هر ملک تنها یک بار برای برنامه سرمایه گذاری ترکیه قابل استفاده است

هر ملک تنها یک بار برای برنامه سرمایه گذاری ترکیه قابل استفاده استوقتی یک ملک برای دریافت شهروندی از طریق انتقال سند یا قرارداد فروش استفاده می شود، دیگر امکان استفاده آن ملک یا حتی قسمتی از آن ملک برای دریافت شهروندی وجود ندارد.

اصلاحات جدید ترکیه

به گفته مقامات ترکیه، هر ملک در ترکیه تنها یک بار برای برنامه سرمایه گذاری قابل استفاده است.

ترکیه به تازگی «دستورالعمل مربوط به قوانین درخواست شهروندی ترکیه» را اصلاح کرده است و در قوانین مربوط به معاملات ملکی بین افراد خارجی مخصوصا آن هایی که مربوط به اخذ شهروندی می شوند، تغییراتی ایجاد کرده است.


مقاله مرتبط: پاسپورت ترکیه

در قسمت «معاملات بین افراد خارجی» شرایط جدیدی برای ملک و متقاضی شهروندی معرفی شده است.

املاک قابل فروش:

- نباید به نام افراد خارجی شامل همسر و فرزندان افراد خارجی ثبت شده باشند.

- نباید جزء املاکی باشند که بعد از ۲۰۱۷/۰۱/۱۲ توسط فرد خارجی متقاضی شهروندی، همسر و فرزندان او یا هر فرد خارجی دیگر با ملیت یکسان به یک شهروند/شرکت ترکیه ای منتقل شده اند.

با این حال، اگر ملک ثبت شده به نام فرد خارجی پس از ۲۰۱۷/۰۱/۱۲ به یک شهروند/شرکت ترکیه ای منتقل شده باشد، فرد خارجی با ملیت متفاوت می تواند با این ملک برای اخذ شهروندی اقدام کند.

وقتی یک ملک برای دریافت شهروندی از طریق انتقال سند یا قرارداد فروش استفاده می شود، دیگر امکان استفاده آن ملک یا حتی قسمتی از آن ملک برای دریافت شهروندی وجود ندارد.

برای روشن تر شدن موضوع به مثال زیر توجه کنید:

آقای x یک فرد خارجی است. او یک ملک در استانبول به ارزش ۲۵۲ هزار دلار آمریکا خریداری کرده است و تعهد داده است که این ملک را تا ۳ سال نفروشد. با گذشت ۳ سال، حتی اگر شخص دیگری این ملک را از آقای x بخرد، این ملک دیگر قابل استفاده برای اخذ شهروندی برای فرد دیگری نیست.

یک مثال دیگر:

خانم y یک فرد خارجی است. او ۳ دنگ یک ملک را به ارزش ۲۵۵ دلار آمریکا خریداری کرده است و متعهد شده است که ملک را تا ۳ سال نفروشد. پس از گذشت ۳ سال، حتی در صورت فروش سهم به یک فرد دیگر، این ۳ دنگ قابل استفاده برای اخذ شهروندی یک فرد خارجی دیگر نیست.

به طور خلاصه، دولت ترکیه قصد دارد تغییراتی را در این برنامه ایجاد کند تا افراد با یک ملیت نتوانند قوانین ترکیه را دور بزنند.


مقاله مرتبط: پاسپورت دومینیکا

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش