خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیهدر این مقاله بهترین مناطق برای خرید ملک در ترکیه، هزینه ها، روال خرید و هرآنچه باید قبل از خرید ملک در این کشور بدانید، معرفی شده است.

خرید ملک در ترکیه یک گزینه در دسترس برای افرادی است که به دنبال اخذ تابعیت از یک کشور دیگر هستند. با خرید ملک در این کشور به ارزش ۲۵۰ هزار دلار آمریکا یا معادل لیر ترکیه این مبلغ می توان تابعیت این کشور زیبا و خوش آب و هوا را بدست آورد.

هر چند حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه طبق قانون ۲۵۰ هزار دلار تعیین شده است، اما از آنجایی که املاک خریداری شده باید توسط کارشناس دولت ارزیابی قیمت شوند، معمولا متقاضی خرید ملک و اخذ تابعیت ترکیه باید ملکی با قیمت بالاتر از ۲۵۰ هزار دلار خریداری کند تا کارشناسان دولت که معمولا ملک را کمتر از قیمت واقعی بازار ارزیابی می کنند، قیمت ملک را ۲۵۰ هزار دلار تعیین کنند.

چرا خرید ملک در ترکیه؟

خرید ملک در ترکیه

در تلاش برای افزایش سرمایه گذاری خارجی  و کمک به افزایش ارزش لیر، خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل ۲۵۰ هزار دلار و  حفظ آن به مدت ۳ سال می تواند منجر به اخذ شهروندی ترکیه شود. در گذشته  ابن مبلغ حداقل ۱ میلیون دلار بود، اما در حال حاضر این رقم کاهش یافته است.  مقامات ترکیه انتظار دارند که این کاهش قیمت، نرخ خرید ملک  را افزایش دهد و سرمایه خارجی را به کشور وارد کند. در حال حاضر این طرح  جواب داده است. فروش املاک ترکیه به افراد خارجی در حال افزایش است و بنگاه های املاک ترکیه از نتیجه فروش بیشتر لذت می برند.

دولت ترکیه به  منظور جذب سرمایه خارجی به کشور، اصلاحات زیادی در قوانین و مقررات خرید  ملک در این کشور ایجاد کرده است. در حال حاضر این پروسه سریع تر و راحت تر  از گذشته است. به منظور اطمینان خریداران، صنعت املاک ترکیه به شدت کنترل  شده است تا از بروز هر گونه تخلف جلوگیری شود.

تقاضای اجاره در  استانبول و در امتداد ساحل پررونق است، زیرا نرخ ارز باعث رشد بازار توریست شده است. با وجود این که در ابتدا روش های اجرایی سختگیرانه برای اجاره ملک  برخی از سرمایه گذاران را از خرید ملک در ترکیه منصرف کرد، اکنون در هر شهر  شرکت های مدیریتی وجود دارد که بدون تردید از قوانین جدید پیروی می کنند و  این اطمینان حاصل می شود که ملک به طور قانونی اجاره داده شده است.

زندگی  در ترکیه برای خارجی ها آسان است. ارزش کم لیر نسبت به ارزهای دیگر به این  معنی است که هزینه های زندگی روزانه در ترکیه بسیار پایین تر از انگلستان و  بسیاری از کشور ها در اروپا است. آب و برق، مواد غذایی و ... بسیار ارزان  است. این مسئله باعث شده است که جامعه مهاجر در ترکیه ساکن شوند و خارجی ها  اکنون ترکیه را به کشور های پر هزینه ترجیح دهند. 

آیا خرید ملک در ترکیه برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

خرید ملک در ترکیه

تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت ملک در ترکیه به این معنی است که بیشتر خریداران خارجی می توانند در ترکیه ملک داشته باشند. «اصل تقابل» به این معنی است که خارجی ها به شرطی می توانند زمین و ملک را به نام خود در ترکیه خریداری کنند که شهروندان ترکیه نیز مجاز باشند در کشور آن ها به نام خود ملک و زمین خریداری کنند. این اصل شامل بسیاری از کشورهای اروپایی و خاورمیانه می شود.

آیا خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری سودمند است؟

ترکیه، به عنوان یکی از زیباترین مکان های روی زمین با مردمی خونگرم و مهمان نواز، سواحل شگفت انگیز، آب و هوای بسیار خوب و قیمت های مقرون به صرفه املاک، بسیار محبوب است.

ترکیه یک کشور چند ملیتی است که دارای اقتصادی قوی، جوان و در حال رشد است و این امر منجر به افزایش تقاضا توسط خریداران خارجی به ویژه از خاورمیانه شده است.

گسترش زیرساخت ها و پروژه های نوآورانه، توجه گسترده رسانه ها را به خود جلب کرده و باعث شده است که معماران و طراحان برای به اجرا در آوردن هنر خود این کشور زیبا را انتخاب کنند.

بهترین مناطق جهت خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اگر قبلا از ترکیه بازدید کرده باشید، ممکن است محل مورد علاقه خود برای خرید ملک را بدانید. در غیر این صورت باید بدانید که بسیاری از مناطق دارای آپارتمان ها و ویلا های بسیار جذابی هستند.

با این حال، یکی از نکات مهم در امر خرید ملک، آگاهی از تفاوت قیمت ها از منطقه ای به منطقه دیگر است. به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان ۲ خوابه جدید در کالکان نسبت به یک آپارتمان ۲ خوابه جدید در منطقه اجین در فتحیه ۲ برابر است.

بعضی مناطق در ترکیه به دلیل زیرساخت عالی، دسترسی آسان به فرودگاه و سبک زندگی غربی به مقصدی محبوب برای خرید ملک در ترکیه تبدیل شده اند. اکثر این مناطق در استانبول و در کنار سواحل اژه و سواحل غربی متمرکز شده اند.

آنکارا

شهر آنکارا پایتخت سیاسی کشور ترکیه است و پس از استانبول، دومین شهر بزرگ ترکیه محسوب می‌شود. جمعیت این شهر در حدود ۵ میلیون نفر است. آرامگاه پدر ترکیه یعنی آتاتورک در این شهر قرار گرفته است. اکثر مردم آنکارا ترک هستند، اما در برخی از نواحی شهر نیز کردها ساکن هستند.

استانبول

استانبول شهری با تاریخ ۲۵۰۰ ساله است که در جهان باستان با نام قسطنطنیه شناخته می شود. این شهر به سبب جاذبه های تاریخی و مدرن و همچنین مساجد زیبای عثمانی، مرکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی ترکیه محسوب می‌شود. 

استانبول با جمعیتی حدود ۱۵ میلیون نفر پرجمعیت ترین شهر ترکیه به حساب می آید. این شهر از لحاظ جغرافیایی به گونه‌ای است که بخشی از آن در قاره آسیا و بخش دیگرش در قاره اروپا قرار دارد. این دو بخش توسط پل معروف بسفر به یکدیگر متصل هستند و به همین دلیل آن را پلی میان دو قاره نیز می‌نامند.

 استانبول به عنوان یک مرکز کسب و کار، تجارت و گردشگری یک مقصد محبوب برای کارگران مهاجر است. از مزایای زندگی در چنین شهر بزرگی می توان به خرید از فروشگاه های پر جنب و جوش، لذت بردن از شب های زنده و پر هیاهو و بهره بردن از هنر و صحنه های فرهنگی اشاره کرد. 

این شهر دارای ۲ فرودگاه بزرگ است و سومین فرودگاه نیز به زودی تکمیل خواهد شد، بنابراین تعداد پروازها به/از استانبول بسیار زیاد است.

ازمیر

ازمیر سومین شهر بزرگ استانبول بعد از استانبول و آنکاراست که شهری تجاری و بندری محسوب می شود. این شهر حدود ۴ میلیون نفر جمعیت دارد.

 ازمیر می تواند مقصد خوبی برای زندگی باشد. هزینه های زندگی در این شهر نسبت به استانبول و آنتالیا کمتر است. مدارس و دانشگاه های این شهر از استاندارد بالایی برخوردارند.

 هوا در ازمیر به نسبت آنتالیا معتدل تر است و به خاطر غذاهای ارگانیک پایین ترین نرخ سرطان را دارد. این شهر آرام و زیبا گزینه بسیار خوبی برای انتخاب ملک و زندگی در ترکیه است. 

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این شهر داشتن بناهای تاریخی مهم و بسیار بزرگ است که سرآمد آن‌ها شهر تاریخی اِفِسوس است. هم چنین شهر تاریخی تروآ نیز در منطقه ازمیر قرار گرفته که از تاریخ این شهر، رمان‌ها و فیلم‌های متعددی ساخته شده است.

بدروم

بدروم شهری ساحلی در جنوب غرب ترکیه و در کنار دریای اژه قرار دارد. بدروم جمعیتی بالغ بر ۴۰ هزار نفر دارد. این شهر مقصد محبوبی برای گشت و گذار ترکان غربی و افراد خارجی از تمام ملیت ها است.

 این شبه جزیره از استراحتگاه های کوچکتر تشکیل شده است که بعضی از آنها مانند Yalikavak و Turgutreis به بهشت مهاجرین تبدیل شده اند. از جاذبه های دیدنی این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

آرامگاه هالیکارناسوس از عجایب هفتگانه دنیای باستان

دروازه میندوس از دوره هخامنشی

قلعه بدروم و موزه باستان‌شناسی زیر آب

آمفی تئاتر هالیکارناسوس

دیدیم

شهر کوچک و ساحلی دیدیم در استان آیدین عمدتا توجه مسافران و گردشگران بریتانیا را به خود جلب کرده است. دریای آبی رنگ، سواحل شنی زیبا، آب و هوای مدیترانه‌ای و زمستان‌های گرم این منطقه را بسیار مناسب برای ورزش های آبی کرده و همچنین جاذبه های تاریخی که از گذشته تاکنون در این شهر باقی مانده همگی در کنار هم سبب شده تا این شهر به مکان بسیار جذاب و توریستی تبدیل شود.

 توسعه زیربنای دیدیم در جایگاه بعد از مکان هایی مانند بدروم قرار دارد و این مسئله در قیمت پایین ملک منعکس شده است. یکی دیگر از دلایل اینکه قیمت ها در دیدیم نسبت به سایر مناطق ارزان هستند، این است که هنوز تعداد زیادی قطعه زمین برای ساخت و ساز موجود است و زمین خالی زیادی وجود دارد.

فتحیه

فتحیه شهری در غرب ترکیه با جمعیتی بالغ بر ۱۴۶ هزار نفر است که که تاریخ و طبیعت آن هر ۲ به یک اندازه با شکوه اند و هر ۲ نقش به سزایی در جذب گردشگر به این شهر ایفا می کنند. مردم فتحیه به مهمان نوازی و خونگرمی شهرت دارند و این خود دلیلی برای بین المللی شدن این شهر توریستی شده است.

به دلیل جذابیت جاذبه های دیدنی فتحیه، این شهر مقصد منتخب شهروندان انگلیسی در ترکیه است تا جایی که سالیانه نزدیک به یک میلیون گردشگر انگلیسی به این شهر سفر می کنند.

طبیعت زیبا، سواحل بی نظیر، مردم خونگرم و ارزان تر بودن هزینه اقامت در این شهر نسبت به دیگر شهرهای توریستی ترکیه باعث رونق روز افزون این شهر شده است. این خود باعث این شده که نه تنها گردشگران برای تعطیلات به این شهر افسانه ای بیایند، بلکه مقدار زیادی از ملک های فتحیه توسط افراد خارجی خریداری شده است.

 این شبه جزیره در سال های اخیر شاهد تحولات چشمگیر بوده است و شهرت آن در منطقه ترکیش ریویرا افزایش یافته است.

 این شهر از اقامتگاه های کوچکتر کالیس، هیشارونو، اوواکیک و اولودینیز تشکیل شده است و یک منطقه شلوغ با مراکز خرید و سرگرمی های جذاب است.

 ناحیه اوزوملو در حالی که جذابیت روستائی سنتی خود را حفظ کرده است، شاهد رشد چشمگیر نیز بوده است. فتحیه عمدتا به خاطر تالاب آبی آن شناخته شده است.

کالکان

شهرت کالکان به دلیل مناظر بی بدیل رو به دریا، خانه های سفید رنگ و گل های کاغذی رنگارنگ آن است. این شهر به طور میانگین ۳۰۰ روز از سال آفتابی است و شاید بتوان این را دلیلی بر حضور توریست در تمام سال در این منطقه به شمار آورد.

 قیمت املاک در این منطقه به طور کلی بالاتر است، زیرا همه آن ها رو به دریا هستند و زمین خالی برای ساخت وجود ندارد. سبک معماری کالکان شهرت خاص خود را دارد. اگرچه آپارتمان ها هم در کالکان خرید و فروش می شوند، اما درخواست برای ویلاهای لوکس با مبلمان و لوازم مدرن و امکانات بیشتر است.

آنتالیا

 آنتالیا به عنوان دومین شهر توریستی پر بازدید در ترکیه، دارای امکاناتی فراوان است و یک فرودگاه با شکوه برای رفت و آمد دارد. آب وهوای این شهر مدیترانه ای است و تابستان های گرم و خشک و زمستان هایی معتدل و بارانی دارد. در حدود ۳۰۰ روز سال و بیشتر از ۳ هزار ساعت در سال آفتابی است.

 این منطقه به مناطق مسکونی کوچکتر تقسیم می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ساید یک مرکز تاریخی است، در حالی که بلک پایتخت گلف در ترکیه است. علاوه بر مرکز شهر، یکی دیگر از مراکز محبوب برای خریداران خارجی ملک، آلانیا است، منطقه ای که ملیت های مختلف را به خود جذب کرده است.

دالیان

 بخشی از جذابیت این منطقه طبیعت زیبا و دست نخورده آن است. دالیان به داشتن مقبره های سنگی لایکیان و حمام های گل معروف است. 

این منطقه از طریق فرودگاه اختصاصی خود و اتوبوس هایی که در سراسر آن تردد دارند، خدمات رسانی می شود. خریداران ملک معمولا تمایل به منطقه آکایا در نزدیکی دریاچه با منظره ای بسیار زیبا دارند.

کوشی آداسی

کوشی آداسی یکی از کوچک‌ترین شهرهای کشور ترکیه با جمعیت حدود ۶۰ هزار نفر است.

 کوشی آداسی در کنار ساحل دریای اژه قرار گرفته است. یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری مربوط به این شهر، نزدیک بودن به جزیره یونانی‌هاست.

 از بندر کوشی آداسی در ماه‌های بهار و تابستان سفرهای منظم با قایق‌های موتوری به جزیره یونانی ساموس برگزار می‌شود. قایق‌های تفریحی مدرن که تورهای آبی را برگزار می‌کنند زیبایی خاصی به این بندر بخشیده‌اند.

 بندر کوشی آداسی یکی از بنادر مهم منطقه است. این شهر در کانون توجهات مربوط به صنعت گردشگری قرار گرفته است و به همین دلیل دولت ترکیه امکانات زیادی را به این شهر اختصاص داده است.

وان

شهر وان، در شرق ترکیه و در نزدیکی دریاچه وان قرار گرفته و هر ساله پذیرای تعداد بی‌شماری گردشگر است. این شهر دارای پیشینه تاریخی و قدمت چندین هزار ساله بوده و دارای جاذبه‌های گردشگری و مکان‌های دیدنی بی‌نظیری است. فرهنگ و تمدن باستان را می‌توان در تمام نقاط شهر وان در ترکیه تماشا نمود. دریاچه وان، قلعه وان، کلیسای مقدس و موزه وان، مهم‌ترین مکان‌های دیدنی این شهر هستند.

پروسه خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

ترکیه در طول سال های اخیر به طور باورنکردنی مورد استقبال مهاجران و طرفداران خرید خانه های تعطیلاتی قرار گرفته است. این کشور نه تنها دارای تاریخ غنی و جالب با میراث فرهنگی چشمگیر و جذاب است، بلکه سرمایه گذاران مجذوب آب و هوای عالی، سواحل زیبا و آب های رنگارنگ آن نیز می شوند.

مکان های ویژه ای مانند آنتالیا، بدروم و فتحیه، مناطقی هستند که آپارتمان ها و ویلا های مدرن ارائه می دهند.

همچنین خرید ملک در ترکیه بسیار آسان تر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است و این روند به چشم انداز جذاب سرمایه گذاران در سراسر جهان تبدیل شده است.

افراد خارجی می توانند زمین و ملک خود را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، در صورتی که املاک در شهرها و نه در دهکده ها و روستاها قرار گرفته باشند. ملک خریداری شده باید درون مرزهای یک شهرداری یا شهر و در خارج از مناطق نظامی قرار گیرد.

اسناد مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه به پاسپورت و شماره مالیاتی محلی نیاز خواهید داشت که برای باز کردن یک حساب بانکی در ترکیه لازم است. همچنین به چند قطعه عکس پاسپورتی برای تشخیص هویت نیاز دارید.

روند خرید ملک در ترکیه چه مدت طول می کشد؟

خرید ملک در ترکیه

فرآیند خرید ملک در ترکیه معمولا ۸ تا ۱۲ هفته طول می کشد، با این حال پس از تغییرات قانونی اعمال شده در سال ۲۰۱۳، این مدت به طور چشمگیری کاهش یافته است. هنگامی که اسناد از جمله جواز مسکن آماده صدور باشند، فروشندگان متعهد به پرداخت برخی از هزینه ها می شوند.

مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت خواهد بود. سپس وکیل قرارداد را برای تکمیل معامله آماده می کند. در حال حاضر تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت ملک، به خریداران خارجی این امکان را می دهد که سند ملک را سریعتر دریافت کنند.

هزینه اتصال، مالیات و بیمه

هنگامی که کلیدهای خانه جدید خود را دریافت کردید، باید هزینه های اتصال خدمات برق، گاز و آب را پرداخت کنید. همچنین باید برای خرید بیمه زلزله اقدام کنید. ترکیه زلزله خیز است و این بیمه عمدتا برای آرامش ذهن است. تمام املاک نو ساز بیمه نامه زلزله دارند که توسط سازندگان ارائه می شود، اما اگر یک ملک نسبتا قدیمی را خریداری کرده اید، توصیه می شود که ملک خود را بیمه کنید.

مالیات بر املاک سالانه توسط شهرداری ها (معادل مالیات شورایی) با نرخ ۰/۳ درصد برای زمین و ۰/۱ درصد برای خانه جمع آوری می شود. هزینه ها می توانند بسته به شهرداری متفاوت باشد و در شهرهای بزرگ این رقم ۲ برابر می شود.

همه املاک هر ساله برای اهداف مالیاتی ارزش گذاری می شوند. در صورتی که شما یک ملک نیمه ساخته پیش خرید کرده باشید، به عنوان خریدار باید یک تائیدیه ظرف مدت ۳ ماه از اتمام ساخت و ساز به شهرداری برای اهداف مالیاتی ارسال کنید.

ملک خریداری شده توسط شما ممکن است مجددا فروخته یا اجاره داده شود و درآمد حاصل از آن به خارج از ترکیه منتقل شود.

مالیات بر درآمد سرمایه

اگر ملک خود را در ترکیه برای ۵ سال یا بیشتر حفظ کنید، از مالیات بر سرمایه معاف خواهید بود. اگر تصمیم به فروش در طول ۵ سال اول داشته باشید، مالیات بر ارزش افزوده ملک به میزان ۱۵ درصد به هر نوع دارایی تعلق می گیرد. 

برای تعیین دقیق زمانی که ملک را خریداری کرده اید، باید تاریخ سند را بررسی کنید. مبلغی که باید پرداخت کنید، از کسر ارزش اصلی خرید ملک از ارزش فروش آن محاسبه می شود. مالیات بر درآمد سرمایه، مقدار سود حاصل از فروش ملک است.

آیا می توان ملک را در ترکیه اجاره داد؟

ترکیه

آژانس هایی که به صورت اینترنتی در زمینه اجاره املاک به خصوص در مناطق مسکونی گردشگری در ترکیه فعالیت می کنند، عملکرد بسیار خوبی دارند و آگهی در آن ها نسبت به آژانس املاک بسیار مقرون به صرفه تر است. در ابتدا بهتر است ملک خود را در میان خانواده و دوستان آگهی کنید.

درآمد اجاره به بسیاری از عوامل مانند موقعیت مکانی مانند نزدیکی به ساحل با منظره ساحلی، اندازه ملک، استانداردهای مسکن و اجاره بستگی دارد. با این حال، با در نظر گرفتن این حقایق، بسیاری از افراد سالانه ۶ تا ۱۰ درصد از اجاره ملک سود می برند.

خدمات درمانی در ترکیه

استاندارد خدمات درمانی خصوصی در ترکیه، که اغلب ارزان تر از بسیاری از کشورهای اروپائی است، در بیمارستان ها و دندانپزشکی های ترکیه بسیار بالا است. برای موارد اضطراری، برای خدمات آمبولانس عمومی ترکیه می توان با شماره ۱۱۲ تماس گرفت و برخی از بیمارستان ها در شهرهای اصلی خدمات آمبولانس خصوصی ارائه می دهند.

بسیاری از بیمه های بهداشتی اروپا در ترکیه پذیرفته می شوند و چندین بیمارستان جدید ساخته شده است که ترکیه را در جراحی زیبایی، دندان پزشکی و درمان های باروری پیشگام ساخته است.

آیا می توانم حیوانات خانگی خود را به ترکیه بیاورم؟

افراد خارجی می توانند گربه خانگی، سگ یا پرنده را به ترکیه بفرستند، به شرطی که تمام درخواست های لازم را تکمیل کرده و حیوانات واکسیناسیون لازم و واکسن هاری همراه با گواهینامه واکسیناسیون و گواهی بهداشت بین المللی را حداکثر تا ۱۵ روز قبل از پرواز دریافت کرده باشد.

همچنین حیوانات نیاز به کارت شناسائی یا پاسپورت دارند که در آن یک دامپزشک معتبر ذکر کرده باشد که بیش از ۳ ماه سن دارند. با ارائه تمام این مدارک، دیگر حیوان خانگی شما در هنگام ورود به ترکیه نیاز به طی کردن دوره قرنطینه ندارد.

باید ها و نباید های خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

بررسی اعتبار شرکتی که قصد همکاری با آن دارید، مسئله ای بسیار مهم است. به خریداران خارجی توصیه می شود در رابطه با مسائل مالی و خرید ملک در ترکیه با هر کسی مشورت نکنند و پول خود را صرف خرید ملک از افراد متفرقه نکنند.

در صورتی که شرکت معتبری را انتخاب نکنید، ممکن است ملک خریداری شده توسط شما، از قبل به شخص دیگری فروخته شده باشد. در نتیجه انتخاب یک شرکت مهاجرتی معتبر، اولین و اصلی ترین مرحله ای است که برای خرید ملک در ترکیه باید به آن توجه داشته باشید.

پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک خریداری شده در ترکیه

پس از خرید ملک در ترکیه و اجاره دادن ملک، مالیات بر درآمد اجاره را مالکان پرداخت می کنند که میزان آن بسته به میزان درآمد متفاوت است اما تقریبا از ۱۵ درصد شروع می شود. افرادی که مایل به پرداخت مالیات هستند، نیاز به یک شماره مالیاتی دارند. هزینه های محاسبه شده مجاز و بازپرداخت مالیات ها معمولا در ماه مارس به طور سالیانه صورت می گیرد.

روال خرید ملک در ترکیه

شما ملک خود را انتخاب کرده اید، سرمایه مورد نیاز را آماده کرده اید و مشتاق هستید که به بازار املاک و مستغلات ترکیه وارد شوید. سپس چه اتفاقی می افتد؟ 

در این مرحله  بررسی خواهیم کرد که امور مربوط به فروشنده ۱۰۰ درصد تکمیل شده باشد. این به این معنی است که اسناد با جزئیات عنوان شده در دفتر ثبت زمین مطابقت داشته باشد، ملک بدهی نداشته باشد و همچنین گواهی سکونت داشته باشد.

هنگامی که شرایط و ضوابط مربوط به قرارداد با جزئیات اجرا شد و روش پرداخت پول برنامه ریزی و تأیید شد، مبلغ اولیه برای حفظ ملک مورد نیاز است.

ثبت سند 

اکنون زمان آن است که سند ملک خریداری شده در ترکیه امضا شود. اگر برای این اقدام امکان حضور در کشور ترکیه را نداشته باشید، می توانید یک وکیل  را به عنوان نماینده از طرف خود تعیین کنید. در زمان امضا، بیمه اجباری زلزله مورد نیاز است و شما باید سالانه آن را تمدید کنید.

 هزینه های عملیاتی سالانه برای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

هزینه های عملیاتی سالانه ملک در ترکیه بسیار پائین تر از کشورهای غربی است. این امر، محبوبیت این کشور در میان مهاجران را توجیه می کند. در ذیل مقادیر تقریبی اعلام شده اند، ولی با توجه به نوع ملک و موقعیت منطقه مقداری تفاوت وجود دارد.

صورتحساب ماهانه قبوض

برق: برای آپارتمان ۲ خوابه، صورتحساب ماهیانه بین ۸۰ تا ۲۰۰ لیر در ماه متغیر است. دستگاه تهویه مطبوع، عامل اصلی میزان بالای مصرف برق است. به همین دلیل بسیاری به استفاده از پنکه سقفی یا ایستاده مصرف برق را بهینه می کنند.

گاز: به طور کلی، گاز در ترکیه فقط برای اجاق گاز استفاده می شود. علاوه بر عرضه گاز به صورت لوله کشی، به صورت کپسول به قیمت حدودا ۷۰ لیر به فروش می رسد. بسته به میزان استفاده از اجاق گاز، هر کپسول به طور متوسط ۶ تا ۹ ماه دوام دارد.

آب: هزینه آب بسته به میزان مصرف بر اساس ۱ لیر در هر متر مربع متغیر است. یک خانواده بزرگ حدود ۳۰ لیر در ماه هزینه مصرف آب پرداخت می کنند.

اینترنت: هزینه استفاده از اینترنت سالانه در هر ماه  ۵۰ لیر است. اگر از ملک خود فقط برای تعطیلات استفاده می کنید، می توانید مودم وایرلس را از شرکت های مربوطه درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه سالانه ملک در ترکیه 

مالیات: مبلغ پرداختی مالیات بسته به تعداد اعضاء در سند و قیمت ملک متفاوت است. یک آپارتمان ۲ خوابه در منطقه دیدیم به طور متوسط ۱۵۰ لیر در سال مالیات دارد، اما در مناطق دیگر بالاتر است.

مالیات بر تولید زباله

این مالیات یک مالیات سالانه از طرف اداره مالیات می باشد که در حدود ۸۰ لیر در سال در منطقه دیدیم است.

بیمه اجباری زلزله

بیمه زلزله طبق قانون اجباری است. هزینه بین شرکت های مختلف متفاوت است و بر اساس هر متر مربع متراژ آپارتمان محاسبه می گردد. هزینه آپارتمان ۷۰ متر مربعی تقریبا ۲۵۰ لیر در سال است. بدیهی است که با افزودن بیمه لوازم و آتش سوزی هزینه افزایش می یابد.

هزینه خدمات

اگر شما یک واحد آپارتمان در یک مجتمع مسکونی خریداری کنید، باید ماهانه مبلغی بابت هزینه نگهداری پرداخت کنید. این مبلغ صرف هزینه هایی مانند برق و آب مشاع، نگهداری استخر شنا و هر گونه امکانات مورد تایید هیات مدیره رسمی مجتمع می شود. این مبلغ بین ۳۰۰ تا ۲ هزار لیر در سال متغیر است.

سایر هزینه ها

* یک ویلا با استخر شنا نیاز به نگهداری دارد، بنابراین شما می توانید یاد بگیرید که خودتان از آن نگهداری کنید یا از یک شرکت با مبلغی در حدود ۵۰۰ لیر خدمات بگیرید. به طور کلی، صاحبان ویلاها، چنانچه در تمام طول سال در آنجا زندگی کنند، تنها از ماه مه تا اکتبر استخر ویلای خود را باز نگه می دارند.

* اگر از آپارتمان به عنوان یک خانه تعطیلات استفاده می کنید، ممکن است بخواهید یک شرکت مدیریت بررسی آپارتمان، پرداخت صورتحساب، یا تمیز کردن آپارتمان قبل از ورود شما را برعهده گیرد. 

* اگر بخواهید در تمام طول سال در ترکیه زندگی کنید، هزینه های اقامت و بیمه درمانی را هم در نظر بگیرید.

چرا ترکیه مقصدی محبوب برای مهاجرت است؟

خرید ملک در ترکیه

خدمات پزشکی در سطح جهانی با قیمت های مقرون به صرفه

ترکیه به عنوان یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری پزشکی جهان با بیمارستان هایی در سطح استاندارد جهانی (61 JCI معتبر) و پزشکان با مهارت بسیار بالا و قیمت های معقول شناخته شده است. Clements Worldwide، ارائه دهنده خدمات بیمه بین المللی اعلام کرده است که ترکیه در صنعت گردشگری پزشکی در درمان بیماری های قلبی، سرطان و مراقبت های ارتوپدی و همچنین عمل لیزر چشم، در بین ۵ کشور برتر جهان قرار گرفته است.

رشد روز افزون صنایع پزشکی ترکیه فرصتی برای پزشکان خارجی برای مهاجرت به ترکیه با خانواده فراهم می کند تا بتوانند در مراکز درمانی ترکیه استخدام شوند و یا مطب شخصی خود را تاسیس کنند.

تحصیلات با استاندارد و کیفیت بالا، سکوی پرتاپ برای آینده فرزندان شما

درست همانند امکانات پزشکی، ترکیه به امکانات آموزشی با کیفیت بالا، به صورت دولتی و خصوصی، در تمام سطوح سنی تجهیز شده است.

در مجموع در سراسر ترکیه ۱۸۰ دانشگاه، با دانشکده ها و امکانات مدرن وجود دارد که تنها ۵۱ دانشگاه در استانبول مستقر هستند. با وجود این که شهرت دانشگاه های ترکیه به طور مداوم رو به افزایش است، اما هنوز هزینه تحصیلات به میزان قابل ملاحظه ای نسبت به همتایان اروپایی خود پائین باقی مانده است. دانشجویان بین المللی از مناطق مختلف برای پیشرفت تحصیلی به این کشور وارد می شوند.

برای کسانی که مایل به ثبت نام فرزندان خود در مراکز آموزشی هستند که برنامه درسی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود، بیش از ۲۰ مرکز بین المللی فقط در استانبول، از جمله دانشکده بین المللی مشهور بریتانیا، وجود دارد.

انگیزه های مالی

فرودگاه جدید بین المللی استانبول بزرگترین فرودگاه در جهان است که ظرفیت آن ۲۰۰ میلیون مسافر در سال است. 

این تصویر، تصویری از آینده ترکیه، به ویژه استانبول، به عنوان قطب اصلی و مرکز مالی اوراسیا است که با توجه به جایگاه جغرافیایی و زیرساخت عالی که این کلانشهر در ارتباط با اقتصاد جهانی دارد، فرصت های بزرگ کسب و کار را فراهم می سازد.

شیوه زندگی و فعالیت

اگر به دنبال سبک زندگی بهتر هستید، بهتر است به شهرها و روستاهای زیبا و آرام در امتداد خط ساحلی دریای اژه و دریای مدیترانه که به طور کلی به عنوان منطقه ریویرا ترکیه شناخته می شود، نگاه کنید.

این شهرهای گردشگری مانند بدروم، آنتالیا و مارماریس میزبان تعداد قابل توجهی از گردشگران هستند.

به غیر از گردشگران، بسیاری از افراد بازنشسته از شمال اروپا برای بهره مندی از آب و هوای گرم، هزینه پائین زندگی و دسترسی به امکانات عالی پزشکی در شهرهایی مانند فتحیه و بدروم ساکن شده اند.

یکی دیگر از مکان های برتر برای زندگی، شهر مدیترانه ای آنتالیا است که در اواسط دسامبر، زمانی که درجه حرارت به ۲۰ میرسد، هنوز هم می توان در سواحل آن حمام آفتاب گرفت.

اسکی در منطقه تفریحی ساکلیکنت که از نظر چشم انداز رقیب بسیاری از تفریحگاه های آلپ است، در ترکیه امکان پذیر است. منطقه مسکونی تفریحی اسکی ساکلیکنت، تنها یک ساعت از ساحل آنتالیا فاصله دارد.

اگر اهل گلف هستید، آنتالیا دارای ۱۴ تور مختلف گلف است، به طوری که می توانید در طول سال با قیمت های بسیار مناسب به راحتی بازی کنید.

نکات فوق الذکر نشان می دهد که چرا بسیاری از مردم از یک منطقه جغرافیایی وسیع تر، ترکیه را به عنوان محل زندگی و/یا کار انتخاب می کنند.

 اکثر اتباع خارجی که در حال حاضر در ترکیه زندگی می کنند از خاورمیانه، روسیه و کشورهای اطراف ترکیه هستند.

ترکیه، نه تنها ملیت های خارجی را از نژاد های مختلف قومی، بلکه از جمعیت های گوناگون - از کارگران مهاجر تا مدیران اجرایی و روئسای شرکت های چند ملیتی به خود جذب کرده است.

این مسئله نشان دهنده کیفیت زندگی در ترکیه است. رئیس سابق مرسدس بنز، آقای جرگن زیگلر و مدیر کل سابق رنو، آقای آلن گابیلت هر ۲ تصمیم گرفتند که پس از بازنشستگی در ترکیه زندگی کنند.


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه خرید ملک در ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش