افزایش صدور اقامت سرمایه گذاری یونان با کاهش 50 درصدی مالیات بر ملک

افزایش صدور اقامت سرمایه گذاری یونان با کاهش 50 درصدی مالیات بر ملکیونان در تلاش برای حمایت از رشد اقتصادی، ایجاد شغل و جذب سرمایه گذاری، میزان مالیات بر ملک را کاهش داده است

اقامت یونان سرمایه گذاری

یونان در تلاش برای حمایت از رشد اقتصادی، ایجاد شغل و جذب سرمایه گذاری، میزان مالیات بر ملک را کاهش داده است.

نخست وزیر الكسیس سیپراس طی یک سخنرانی  در شهر شمالی تسالونیک، اذعان کرد چهار سال تقویت مالی دركشور ادامه دارد و  سپس به بیان اهداف بودجه یونان پرداخت.

از میان این اهداف، میتوان به کاهش مالیات بر درآمد شرکت ها از اول ژانویه 2019 اشاره کرد. 

یونان بیش از چهار سال، تا سال 2022، مالیات 29 درصد کنونی شرکت ها را تا 25 درصد کاهش می دهد. 

 در سال 2019، یونان مالیات بر ملک را به طور کل 30 درصد برای همه، و تا 50 درصد برای 1.2 میلیون نفر مالیات دهنده با مالکیت املاک کوچک کاهش خواهد داد. 

از سال 2021، یونان نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای املاک با ارزش بالا را از 24درصد به 22 درصد و املاک با ارزش پایین تر را از 13 درصد به 12 درصد کاهش خواهد داد.

این موارد موجب افزایش درخواست برای اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری شده است.

درخواست  برای صدور اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری به سرعت در حال رشد است

از آغاز سال جاری، برنامه اقامت و سرمایه گذاری یونان توسعه یافته است که حاکی از افزایش اعتماد  سرمایه گذاران به این کشور پس از موفقیت در برنامه سوم حمایت مالی در این تابستان است.

براساس اطلاعات اخیر، تا پایان ماه جولای 2018، حدودا 3,154 کارت اقامت یونان تحت این برنامه صادر شد که از کل کارت اقامت های صادر شده در سال 2017 بیشتر است و این امر برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان را از محبوب ترین برنامه های سرمایه گذاری در اروپا تبدیل کرد.

تقاضا از سال گذشته به میزان 40% افزایش یافته است و اخیرا تشکیلات اقتصادی یونان با مشارکت در اجلاس بین المللی اقامت از طریق سرمایه گذاری در قاهره، در حال کمک به ترویج این برنامه است.

اقامت یونان سرمایه گذاری

برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ( ویزای طلایی یونان) در طول بحران اقتصادی یونان در سال 2013 آغاز شد و طی دو سال گذشته با ورود موج جدید سرمایه گذاران کشورهای چین، روسیه، ترکیه و دیگر نقاط جهان به شدت برجسته شده است. با توجه به چشم انداز رشد یونان، ثبات سیاسی، کیفیت زندگی و قیمت مناسب املاک، برنامه اقامت سرمایه گذاری یونان از دیگر برنامه های سرمایه گذاری و اقامت در کشورهای قبرس یا پرتغال پیشی گرفته است.

این برنامه اجازه اقامت دائمی و دسترسی به 26 کشور منطقه شنگن را به سرمایه گذاران و خانواده هایشان می دهد؛ در صورتی که حداقل 250,000 یورو در دارایی های ثابت مانند املاک در یونان سرمایه گذاری کرده باشند.

برنامه اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری اخیرا اصلاح شده و سرمایه گذاری به میزان 400,000 یورو یا بیشتر در دارایی های مالی (سهام و اوراق قرضه) را در خود گنجانده است.

دارندگان کارت اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری تا به حال 1,5  میلیارد یورو در یونان سرمایه گذاری کرده اند.

اقتصاد یونان در حال بهبود است

اقتصاد یونان در سه ماهه دوم رشد 1.8 درصد سالانه را طی کرده که در ابتدا 2.5 درصد افزایش داشته است. آخرین اطلاعات موقت از اداره آمار هلنیک یونان، بهبود اقتصاد یونان پس از رکود اقتصادی هشت ساله را تایید می کند.

یونان پس از رکود اقتصادی سال گذشته، شش مرحله متوالی رشد اقتصادی مثبت را آغاز کرده است و پیش بینی می شود که اقتصاد در سال جاری 2.5 درصد رشد کند. دولت یونان در باز پرداخت بدهی تعیین شده توسط طلبکاران بین المللی، عملکرد قابل توجهی داشته است. براساس آخرین اطلاعات، بازپرداخت بدهی دولت یونان در ماه آگوست به 3.1 میلیارد یورو رسید، در صورتی که هدف 917 میلیون یورو بوده است.

به گفته آقای سیپراس نخست وزیر یونان در آغاز نمایشگاه بین المللی تسالونیکی در اوایل سپتامبر، یونان در حال حاضر نه تنها در حال پرداخت بدهی خود است، بلکه در سه سال گذشته به میزان زیادی از آن بازپرداخت کرده است، روندی که ما انتظار داریم امسال نیز ادامه داشته باشد.

        برای مشاوره ی رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمائید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش