اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده است

اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده استسالانه هزاران نفر برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم اقدام می کنند. اما کشور ها چه سودی از اجرای برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری می برند و چرا اشخاص تا این حد مشتاق اخذ تابعیت و پاسپورت دوم هستند؟

اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده است

تابعیت-پاسپورت-دوم

برنامه تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری به معنای سرمایه گذاری در اقتصاد یک کشور است. از مزایای این سرمایه گذاری، تزریق سرمایه چشمگیر در اقتصاد داخلی آن کشور است. برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری در دهه های 80 و 90 معرفی شد. در آن سال ها، این برنامه بسیار ناشناخته و بدون برنامه بود. در مقایسه، در عصر حال، این بازار بسیار شناخته شده است و در خاورمیانه نسبت به کشور های دیگر، با سرعت بیشتری در حال رشد است.

سالانه هزاران نفر برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم اقدام می کنند. تا آخر سال 2017، بیش از 30 برنامه مختلف فعال و موفق وجود داشت. اما کشور ها چه سودی از اجرای برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری می برند و چرا اشخاص تا این حد مشتاق اخذ تابعیت و پاسپورت دوم هستند؟

از مزایای اولیه برای کشور هایی که برنامه تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری دارند، سرمایه گذاری مالی چشمگیر در اقتصاد داخلی آن کشور است. هزینه و طرح های هر برنامه متفاوت است اما بیشتر آنها شامل سرمایه گذاری اولیه با مبلغ بالا است.

سرمایه گذاری مستقیم خارجی، سرمایه را به بخش عمومی کشور ( به شکل کمک های مالی به دولت، پرداخت مالیات و سرمایه گذاری در اوراق قرضه) و بخش خصوصی ( به شکل سرمایه گذاری در کسب و کارها، استارتاپ ها و املاک) وارد می کند.

کشور ها می توانند سرمایه ناشی از  برنامه های تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری را برای تامین مالی توسعه زیرساخت ها و بهبود استاندارد های زندگی مردم استفاده کنند و کسانی که هزینه ها را کنترل می کنند، می توانند سیاست های اقتصادی را بهبود ببخشند، وابستگی به کمک های بین المللی را به حداقل برسانند و قرض های کشورشان را کاهش دهند.

جدا از این مزایای اقتصادی، متقاضیان موفق می توانند مزایای دیگری مانند مهارت های کمیاب و شبکه های جهانی غنی را برای کشور به ارمغان بیاورند. با رشد تقاضا  برای خدمات جدید و با کیفیت، تنوع به کشور وارد می شود و موجب رشد می شود. همین مسئله موجب ایجاد اشتغال های جدید و فرصت های کارآفرینی می شود.

با افزایش تعداد متقاضیان موفق در هر سال، کشور های میزبان اغلب به دلیل افزایش رقابت، در سطح جهانی برتری پیدا می کنند. همین مسئله منجر به مزایای دیگر برای کشور مانند توجه رسانه ها به آن کشور و رونق گردشگری می شود.

برای متقاضیان، پاسپورت دوم یا سوم فقط به معنای افزایش آزادی سفر نیست. داشتن یک پاسپورت دوم، حق زندگی و کار در مجموعه ای از کشور ها و نواحی و همچنین دسترسی به همه مزایای شهروندی و تابعیت آن کشور را می دهد. همچنین، قسمت زیادی از سختی پروسه درخواست ویزا و تمدید ویزا را حذف می کند. مهم تر از همه، پاسپورت دوم می تواند به معنای واقعی اشخاص را در زمان ناآرامی های سیاسی یا تحت خطر تروریسم یا دیگر شرایط وخیم سیاسی نجات دهد.

در اوایل امسال، امارات متحده عربی به دارندگان پاسپورت چینی اجازه داد تا بدون ویزا وارد کشور شوند. این مسئله موجب رشد 70 درصدی صنعت گردشگری امارات در مقایسه با سال 2017 شد.  یکی از مزایای دیگر برای امارات این بود که این توافق با چین دو جانبه بود و در حقیقت دارندگان پاسپورت امارات هم می توانستند به 158 مقصد بدون ویزا سفر کنند. تنها در همین سال، آنها به ایرلند، بورکینافاسو، اروگوئه، گینه، تونگا، هندوراس، کانادا، برزیل، گویان، باربادوس دسترسی بدون ویزا پیدا کرده اند.

بنابراین، حذف شرط ویزا قدمی مفید برای سفر بدون مرز است، حتی اگر مزایای یکسانی برای کشورها و اشخاص نداشته باشد. برای اینکه افراد بتوانند به هرجایی که می خواهند به آسانی سفر کنند، اخذ پاسپورت دوم تا الان بهترین راه است و به همین دلیل، اشخاص متمولی که حاضر به صرف هزینه برای رسیدن به فرصت های بهتر هستند، به دنبال شهروندی جایگزین هستند. انتظار می رود که علاقه به این مسئله در منطقه خاورمیانه افزایش یابد. کشور هایی مانند یمن، سوریه، عراق و لبنان بسیار ناپایدار هستند و بنابراین بسیاری از افراد در این منطقه، فرصت هایشان را محدود به پاسپورت هایشان می دانند.

در سال های اخیر، صنعت جهانی تابعیت و شهروندی از طریق سرمایه گذاری، شاهد رشد بی سابقه بوده است و هزاران نفر هر سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم اقدام می کنند. هنوز کشور هایی وجود دارد که شروع این برنامه ها در آن جا  معقول است و این صنعت در نظر دارد تا با افزایش تقاضای جهانی برای اخذ تابعیت و پاسپورت دوم، رونق پیدا کند.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ پاسپورت دوم با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.

مطالب مرتبط با اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده است

اخذ تابعیت و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شاهد رشد بی سابقه بوده است پاسپورت دومینیکا: برنامه ای محبوب برای اخذ پاسپورت در سراسر جهان پاسپورت دومینیکا 34 درصد از افراد متمول، پاسپورت دوم دارند سوالات متداول راجع به برنامه پاسپورت دوم کشور دومینیکا دومینیکا: اولین کشور سازگار با تغییر اقلیم سفر بدون ویزا به روسیه با پاسپورت دومینیکا چرا باید به دریافت پاسپورت دوم فکر کرد؟ سیستم مالیاتی دومینیکا و مزایای آن: نکاتی که باید پیش از اقدام برای اخذ پاسپورت دومینیکا بدانید نخست وزیر دومینیکا: 52 درصد درآمد دولت در سال مالی 2018 از برنامه پاسپورت دومینیکا به دست می آید جزئیاتی درباره دومینیکا که سرمایه گذاران خارجی کنجکاو هستند پیش از دریافت پاسپورت آن بدانند تحقیقات نشان می دهند که دومینیکا بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری می باشد پاسپورت دومینیکا: تمام آنچه که باید درباره آموزش، درمان و زندگی در این جزیره بدانید دومینیکا در شرف امضای توافق نامه سفر بدون ویزا به روسیه، امارات متحده عربی، و به احتمال زیاد چین دومینیکا بالاترین آمار رسمی اعلام شده برای متقاضی اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در سال 2017 جایگاه نخست دومینیکا در بین کشورهای ارائه دهنده ی برنامه ی اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری تغییرات جدید در برنامه ی اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری دومینیکا هر آنچه درباره برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا باید بدانید با دومینیکا بیشتر آشنا شویم- قابل توجه متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا سوالات رایج درباره دومینیکا و برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری سوالات رایج درباره برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری تجربیات من درباره خرید پاسپورت دوم از کشور دومینیکا اصلاحات برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری خانواده های بیشتری را جذب می کند تغییرات جدید در مورد برنامه ی دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری اسناد و مدارک لازم برای شهروندی و پاسپورت کشور مشترک المنافع دومینیکا از طریق سرمایه گذاری مزایای شهروندی و اخذ پاسپورت دومینیکا ارزان ترین انتخاب برای شهروندی دوم: پاسپورت دومینیکا مبلغ سرمایه گذاری برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا افزایش نخواهد یافت برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری اول ماه آگوست 2016 گران خواهد شد. ورود بدون ویزای اتباع دومینیکا و گرانادا به حوزه شنگن و افزایش متعاقب قیمت برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا و پاسپورت گرانادا پاسپورت دومینیکا اقتصاد دومینیکا زندگی در دومینیکا آب و هوای دومینیکا آشنایی با دومینیکا- قابل توجه متقاضیان اخذ پاسپورت دومینیکا

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش