آب و هوا در یونان

آب و هوا در یونانهوای آتن گاهی اوقات به طرز قابل توجهی گرم می شود و دمای آن در ماه جولای به بیش از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) می رسد. زمستان در مناطق جنوبی معتدل است اما در مناطق کوهستانی شمالی بسیار سرد است و بارش برف و دمای زیر صفر امری غیر معمول نیست.

آب و هوای کشور یونان در جنوب شرقی اروپا، گرم و مدیترانه ای است

اقامت یونان سرمایه گذاری


در کشور یونان در تابستان، روزهای گرم و خشک اغلب با وزش باد خنک به ویژه در مناطق شمال، جزایر و مناطق ساحلی تعدیل می یابد. هوای آتن گاهی اوقات به طرز قابل توجهی گرم می شود و دمای آن در ماه جولای به بیش از 40 درجه سانتیگراد (104 درجه فارنهایت) می رسد. زمستان در مناطق جنوبی معتدل است اما در مناطق کوهستانی شمالی بسیار سرد است و بارش برف و دمای زیر صفر امری غیر معمول نیست. از ماه نوامبر تا مارس هوا اغلب بارانی است، به ویژه در جزایر لونیان.

اگر شما در حال برنامه ریزی برای خرید ملک به منظور اخذ اقامت سرمایه گذاری یونان در نواحی ساحلی هستید، بهتر است بدانید که دریا از ماه ژوئن تا سپتامبر برای شنا کردن به اندازه کافی گرم است و در ماه های اکتبر و می هوا بسیار لطیف است.

بهار و پاییز با روزهای آفتابی اما نه خیلی گرم، فصول ایده آل برای پیاده روی و دوچرخه سواری در کوهستان هستند.

در بهار حومه شهر پوشیده از گلهای وحشی و رنگارنگ است، در حالی که در پاییز درختان با رنگ های زرد و طلائی جلوه ای زیبا به طبیعت می بخشند.

اگر چه تعداد کمی از مردم، یونان را به عنوان مقصد زمستانی می دانند اما در واقع ورزش های زمستانی مانند اسکی و اسنوبرد رایج هستند. دو مورد از محبوب ترین کوه های اسکی در یونان آرهووا (نزدیک دلفی) و کالوریتا (در پلوپونز) هستند که ثروتمندان آتن از طرفداران سرسخت آنها هستند.

جغرافیای کشور یونان

یونان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است، از شمال در نزدیکی آلبانی، مقدونیه، بلغارستان و از شرق به ترکیه نزدیک است و از جنوب و غرب در حاشیه دریای مدیترانه قرار دارد.

سرزمین اصلی یونان از مناطق زیر تشکیل شده است: یونان مرکزی، پالوپونز، تسالالی، اپیروس، تراکیه ومقدونیه (که، اتفاقا، هم مرز جمهوری مقدونیه است که به عنوان جمهوری یوگسلاوی مقدونیه سابق یا FYR شناخته می شود). کوه های بلند، دشت های حاصلخیز، جنگل های کاج و کوه های پوشیده شده از تپه، در سرزمین یونان یافت می شوند.

بزرگترین رشته کوه در یونان  Pindus است که از شمال به جنوب کشیده شده و از مرکز سرزمین اصلی یونان عبور می کند و مناطق تسالالی و اپیروس را جدا می کند. بلند ترین کوه در یونان Olympus با ارتفاع 2,917 متر(9,570 فوت) است، که به گفته اسطوره  شناسی یونان باستان، محل سکونت 12 خدای المپیک بوده است.

جزایر یونان حدود یک پنجم مساحت کشور را تشکیل می دهند. اکثریت آن ها در منطقه آجین بین سواحل یونان و ترکیه واقع شده اند، البته به استثناء جزایر یونی که در امتداد ساحل غربی دریای یونی پراکنده هستند و از نظر جغرافیایی و فرهنگی به سمت ایتالیا گرایش دارند.

مجمع الجزایر آجین متشکل از جزایر: Dodecanese که در امتداد ساحل ترکیه قرار دارد و رودس مشهور ترین آن است؛ جزایر آجین در شمال شرق که متشکل است از Chios، Ikaria، Lemnos،  Lesvos و Samos ؛Sporades  که از سرزمین مرکزی دور است؛ و در آخر Cyclades که شامل 39 جزیره است که تنها 24 جزیره از آنها قابل سکونت هستند.

کرت، بزرگترین جزیره با مساحت 1,000 کیلومتر (621 مایل) از خط ساحلی و جمعیتی حدود 650,000 نفر، در هیچ یک از تقسیم بندی های رسمی جزایر گنجانده نشده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل نمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش