34 درصد از افراد متمول که دارای 30 میلیون دلار هستند، دارای پاسپورت دوم هستند

34 درصد از افراد متمول که دارای 30 میلیون دلار هستند، دارای پاسپورت دوم هستندتحقیقات حاکی از آن است که 34 درصد از این افراد متمول دارای پاسپورت دوم هستند، 29 درصد از آن ها قصد خریداری پاسپورت دوم دارند و 21 درصد از آن ها به فکر مهاجرت دائمی هستند.

پاسپورت دوم

پاسپورت دوم موجود است

تحقیقات حاکی از آن است که 34 درصد از افراد متمول که دارای حداقل دارایی 30 میلیون دلاری هستند، دارای پاسپورت دوم هستند،  29 درصد از آن ها قصد خریداری پاسپورت دوم دارند و 21 درصد از آن ها به فکر مهاجرت دائمی هستند. این مسئله منجر به ایجاد فضای رقابتی در میان کشور های ارائه دهنده پاسپورت دوم شده است زیرا کشورها به دنبال منابع جدید درآمد از طریق  سرمایه گذاری مستقیم خارجی در عوض  ارائه پاسپورت دوم، هستند.

  برخی، از جمله بریتانیا، نیازمند سطح قابل قبولی از تعهد مالی طولانی مدت هستند، اما کشورهای دیگری وجود دارند که برنامه های آسان تر با الزامات کمتر دارند. برای مثال، اخیرا چندین جزیره در کارائیب، سطح سرمایه گذاری لازم را تا 50 درصد کاهش داده اند یا شهروندی را منوط به یک بار کمک مالی به بودجه های توسعه اقتصادی دولت یا کمک مالی به خسارت های ناشی از طوفان کرده اند.


 اظهار نظر کارشناسان در مورد پاسپورت دوم

 هیئتی از کارشناسان برتر صنعت، ریسک ها و موقعیت های ناشی از رشد شهروندی از طریق  سرمایه گذاری و پیامدهای انگیزه های شفاف سازی مالی در سطح بین المللی را ارزیابی کرده اند.

 دکتر کریستین کالین، رئیس هانلی و شرکا :

 امروزه خانواده های جهانی، کشور ها و قاره ها را می پیمایند. دریافت چند اقامت یا پاسپورت، روشی برای حضور و جا به جایی آسان تر در این جهان به هم پیوسته است و انتظار می رود که ارزش این نوع دسترسی با برجسته تر شدن  سیاست های انزواطلبی و ضد مهاجرتی در سراسر جهان، افزایش یابد. جذاب ترین برنامه ها، آنهایی هستند که دقیق ترین پروسه ها را دارند. برنامه هایی که دارای استانداردهای بالای بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد  و عاری از هرگونه فساد هستند، تنها برنامه هایی  هستند که ارزش فکر کردن  دارند. این برنامه ها، اشخاص با استعداد، با اعتبار و ثروتمند با شبکه های تجاری معتبر و مهارت کارآفرینی را  به یک کشور جذب می کنند و سرمایه اقتصادی و اجتماعی آن کشور را غنی می سازند.

  جوزف فیلد از شرکت ویترز ورد واید:

 برنامه های اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری جزء تجارت های بزرگ هستند. در حال حاضر، ارزش سالانه این صنعت، 2 میلیارد دلار آمریکا است. با این وجود، این برنامه موجب دغدغه ها و انتقاداتی نیز شده است. برخی با خود مفهوم ملیت به عنوان کالا، با مشتریان آینده نگر که کشور جدیدشان را بر مبنای قیمت یا خصیصه هایی مانند مسافرت آسان و بی دغدغه انتخاب می کنند، پاسپورت های حاضر و آماده خریداری می کنند و جدا از خرید یک ملک یا سرمایه گذاری با مبلغ مشخص، کمک کمی هم به کشور میزبان  می کنند، مشکل دارند. همچنین نگرانی هایی وجود دارد که اخذ تابعیت  دوم ممکن است راهی برای اجتناب از FATCA (قانون اخذ مالیات از حساب های خارجی)، CRS و دیگر تلاش های بین المللی جلوگیری از فرار مالیاتی باشد.

 علاوه بر این، این ترس وجود دارد که  تروریست ها قبل از انجام جرم و جنایات، با پاسپورت دوم سفر کرده باشند. در این صورت دولت ها به پذیرش پاسپورت های خریداری شده بی میل می شوند، استفاده از آنها را محدود می کنند و یا درخواست آنهایی که دارای این پاسپورت ها هستند را رد می کنند. بنابراین دولت ها باید معیار های دقیقی را به منظور حفاظت در برابر این گونه پاسپورت هایی که با اهداف نامناسب دریافت می شوند، داشته باشند.

 دکتر کریستین سوراک از دانشگاه سواس لندن

 برای کشورهای کوچک با اقتصاد های خرد، اقامت و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری می تواند مزایای زیادی داشته باشد. در برخی از جزایر حوزه کارائیب، درآمد های ناشی از این برنامه ها، بیش از یک سوم سود ناخالص داخلی را تشکیل می دهد. سوددهی این برنامه ها منجر به گسترش برنامه ها شده و اقتصاد های خرد، درخواست های غیر رسمی قبلی برای شهروندی و اقامت را رسمی می کنند. با این وجود، کارایی این برنامه به چگونگی مصرف بودجه ها بستگی دارد. این بودجه ها ممکن است به صورت صحیح  برای حمایت طولانی مدت از رشد اقتصادی همراه با فرصت های تحصیلی، تسهیلات پزشکی، حقوق مستمری و اشکال دیگری از حمایت اجتماعی باشد اما این گونه  ضمانت ها معمولا در سیاست ها نوشته نشده است.

 فیلیپو نوسدا، شرکت میشون دو رایا

 همانطور که انتظار می رود، پیدایش تبادل الکترونیکی اطلاعات مالی، موضوع امنیت سایبری را تبدیل به موضوعی پر اهمیت کرده است. حجم بی سابقه اطلاعات مالی که دولت ها به اشتراک می گذارند، نگرانی هایی را در مورد امنیت شخصی به وجود آورده است. پس اشخاص باید به اینکه چطور، کجا و به چه شکل سرمایه خود را نگهداری می کنند، دقت کافی داشته باشند. علاوه بر این، اشخاص باید مکان نگهداری ثروت خود را دوباره بررسی کنند تا جدیت قوانین امنیت اطلاعات رسمی و میزان خطر درز اطلاعات از سیستم های ضعیف را آنالیز کنند.

 الکساندر ارسکین، شرکت تیلر وسینگ

 قوانین شفاف سازی، روندی نسبتا جدید است و قوانینی که تا الان در مورد آن معرفی شده است، به درستی نوشته نشده اند. موسسه های مالی، باید اطلاعات مربوط به دارایی ها و سرمایه گذاری های مشتریان را فاش کنند ولی اغلب تمامی الزامات را نمی دانند. کسانی که از موضوع آگاهی دارند و دوست دارند ریسک کنند، ممکن است سرمایه گذاری در بیت کوین را انتخاب کنند اما این انتخاب آنها معمولا به دلایل مالی است، نه دلایل مالیاتی یا افشای اطلاعات.

 آنها ممکن است از محرمانه بودن اطلاعات تحت قوانین جاری بهره ببرند اما به دلیل معروف شدن بیت کوین در سال های اخیر، قوانین شفاف سازی ممکن است به رویه های سرمایه گذاری نیز برسد.

 دیوید فرایدمن، مدیرعامل لایف چین

 اگرچه تبادل اطلاعات، معامله با مقامات مالیاتی فرامرزی را آسان می کند، اما به دلیل عدم اعتماد اولیه به دولت ها، مردم علاقه ای به ارائه اطلاعات به دولت ها ندارند. رشد پلت فرم های جدید زیرساخت تکنولوژی مانند بلاک چین می تواند به کم کردن ترس ها و تسهیل مبادلات کمک کند. بلاک چین، ایمن ترین زیرساخت را برای نگهداری از این اطلاعات ارائه می دهد و اجازه دسترسی به به تعداد ثابتی از گروه ها را می دهد و این اطمینان را می دهد که هر گونه تغییرات واقعی در اطلاعات در زنجیره عطف حسابرسی ثبت می شود. در آینده ممکن است خیلی از خانواده ها به شفاف سازی مورد نیاز توسط CRS اعتماد نداشته باشند اما می توانند به بلاک چین برای ثبت در زنجیره عطف حسابرسی تغییر ناپذیر، اعتماد داشته باشند.

 برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در دومینیکا با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.  


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش