روابط خارجی یونان

روابط خارجی یونانسیاست منطقه ای یونان کمک به ترویج صلح و توسعه ثبات در بالکان، مدیترانه و خاورمیانه است

روابط خارجی یونان


اقامت یونان

سیاست خارجی یونان توسط وزارت امور خارجه و رئیس آن وزیر امور خارجه اداره می شود. وزیر فعلی نیکس کتزیاس است. طبق وبسایت رسمی، اهداف اصلی وزارت امور خارجه، نمایندگی یونان در برابر دیگر ایالت ها و سازمان های بین المللی،  حفاظت از منافع دولت یونان و شهروندان آن در خارج از کشور،  ارتقاء فرهنگ یونان، ترویج روابط نزدیک با تبار یونان، و ترویج همکاری بین المللی است.

علاوه بر این، با توجه به نزدیکی سیاسی و جغرافیایی خود به اروپا، آسیا، خاورمیانه و آفریقا، یونان کشوری دارای اهمیت ژئواستراتژیک قابل توجه است و به عنوان قدرت میانجی شناخته می شود و یک سیاست منطقه ای برای کمک به ترویج صلح و توسعه ثبات در بالکان، مدیترانه و خاورمیانه دارد.

این وزارتخانه سه موضوع مهم را برای دولت یونان مشخص می کند: چالش های ترکیه در مورد حقوق حاکمیت یونان در دریای اژه و فضای هوایی مربوطه؛ اختلاف قبرس و اشغال قبرس شمالی توسط ترکیه و اختلاف  بین کشور کوچک بالکان در نامگذاری کشور مقدونیه چرا که نامش با بزرگترین و دومین منطقه پرجمعیت یونان که همچنین مقدونیه نام دارد مشترک است.

یونان عضو سازمان های متعدد بین المللی از جمله انجمن اروپا، اتحادیه اروپا، اتحادیه مدیترانه، سازمان پیمان آتلانتیک شمالی، سازمان بین المللی د لا فرانکوفونی و سازمان ملل متحد است.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری در خرید ملک با مشاوران ما در کنکاش تماسحاصل نمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش