اخذ اقامت یونان با سرمایه گذاری در خرید ملک: آمار، راهنمایی، تجزیه و تحلیل

اخذ اقامت یونان با سرمایه گذاری در خرید ملک: آمار، راهنمایی، تجزیه و تحلیلشما با سرمایه گذاری در ویزای طلایی یونان، فقط مالکیت ملک در یونان را بدست نمی آورید؛ شما امنیت اجتماعی برای تمام اعضای خانواده و همچنین فرصت محافظت از دارایی های خود را به دست می آورید.

  حداقل سرمایه مورد نیاز برای اخذ اقامت اروپا


خرید ملک در یونان راه را برای کسب اقامت اروپا، دسترسی به کشورهای منطقه شنگن بدون نیاز به ویزا و فرصت طلایی برای پیوستن به جامعه اروپایی  هموار میکند. در این مقاله، ما به دنبال توضیح روند تقاضا برای کسب اقامت یونان از طریق خرید ملک و وضعیت فعلی بازار املاک دریونان هستیم.

هزینه برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

میتوان با اطمینان  گفت که یونان ارزان ترین برنامه اقامت سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا را ارائه می دهد. سرمایه گذاران خارجی این فرصت را برای مبادله سرمایه جهت دریافت اقامت یونان از سال 2014 غنیمت شمردند.

هزینه کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری معادل هزینه خرید یک آپارتمان معقول است. برای کسب اقامت، متقاضی باید ملکی با حداقل قیمت 250,000 یورو خریداری کند. همچنین می توان چند  ملک ارزان قیمت را تا رسیدن به مقدار حداقل سرمایه مورد نظر خریداری کرد.

قوانین مهاجرت به یونان به متقاضیانی که استقلال مالی دارند اجازه درخواست اقامت را میدهد. در این مورد، از سرمایه گذار انتظار می رود که حداقل 48,000 یورو در حساب خود نگهداری کند. علاوه بر این، معادل با 20  درصد از این مبلغ برای همسر ، و 15 درصد دیگر برای هر کودک زیر سن قانونی نیز اعمال میشود.

داده های آماری نشان می دهد که خرید ملک، به لطف موقعیت جغرافیایی استراتژیک یونان محبوب ترین گزینه سرمایه گذاری است. یونان یک نقطه عطف برای توریست های ثروتمند است که می توانند ملک اجاره کنند. همچنین، داشتن ملک در یونان به این معنی است که سرمایه گذار در حال حاضر دارای یک مکان جایگزین برای شرایط محتمل و غیرقابل پیش بینی در کشور اصلی خود است.

روند رو به افزایش تقاضا برای برنامه ویزا ی طلائی یونان

اجرای برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان یک واکنش طبیعی به بحران اقتصادی موجود بود؛ چرا که کشور به شدت نیازمند سرمایه خارجی در بخش خصوصی برای بهبود رکود اقتصادی بود.

داده های آماری تازه نشان می دهد که ویزای طلایی یونان همچنان به شدت مورد تقاضا است. در سال 2017، تعداد سرمایه گذارانی که موفق به کسب اقامت یونان شدند، نسبت به سال قبل 40 درصد افزایش یافته است. در پایان سال 2017، دولت یونان 2,170 درخواست را تایید کرده و بیش از 5,000 ویزای طلایی صادر کرده است.

متقاضیان چینی بالاترین رتبه را در امر خرید ملک و اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان به خود اختصاص دادند که 945 مجوز اقامت از زمان اجرای برنامه برای آنها صادر شده است. پس از آن، روسها و ترکها به ترتیب با 387 و 191 اقامت سرمایه گذاری یونان در جایگاه های بعدی قرار دارند. متقاضیان کشور های مصر، لبنان، اوکراین، عراق، سوریه، اردن و ایالات متحده نیز در برنامه کسب اقامت یونان ازطریق سرمایه گذاری فعالیت دارند.

به لطف برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان، این کشور توانست بیش از 1 میلیارد یورو سرمایه کشور را افزایش دهد.

نمودار افزایش تقاضا برای اقامت سرمایه گذاری یونان

اقامت یونان پاسپورت یونان

کدام نوع ملک در حال حاضر گرم ترین بازار را در یونان دارد؟

با توجه به نظرسنجی های انجام شده، اولویت های سرمایه گذاران در طول زمان به طور چشمگیری تغییر کرده است. قبلا سرمایه گذاران خارجی بیشتر به گزینه های مسکن موجود در شهرهای بزرگ مانند آتن علاقه نشان می دادند؛ اما امروزه، اکثریت به مناطق پرجمعیت گردشگری تمایل دارند.

کارشناسان مالی تایمز خرید مسکن در جزیره Rhodes را توصیه میکنند. در سال 2016، میزان معاملات املاک در آنجا 35 درصد افزایش یافته است. یکی از محبوب ترین مکان ها شهر Lindos است. شهرهای Pefkos   و   Vlycha نیز شهر های محبوب به شمار می آیند.

بازار املاک در یونان: آمار و ارقام

تحقیقات نشان داده است که شهروندان یونان معتقد هستند که اجاره یک ملک، به دلیل بار مالی نسبتا سنگین مالیاتی در خرید ملک، در واقع یک گزینه منطقی است که در سال های اخیر افزایش یافته است. فقط 42 درصد از پاسخگویان قادر به پرداخت مالیات هستند و  ترجیح می دهند خانه و آپارتمان خود را خریداری کنند.  

فدراسیون املاک یونان این اطلاعات را با داده های آماری قابل اطمینان توضیح داده است: در سال 2006، 81.6 درصد از یونانی ها دارای املاک خصوصی بوده اند و در سال 2018 این تعداد به 73.9 درصد کاهش یافته است.

بر طبق نظرسنجی ذکر شده در بالا، تنها 21.6 درصد اعلام کردند که می توانند مالیات یک ملک را پرداخت کنند، در حالی که 25.4 درصد می گویند که قادر به پرداخت کامل مالیات خود به دولت نیستند. 38.3 درصد دیگر گفتند که برای پرداخت مالیات برای آنها دشوار است.

در طول سه سال گذشته، 76 درصد صاحب خانه ها در یونان نرخ اجاره را 40 درصد کاهش داده اند. کمتر یونانی مایل به خرید املاک در شبه جزیره هست، این گرایش قطعا کار را برای سرمایه گذاران خارجی که علاقه مند به برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان هستند  ساده تر می کند.

در همین هنگام، اقتصاد یونان به تدریج از عواقب ناشی از بحران، بهبود حاصل میکند. اخیرا کارشناسان سازمان S & P Global رتبه اعتباری کشور را از B - به B  ارتقا یافته است، که چشم انداز بهبود را گزارش میدهد. به گفته تحلیل گران، این پویایی مثبت، بازتابی از بهبود اوضاع مالی در برابر وضعیت پایدار سیاسی است و همچنین کاهش نرخ بیکاری را در بر داشته است.

داده های ارائه شده از سوی بانک مرکزی یونان نیز نشان دهنده بهبود در بخش اقتصادی با افزایش شدید حجم سرمایه گذاری های خارجی است.

از ژانویه تا ژوئن 2017، سرمایه گذاری خارجی به 129.7 میلیارد یورو افزایش یافته است.

بخش صادرات یونان در مقایسه با نیمه اول سال 2016، 18.2 درصد افزایش یافته است (12 میلیارد یورو در برابر 14.2 میلیارد یورو). حوزه گردشگری بین المللی نیز به صورت پویا در حال توسعه است. در سال 2017، یونان 30 میلیون بازدید کننده داشته است. انتظار می رود این روند تا پایان سال 2018 ادامه یابد.

یونان توجه افراد مشهور دنیا را جذب کرده است

به تازگی، اخبار منتشر شده حاکی از خرید یک جزیره یونانی  توسط لیونل مسی ستاره بارسلونا بوده است. به نظر می رسد که مسی ممکن است صاحب جزیره صوفیه شده باشد که از سال 2015 برای فروش بوده است. هیچ تایید رسمی از این اطلاعات هنوز وجود ندارد.

دلالان معاملات ملکی محلی گزارش می کنند که یونان در حال حاضر جزایر زیادی برای فروش دارد که مورد توجه ستاره های فوتبال و ستاره های مشهور در دنیای سینما هستند. جولیا رابرتز، بروس ویلیس، امیر کوستریتیکا و جانی دپ همه از صاحبان املاک در یونان هستند.

جزئیات الزامی برای اخذ اقامت یونان

متقاضی باید حداقل 18 سال داشته باشد و گواهی عدم سوء پیشینه داشته باشد.

آیا درخواست سرمایه گذار میتواند رد شود؟

بله، در صورتی که سرمایه گذار اطلاعاتی نادرست به مقامات ارائه دهد یا دارای سابقه کیفری یا تهدیدی برای کشور باشد.

در اینجا فهرستی از نکات مهم ارائه شده است:

دارنده اقامت سرمایه گذاری یونان می تواند برای دریافت تابعیت و  پاسپورت یونان بر اساس شرایط عمومی اقدام کند: 5 سال پس از اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان، سرمایه گذار واجد شرایط میتواند درخواست اقامت دائم یونان دهد (با توجه به اینکه باید 915 روز در این کشور اقامت داشته باشد) ؛ و پس از 5 سال دیگر، سرمایه گذار می توان درخواست  تابعیت و پاسپورت یونان دهد.

اعتبار کارت اقامت یونان 5 سال است. پس از 5 سال، میتوان آن را برای یک دوره مشابه تمدید کرد.

پس از تایید درخواست توسط مقامات، مبلغ سرمایه گذاری به طور کامل پرداخت می شود.

همسر و فرزندان زیر 23 سال می توانند کارت اقامت یونان را همراه با متقاضی اصلی بدست آورند.

مزایای اقامت سرمایه گذاری یونان چیست؟

آزادی حرکت در اتحادیه اروپا بدون نیاز به ویزا.

امکان اقامت در یونان در تمام طول سال. این فرصتی عالی برای زندگی در جامعه اروپایی و استفاده از مزایای شیوه زندگی اروپا است.

پردازش ساده و سریع کل پروسه اخذ اقامت که بیش از 3 ماه به طول نمی انجامد. شما باید یک بار به یونان بیاورید تا انگشت نگاری شوید و کارت های اقامت  خود را دریافت کنید.

هیچ حضور فیزیکی مورد نیاز نیست. با این حال، اگر سرمایه گذار قصد دارد در آینده برای اقامت دائم یا وضعیت شهروندی درخواست کند، مجبور است 183 روز در سال در یونان بماند.

کیفیت زندگی اروپا. سیستم آموزش یونانی، پزشکی، سیستم حقوقی از مزایای استفاده از اقامت یونان است.

شما با سرمایه گذاری در برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان، فقط مالکیت ملک در یونان را بدست نمی آورید؛ شما امنیت اجتماعی برای تمام اعضای خانواده و همچنین فرصت محافظت از دارایی های خود را به دست می آورید.

       برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش