به مجوز اقامت 2 ساله تبدیل شود. اگر متقاضی، سرمایه گذاری در املاک را حفظ کند، این مجوز می تواند تا 5 سال تمدید شود. متقاضیان بعد از 5 سال می توانند برای اقامت دائم درخواست بدهند. دریافت اقامت دائم به معنای الزام زندگی در اسپانیا برای حداقل نصف سال یا 183 روز است. متقاضیانی که به مدت 10 سال پشت سر هم در اسپانیا اقامت دارند، می توانند برای شهروندی  یا پاسپورت اسپانیا درخواست بدهند.

الزامات این ویزا بسیار آسان و قابل درک است. متقاضیان باید توانایی سرمایه گذاری 500 هزار یورویی یا بیشتر، بدون وام، در املاک و زمین های اسپانیا را داشته باشند.

 تمدید اقامت نیازی به ماندن در اسپانیا ندارد و به این معناست که ماندن در اسپانیا برای حفظ خود ویزا، اختیاری است.

مانند برنامه اقامت پرتغال، در برنامه اقامت اسپانیا هم افرادی که می توانند با متقاضی اصلی درخواست بدهند شامل همسر، فرزندان زیر 18 سال و فرزندان بالای 18 سال محصل و وابسته است.

تنها روش دیگر برای اخذ اقامت اسپانیا، سرمایه گذاری 2 میلیون یورویی در سهام دولت اسپانیا است.

مزایای برنامه اقامت اسپانیا از طریق سرمایه گذاری:

بازار املاک اسپانیا روز به روز بهتر می شود

مبالغ اجاره بالا در مراکز شهر، پتانسیل درآمد منظم از طریق سرمایه گذاری را نشان می دهد
        اقتصاد اسپانیا به خوبی عمل می کند

مجوز اقامت به متقاضیان، اجازه کار هم می دهد

سرمایه گذاران، قادر به خرید املاک اسپانیا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم هستند

با تغییرات سال 2015، افراد متاهل می توانند با یکدیگر سرمایه گذاری کنند

زوج هایی که ازدواج نکردند ولی با هم زندگی می کنند و زوج هایی که از یک جنسیت هستند، می توانند تحت فهرست مدنی "مشارکت داخلی" اسپانیا با هم درخواست سرمایه گذاری بدهند

اسپانیا مدارس عالی دارد

اسپانیا خدمات پزشکی عالی دارد

این کشور محیط و آب و هوای عالی دارد

چرا برنامه اقامت پرتغال بهتر از برنامه اقامت اسپانیا است؟

اسپانیا کشور بسیار خوبی برای زندگی است اما برنامه اخذ اقامت پرتغال، برنامه بهتری از برنامه اخذ اقامت اسپانیا است. قوانین و الزامات برنامه اقامت پرتغال کمتر از برنامه اقامت اسپانیا است. با این وجود که هر دو کشور شرایط 500 هزار یورویی یکسانی دارند، سرمایه گذاران در پرتغال، گزینه های بیشتری برای سرمایه گذاری دارند و می توانند از طریق سرمایه گذاری در چیزی به جز املاک، با مبلغ کمتری سرمایه گذاری کنند.

قوانین اقامت و شهروندی در پرتغال، مشکلات و دردسر های کمتری دارد. سرمایه گذاران اسپانیایی یاید نصف سال را در اسپانیا زندگی کنند اما سرمایه گذاران در پرتغال تنها لازم است چند هفته در آن کشور بمانند.برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش