کشور قبرس راه رسیدن به تابعیت و پاسپورت اتحادیه اروپا را سخت تر می کند

کشور قبرس راه رسیدن به تابعیت و پاسپورت اتحادیه اروپا را سخت تر می کنددولت قبرس در نظر دارد تا پروسه خرید پاسپورت قبرس را سخت تر کند. مجموعه ای از تغییرات، مانند بررسی موشکافانه تر، به این پروسه درخواست اضافه می شود. متقاضیان جدید باید به مدت 6 ماه صبر کنند تا درخواست پاسپورت بررسی و تایید شود. این زمان دو برابر قبل است.

پاسپورت قبرس

از سال 2013، برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس یکی از پرطرفدارترین برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری در کل جهان بوده است.

برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس، به سرمایه گذاران خارجی که 2 میلیون یورو هزینه می کنند، پاسپورت این جزیره کوچک مدیترانه ای را می دهد. این پروسه 90 روز طول می کشد.

این پاسپورت به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در هر کشور عضو اتحادیه اروپا زندگی و کار کنند، کسب و کاری با نرخ مالیاتی 12.5 درصد داشته باشند و از بیش از 300 روز آفتابی در سال لذت ببرند.

2 میلیون یورو حتی برای افراد متمول هم مبلغ بسیار زیادی است. مهم ترین نکته این برنامه سرعت آن است. هیچ کشور دیگری وجود ندارد که پاسپورت اتحادیه اروپا را به سرعت ارائه دهد. بقیه برنامه های تابعیت و پاسپورت دوم در سراسر جهان به مدت بیشتری احتیاج دارند.

سخت تر کردن پروسه خرید پاسپورت قبرس

دولت قبرس در نظر دارد تا پروسه خرید پاسپورت قبرس را سخت تر کند. مجموعه ای از تغییرات، مانند بررسی موشکافانه تر، به این پروسه درخواست اضافه می شود.

متقاضیان جدید باید به مدت 6 ماه صبر کنند تا درخواست پاسپورت بررسی و تایید شود. این زمان دو برابر قبل است.

انتقاداتی وجود داشته است که برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس، پول شویی و فساد را تسهیل کرده است و این اقدام جدید دولت قبرس در پاسخ به همین مسئله است. اسم برنامه از "تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری" به " برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس" تغییر کرده است. همچنین قوانین جدیدی منتشر شده است که اشاره به " پروسه بسیار سریع"، " فروش پاسپورت " یا "دریافت تابعیت اروپایی" به عنوان مزایای برنامه در تبلیغات ها را ممنوع می کند.

محدودیت سالانه 700 تاییدیه پاسپورت برای متقاضیان اصلی در این برنامه قرار می گیرد، اما این مسئله مانعی برای این برنامه نخواهد بود زیرا در سال های اخیر هیچ وقت تعداد متقاضیان اصلی به 700 نفر نرسیده بود. در سال 2017، 503 پاسپورت قبرس توسط دولت قبرس صادر شد.

فروش پاسپورت ها به قبرس کمک کرد تا بتواند پس از بحران مالی بهبود بیابد

برنامه تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری  از سال 2002 وجود داشته است. قبل از سال 2013، سرمایه گذاران مجبور بودند حداقل 10 میلیون یورو برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس هزینه کنند. به دنبال رکود اقتصاد در طول بحران مالی جهانی، قبرس در سال 2013، حداقل مبلغ سرمایه گذاری را به 3 میلیون یورو کاهش داد. پس از آن، پروسه بسیار سریع برای تابعیت و پاسپورت قبرس آغاز شد تا پول خارجی در بانک های این کشور بماند. در سپتامبر 2016، قبرس مبلغ سرمایه گذاری را به 2 میلیون یورو کاهش داد.  

با این وجود که تغییرات در قوانین تنها ممکن است کسانی که بی صبرانه به دنبال تابعیت و پاسپورت قبرس هستند را متوقف کند، اما در نهایت اصلاحات بیشتری وجود خواهد داشت.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری  با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمائید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش