قیمت املاک یونان از آغاز سال 2018 به دلیل برنامه ویزای طلایی رو به افزایش است

قیمت املاک یونان از آغاز سال 2018 به دلیل برنامه ویزای طلایی رو به افزایش استتحلیلگران پیش بینی کرده اند که قیمت ها در بازار املاک رو به تغییر است، زیرا قیمت هر متر مربع تنها 1٪ در مقایسه با 2016 کاهش یافته است و این یک رکورد کاهش سرعت در ریزش قیمت املاک در 10 سال گذشته بوده است.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

یونان هنوز نتوانسته  به طور کامل عواقب ناشی از بحران اقتصادی را مدیریت کند. با این وجود درحالیکه قیمت ملک اندکی کاهش دارد، تحلیلگران پیش بینی کرده اند که  قیمت ها در بازار املاک رو به تغییر است، زیرا قیمت هر متر مربع تنها 1٪ در مقایسه با 2016 کاهش یافته است. در حالیکه در طول 8 سال گذشته، قیمت ملک هر ساله به میزان 6.5٪ کاهش داشته است. این یک رکورد کاهش سرعت در ریزش قیمت املاک در 10 سال گذشته بوده است. این امر ناشی از برنامه ویزای طلایی یونان است.

از ژانویه تا مارس 2017، املاک به میزان 1.9٪ کاهش قیمت داشته درحالیکه از اکتبر تا دسامبر کاهش به 0.3٪ رسیده است. در آتن هزینه خرید مسکن در این دوره نسبت به مدت مشابه در سال 2016 تنها 0.1٪ کاهش پیدا کرد. به طور کلی، به نظر می رسد کاهش قیمت مانند گذشته چشمگیر نیست: قیمت در پایتخت از آوریل تا دسامبر بدون تغییر ماند ، در حالی که در مناطق دیگر یونان قیمت هر متر مربع حتی افزایش داشته است.

تحلیلگران افزایش نرخ املاک از آغاز سال 2018 را پیش بینی کرده بودند. اکنون بهترین زمان برای خرید ملک قبل از افزایش قیمت ها در شبه جزیره بالکان است.

حجم سرمایه گذاری خارجی در املاک یونان نیز در حال افزایش است. در نیمه اول سال، حجم فروش املاک به 135,000,000 یورو رسید.

یک گزینه مناسب برای سرمایه گذاری در یونان و کسب درآمد در اینجا قابل ذکر است:

خرید آپارتمان ها و ویلاها برای اجاره. از آنجایی که یونان یک مکان مشهور در جهان با زیرساخت های گردشگری توسعه یافته است، از سیل عظیم گردشگران برخوردار است. مالکین درآمدی به میزان 7٪  در سال دریافت می کنند. با این حال، هدف اصلی ازخرید ملک ، کسب اقامت اروپا است.

برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک (ویزای طلائی یونان) :  شرایط، هزینه ها، آمار

یکی از سریع ترین و ارزان ترین گزینه ها برای کسب اقامت اروپا، برنامه ویزای طلایی یونان است. اقامت یونان اجازه می دهد تا شخص بتواند در خاک یونان به مدت نامحدود بماند. برنامه اقامت یونان از طریق  سرمایه گذاری در سال 2013 آغازشد. طبق داده ها، از آغاز برنامه تا اکتبر 2017، بیش از 2,000 نفر از متقاضیان اقامت کشور را دریافت کردند.

ویزای طلایی یونان دارای مزایای فراوانی است:

حق سفر بدون ویزا به تمام 26 کشور شنگن. کسی که اجازه اقامت دارد مجبور نیست که شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزا را فراهم کند.

دریافت اقامت برای اعضای خانواده. این قانون فرصت مناسبی  برای ارائه درخواست اقامت به صورت جمعی است. سرمایه گذار می تواند اقامت همسر، فرزندان زیر 23 سال، والدین، پدربزرگ و مادربزرگ را دریافت کند.

بررسی سریع پروسه اقامت. اقامت در عرض 2-3 ماه صادر می شود.

دسترسی به موسسات آموزشی اروپا، استانداردهای پیشرفته پزشکی و سیستم بانکی قابل اعتماد.

بدون نیاز به سکونت دائم در کشور.

 اقامت یونان برای یک دوره 5 ساله, با امکان تمدید برای مدت 5 سال دیگر صادر میشود، این روش را می توان بارها به مدت نامحدود تکرار کرد.

برنامه ویزای طلائی یونان  محدودیت هایی دربر دارد: 

سرمایه گذار با دریافت اقامت یونان اجازه کار دریافت نخواهد کرد، البته اجازه خواهد داشت کسب و کاری ایجاد کند، این محدودیت چندان برای سرمایه گذاران اهمیتی ندارد چرا که اکثر سرمایه گذاران به دنبال استفاده از دیگر مزایای اقامت اروپا هستند و اکثرا کار آفرین هستند و کمتر کسی امیدی به استخدام شدن در بازار کار یونان دارد.

همچنین تمدید دوره اقامت مشروط به حفظ ملک میباشد. با این حال سرمایه گذار میتواند پس از خرید ملک جدید با ارزش برابر ملک اول، اقدام به فروش ملک اول نماید.

برای شرکت در برنامه مهاجرت یونان، متقاضی باید یک یا چند ملک را به حداقل قیمت 250,000 یورو خریداری کند. بعلاوه، متقاضی باید از پرداخت هزینه های اضافی مطلع باشد، از جمله هزینه صدور اقامت (500 یورو برای هر متقاضی بزرگسال ذکر شده در تقاضانامه)، بیمه درمانی (حداقل 300 یورو) و هزینه های مربوط به قرارداد املاک (تقریبا 10٪ از قیمت ملک).

متقاضیانی که شرایط سرمایه گذاری را به طور کامل دارند، می توانند درخواست  خود را ارائه دهند. دلایل اصلی رد شدن یک درخواست میتواند محکومیت، بدنامی یا سابقه بدهکاری باشد.

متقاضی پس از کسب اقامت یونان میتواند در آینده طبق مراحل خاصی درخواست شهروندی این کشور را ارائه دهد. در ابتدا باید اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند که البته این امر مستلزم گذشت 5 سال از تاریخ شروع اقامت موقت  به شرط حضور حداقل 183 روز در هر سال در یونان میباشد. شمارش معکوس برای  زمان صدور درخواست شهروندی تنها پس از تائید و سپری شدن دوره 5 ساله اقامت دائم شروع میشود. بدین ترتیب تنها پس از 10 سال متقاضی فرصت کسب شهروندی اروپا را بدست میاورد.

نتیجه

اقامت یونان یک گزینه وسوسه انگیز برای استقرار در اتحادیه اروپا است. در این برهه از زمان، بازار املاک یونان شرایط مطلوب برای کسانی که علاقه مند به کسب اقامت یونان هستند را ارائه میدهد، چرا که قیمت مسکن در حال حاضر پایین است اما با روند رو به رشد در سال جاری روبه رو خواهد بود. این فقط یک راه حل مقرون به صرفه برای اخذ اقامت نیست، بلکه یک راه حل سودمند در زمینه سرمایه گذاری و کسب درآمد بیشتر در آینده است و سرمایه گذار حق دریافت درآمد حاصل از اجاره ملک خود را دارد.
   برای کسب اطلاعات بیشتر درباره برنامه مهاجرت به یونان از طریق سرمایه گذاری  با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش