طبق اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری قبرس، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستند

طبق اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری قبرس، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستندطبق اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری قبرس، علاوه بر پدر و مادر متقاضی اصلی، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستند. هزینه کمک بلاعوض هم به ۲۰۰,۰۰۰ یورو افزایش یافته است.


پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم واجد شرایط دریافت شهروندی هستند

پس از ماه ها، روزنامه رسمی قبرس قوانین جدید برنامه شهروندی قبرس را منتشر کرد.

برنامه سرمایه گذاری قبرس (CIP) طی سالیان متمادی به تعداد زیادی از متقاضیان واجد شرایط تابعیت و پاسپورت قبرس را اعطا کرده است. به طور دقیق، این برنامه ۵۷۹ پرونده را در سال ۲۰۱۹، ۵۸۱ پرونده را در سال ۲۰۱۸، ۵۰۳ پرونده را در سال ۲۰۱۷، ۴۴۳ پرونده را در سال ۲۰۱۶، ۳۳۷ پرونده را در سال ۲۰۱۵، ۲۱۴ پرونده را در سال ۲۰۱۴ و ۵۵ پرونده را در سال ۲۰۱۳ تایید کرده است.

شورای وزیران قبرس این برنامه را برای اولین بار (به شکل فعلی) در سال ۲۰۱۳ معرفی کرد.

پارلمان قبرس اخیرا به قوانین اصلاح شده و مقررات جدید این برنامه رأی داده است. مجلس نمایندگان با هدف حفاظت بیشتر از تداوم برنامه و همچنین تأمین اعتبار این کشور، مفاد موجود را بررسی کرد و اصلاحات مربوطه را برای تنظیم برنامه انجام داد.

کمیته امور داخلی مجلس در تاریخ ۲۹ ژوئن یک سری جلسات درباره این برنامه آغاز کرد و در تاریخ ۳۱ جولای، درست در زمان تعطیلات تابستانی پارلمان، به آن ها پایان داد. برخی مقررات همانطور حفظ شده و برخی دیگر به منظور تقویت قابلیت اطمینان CIP اصلاح شده است.

مبلغ کمک بلاعوض اجباری به  ۲۰۰,۰۰۰ یورو افزایش می یابد

بیشتر معیارهای سرمایه گذاری قبلی برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس بدون تغییر باقی مانده است. فقط مبلغ کمک بلاعوض اجباری از ۱۵۰,۰۰۰ یورو به ۲۰۰,۰۰۰ یورو افزایش یافته است.

این مبلغ اجباری پس از تأیید درخواست شهروندی، درست قبل از دریافت گواهی شهروندی توسط سرمایه گذار پرداخت می شود.

دوره حفظ سرمایه گذاری بدون تغییر باقی مانده است. سرمایه گذاری باید برای مدت زمان حداقل ۵ سال حفظ شود.

حداقل مبلغ سرمایه گذاری بدون تغییر باقی مانده است

در اصلاحات جدید، حداقل میزان سرمایه گذاری افزایش نیافته است. اگر سرمایه گذاری صرفاً محدود به خرید ملک باشد، حداقل ۲ میلیون یورو لازم است (مگر اینکه ملک توسط متقاضی قبلی CIP استفاده شده باشد، در این صورت حداقل میزان سرمایه گذاری به ۲/۵ میلیون یورو افزایش می یابد). در صورت سرمایه گذاری در گزینه های دیگر غیر از خرید ملک حداقل ۲/۵ میلیون یورو لازم است.

در صورت انتخاب گزینه سرمایه گذاری برای تأسیس، تملك یا مشاركت در شركت های فعال در قبرس، این شركت ها باید حداقل ۹ شهروند اتحادیه اروپا را استخدام كنند (به جای حداقل ۵ نفر).

گزینه سرمایه گذاری در صندوق های سرمایه گذاری جایگزین (AIF) یا صندوق های سرمایه گذاری جایگزین ثبت شده (RAIF) هنوز در دسترس است. علاوه بر سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، گردشگری و زیرساخت ها، گزینه های سرمایه گذاری در تحقیقات و فناوری، آموزش، سلامت و انرژی های تجدید پذیر هم در این برنامه گنجانده شده است. هنوز هم می توان انواع مختلف سرمایه گذاری را ترکیب کرد.

در هر صورت، سرمایه گذاری باید از حساب هایی که فقط به نام سرمایه گذار یا به نام شرکت های وی در خارج از کشور نگهداری می شود، به یک موسسه اعتباری قبرس واریز شوند.

با توجه به مستندات، تأکید بر این نکته مهم است که اعتبار گواهی عدم سوء پیشینه به ۶ ماه (قبلا ۳ ماه) افزایش یافته است.


مقاله مرتبط: راهنمای کامل خرید ملک در قبرس 

سرمایه گذار و اعضای خانواده وی نباید در دسته بندی های افراد پرخطر قرار گیرند که شامل موارد زیر است:

افرادی که دارایی های آن ها در مرزهای اتحادیه اروپا مسدود شده است،

اشخاص سیاسی که دارای موقعیت سیاسی هستند یا در ۱۲ ماه (به جای ۵ سال) قبل از ارسال درخواست موقعیت سیاسی داشته اند،

اشخاصی که به دلیل ارتکاب جرم جدی محکوم شده اند و یا به دلیل ارتکاب جرم جدی مطابق مقررات تحت تحقیقات جنایی قرار دارند،

اشخاصی که با هر شخص حقیقی یا حقوقی که تحت تحریم اتحادیه اروپا هستند، مرتبط هستند،

اشخاصی که تحت تحریم اتحادیه اروپا یا سازمان ملل متحد هستند و یا در ۱۲ ماه  قبل از ارسال درخواست در این وضعیت بودند،

اشخاصی که با هر شخص حقیقی یا حقوقی که تحت تحریم اتحادیه اروپا یا سازمان ملل متحد هستند، مرتبط هستند و یا در ۱۲ ماه  قبل از ارسال درخواست در این وضعیت بودند،

افرادی که  EUROPOL در سراسر اروپا یا INTERPOL در سطح بین الملل به دنبال آن ها است.

تغییرات در تعریف افراد وابسته

اعضای خانواده سرمایه گذار اکنون می توانند درخواست تابعیت خود را همزمان با متقاضی اصلی یا در صورت انتخاب خود، در مراحل بعد ارائه دهند. انتظار می رود که این اصلاح، زمان پروسه بررسی پرونده را به طور قابل توجهی کاهش دهد.

بر اساس اصلاحات جدید، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی می توانند  برای دریافت تابعیت قبرس درخواست دهند. این بدان معنی است که پدر و مادر متقاضی اصلی و پدر و مادر همسر متقاضی اصلی می توانند تابعیت قبرس را دریافت کنند. درست مثل پدر و مادر متقاضی اصلی، پدر و مادر همسر متقاضی اصلی هم باید ملکی به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در قبرس خریداری کنند.


مقاله مرتبط: قدرت سفر بدون ویزا برای شهروندان قبرس

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه گذاری قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش