آنچه سرمایه گذاران ترکیه را به برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری جذب می کند

آنچه سرمایه گذاران ترکیه را به برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری جذب می کنداز آنجا که یونان ارزانترین برنامه برای سرمایه گذاری را ارائه داده است، سرمایه گذاران خارجی از انتخاب این کشور به نفع خود سود برده اند. از سال 2013 بیش از 1 میلیارد یورو در بخش املاک یونان توسط سرمایه گذاران خارجی صرف شده است.

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری    

چندین راه برای کسب اقامت  اتحادیه اروپا وجود دارد، یکی از آنها سرمایه گذاری در املاک، اوراق قرضه یا کسب و کار در کشور میزبان است. این گزینه در میان افراد ثروتمند که قصد اقامت در کشور میزبان را ندارند، اما به دنبال تسهیل تعامل با بانک های خارجی، سفر آزادانه در سراسر اتحادیه اروپا یا اقامت در موارد ضروری هستند، مناسب است. شهروندان روسی، چینی، ایرانی و ترکی به دلیل وضعیت ناپایدار کشورشان، بیشترین درصد از اخذ اقامت یونان را  به خود اختصاص داده اند.

اخیرا سرمایه گذاران ترکیه به شدت در بازار املاک یونان سرمایه گذاری می کنند. به گفته معاون وزیر امور مالی یونان، در مجموع  1,648 کارت اقامت یونان تا 30 آوریل 2017 برای سرمایه گذاران ترکیه صادر شده است.

اگر چه بالاترین رتبه در اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذاران ترکیه تعلق ندارد (81 کارت اقامت یونان برای سرمایه گذاران ترکیه صادر شده است)، تعداد آنها به سرعت در حال افزایش است. چینی ها رتبه اول را در اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری به خود اختصاص داده اند و دولت یونان تا کنون 701 کارت اقامت یونان را برای متقاضیان چینی صادر کرده است.

علت این میزان علاقه از سوی سرمایه گذاران ترکیه برای کسب اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری چیست؟

اول از همه، بی ثباتی سیاسی در ترکیه محرک  اصلی برای افراد ثروتمندی است که به دنبال جای دیگری برای اقامت و تابعیت دوم هستند.

دوم، حداقل مقدار سرمایه گذاری در یونان ( 250,000 یورو) که نسبت به برنامه های دیگر اقامت اروپا، مقرون به صرفه تر است.

از زمان رکود در سال 2008، قیمت ملک در آتن  پایتخت یونان به کمتر از نصف کاهش یافت. موفقیت برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری موجب شد تا قیمتها تا حدودی بهبود یابند، هرچند هنوز به طور قابل توجهی پایینتر از اوج قیمت خود در سال 2008 است.

بیایید نگاهی به دیگر مزایای اخذ اقامت یونان بیاندازیم

امکان سفر بدون ویزا به کشورهای عضو اتحادیه اروپا

اعضای خانواده (همسر و فرزندان تا سن 21 سالگی) می توانند در برنامه گنجانده شوند.

کارت اقامت یونان (اجازه اقامت)تا زمانی که سرمایه گذار ملک خود را حفظ کند،  هر پنج سال یکبار تمدید می شود.

بدون نیاز به اقامت در یونان

در ژانویه 2017، دولت یونان قصد داشت حداقل میزان سرمایه گذاری را از 250,000 به 200,000 یورو کاهش دهد. این امکان وجود دارد که روش های جایگزین سپرده گذاری نیز اعلام شوند. مقامات همچنین  به بررسی امکان شروع فعالیت های تجاری توسط خریداران خارجی در بخش های خاص اقتصادی در صورتی که مبلغ سرمایه گذاری بیش از 250,000 یورو باشد پرداخته اند.

از آنجا که یونان ارزانترین برنامه سرمایه گذاری برای اخذ اقامت اروپا را ارائه داده است، سرمایه گذاران خارجی از انتخاب این کشور به نفع خود سود برده اند. از سال 2013، بیش از 1 میلیارد یورو در بخش املاک یونان توسط سرمایه گذاران خارجی تزریق شده است.

       برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش