آیا سرمایه گذاری در املاک یونان در برنامه اقامت یونان سودآور است؟

آیا سرمایه گذاری در املاک یونان در برنامه اقامت یونان سودآور است؟امروزه، تمرکز سرمایه گذاران در بازاری است که در ابتدای مرحله بهبود پس از بحران قراردارد، در حالی که قیمت های مسکن چند سال پیش به طور چشمگیری کاهش داشتند، به تدریج شروع به رشد کرده اند.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری

در حال حاضر، املاک یونان در مراحل اولیه بهبود و پیشرفت پس از بحران قرار دارند و سرمایه گذاران در یونان در این بازار رو به بهبود  سرمایه گذاری می کنند.  در چند سال قبل، قیمت های املاک شاهد کاهش چشمگیر بود. با این وجود در حال حاضر رو به رشد است. 

در این مقاله، به انگیزه های سرمایه گذاران در املاک یونان برای دریافت اقامت یونان می پردازیم و میزان سود آوری سرمایه گذاری در املاک شبه جزیره بالکان را مورد بررسی قرار می دهیم.

سرمایه گذاری موفقیت آمیز در املاک یونان

شما با سرمایه گذاری در املاک یونان، در اصل برای آینده خود سرمایه گذاری می کنید و فرصت ایجاد یک "پناهگاه امن" در کشوری را دارید که امنیت اجتماعی و سیاسی و استانداردهای بالای زندگی را به شما ارائه می دهد. 

برای شفاف سازی، لیستی از مزایای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در این قسمت آورده شده است.

سفر بدون ویزا به تمام کشورهای حوزه شنگن: دارنده اقامت یونان نیازی به صرف زمان و هزینه  برای اخذ ویزای شنگن ندارد.

امکان اقامت و زندگی در یونان: دارنده اقامت یونان از حق استفاده از مزایای زندگی در اروپا، سیستم قانونی پیشرفته، سطح بالای امکانات پزشکی و آموزشی بهره مند می گردد.

مجوز برای تمام اعضای خانواده: درخواست اقامت یونان می تواند شامل همسر و کودکان زیر 23 سال، والدین / پدربزرگ و مادربزرگ باشد.

روند برنامه تنها 3 ماه طول می کشد: این برنامه اقامتی در مقایسه با برنامه اقامتی سایر کشورهای اروپایی بسیار سریع است، در طول بررسی درخواست اقامت یونان، نیاز به حضور متقاضی در یونان نیست. متقاضی فقط باید یک بار برای انجام انگشت نگاری و دریافت کارت اقامت به یونان سفر کند.

بدون نیاز به زندگی در یونان به طور مداوم: اگر متقاضی بخواهد تابعیت و پاسپورت یونان را در آینده به دست آورد، لازم است حداقل 183 روز در سال در کشور یونان اقامت داشته باشد.

 مبلغ سرمایه گذاری در املاک یونان نسبتا پایین است، با این وجود شرایط بسیار مطلوبی را برای متقاضیان ارائه می دهد

برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در املاک، در سال 2014 آغاز به کار کرد. از زمان اجرای برنامه اقامت یونان، سال به سال به محبوبیت آن افزوده شده است. در سال اول اجرای برنامه اقامت یونان، تنها 20 کارت اقامتی صادر شد و بیش از 1,700 درخواست در طول 3 سال بعد تأیید شدند. با کمک برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، بیش از 1,200 میلیارد یورو سرمایه خارجی به اقتصاد کشور یونان تزریق شد. به گفته تحلیلگران، این روند در آینده نیز ادامه خواهد یافت.

وضعیت فعلی بازار املاک یونان

اگر چه شاخص قیمت مسکن در یونان از 100 در سال 2009 به 59.6 در سال 2017 کاهش یافت، کارشناسان معتقدند که این وضعیت موقتی است.

 چشم انداز آینده املاک یونان چگونه خواهد بود؟

اقتصاد یونان رو به ثبات است. طبق داده های اداره آمار یونان، تولید ناخالص داخلی در 3 ماه دوم سال 2017، 0.4 درصد رشد داشته است.

همچنین، توسعه گردشگری از طریق اجاره املاک یونان، امکان پذیر است. گردشگران ثروتمند تمایل دارند تعطیلات خود را در مکان هایی سپری کنند که آرامش خیال دارند. این امر بر وضعیت بازار تاثیر می گذارد.

 به تازگی بازار املاک آتن در مسیر رونق و پیشرفت قرار گرفته است. اگر دولت همچنان سیاست کاهش نرخ وام مسکن را ادامه دهد، آتن می تواند به داغ ترین بازار املاک در کل اتحادیه اروپا تبدیل شود.

 بر اساس اطلاعات رسمی بانک یونان، قیمت ملک از سال 2008 تا 2017، 42 درصد کاهش یافته و مالیات بر خرید ملک نیز از 10 درصد به 3 درصد رسیده است. به گفته کارشناسان، قیمت املاک یونان حداکثر 0/6درصد در سال افزایش می یابد. این بدان معنا است که سطح قیمت ها تا سال 2050 به اندازه سال  2008 افزایش خواهد یافت.

کجا باید سرمایه گذاری کرد؟

در یونان، کمبود املاک لوکس وجود ندارد. املاک با پتانسیل بسیار بالا برای سرمایه گذاری در مناطق معتبر با تردد زیاد واقع شده اند. شایان ذکر است که قیمت مسکن در یونان بسیار متفاوت است. به عنوان مثال: فقط با 70,000 یورو می توانید کلید یک آپارتمان در پایتخت یونان را دریافت کنید، اما گزینه های لوکس تر و راحت تر نزدیک به مرکز، به طور معمول، کمتر از 200,000 یورو نیستند. هزینه یک ویلای لوکس در جزیره کرت 3 تا 4 میلیون یورو و یک خانه در جزیره کورفو 300,000 یورو است.

برای اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک چه مقدار باید سرمایه گذاری کرد؟

سرمایه گذاران می توانند از انواع مختلف املاک در شبه جزیره بالکان انتخاب کنند. حداقل ارزش املاک برای سرمایه گذاری 250,000 یورو است که از حداقل مبلغ سرمایه گذاری در پرتغال، اسپانیا و مالتا کمتر است. برای مثال، اقامت اسپانیا از طریق برنامه سرمایه گذاری مستلزم خرید ملک به ارزش 500,000 یورو است اما قیمت املاک بسیار لوکس از یک میلیون یورو شروع می شود. به طور کلی، تقاضا برای املاک یونان به دلیل کاهش شدید قیمت که در نتیجه بحران 2012 - 2013 رخ داد بسیار بالا است.

یکی از مزایای برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری این است که سرمایه گذار می تواند هر نوع ملک را که در محدوده قیمت مورد نیاز باشد، خریداری نماید. ملک می تواند یک ساختمان خصوصی یا تجاری، یک یا چند ملک باشد.

آیا امکان اخذ تابعیت یا پاسپورت یونان وجود دارد؟

با توجه به شرایط کسب اقامت از طریق برنامه سرمایه گذاری، نیازی نیست که به طور دائم در یونان زندگی کرد. اما اگر سرمایه گذار بخواهد تابعیت یا پاسپورت یونان را بدست آورد، باید پروسه اقامت دائم و تابعیت یونان را به طور کامل اجرا کند. برای این امر، فرد متقاضی لازم است که سالی 6 ماه در یونان زندگی کند. شما می توانید برای پاسپورت یونان پس از 7 سال از دریافت اقامت دائم یونان درخواست دهید به شرط اینکه  تمام قوانین و شرایط را به طور کامل اجرا کرده باشید.

       برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش