فرهنگ و زبان های محلی یونان

فرهنگ و زبان های محلی یونانزبان رسمی یونان، یونانی است که توسط اکثریت مردم صحبت می شود. رایج ترین زبان های خارجی که توسط یونانیان فرا گرفته می شوند، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی هستند.

فرهنگ و زبان های محلی یونان

اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری


زبان رسمی یونان، یونانی است که توسط اکثریت مردم صحبت می شود. زبانهای دیگر عبارتند از آلبانیایی که توسط بزرگترین گروه مهاجرین در کشور صحبت می شود، ترکی، که یکی از مهم ترین زبان های اقلیت مهاجر است، بلغاری و روسی. زبانهای اقلیت در یونان هیچ رسمیتی ندارند. رایج ترین زبان های خارجی که توسط یونانیان فرا گرفته می شوند، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی هستند. انگلیسی به طور گسترده توسط جوانان، به ویژه در مناطق پولدار و توریستی صحبت می شود.

یونانی ها به طور ذاتی به میراث فرهنگی خود، که هزاران سال قدمت دارد، افتخار می کنند. تمدن مینو که در جزیره کرت حدود 3,650 سال قبل از میلاد شکوفا شد، به عنوان یکی از اولین تمدن ها در نوع خود در نظر گرفته می شود. یونان مهد تمدن غربی، زادگاه دموکراسی، فلسفه غرب، ادبیات، نمایشنامه، تاریخنگاری و بازیهای المپیک است. یونان همچنین قطب بزرگ علمی بود که کمک شایانی در زمینه ریاضیات، فیزیک، پزشکی، زبان شناسی و سایر علوم کرده است. امروزه ادبیات و تئاتر یونان همچنان قوی هستند، اما اکثر آثار در خارج از کشور به خوبی شناخته نشده اند.

مذهب همچنین یک جنبه بسیار مهم از فرهنگ یونان است. این بخش جدایی ناپذیر زندگی روزمره است، حتی برای افرادی که از دستورالعمل های دینی خیلی پیروی نمی کنند. اگر چه کریسمس یک عید مذهبی مهم محسوب می شود، عید پاک بزرگترین و مهم ترین تعطیلات در یونان است. بسیاری از یونانی ها  در طول "روزه بزرگ" یا Sarakosti، دوره ی 50 روزه، روزه می گیرند. هفته مقدس یک  دوره مهم مذهبی است، که به دنبال آن یکشنبه پاک می آید، در این جشن بزرگ گوشت بره کباب شده و دیگر غذاهای سنتی در کنار تمام اعضای خانواده سرو می شود. کلیسا نقش حیاتی در زندگی روزمره دارد و حضور در مراسم عروسی، تعمید، و مراسم تشییع جنازه بسیار حیاتی است حتی برای افرادی که معمولا در کلیسا حضور ندارند، مانند جوانان.

ارزشهای خانوادگی برای مردم یونان بسیار مهم است. به غیر از بنیاد جامعه یونان، خانواده در بسیاری از جنبه های زندگی نقش مهمی ایفا می کند. اعضای خانواده اغلب در زندگی یک دیگر نقش ایفا می کنند. اعضای خانواده به طور جدی به دنبال کمک به یکدیگر و حمایت مالی و عاطفی هستند. پیشنهادات برای کمک به طور کلی پذیرفته می شوند، هرچند که اغلب این شیوه متقابل است. کمک به بستگان برای پیدا کردن کار و یا حتی استخدام خویشاوندان در شرکت امری رایج است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش