جغرافیا و آب و هوای مونته نگرو

جغرافیا و آب و هوای مونته نگرومونته نگرو در جنوب شرقی اروپا در دریای آدریاتیک واقع شده است. از شمال با بوسنی و هرزگوین، شرق با صربستان و کوزوو، جنوب با آلبانی و از غرب با کرواسی هم مرز است.

پاسپورت مونته نگرو


مونته نگرو در جنوب شرقی اروپا در دریای آدریاتیک واقع شده است. از شمال با بوسنی و هرزگوین، شرق با صربستان و کوزوو، جنوب با آلبانی و از غرب با کرواسی هم مرز است. مونته نگرو دارای مساحت 13,812 کیلومتر مربع و جمعیت 640,000 نفر است که اکثر آنها مسیحیان ارتدکس هستند. پایتخت آن پودگوریتسا یکی از بیست و سه شهر دارای شهرداری در کشور است. شهر ستینیه به عنوان پایتخت سلطنتی قدیمی تعیین شده است.

منطقه کوهستان مونته نگرو عموما در ارتفاع 1,000 متری از سطح دریا قرار دارد. با این حال ارتفاع در برخی از نقاط به 2,000 متر می رسد. روستای رود زتا، در ارتفاع 500 متری و در پایین ترین ارتفاع قرار دارد.

کوه های مونته نگرو، شامل برخی از قسمتهای ناهموار در اروپا است که میانگین ارتفاع آنها بیش از 2,000 متر است.

مونته نگرو دارای آب و هوای مدیترانه ای در سواحل و شرایط جوی آلپی در مناطق کوهستانی است. متوسط درجه حرارت سواحل در تابستان 27 درجه سانتیگراد است و این اوج گرما در این فصل (جولای تا آگوست) است، زمان اوج گردشگری. کسانی که نمی توانند گرمای تابستان را تحمل کنند، می توانند به مناطق کوهستانی بروند زیرا دمای تابستان در شب پائین تر از 12 درجه سانتیگراد می رسد.

در فصول معمولی گردشگری (مه-ژوئن و سپتامبر-اکتبر) می توانید روزهای آفتابی را در سواحل دریای آدریاتیک انتظار داشته باشید - دریا به قدر کافی برای شنا کردن گرم است، اما بدون جمعیت و دمای متوسط روزانه 20 درجه سانتیگراد است. این زمان ایده آل برای انواع فعالیت در فضای باز مانند پیاده روی و دوچرخه سواری است، هر چند  باید انتظار بارش های پراکنده در مناطق کوهستانی را داشته باشید.

در فصول افول گردشگری (نوامبر تا آوریل)، بسیاری از هتل ها و رستوران ها در اطراف ساحل کاملا بسته می شوند. آب و هوا ملایم با میانگین دمای زمستان 7 درجه سانتیگراد است.

در داخل کشور، در مناطق کوهستانی در زمستان بارش ها به صورت برف با میانگین دما صفر درجه سانتیگراد است. در واقع، دسامبر تا مارس، اوج گردشگری برای شهرهای داخلی مانند کولاسین و زابلجک است که برای اسکی بسیار محبوب هستند.

پوشش مورد نیاز

در زمستان، لباس های گرم، پالتو و چکمه های برای سفر به کوهستان لازم است. در تابستان لباس های سبک، لباس شنا و کرم ضد آفتاب درسواحل، به علاوه بلوز یا ژاکت برای شب های سرد در کوه ها مورد نیاز است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت مونته نگرو با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش