برنامه های سرمایه گذاری در کشور های اروپایی برای بدست آوردن اقامت اروپا

برنامه های سرمایه گذاری در کشور های اروپایی برای بدست آوردن اقامت اروپادر حال حاضر دریافت اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری بدون نیاز به زندگی در آن کشورها و پرداخت مالیات های اقامتی امکان پذیر است. کشور هایی که از طریق سرمایه گذاری، اقامت دائم اعطا می کنند شامل اسپانیا، پرتغال، قبرس، یونان، انگلستان، مالتا و مونته نگرو است.

برنامه های سرمایه گذاری در کشور های اروپایی برای بدست آوردن اقامت اروپا

اقامت اروپا

اخذ اقامت  اروپا

در حال حاضر دریافت اقامت دائم از طریق سرمایه گذاری در کشور های اروپایی بدون نیاز به زندگی در آن کشورها و پرداخت مالیات های اقامتی امکان پذیر است. کشور هایی که اقامت از طریق سرمایه گذاری ارائه میدهند، مالتا، اسپانیا، پرتغال و یونان هستند.

اقامت در یک کشور اروپایی به فرد اجازه ی زندگی در  همان کشور را میدهد، باید توجه کنید که مفهوم داشتن اقامت با مفهوم داشتن تابعیت و پاسپورت متفاوت است. کشور های زیادی در اروپا وجود دارند که اقامت  کشورشان را ارائه می دهند. این اقامت بعداً می تواند منجر به اقامت دائم شود در برخی موارد هم اقامت دائم از همان ابتدا به متقاضی داده می شود مانند سرمایه گذاری در کشور مالتا. معمولا در برنامه های اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری ( گلدن ویزا اروپا)، چه متقاضی در املاک و چه به صورت اوراق قرضه ی دولتی سرمایه گذاری انجام دهد، اجباری برای اقامت طولانی مدت در آن کشور وجود ندارد هر چند که اگر بخواهد می تواند در آن کشور ساکن شود و زندگی کند. 

چند کشور هم در حوزه کارائیب وجود دارند که  شهروندی و پاسپورت کشورشان را بلافاصله اعطا می نمایند از جمله دومینیکا و گرانادا.

 

اقامت  اروپا از طریق سرمایه گذاری

اقامت دائم مالتا

اخذ اقامت دائم مالتا تنها در 4 ماه و بدون  شرط اقامت فیزیکی و دانش زبان، از طریق خرید اوراق قرضه قابل بازگشت به ارزش 250 هزار یورو امکان پذیر است. کشور مالتا تنها کشور اروپا عضو شنگن و اتحادیه اروپا است که از همان ابتدا اقامت دائم اعطا می کند و دارندگان کارت اقامت دائم مالتا می توانند به همه کشورهای عضو شنگن بدون نیاز به ویزا سفر کنند و بدون محدودیت در کشور مالتا کار و زندگی و تحصیل کنند. فرزندان متقاضی که مجرد باشند و از نظر اقتصادی به خانواده وابسته باشند می توانند تا هر سنی در پرونده شامل شوند. اقامت مالتا به نسل های بعدی نیز منتقل می شود.

اقامت پرتغال

500,000 یورو سرمایه گذاری در املاک به علاوه ی هزینه های مربوطه و مالیات برای کسب اقامت پرتغال نیاز است. همچنین می توان ملک با قدمت بالای 30 سال که در حال بازسازی است را به مبلغ 350 هزار یورو خریداری کرد و مشمول گلدن ویزای پرتغال شد. بعد از گذشت 5 سال متقاضیان و خانواده شان می توانند برای اخذ اقامت دائم پرتغال و همچنین تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند. برای این منظور تنها نیاز است که متقاضی و دیگر اعضای خانواده سالی یک هفته حداقل در پرتغال ساکن باشند اما هم برای اخذ اقامت دائم پرتغال و هم برای اخذ پاسپورت پرتغال نیاز است که امتحان زبان پرتغالی داده شود.

اقامت اسپانیا

برای اخذ اقامت اسپانیا 500,000 یورو سرمایه گذاری در خرید ملک مورد نیاز است و بعد از 5 سال می توان برای اخذ اقامت دائم اقدام کرد. به منظور اخذ اقامت دائم سرمایه گذاران باید در طول این مدت در اسپانیا زندگی کنند. چنانکه متقاضی حداقل سالی 6 ماه را در اسپانیا زندگی نکند نمی تواند اقامت دائم دریافت کند اما می تواند با نگه داشتن ملک در اسپانیا برای همیشه اقامت موقت خود را تمدید نماید. کشور اسپانیا تابعیت دوگانه را به رسمیت نمی شناسد و دریافت تابعیت و پاسپورت از این کشور بسیار مشکل و سختگیرانه است.

اقامت یونان

به منظور اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری متقاضی باید به ارزش حداقل 250 هزار یورو در یونان و یا جزیره های یونان ملک خریداری کند. این گزینه بسیار مورد توجه سرمایه گذارانی است که به دنبال سریع ترین روش اخذ اقامت یونان هستند چرا که حتی کمتر از سه ماه می توان اقامت یونان را کسب کرد و از طریق آن به کل کشور های حوزه شنگن بدون ویزا سفر کرد. به منظور حفظ اقامت یونان متقاضی نیازی نخواهد داشت که در این کشور زندگی کند اما باید ملک را حفظ کرده و نفروشد.

 


برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا و مهاجرت به اروپا با مشاوران ما درکنکاش تماس حاصل نمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش