اقامت یونان در مقایسه با اقامت پرتغال: کدام یک توجیه اقتصادی بیشتری دارد؟

اقامت یونان در مقایسه با اقامت پرتغال: کدام یک توجیه اقتصادی بیشتری دارد؟اگر علاقمند هستید در مدت زمان کوتاه اقامت یک کشور اروپایی را اخذ نمایید و حداقل سرمایه گذاری را برای این منظور انجام دهید این مقاله را مطالعه کنید و با روش های اخذ اقامت سریع در اتحادیه اروپا با هزینه های حداقلی آشنا شوید.

کارت اقامت یونان

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری:  خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو و دریافت اقامت  اروپا

یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های کسب اقامت اروپا، سرمایه گذاری در املاک یونان است. برنامه  اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری سابقه طولانی ندارد و در سال 2014 معرفی شده است. 

این برنامه یک گزینه عالی برای کسانی است که تمایل دارند آزادانه  به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند. کارت اقامت یونان همچنین روند ارتباط با بانک های خارجی را آسان می سازد. 

برای متقاضیان این برنامه امکان خرید یک خانه، یک ساختمان تجاری یا چند ملک به طور همزمان وجود دارد. تنها شرط اصلی، سرمایه گذاری با حداقل مبلغ 250,000 یورو است.

سرمایه گذار همچنین باید هزینه های جانبی را  پرداخت کند:

500 یورو هزینه دولت برای صدور کارت  اقامت (برای هر فرد بزرگسال در تقاضانامه)

 300 یورو هزینه بیمه درمانی (برای هر متقاضی).

در ابتدا کارت اقامت یونان برای یک دوره 5 ساله صادر می شود و متقاضی حق تمدید آن را برای مدت مشابه دارد. تعداد این تجدید اقامت ها نامحدود است، مشروط به اینکه متقاضی  مالکیت ملک خود را حفظ نماید. پس از مدتی، می توان ملک را با ملکی با ارزش مشابه جایگزین کرد. مالک مجاز به اجاره دادن ملک و در نتیجه کسب درآمد غیر مستقیم است.

  سن متقاضی اصلی برای ارائه درخواست باید بالای 18 سال باشد. از ملزومات اصلی این است که شخص از شهرت شخصی و تجاری مناسبی برخوردار باشد. به علاوه، ارائه اطلاعات دروغین و سابقه کیفری، دلایل قانع کننده ای برای رد شدن پرونده است.

آیا کسی که اقامت یونان را کسب کرده می تواند برای اخذ شهروندی و پاسپورت یونان درخواست دهد؟ 

بله، اما روال عادی باید دنبال شود. پس از تصویب درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، متقاضی می تواند شمارش معکوس را جهت ارائه درخواست شهروندی و پاسپورت یونان آغاز کند. این تقاضا می تواند بدون هیچ گونه سرمایه گذاری اضافی حاصل شود. با این حال، متقاضی باید ابتدا اقامت دائم این کشور را (پس از 5 سال) دریافت کند و 5 سال دیگر، برای اخذ شهروندی درخواست دهد. صدور اقامت دائم فقط به کسانی تعلق میگیرد که در یونان حداقل 183 روز در سال ساکن باشند. همچنین به منظور دریافت تابعیت یونان باید زبان یونانی بدانید.

اقامت پرتغال گامی در جهت کسب پاسپورت اروپا

پرتغال کشوری زیبا و عضو حوزه شنگن و اتحادیه اروپا است. این کشور از معدود کشورهای اروپایی است که متقاضی برای دریافت شهروندی و تابعیت آن تنها نیاز است که پنج سال صبر کند. به منظور اخذ شهروندی و تابعیت پرتغال باید کمی دانش زبان پرتغالی داشته باشید که در سطح ابتدایی کفایت می‌ کند. تمام این ها پرتغال را یکی از آسان ترین مقصد ها برای اخذ تابعیت اتحادیه اروپا می کند.

برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری در سال 2012 معرفی شد. این برنامه، یک ابزار ساده و قابل درک برای اخذ اقامت اروپا است. این کشور همچنین میلیون ها یورو حاصل از سرمایه گذاری را در کشور جذب کرده است.

 برنامه ویزای طلایی پرتغال دسترسی به منطقه گسترده شنگن را فراهم می کند و به فرد اجازه می دهد تا به مدت نامحدود در پرتغال زندگی کند. در عین حال، قانون، متقاضی را مجبور به تغییر محل اقامت نمی کند. به منظور رعایت مقررات و تمدید اقامت، متقاضی باید تنها 7 روز در هر سال در این کشور زندگی کند.

 برنامه مهاجرت به پرتغال از طریق سرمایه گذاری از روش های زیر امکان پذیر است:

ویزای طلایی پرتغال: 

سرمایه گذار باید ملکی به ارزش حداقل 500,000 یورو در پرتغال خریداری کند. نوع دیگری که بیشتر مقرون به صرفه است خرید ملک قدیمی با قدمت حداقل 30 سال به ارزش  350,000 یورو است. در سال های اخیر نرخ رشد ملک در کشور پرتغال با شیب تند افزایشی بوده است و قیمت ملک تا 40 درصد افزایش داشته است.

ویزای انجل پرتغال:

تنها با سرمایه گذاری به مبلغ 175,000 یورو در یک بیزینس استارت آپ می توانید اقامت پرتغال را کمتر از 6 ماه کسب نمایید. این روش برخلاف روش خرید ملک هزینه های جانبی خاصی ندارد و حتی یک روز هم شرط حضور فیزیکی ندارد و در حال حاضر ارزانترین راه برای اخذ اقامت این کشور بدون هیچ گونه نیاز به حضور فیزیکی، مدیریت فعالانه در بیزینس استارت آپ و ... است. این برنامه بسیار جدید و پیش رو است و توجه بسیاری را به خود جلب کرده است.

  در ابتدا کارت اقامت صادر شده برای 1 سال معتبر است، پس از آن می توانید هر 2 سال آن را تمدید کرد. 5 سال پس از دریافت اقامت موقت، می توان آن را به اقامت دائمی ارتقاء داد و تابعیت پرتغال را نیز دریافت کرد.

   نتیجه

اگر علاقه مند به اخذ سریع اقامت هستید، اقدام برای اخذ ویزای طلایی پرتغال و یونان هر دو امری منطقی به نظر می رسند. شما قادر خواهید بود ظرف مدت 6 الی 8 ماه کارت اقامت خود را دریافت کنید. بدین طریق، اخذ اقامت پرتغال از طریق ویزای انجل ارزان تر و سریعتر از سایر برنامه ها خواهد بود، همچنین با در نظر گرفتن امکان اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال بعد از تنها 5 سال این گزینه یک گزینه استثنایی و ارزان در میان تمام برنامه های موجود اخذ اقامت اروپا می باشد . 

       برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران  کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش