پاسپورت مونته نگرو با دسترسی بدون ویزا به 123 کشور شامل کشور های حوزه شنگن

پاسپورت مونته نگرو با دسترسی بدون ویزا به 123 کشور شامل کشور های حوزه شنگنبرنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو، برنامه بسیار جدید برای اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری است که از اکتبر سال 2018 آغاز به کار کرده است. برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو برای 2,000 متقاضی از کشور های غیر اروپایی به مدت محدود 3 سال موجود خواهد بود.

تابعیت و پاسپورت مونته نگرو

پایتخت: پودگوریتسا

ارز رایج: یورو

زبان: مونته نگرویی (مانند صربستانی)

تاریخ استقلال: 3ام ژوئن2006 

برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو

برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو، برنامه بسیار جدید برای اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری است که از اکتبر سال 2018 آغاز به کار کرده است.

برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو برای 2,000 متقاضی از کشور های غیر اروپایی به مدت محدود 3 سال موجود خواهد بود.

شرایط سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت مونته نگرو

کمک 100,000 یورویی به بودجه دولتی،

و

سرمایه گذاری با مبلغ 250,000 یورو در پروژه های عمرانی تایید شده از طرف دولت، در نواحی توسعه نیافته مونته نگرو،

یا

سرمایه گذاری به مبلغ 350,000 یورو در پروژه های عمرانی تایید شده دولت، در نواحی توسعه یافته مونته نگرو

پاسپورت مونته نگرو اجازه سفر بدون ویزا به 123 کشور شامل کشورهای حوزه شنگن در اروپا، روسیه، برزیل، بلغارستان، قبرس، رومانی، کرواسی، ترکیه، گرجستان، هنگ کنگ و سنگاپور را می دهد.

در این مقاله، به برخی از موضوعات مربوط به کشور مونته نگرو می پردازیم:

مونته نگرو عضو سازمان ملل متحد، سازمان تجارت جهانی، سازمان امنیت و همکاری در اروپا، انجمن اروپا، توافقنامه تجارت آزاد اروپای مرکزی و یکی از اعضای اصلی اتحادیه مدیترانه است.

مونته نگرو به صورت رسمی در 5 ژوئن 2017 به ناتو ملحق شد. بنابراین 29 امین عضو این پیمان است.

این کشور، کاندیدای قوی برای ملحق شدن به اتحادیه اروپا است و اغلب با عنوان "پیشتاز در پیوستن به اتحادیه اروپا" نام برده می شود.

این کشور بالکانی شیک و مناسب برای سرمایه گذاری با تفرجگاه ساحلی بسیار عالی، در آینده تبدیل به مقصد سرمایه گذاری و سبک زندگی جدید برای افراد ثروتمند جهان خواهد شد.

جغرافیای مونته نگرو:

مونته نگرو کشوری در جنوب شرقی اروپا است. از سمت غرب با کرواسی هم مرز است، سواحل دریای آدریاتیک در جنوب غربی آن قرار دارد، بوسنی و هرز گوین در شمال غربی، صربستان در شمال شرقی، کوزوو در شرق و آلبانی در جنوب شرقی آن قرار دارد.

مساحت آن حدودا 13,812 کیلومتر مربع است.

پایتخت و بزرگترین شهر آن پودگوریتسا است. ستینیه به عنوان پایتخت قدیمی سلطنتی در نظر گرفته شده که همچنین محل اقامت رسمی رئیس جمهور است. حکومت توسط نخست وزیر مدیریت می شود.

ارز رایج مونته نگرو:

ارز رایج این کشور یورو است.

زبان مونته نگرو:

زبان مونته نگرو، مونته نگرویی است که مانند صربستانی است. برخی از افراد از زبان انگلیسی هم استفاده می کنند.

جمعیت کشور مونته نگرو:

جمعیت حدودا 700 هزار نفر است.

استقلال مونته نگرو:

مونته نگرو در 3 ام ژوئن 2006 از طریق همه پرسی اعلام استقلال کرد و از صربستان جدا شد.

آب و هوای کشور مونته نگرو:

سواحل نواحی جنوبی  دارای آب و هوای مدیترانه ای یعنی تابستان های خشک و زمستان های بارانی و معتدل است. نواحی مرکزی و شمالی، آب و هوای قاره ای دارد که در آن دما بسیار تغییر می کند و بالا می رود. پودگوریتسا که نزدیک سطح دریا در دره ناحیه مرکزی است، در ماه جولای گرمترین دما را در مونته نگرو  دارد که به طور میانگین 35 تا 40 درجه سانتی گراد است.

گردشگری در مونته نگرو:

خط ساحلی این کشور یکی از دیدنی ترین نواحی ساحلی اروپا است. در سال های اخیر، گردشگری در مونته نگرو رونق پیدا کرده است. دو منطقه میراث جهانی یونسکو در مونته نگرو قرار دارد: شهر قدیمی کوتور به عنوان میراث فرهنگی و پارک ملی دورمیتور به عنوان میراث طبیعی.

محیطی با مالیات منعطف:

مونته نگرو 42 قرارداد مربوط به درآمد و دارایی را با کشورهای مختلف امضا کرده است که مالیات مضاعف را تنظیم می کند.

 با نرخ 9 درصدی مالیات بر سود شرکت، شرکت ها در مونته نگرو نه تنها از یک محیط مناسب برای تجارت، بلکه از بار مالیاتی کمتر نیز لذت می برند. در نتیجه سود اجرایی به حداکثر می رسد.

مالیات بر املاک سالانه: 0.25 تا 1 درصد (معافیت بر مالیات های محدودی برای شرکت های ساخت و ساز وجود دارد)

مالیات بر انتقال دارایی: 3 درصد

مالیات بر ارزش افزوده: 21 درصد)در برخی موارد، اگر دارایی برای اهداف تجاری استفاده شود، امکان برگشت مبلغ مالیات بر ارزش افزوده که در فروش اول دارایی پرداخت شده است، نیز وجود دارد،. برای برخی از کالاها و خدمات، مالیات به 7 درصد کاهش می یابد.)

مالیات بر درآمد شخصی: 9 درصد و 11 درصد

حقوق پرداختی به کارمند یک شرکت استارتاپ ( به غیر از حیطه کشاورزی، حمل و نقل، ساخت کشتی، فولاد و ماهیگیری) به مدت 8 سال معاف از مالیات است.

مالیات بر سود شرکت: 9 درصد

مالیات تکلیفی: 9 درصد

برخی از ویژگی هایی که اعتماد سرمایه گذاران را افزایش می دهد، نظام مالیاتی مطلوب، برخورد یکسان با سرمایه گذاران خارجی توسط قانون و قرارداد های مالیات مضاعف با کشور های متفاوت است.  

سرمایه گذاری های خارجی در مونته نگرو:

به سرمایه گذاران خارجی  ضمات داده شده است که برخورد قانونی با آنها با برخورد قانونی با افراد مقیم این کشور یکسان خواهد بود.

این دولت اقدامات اساسی برای جذب سرمایه گذاری خارجی و گردشگری به کشور انجام داده است. دو فرودگاه بین المللی پودگوریتسا و تیوات و یک فرودگاه نزدیک در دوبرونیک کرواسی (کیلیپی) و همچنین یک محیط مناسب برای تجارت، سرمایه گذاران کوچک و بزرگ را به این کشور جذب می کند.

توسعه زیرساخت ها:

به دلیل پیشرفت صنعت گردشگری و فرصت های روشن عضویت این کشور در اتحادیه اروپا، توسعه زیرساخت ها به صورت جدی در این کشور در حال انجام است. فروشگاه ها، تفرجگاه های ساحلی و جاده های جدید به سرعت در حال ساخت هستند.

ساخت بار-بولجاری (بزرگترین پروژه عمرانی جاده ای در مونته نگرو) توسط شرکت راه و پل چین، یکی از مثال های برجسته است. اسموکوواک-ماتسوو، پروژه جاده ای دیگری است که وام آن توسط بانک اگزیم چین مهیا شده است.

پورتو مونته نگرو (تفرجگاه ساحلی که برنده جایزه شده است)

پورتو مونته نگرو زمانی پایگاه اصلی نیروی دریایی اتریش-مجارستان بوده و در حال حاضر، یک تفرجگاه ساحلی با خدمات کامل در خلیج کوتور است که شامل اسکله، اتاق های اقامتی لاکچری، تعمیرگاه های قایق و امکاناتی برای کاپیتان و خدمه است.

تبدیل این پایگاه نیروی دریایی تاریخی به تفرجگاه ساحلی قایق تفریحی تجملاتی توسط یکی از خوش نام ترین تاجران دنیا، پیتر مونک، موسس و رئیس پیشین باریک گولد، مدیریت شد.

در سال 2016، پورتو مونته نگرو به دست شرکت سرمایه گذاری دبی افتاد. (ICD، بازوی اصلی سرمایه گذاری دبی است که در حیطه های خدمات مالی، حمل و نقل، انرژی و صنایع، املاک و خرده فروشی سرمایه گذاری می کند)

مقدار کل سرمایه گذاری های مستقیم خارجی در سال 2014، 498 میلیون یورو،  در سال 2015، حدودا 575 یورو و از ژانویه تا نوامبر 2016، 312.7 میلیون یورو بوده است.

برخی از سرمایه گذاری های اصلی از روسیه، ایتالیا، بریتانیا، قبرس، سوئیس، صربستان، اتریش و امارات متحده عربی بود.


تعدادی از پروژه های برجسته با سرمایه گذاری های خارجی در مونته نگرو در اینجا ذکر شده است. برخی از این ها در مرحله تکمیل و برخی در مراحل اولیه هستند.

پورتو مونته نگرو

آسترا مونته نگرو

تفرجگاه در جزیره سینت مارک توسط گروه متروپل

کپیتال پلازا در پودگوریتسا که به نظر می رسد بزرگترین پروژه عمرانی املاک چند منظوره در پودگوریتسا است و توسط گروه مالی ابوظبی انجام می شود

خلیج لاستیکا مونته نگرو توسط اوراسکام ( شرکت سازنده تفرجگاه آندرمات در سوئیس) با همکاری دولت مونته نگرو؛ این پروژه عمرانی شامل هتل چدی است که دومین هتل اروپایی از برند تجملاتی چدی است

پورتونووی توسط سرمایه گذاری آزمونت، یک کنسرسیوم آذربایجانی که شامل تفرجگاه وان اند اونلی (اولین تفرجگاه وان اند اونلی در اروپا) می شود

تفرجگاه اوبرگ مونته نگرو  توسط سرمایه گذاری سیگنچر مونته نگرو

پلاوی هوریزونتی توسط قطری دیار

برخی از این پروژه ها شامل اقامتگاه های درجه یک، آپارتمان های کاندو و آپارتمان هایی همراه با زمین گلف است.

اقامت در مونته نگرو:

صاحبان املاک می توانند برای مجوز اقامت یک ساله مونته نگرو با قابلیت تمدید، درخواست بدهند.

سیستم بانکی مونته نگرو:

در مونته نگرو، بیشتر بانک ها خصوصی هستند. صنعت بانکداری در این کشور رو به رونق است. در حال حاضر، به غیر از بانک مرکزی مونته نگرو، 15 بانک دیگر در مونته نگرو وجود دارد. 4 مورد از این بانک ها تقریبا جدید هستند. از لحاظ سهام بازار، بانک "کرنوگورسکا کومرسیجالنا بانکا ای دی پودگوریتسا" با سهام 15.59 درصدی در سال  2016، پیشتاز است. این بانک اصالتا مجارستانی است.

در طول سال های اخیر، بانک های مونته نگرو، سپرده هایی را از افراد مقیم و غیر مقیم مونته نگرو به خود جذب کرده اند. سپرده های افراد غیر مقیم حدودا 20 درصد از کل سپرده ها را تشکیل می دهد.


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش