15 دلیل برای سرمایه گذاری در یونان و اخذ اقامت یونان (گلدن ویزای یونان)

15 دلیل برای سرمایه گذاری در یونان و اخذ اقامت یونان (گلدن ویزای یونان)امتیاز سفر به کشورهای حوزه شنگن، فرصت سرمایه گذاری منحصر به فرد، آب و هوای مدیترانه، دسترسی به تحصیلات عالی، طبیعت بکر زیبا، مهد تمدن غرب، اخذ اقامت بدون نیاز به حداقل مدت اقامت و هزاران دلیل برای سرمایه گذاری مطمئن در یونان

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

در این مقاله، 15 دلیل برای سرمایه گذاری در یونان به منظور اخذ اقامت یونان را لیست کرده ایم.

1. یونان عضو منطقه شنگن است

منطقه شنگن متشکل از 26 کشور (به جز انگلستان و قبرس) میباشد. کسانی که اقامت یونان را دریافت کنند همانند شهروندان یونانی از امتیاز سفر به کشورهای حوزه شنگن برخوردار میباشند.

 بدین معنی که:

میتوانند مستقیما از کشور مبدا به کشوری که در حوزه شنگن قرار دارد سفر کنند

سفر آزادانه در منطقه شنگن بدون بازرسی گمرکی طولانی

اقامت در هر کشور شنگن به مدت سه ماه درهر شش ماه با حق ورود مکرر

کشورهای حوزه شنگن: اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالتا، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس

2. دسترسی به ویزای طلایی اروپا با هزینه کم

به تازگی بسیاری از کشورهای اروپایی امکان دسترسی به اروپا را از از طریق برنامه ویزای طلایی برای شهروندان غیر اروپایی مقدور ساخته اند. ویزای طلایی یونان از نظر اقتصادی مقرون به صرفه ترین و ارزانترین برنامه است. کشورهایی مانند پرتغال و قبرس، که حداقل ارزش املاک برای سرمایه گذاری در آنجا باید به ترتیب 500,000 و 300,000 یورو باشد، در مقایسه با یونان در شرایط مشابه که هزینه سرمایه گذاری در آن 250،000 یورو است، بسیار گران قیمت هستند.

3. فرصت سرمایه گذاری منحصر به فرد

بحران اقتصادی سوای مشکلاتی که دارد، به متقاضیان این امکان را میدهد که امروز در یونان که املاک در پایین ترین قیمت خود قرار دارند سرمایه گذاری کنند. طبق گزارش سیاست های مالی بانک یونان برای سه ماه اول سال 2013، از زمان شروع بحران ها در سال 2008، قیمت مسکن تا 29.4% کاهش داشته است. همچنین با توجه به کاهش نرخ مالیات برای انتقال ملک، یونان یک فرصت منحصر به فرد برای سرمایه گذاران است.

4. آب و هوای مدیترانه ای

یونان شاهد 300 روز تابش خورشید در سال است و همچنین شهرتش در آب و هوای خشک تابستان که ترکیبی از روزهای گرم و شبهای خنک است زبانزد میباشد. تابستان دریونان از ماه می تا سپتامبر ادامه دارد و از دریا و خورشید به طور کامل میتوان لذت برد.

آب و هوای مدیترانه ای، یونان را به کشوری چهار فصل تبدیل کرده است. در پائیز و بهار روزها آفتابی و معتدل با میانگین دمای 10 تا 25 درجه سانتی گراد هستند. در زمستان های کوتاه و معتدل دیدن مناظر زیبای برف در مناطق کوهستانی خالی از لذت نیست.

5. موقعیت استراتژیک

یونان به طور استراتژیک در تقاطع اروپا، آسیا و آفریقا قرار دارد. این موقیت جغرافیایی این اجازه را به شخص می دهد تا در عرض یک ساعت با هواپیما به هر یک از این قاره ها برسد و حداکثر 3 ساعت بعد در هر نقطه  از اروپا که میخواهد باشد.

علاوه بر این، چندین خطوط هوایی مقرون به صرفه مانند Easy Jet و Ryannair از فرودگاه اصلی یونان با قیمت پایین به اکثر پایتخت های اروپایی تردد می کنند.

6. قدمت طولانی در مهمان نوازی از مهاجران

به دلیل موقعیت جغرافیائی خاص و سابقه طولانی در صنعت گردشگری، یونان در مهمان نوازی از گردشگران شهرت جهانی دارد. در یونان می توان سنت های گوناگون و فرهنگ های مختلف را  بدون هیچ گونه مشکلی در کنار هم یافت. این واقعیت که درصد زیادی از مردم به زبان انگلیسی صحبت میکنند، برقراری ارتباط را آسانتر کرده است.

7. بدون نیاز به حداقل مدت اقامت

درحالی که در بعضی از کشورها مانند پرتقال اخذ اقامت ملزم به رعایت 7 روز حضور فیزیکی در سال است، برای اخذ اقامت یونان هیچ حداقلی برای حضور فیزیکی وجود ندارد. بنابراین کسانی که اجازه اقامت یونان را دریافت کرده اند برای حفظ آن متحمل پرداخت هزینه برای سفر سالانه به یونان نمیشوند.

8. دسترسی به تحصیلات عالی

تحصیلات عالی در یونان هم در موسسات عمومی و هم خصوصی برگزار میشود. اگرچه امتحانات ورودی به سیستم آموزش عالی دولتی سخت است، اما آموزش در این موسسات بدون هزینه است. از سوی دیگر، کالج ها و دانشگاه های خصوصی نیازی به امتحان ورودی ندارند و هزینه های آنها متفاوت است. آنها همچنین دوره های ویژه ای برای دانش آموزان بین المللی برگزار میکنند. متقاضیانی که اقامت یونان را دریافت کرده اند همانند شهروندان یونان از حق تحصیل برخوردار هستند.

9. غذاهای یونانی

پایه و اساس غذاهای یونانی  روغن زیتون سالم، پنیر فتای خوشمزه، ماست مشهور یونانی، سالاد سبز تازه، گوشت، مرغ و آبمیوه های تازه است. همچنین می توان از انواع مختلف میوه ها مانند انجیر، گیلاس و خربزه، ماهی های تازه، مخصوصا در جزایر و مناطق ساحلی لذت برد. با توجه به این فراوانی و تنوع، رژیم غذایی یونان یکی از سالمترین رژیم های غذایی دنیا محسوب میشود که باعث کاهش بیماریهای قلبی و در نتیجه طول عمر میشود.

10. طبیعت بکر زیبا

یونان مترادف با طبیعت بکر و زیبا است. آبهای آبی شفاف، جزایر کوچک و زیبا، سواحل شنی سفید، تپه هایی با درختان کاج و زیتون، تنها برخی از جاذبه های گردشگری یونان است. در حالی که شهرها مدرن هستند، می توان از روستاهای سنتی با خانه های سنگی در سرزمین اصلی یونان و خانه های زیبای سفید و آبی در جزایر بازدید کرد. یونان برای هر نوع سلیقه حرفی برای گفتن دارد و منتظر است تا شما آن را کشف کنید.

11. مهد تمدن غرب

یونان محل تولد تمدن غرب است و پایه های ریاضی، فیزیک، ادبیات و علوم دیگر در آنجا بنا شده است. اقامت در یونان فرصت منحصر به فرد کشف بناها و آثار تاریخی دست نخورده که در سرتاسر کشور پخش هستند را در اختیار شما قرار میدهد. از میدان المپیای قدیمی که در آن اولین بازی های المپیک برگزار شد تا معبد آتنا پارتنوس و بازارآتن، که در آن دموکراسی متولد شد و شهرهای تاریخی Mycenae و Crete، حضور تمدن یونان باستان به طور چشم گیری آشکار است.

12. مقصدی برای همه

به عنوان یکی از معروفترین مقاصد گردشگری، یونان هر ساله پذیرای 16.5 میلیون گردشگر از سراسر دنیا میباشد و برای هر نوع سبک زندکی چیزی برای ارائه دارد. یونان، از آرامشش، سواحل و روستاهای آرام  که مناسب برای  بازنشستگی و استراحت هستند، و شهر های مدرن و پر جنب و جوشش مکانی مناسب برای شما است. اگر شما ماجراجو باشید و یا  ورزش و کمپینگ را دوست داشته باشید یا مجذوب  تاریخ و هنر باشد،  هر آنچه که به دنبالش هستید را می توانید در یونان بیابید.

13. رکود اقتصادی

بحران اقتصادی حاضر  در جهان که در سال 2008 به اوج خود رسید، یونان را بی نصیب باقی نگذاشت، گرچه شرایط در حال حاضر رو به بهبود است. با حمایت صندوق بین المللی پول، کمیسیون اروپا و بانک مرکزی اروپا، کسری بودجه به طور مداوم کاهش یافته و در حال بهبود است و کمتر از 3 درصد از تولید ناخالص داخلی است. این شرایط کشور را قادر می سازد تا وارد دوره پایدار رشد اقتصادی شود.

14. خدمات سلامتی

یونان در حوزه ارائه خدمات پزشکی خوش نام است. در سال 2000، زمانی که سازمان بهداشت جهانی سیستم های خدمات سلامتی 191  کشورعضو را رتبه بندی کرد، یونان جایگاه 14 را به خود اختصاص داد، جایگاهی به مراتب بالاتر از کشورهای آلمان، انگلیس و قبرس.

15. امنیت

در یونان، هرکسی حتی در شب می تواند بدون ترس در خیابانها قدم بزند. به خصوص در شهرهای بزرگی مانند آتن و سالنیکا، آب و هوای معتدل مردم را ترغیب میکند که تا ساعت های  اولیه صبح در خارج از خانه بمانند، و شهرها را یک مکان پر جنب و جوش و 24 ساعته تبدیل میکند.           
             برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش