اقامت سرمایه گذاری پرتغال در نهایت منجر به اخذ پاسپورت پرتغال می شود

اقامت سرمایه گذاری پرتغال در نهایت منجر به اخذ پاسپورت پرتغال می شود5 سال از درخواست اقامت اولین گروه از افرادی که در برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری شرکت کرده بودند، می گذرد و این سرمایه گذاران کارت اقامت دائم پرتغال و تابعیت و پاسپورت پرتغال را بدست آوردند.

اقامت پرتغال پاسپورت پرتغال


5 سال از درخواست اقامت اولین گروه از افرادی که در برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری شرکت کرده بودند، می گذرد و گزارش ها حاکی از آن است که این سرمایه گذاران نه تنها کارت اقامت دائم پرتغال بلکه تابعیت و پاسپورت پرتغال را پس از تنها 35 روز زندگی در کشور پرتغال بدست آورده اند. همیشه این سوال وجود داشته است که آیا افرادی که برای اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری اقدام می کنند، می توانند پس از گذراندن 1+2+2 سال، اقامت دائم پرتغال و در نهایت تابعیت و پاسپورت پرتغال را دریافت کنند؟

بر اساس قوانین، به منظور دریافت اقامت دائم پرتغال، افراد باید قانونا برای 5 سال متوالی اقامت موقت کشور پرتغال را داشته باشند. تا چند ماه پیش، قانون به این صورت بود که افراد پس از یک سال از دریافت اقامت دائم پرتغال، یعنی پس از 6 سال از سرمایه گذاری در املاک پرتغال، می توانستند برای تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند. در حال حاضر قانون تغییر کرده است و پس از 5 سال اقامت پرتغال، اول اقامت دائم پرتغال و پس از آن تابعیت و پاسپورت پرتغال به افراد داده می شود.

اما سوالی که هیچ کس برای آن جواب قطعی نداشت این بود که " دولت پرتغال چگونه "مقیم قانونی" را تعریف می کند؟"

آیا تنها به معنای داشتن کارت اقامت معتبر برای 5 سال متوالی بود؟ یا به این معنا بود که شخص در 5 سال گذشته، بیشتر زمان خود را به صورت فیزیکی در کشور پرتغال گذرانده است؟

از آنجایی که برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری به صورت جدی در سال 2013آغاز شد، هیچ کس  نمی دانست سرمایه گذاری در پرتغال در نهایت منجر به چه چیزی می شود.

سیاست بریتانیا در مورد سرمایه گذاری در املاک به شرکت کنندگان در برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری دیدگاه مثبتی نداده بود. با این وجود که سرمایه گذاران در برنامه سرمایه گذاری بریتانیا، اقامت دائم بریتانیا را پس از 5 سال (پس از 2 سال در برنامه سریع)  دریافت می کنند، اما دریافت اقامت دائم وابسته به حضور فیزیکی در بریتانیا به مدت 6 ماه در هر سال در طول 5 سال است. این معیار برای همسر متقاضی اصلی هم صدق می کند.

قوانین تابعیت بریتانیا هنوز هم سخت تر و جدی تر از قوانین کشور های دیگر است.در طول 5 سال  اقامت، افراد نباید بیش از 450 روز در خارج از بریتانیا باشند، و در سالی که تابعیت بریتانیا را بدست می آورند، نباید بیش از 90 روز خارج از بریتانیا باشند. علاوه بر این، تمامی اعضای خانواده باید شرط حضور در بریتانیا را رعایت کنند تا واجد شرایط دریافت تابعیت و پاسپورت بریتانیا شوند.

به دلیل قوانین سخت برنامه مهاجرتی بریتانیا و این مسئله که هنوز 5 سال از آغاز برنامه اقامت دائم پرتغال نگذشته بود، برنامه اقامت پرتغال نتیجه مشخصی نداشت.

بهترین نتایج احتمالی

خوشبختانه، در حال حاضر شاهد این مسئله هستیم که شرکت کنندگان در برنامه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری، با سپری کردن تنها 35 روز در پرتغال در 5 سال گذشته، کارت اقامت دائم پرتغال و صلاحیت برای تابعیت و پاسپورت پرتغال را دریافت می کنند.

جاو کنها واز، شریک ارشد شرکت وکلای بین المللی  EDGE در لیسبون می گوید: " حقیقت این است که در این مرحله، مشتریانی داریم که اقامت موقتشان را به اقامت دائم تبدیل کرده اند و فقط حداقل شرط حضور در پرتغال را رعایت کرده اند.

این مسئله کاملا واقعی است و با تغییر اخیر در قانون اقامت پرتغال، در حال حاضر اولین  درخواست های تابعیت و پاسپورت پرتغال داده شده است.

به محض اینکه 5 سال اولیه اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری تمام شد، متقاضیان این گزینه را هم دارند که خود را از الزامات شرط فیزیکی خلاص کنند.

شاخه جدیدی از برنامه اقامت پرتغال به تازگی اضافه شده است که به متقاضی این اجازه را می دهد تا اقامت دائم را بدون شرط حضور دریافت کنند. این مجوز اقامت، برای 5 سال داده می شود( هر 5 سال تمدید می شود) و شامل شرط حضور در پرتغال نیست.

صنعت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، نتیجه ای بهترین از این نمی توانست داشته باشد.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاص فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش