ارزانترین راه مهاجرت به اروپا

ارزانترین راه مهاجرت به اروپامهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری از طریق کشورهای مختلف در اتحادیه اروپا و با قیمت های متفاوت وجود دارد. در این میان چند گزینه برای مهاجرت به اروپا وجود دارند که مبلغ مورد نیاز بسیار کمتر است و ارزانترین راه برای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری محسوب می شوند.

مهاجرت به اروپا

مهاجرت به اروپا تنها با 180,000 یورو

در حالی که برای مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری معمولا مبالغی مانند 500,000 یورو در پرتغال و اسپانیا و ... برای خرید ملک نیاز است که با هزینه های جانبی آن از جمله مالیات و ... نزدیک به 550,000 یورو باید هزینه کرد، بسیاری به دنبال پیدا کردن روش های مقرون به صرفه تر اما در عین حال روش های موثر و بنیادی برای مهاجرت  هستند.

 اخیرا در ماه جون سال 2019 دولت پرتغال برنامه ای را به تصویب رسانده که در زمان کوتاه منجر به دریافت اقامت می شود و تنها به پرداخت 180,000 یورو نیاز دارد. بنابراین در حال حاضر این امکان وجود دارد که با پرداخت 180,000 یورو بتوان به اروپا مهاجرت کرد و در کشور پرتغال ساکن شد. این اقامت بعد از 5 سال می تواند منجر به اخذ شهروندی و پاسپورت از کشور پرتغال شود و بعد از آن متقاضی می تواند در هر کشور اتحادیه اروپا کار و زندگی کند و به معنی واقعی کلمه به اروپا مهاجرت کند و دیگر محدود به تنها یک کشور نباشد.

مبلغ 180,000 یورو هزینه لازم برای ثبت یک شرکت R&D است که روی یک ایده بیزینسی خلاقانه تحقیق خواهد کرد و شما به عنوان سرمایه گذار مالک نتیجه تحقیقات و محصول نهایی بدست آمده خواهید بود. در پایان در صورت دلخواه می توانید آن بیزنس استارتاپی را مدیریت کنید و درآمد داشته باشید و به این ترتیب علاوه بر مهاجرت به اروپا با مبلغ کمتر، صاحب استارتاپ خود نیز باشید. در حال حاضر برنامه انجل پرتغال یکی از ارزانترین راه ها برای مهاجرت به اروپا محسوب می شود.

مهاجرت به اروپا از طریق برنامه اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی

ارزانترین راه برای مهاجرت به اروپا به طور موقت، اخذ اقامت مالتا بر اساس قوانین مالیاتی است. با پرداخت سالانه 15,000 یورو به دولت مالتا و اجاره ملک و داشتن آدرس در این کشور، اقامت مالتا اعطا می شود. این برنامه شرط حضور ندارد و تمامی اعضای خانواده می توانند در پرونده متقاضی اصلی گنجانده شوند.

 از طریق این برنامه، متقاضی می تواند حق سفر بدون ویزا به کشور های حوزه شنگن را بدست آورد. اما این اقامت یک اقامت یک ساله است و هر سال برای تمدید آن باید هزینه های مالیاتی و دولتی پرداخت شود.

 در نتیجه افرادی که به دنبال مهاجرت به اروپا برای یک یا چند سال هستند، این روش می تواند ارزانترین راه مهاجرت به اروپا حساب شود. اما اگر برنامه بلند مدت برای مهاجرت به اروپا دارید، بهتر است برنامه های دیگر از جمله سرمایه گذاری در خرید ملک یا ویزای انجل و .. را انتخاب نمایید.

مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری در چه کشور هایی امکان پذیر است؟

1. پرتغال: با خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 350,000 یورو، حق اقامت این کشور به متقاضی اعطا می شود.

2. یونان: با خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 250,000 یورو، حق اقامت در این کشور به متقاضی اعطا می شود.

3. قبرس: با خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 2,000,000 یورو، حق شهروندی این کشور به متقاضی اعطا می شود. با داشتن شهروندی اتحادیه اروپا، متقاضی می تواند در تمام کشور های اتحادیه اروپا زندگی، کار و تحصیل کند.

4. مونته نگرو: با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 350,000 یورو، حق شهروندی این کشور به متقاضی اعطا می شود.

آیا مهاجرت به اروپا از روش های غیر از سرمایه گذاری امکان پذیر است؟

بله، روش های متعددی برای مهاجرت به اروپا وجود دارد اما شرکت کنکاش تنها برای برنامه های مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری اقدام می نماید.

مهاجرت به اروپا از روش های غیر سرمایه گذاری

در این قسمت، برخی از روش های مهاجرت به اروپا از روش های غیر از سرمایه گذاری، صرفا به منظور اطلاع رسانی بیشتر به شما خوانندگان عزیز معرفی شده است.

مهاجرت به اروپا از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در کشورهای حوزه شنگن، متقاضی می تواند مجوز مهاجرت به اروپا را برای خود و خانواده بدست آورد. بر اساس قوانین بعضی از کشور ها، متقاضی باید یک بیزینس پلن قوی ارائه دهد اما کشور های دیگری نیز وجود دارند که نیاز به طرح توجیهی ندارند. 

ثبت شرکت ممکن است در نگاه اول ارزانترین راه مهاجرت به اروپا به نظر بیاید، اما این یک تصور ساده انگارانه نسبت به این موضوع است، چرا که یک شرکت ثبت شده غیر فعال هرگز منجر به تمدید اقامت شما نخواهد شد و حفظ یک شرکت فعال که به خاطر وجود آن به شما اقامت کوتاه مدت داده خواهد شد، مستلزم صرف هزینه های مالیاتی و مالی سنگینی است که در پایان هر سال مالی به شما تحمیل خواهد شد. 

با در نظر گرفتن تمام این هزینه های جانبی و سنگین و در نظر گرفتن این که این برنامه ها بیشتر برای مقاصد بازرگانی هستند تا مهاجرت، این روش به هیچ عنوان حتی یک روش مهاجرتی به حساب نمی آید چه برسد به آن که یک روش مهاجرتی ارزان باشد.

مهاجرت به اروپا از طریق تمکن مالی

مهاجرت به اروپا از طریق تمکن مالی یک روش موقت و یک ساله محسوب می شود. درست است که این روش در نگاه اول ارزانترین روش مهاجرت به اروپا به نظر می آید، اما باید توجه کنید که در این روش شما مستلزم خواهید بود تا بدون آنکه اجازه کار و کسب درآمد داشته باشید، در یک کشور اروپایی زندگی کنید.

 بنابراین با توجه به اینکه امکان فعالیت اقتصادی از شما گرفته می شود و شما فقط باید به عنوان یک مصرف کننده در کشور اروپایی زندگی کنید این روش آنچنان روش ارزانی برای مهاجرت به اروپا نیست به علاوه باید در نظر بگیرید که این روش موقت است و هر سال برای تمدید آن باید دوباره اقدام کرد.

مهاجرت به اروپا از روش کار

برخی کشورها به نیروی متخصص یک اجازه ورود به کشور می دهند و متقاضی می تواند دنبال شغل بگردد. چنانچه در طول زمان مجاز ویزای کاری خود کاری پیدا کند، می تواند برای اقامت از روش کار اقدام کند و به عنوان نیروی کار در کشور بماند.

 این روش مخصوص نیروی کار تحصیل کرده است و برای مدیران و صاحبان کسب و کار جذابیتی ندارد. همچنین احتمال و شانس موفقیت در این روش خیلی بالا نیست.

مهاجرت به اروپا از روش تحصیل

بسیاری از خانواده های متمول، فرزندان خود را برای تحصیل به یکی از کشورهای اروپایی می فرستند. متقاضیان برای مدت تحصیل می توانند در آن کشور بمانند و تحصیل کنند و معمولا بعد از تمام شدن تحصیلات خود باید به کشور خود بازگردند.

 در نتیجه این روش یک روش مهاجرتی محسوب نمی شود و برای همه اعضای خانواده نیست و تنها دانش آموزان و دانشجو ها می توانند برای مدتی در اروپا به منظور تحصیل اقامت داشته باشند.
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به اروپا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش