اقامت یونان در مقایسه با اقامت پرتغال: کدام یک توجیه اقتصادی بیشتری دارد؟

اقامت یونان در مقایسه با اقامت پرتغال: کدام یک توجیه اقتصادی بیشتری دارد؟اگر شما علاقه مند به اخذ سریع اقامت هستید، اقدام برای اخذ ویزای یونان امری منطقی به نظر میرسد. شما قادر خواهید بود ظرف مدت 2-3 ماه کارت اقامت خود را دریافت کنید.

اقامت یونان اقامت پرتغال


در این مقاله شما با ویژگی های برنامه اقامت سرمایه گذاری  یونان و برنامه اقامت سرمایه گذاری پرتغال آشنا خواهید شد که به شما  اجازه  میدهد تا با توجه به اهداف و امکانات خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

مزایای کسب اقامت اروپا

کسب اقامت یکی از کشورهای حوزه اروپا  کاملا سودمند، منطقی و دارای اعتبار خاصی است. برای اثبات این ادعا، بیایید نگاهی به مزایای داشتن اقامت از یکی از کشورهای اروپا بیاندازیم:

امکان سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن. 

بدون نیاز به حضور دائم. تنها استثناء پرتغال است که جهت تمدید اقامت، متقاضی باید حداقل یک هفته در یک دوره 365 روزه را در آنجا سپری کند.

بررسی سریع  پرونده اقامت. اقامت موقت یونان تنها پس از 2-3 ماه از ارائه پرونده صادر می شود، در حالی که در پرتغال این پروسه 8 ماه به طول می انجامد.

یک کشور اروپایی به عنوان یک برنامه پشتیبان است. استانداردهای بالا برای زندگی، سیستم پیشرفته مراقبت های پزشکی و آموزش عالی.

محلی برای اقامت تمام اعضای خانواده. همسر و فرزندان می توانند همراه با متقاضی اصلی اقامت  خود را دریافت کنند. قوانین در برخی از کشورهای اروپایی اجازه گنجاندن والدین در پرونده را نیز میدهد.

شرایط اخذ اقامت درکشورهای مختلف متفاوت است. علاوه بر این، هر کشور مجموعه ای از انتخاب ها و مزایای منحصر به فرد خود را برای تشویق سرمایه گذاران ارائه می دهد.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری: نحوه خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو و دریافت اقامت  اروپا

یکی از ساده ترین و سریع ترین راه های کسب اقامت اروپا، سرمایه گذاری در املاک یونان است. کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری سابقه طولانی ندارد و از سال 2014 آغاز شد. بر طبق اطلاعات رسمی، از آغاز برنامه تا اکتبر 2017، دولت بیش از 1,700 کارت اقامت را صادر کرد. بیش از 50٪ از متقاضیان، سرمایه گذاران چینی و مردم کشور شوروی سابق هستند.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری یک گزینه عالی برای کسانی است که تمایل دارند آزادانه  به کشورهای حوزه شنگن سفر کنند و همچنین روند ارتباط با بانک های خارجی را آسان میسازد. 

برای متقاضی امکان خرید یک خانه، یک ساختمان تجاری، یا چند ملک به طور همزمان وجود دارد. شرط اصلی، سرمایه گذاری با حداقل مبلغ 250,000 یورو است.

سرمایه گذار همچنین باید هزینه های جانبی را  پرداخت کند:

500 یورو هزینه دولت برای صدور کارت  اقامت (برای هر فرد بزرگسال در تقاضانامه)

 300 یورو هزینه بیمه درمانی (برای هر متقاضی).

در ابتدا کارت اقامت یونان برای یک دوره 5 ساله صادر می شود و متقاضی حق تمدید آن را برای مدت مشابه دارد. تعداد این تجدید اقامت ها نامحدود است، مشروط به اینکه متقاضی  مالکیت ملک خود را حفظ نماید. پس از مدتی، می توان ملک را با ملکی با ارزش مشابه جایگزین کرد. مالک مجاز به اجاره ملک و در نتیجه کسب درآمد غیر مستقیم است.

 نمودار افزایش تقاضا برای ویزای طلائی یونان


اقامت یونان     

 سن متقاضی اصلی برای ارائه درخواست باید بالای 18 سال باشد. از ملزومات اصلی این است که شخص از شهرت شخصی و تجاری مناسبی برخوردار باشد. بعلاوه، ارائه اطلاعات دروغین و سابقه کیفری، دلایل قانع کننده ای برای رد کردن پرونده است.

آیا کسی که اقامت یونان را کسب کرده می تواند درخواست شهروندی و پاسپورت یونان دهد؟ 

بله، اما روال عادی باید دنبال شود. پس از تصویب درخواست اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، متقاضی می تواند شمارش معکوس را جهت ارائه درخواست شهروندی و پاسپورت یونان آغاز کند. این تقاضا می تواند بدون هیچ گونه سرمایه گذاری اضافی حاصل شود. با این حال، متقاضی باید ابتدا اقامت دائم یونان را (پس از 5 سال) دریافت کند، و 5 سال دیگر، متقاضی می تواند درخواست شهروندی دهد. صدور اقامت دائم یونان فقط به کسانی تعلق میگیرد که در یونان حداقل 183 روز در سال ساکن باشند. 

اقامت پرتغال گامی در جهت کسب پاسپورت اروپا

برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری از سال 2012 اغاز شد. این برنامه، یک ابزار ساده و قابل درک برای اخذ اقامت اروپا است. این کشور همچنین میلیون ها یورو حاصل از سرمایه گذاری را در کشور جذب کرده است.

 5,412 سرمایه گذار در این دوره 5 ساله کارت اقامت خود را دریافت کرده و 3,360,000,000 یورو به بودجه دولتی کمک کرده اند. برنامه ویزای طلایی پرتغال دسترسی به منطقه گسترده شنگن را فراهم می کند و به فرد اجازه می دهد تا به مدت نامحدود در پرتغال زندگی کند. در عین حال، قانون، متقاضی را مجبور به تغییر محل اقامت نمی کند. به منظور رعایت مقررات و تمدید اقامت، متقاضی باید 7 روز در هر سال در کشور زندگی کند.

 برنامه مهاجرت پرتغال از طریق سرمایه گذاری از 3 طریق امکان پذیر است

املاک. سرمایه گذار باید ملکی به ارزش حداقل 500،000 یورو در پرتغال خریداری کند. نوع دیگری که بیشتر مقرون به صرفه است خرید ملک بازسازی شده به قدمت 30 سال به ارزش  350,000 یورو است.

اوراق قرضه دولتی. متقاضی می تواند با مشارکت در اقتصاد ملی مبلغ معادل یا بیش از  1,000,000 یورو سرمایه گذاری کند.

راه اندازی کسب و کار. برای دریافت اقامت، متقاضی می تواند در پرتغال یک شرکت را از ابتدا راه اندازی کند. هیچ گونه محدودیتی برای نوع فعالیت تجاری وجود ندارد، اما لازم است حداقل 10 پرتغالی را استخدام کند.

طبق گفته اداره  SEF (اداره مهاجرت پرتغال)، پرتغال اولین و محبوب ترین گزینه سرمایه گذاری در میان خارجی ها است.

 نمودار اخذ اقامت پرتغال از 8 اکتبر 2012 تا 31 اکتبر 2017

اقامت پرتغال   

  در ابتدا کارت اقامت پرتغال صادر شده برای 1 سال معتبر است، پس از آن می توانید هر 2 سال آن را تمدید کرد. پنج سال پس از دریافت اقامت موقت، می توان آن را به اقامت دائمی ارتقاء داد و تابعیت پرتغال را نیز دریافت کرد.

بازار املاک در یونان از رکود خارج شده است

بازار املاک و مستغلات یونان به تدریج رو به بهبود است. با توجه به اطلاعات بانک یونان، هزینه ی یک متر مربع تنها 1٪ کاهش یافته است. این رقم یک رکورد تازه است، زیرا از سال 2009 قیمت ها به طور متوسط 5/6% کاهش داشته است.

 نرخ کاهش قیمت در سال گذشته در هر سه ماهه کمتر شده است: از ژانویه تا ماه مارس مسکن 9/1% ارزان تر شد، در حالی که این رقم درسه ماه گذشته فقط 0/35% بود. قیمت ها در آتن در سه ماهه چهارم سال گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال 2016، 1/.% کاهش یافته است.

بازار املاک و مستغلات پرتغال نیز نرخ رشد مثبت را نشان می دهد. در سال 2017 شاخص خرید به میزان 50٪ رشد داشته است است. انتظار می رود مبالغ حاصل از سرمایه گذاری تا پایان سال 2018 از 2,000,000,000 تا  3,000,000,000 یورو برسد.

افزایش قیمت املاک در پرتغال به دلیل کمبود ملک و تقاضای بالا بوده است. قیمت املاک و مستغلات تقریبا برابر با قبل از بحران ثبت شده است، با این حال تقاضا در املاک پرتغال همچنان بالا باقی مانده است.

نتیجه

اگر شما علاقه مند به اخذ سریع اقامت هستید، اقدام برای اخذ ویزای طلایی یونان امری منطقی به نظر میرسد. شما قادر خواهید بود ظرف مدت 2-3 ماه کارت اقامت خود را دریافت کنید. بدین طریق، اخذ اقامت یونان از طریق ویزای طلائی ارزان تر و سریعتر از پرتغال خواهد بود. با این حال، در حالی که در یونان شما باید ملک خود را برای حفظ اقامت نگه دارید، در پرتغال می توانید ملک را در طی دوره 5 ساله فروخت و سرمایه را آزاد کرد.

       برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش