جغرافیا و آب و هوای بلغارستان

جغرافیا و آب و هوای بلغارستاناقامت کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری، برنامه ای بسیار سودمند است. شما با اخذ اقامت بلغارستان، تنها در 2 سال می توانید تابعیت و پاسپورت بلغارستان را به دست آورید. در این مقاله کمی در مورد جغرافیا و آب و هوای بلغارستان گفته ایم.

جغرافیا و آب و هوای بلغارستان

اقامت بلغارستان پاسپورت بلغارستان

اقامت کشور بلغارستان از طریق سرمایه گذاری، برنامه ای بسیار سودمند است. شما با اخذ اقامت بلغارستان، تنها در 2 سال می توانید تابعیت و پاسپورت بلغارستان را به دست آورید. در این مقاله کمی در مورد جغرافیا و آب و هوای بلغارستان گفته ایم.

بلغارستان بخشی از شبه جزیرۀ شرقی بالکان است که با پنج کشور یونان و ترکیه در جنوب، مقدونیه و صربستان در غرب و رومانی در شمال هم مرز است است و در مجموع 1,808 کیلومتر  مرز زمینی و 354 کیلومتر خط ساحلی دارد. بلغارستان با مساحت 110,994 کیلومتر مربع در رتبه 105 امین کشور بزرگ جهان و 16 امین کشور بزرگ اروپا قرار دارد. قابل توجه ترین ویژگی های توپوگرافی (ویژگی های فیزیکی منطقه) بلغارستان دشت دانوب، کوه های بالکان، دشت تراسیان و کوه های رودپا است.

کوه های بالکان تا وسط کشور کشیده شده اند. کوهستان های جنوب غربی شامل دو رشته کوه ریلا و پیرین هستند.  قله Musala با ارتفاع  2,925 متر، بلند ترین نقطه و سواحل دریای سیاه کمترین ارتفاع را در این کشور دارند. دشت ها حدود یک سوم از سرزمین را اشغال می کنند، در حالی که فلات ها و تپه ها 41 درصد را اشغال کرده اند. اکثر رودخانه ها کوتاه و با سطح آب کم هستند. طولانی ترین رود بلغارستان، ایسکار با طول 368 کیلومتر است. دیگر رودخانه های عمده عبارتند از Struma و Maritsa واقع در جنوب کشور.

آب و هوای بلغارستان معتدل قاره ای مخصوص اروپا مرکزی با تابستان های گرم، زمستان های طولانی، سرد و فصول بسیار متمایز است و از نظر جغرافیائی متاثر از آب و هوای دریای مدیترانه، هوای قاره ای و کوهستانی است. هوا در شمال بلغارستان به طور متوسط 1 درجه سانتی گراد سردتر و بارش باران 200 میلی متر بیشتر از مناطق جنوبی کوه های بالکان است. دامنه دما در مناطق مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. پایینترین دما ثبت شده  38.3- درجه سانتی گراد است در حالی که بالاترین درجه حرارت 45.2 درجه است. میانگین بارش ها در حدود 630 میلیمتر در سال است و از 500 میلی متر  در Dobrudja تا بیش از 2,500 میلی متر در کوه ها متغیر است. توده های هوای قاره ای در فصل زمستان میزان قابل توجهی بارش برف را به همراه دارند.

میانگین دمای سالانه بستگی به عرض جغرافیایی دارد. به طور کلی، گرم ترین مناطق قسمتهای جنوبی بلغارستان هستند که تحت تاثیر دریای مدیترانه ای قرار دارد. درجه حرارت روز در ماه های زمستان از منفی 5 درجه سانتیگراد و در ماه های تابستان تا 25-30 درجه سانتی گراد متغیر است.

پوشش مناسب:

پوشش سبک در تابستان در ساحل و در ناحیه های کم ارتفاع مناسب است. لباس های گرمتر در زمستان و در طول سال در ارتفاعات مورد نیاز است. هراه داشتن بارانی در طول سال توصیه می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان در مورد برنامه اخذ اقامت و پاسپورت بلغارستان از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش