4 دلیل برای خرید ملک در ترکیه

4 دلیل برای خرید ملک در ترکیهآیا خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری سودآور است؟ به دلیل اینکه برای خرید ملک در ترکیه می توانید از واحد پول لیر ترکیه استفاده کنید، ارزش پایین لیر ترکیه، تجارت در بخش املاک ترکیه را تقویت می کند.

خرید ملک در ترکیه

آیا خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری سودآور است؟ به دلیل اینکه برای خرید ملک در ترکیه می توانید از واحد پول لیر ترکیه استفاده کنید، ارزش پایین لیر ترکیه، تجارت در بخش املاک ترکیه را تقویت می کند.

با کاهش ارزش لیر ترکیه نسبت به واحد های پولی دیگر مانند یورو، دلار و پوند، سرمایه گذارانی که دارای ارز های قدرتمند هستند، با خرید ملک در ترکیه می توانند سرمایه گذاری مقرون به صرفه ای داشته باشند. به همین سبب خرید ملک در ترکیه توجه بسیاری از افراد از سراسر جهان را به خود جلب کرده است. آمار مربوط به آگوست سال 2018 نشان می دهد که خرید ملک در ترکیه با افزایش 151.1 درصدی نسبت به سال گذشته همراه بوده است.اکثریت خریداران املاک ترکیه از خاورمیانه بودند که در آپارتمان های استانبول سرمایه گذاری می کردند، هرچند بسیاری از اروپایی ها، اعراب و روس ها نیز آپارتمان ها و ویلاهایی را در آنتالیا، ازمیر، فتحیه و بدروم خریداری کرده بودند.

با وجود افزایش ارزش لیر نسبت به سال گذشته، همچنان خرید ملک در ترکیه سرمایه گذاری سودآوری محسوب می شود. هزینه خرید ملک در ترکیه و هزینه زندگی در این کشور همچنان مقرون به صرفه است.

چرا خرید ملک در ترکیه؟

در تلاش برای افزایش سرمایه گذاری خارجی و کمک به افزایش ارزش لیر، خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250,000 دلار و حفظ آن به مدت سه سال می تواند منجر به اخذ شهروندیترکیه شود. در گذشته ابن مبلغ حداقل 1 میلیون دلار بود اما در حال حاضر این رقم کاهش یافته است. مقامات ترکیه انتظار دارند که این کاهش قیمت، نرخ خرید ملک در ترکیه را افزایش دهد و سرمایه خارجی را به کشور وارد کند. در حال حاضر این طرح جواب داده است. فروش املاک ترکیه به افراد خارجی در حال افزایش است و بنگاه های املاک ترکیه از نتیجه فروش بیشتر، لذت می برند.

دولت ترکیه به منظور جذب سرمایه خارجی به کشور، اصلاحات زیادی در قوانین و مقررات خرید ملک در ترکیه ایجاد کرده است. در حال حاضر پروسه خرید ملک در ترکیه سریع تر و راحت تر از گذشته است. به منظور اطمینان خریداران، صنعت املاک ترکیه به شدت کنترل شده است تا از بروز هر گونه تخلف جلوگیری شود.

تقاضای اجاره در استانبول و در امتداد ساحل پررونق است زیرا نرخ ارز باعث رشد بازار توریست شده است. با وجودی که در ابتدا روشهای اجرایی سختگیرانه برای اجاره ملک، برخی از سرمایه گذاران را از خرید ملک در ترکیه منصرف کرد، اکنون در هر شهر شرکت های مدیریتی هستند که بدون تردید از قوانین جدید پیروی می کنند و این اطمینان حاصل می شود که ملک به طور قانونی اجاره داده شده است.

زندگی در ترکیه برای خارجی ها آسان است. ارزش کم لیر نسبت به ارزهای دیگر به این معنی است که هزینه های زندگی روزانه در ترکیه بسیار پایین تر از انگلستان و بسیاری از کشور ها در اروپا است. آب و برق، مواد غذایی و ... بسیار ارزان است. این باعث شده است که جامعه مهاجر در ترکیه ساکن شوند و خارجی ها اکنون ترکیه را به کشور های پر هزینه ترجیح دهند. زندگی مقرون به صرفه با آب و هوای شگفت انگیز، مناظر نفس گیر و مهمان نوازی ترکیبی را ایجاد کرده است که سرمایه گذاران با این شیوه زندگی، برنده هستند.  

مشاوره خرید ملک در ترکیه

تصمیم گیری برای خرید ملک در ترکیه یک رویداد مهم در زندگی است. بدیهی است، هیچ کس این اقدام را از روی هوس انجام نمی دهد. ایده سرمایه گذاری سودآور یا تمایل قوی برای کشف جهان، ریشه در خرید ملک در ترکیه دارند که برای نخستین بار ممکن است دلهره آور باشد.

در حالی که شما ممکن است با خرید ملک در کشور خود آشنا شده باشید، این روند در ترکیه کاملا متفاوت است و علاوه بر یافتن خانه رویایی خود، باید بدانید که بازار املاک و قوانین در اینجا چگونه هستند.

اولین توصیه ما به شما برای خرید ملک در آینده، تحقیق است. با تحقیقات بیشتر، آگاهی و کنترل بیشتری بر خرید ملک در ترکیه خواهید داشت و در انتها رضایت و آرامش فکر خواهید داشت که ملک مناسب جهت خرید را انتخاب کرده اید.

ما پیشنهاد می کنیم که یک دفتر مخصوص این رویداد حیاتی را خریداری کنید. درون آن، یادداشت ها، ایده ها را بنویسید، افکارتان را ثبت کنید، و سوالاتی را که در ذهن دارید بنویسید و پاسخ آنها را از ما بخواهید. این دفتر شامل تمام نکات در مورد خرید ملک شما می شود، بنابراین اگر بخواهید خانه خود را به فروش برسانید، می توانید در سال های بعد نیز به آن مراجعه کنید.

همچنین علاوه بر دفتر، یک پوشه جدید را بر روی دسکتاپ خود باز کنید تا وب سایت هایی با املاک مناسب و مقالاتی را که روند خرید ملک در ترکیه را به طور کامل توضیح داده را در آنجا ذخیره کنید. همچنین، یک پوشه جدید را در پنل مدیریت ایمیل خود باز کنید تا همه مکاتبات مربوط به خرید ملک خود را در یک مکان نگه دارید.

 بنابراین، بیایید شروع کنیم. ما تحقیق را به بخش های مختلف تقسیم کردیم تا بتوانید میان آنها جستجو کنید، اما اگر شما برای اولین است که می خواهید در ترکیه ملک خریداری کنید، توصیه می کنیم از مشاوران کنکاش کمک بگیرید.

بازاریابی املاک اجاره ای پس از خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یک گزینه جذاب است. خریداران ملک در ترکیه می توانند املاک خود را اجاره دهند و از این طریق، درآمد داشته باشند. شما میتوانید با خرید ملک در ترکیه در مناطقی مانند کالکان، بالاترین میزان اجاره را در سراسر خط ساحلی ترکیه بدست آورید. بازده اجاره در این بخش کوچک ساحلی در حال حاضر بیش از 9 درصد در سال است. همچنین میتوانید شرکت های خدمات ملکی که برنامه های مدیریت کامل املاک مانند چک کردن خسارت، رسیدگی به درخواست های مستاجر و تنظیم اقلام مانند نظافت و بسته های خوش آمدیدگویی را بر عهده دارند، استخدام کنید. شهرهای تعطیلاتی معروف فتحیه مانند اولو دنیز و اووچیک نیز ملک های مناسب تعطیلات هستند که به خوبی اجاره می روند.

شرکت های خصوصی ملک شما را بازاریابی و تبلیغ می کنند، اما این سرویس معمولا هزینه بردار است. بنابراین، توصیه می کنیم صاحبان ملک شخصا ملک خود را تبلیغ و بازاریابی کنند. در این قسمت ایده ها و پیشنهادات چگونگی انجام این کار شرح داده شده است است.

-آگهی دادن از طریق خانواده و دوستان

-شما می توانید به طور آنلاین تبلیغ ملک خود را در وبسایت شرکت هایی مانند  Owners Direct و Holiday Lettings در بخش مدیریت مشتریان به اشتراک بگذارید.  

-وب سایت و فیس بوک خود را ایجاد کنید. در صورت وجود هر گونه گروه های اجتماعی در فیس بوک، شما می توانید اموال خود را رایگان تبلیغ کنید.

-تبلیغات در روزنامه های محلی، چه در محل که در آن ملک خود را خریداری کرده اید و یا در محلی که زندگی می کنید.

-تابلوهای تبلیغاتی را در سوپرمارکت ها، کافه ها و مراکز اجتماعی پیدا کنید

-علامت "برای اجاره" را همراه با یک شماره تلفن مرتبط در مقابل ملک اجاره ای خود قرار دهید.

پرداخت مالیات بر درآمد اجاره املاک خریداری شده در ترکیه

پس از خرید ملک در ترکیه و اجاره دادن ملک، مالیات بر درآمد اجاره را مالکان پرداخت می کنند که میزان آن بسته به میزان درآمد متفاوت است اما تقریبا از 15 درصد شروع می شود. افرادی که مایل به پرداخت مالیات هستند، نیاز به یک شماره مالیاتی دارند. هزینه های محاسبه شده مجاز و بازپرداخت مالیات ها معمولا در ماه مارس به طور سالیانه صورت می گیرد.

روال خرید ملک در ترکیه

شما ملک خود را انتخاب کرده اید، سرمایه مورد نیاز را آماده کرده اید و مشتاق هستید که به بازار املاک و مستغلات ترکیه وارد شوید. سپس چه اتفاقی می افتد؟ 

در این مرحله  بررسی خواهیم کرد که امور مربوط به فروشنده 100 درصد تکمیل شده باشد. این به این معنی است که اسناد با جزئیات عنوان شده در دفتر ثبت زمین مطابقت داشته باشد، ملک بدهی نداشته باشد و همچنین گواهی سکونت داشته باشد.

هنگامی که شرایط و ضوابط مربوط به قرارداد با جزئیات اجرا شد و روش پرداخت پول برنامه ریزی و تأیید شد، مبلغ اولیه برای حفظ ملک مورد نیاز است.

ثبت سند در خرید ملک در ترکیه

اکنون زمان آن است که سند ملک خریداری شده در ترکیه امضا شود. اگر برای این اقدام امکان حضور در کشور ترکیه را نداشته باشید، می توانید یک وکیل  را به عنوان نماینده از طرف خود تعیین کنید. در زمان امضا، بیمه اجباری زلزله مورد نیاز است و شما باید سالانه آن را تمدید کنید.

 هزینه های عملیاتی سالانه برای خرید ملک در ترکیه

هزینه های عملیاتی سالانه ملک در ترکیه بسیار پائین تر از کشورهای غربی است. این امر ، محبوبیت این کشور در میان مهاجران را توجیه می کند. در ذیل مقادیر تقریبی اعلام شده اند ولی با توجه به نوع ملک و موقعیت منطقه مقداری تفاوت وجود دارد.

صورتحساب ماهانه قبوض

برق: برای آپارتمان دو خوابه، صورتحساب ماهیانه بین 80 تا 200 لیر در ماه متغیر است. دستگاه تهویه مطبوع، عامل اصلی میزان بالای مصرف برق است. به همین دلیل بسیاری به استفاده از پنکه سقفی یا ایستاده مصرف برق را بهینه می کنند.

گاز: به طور کلی، گاز در ترکیه فقط برای اجاق گاز استفاده می شود. علاوه بر عرضه گاز به صورت لوله کشی، به صورت کپسول به قیمت حدودا 70 لیر به فروش می رسد. بسته به میزان استفاده از اجاق گاز، هر کپسول به طور متوسط 6 تا 9 ماه دوام دارد.

آب: هزینه آب بسته به میزان مصرف بر اساس 1 لیر در هر متر مربع، متغیر است. یک خانواده بزرگ حدود 30 لیر در ماه هزینه مصرف آب پرداخت می کنند.

اینترنت: هزینه استفاده از اینترنت سالانه در هر ماه  50 لیر است. اگر از ملک خود فقط برای تعطیلات استفاده می کنید، می توانید مودم وایرلس را از شرکت های مربوطه درب منزل تحویل بگیرید.

هزینه سالانه ملک در ترکیه 

مالیات: مبلغ پرداختی مالیات بسته به تعداد اعضاء در سند و قیمت ملک متفاوت است. یک آپارتمان 2 خوابه در منطقه دیدیم به طور متوسط 150 لیر در سال مالیات دارد اما در مناطق دیگر بالاتر است.

مالیات بر تولید زباله

یک مالیات سالانه از طرف اداره مالیات می باشد که در حدود 80 لیر در سال در منطقه دیدیم است.

بیمه اجباری زلزله

بیمه زلزله طبق قانون اجباری است. هزینه بین شرکت های مختلف متفاوت است و بر اساس هر متر مربع متراژ آپارتمان محاسبه می گردد. هزینه آپارتمان 70 متر مربعی تقریبا 250 لیر در سال است. بدیهی است که با افزودن بیمه لوازم و آتش سوزی هزینه افزایش می یابد.

هزینه خدمات

اگر شما یک واحد آپارتمان در یک مجتمع مسکونی خریداری کنید، باید ماهانه مبلغی بابت هزینه نگهداری پرداخت کنید. این مبلغ صرف هزینه هایی مانند برق و آب مشاع، نگهداری استخر شنا و هر گونه امکاناتی که توسط هیات مدیره رسمی مجتمع تصویب شده است می باشد. این مبلغ بین 300 تا 2,000 لیتر در سال متغیر است.

سایر هزینه ها

* یک ویلا با استخر شنا نیاز به نگهداری دارد، بنابراین شما می توانید یاد بگیرید که خودتان از آن نگهداری کنید یا از یک شرکت با مبلغی در حدود 500 لیر خدمات بگیرید. به طور کلی، صاحبان ویلاها، چنانچه در تمام طول سال در آنجا زندگی کنند، تنها از ماه مه تا اکتبر استخر ویلای خود را باز نگه می دارند.

* اگر از آپارتمان به عنوان یک خانه تعطیلات استفاده می کنید، ممکن است بخواهید یک شرکت مدیریت بررسی آپارتمان، پرداخت صورتحساب، یا تمیز کردن آپارتمان قبل از ورود شما را برعهده گیرد. 

* اگر بخواهید در تمام طول سال در ترکیه زندگی کنید، هزینه های اقامت و بیمه درمانی را هم در نظر بگیرید.

چرا ترکیه مقصدی محبوب برای مهاجرت است؟

خدمات پزشکی در سطح جهانی با قیمت های مقرون به صرفه

ترکیه به عنوان یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری پزشکی جهان با بیمارستان هایی در سطح استاندارد جهانی (61 JCI معتبر) و پزشکان با مهارت بسیار بالا و قیمت های معقول شناخته شده است. Clements Worldwide، ارائه دهنده خدمات بیمه بین المللی اعلام کرده است که ترکیه در صنعت گردشگری پزشکی در درمان بیماری های قلبی، سرطان و مراقبت های ارتوپدی و همچنین عمل لیزر چشم، در بین پنج کشور برتر جهان قرار گرفته است.

رشد روز افزون صنایع پزشکی ترکیه فرصتی برای پزشکان خارجی برای مهاجرت به ترکیه با خانواده فراهم می کند تا بتوانند در مراکز درمانی ترکیه استخدام شوند و یا مطب شخصی خود را تاسیس کنند.

تحصیلات با استاندارد و کیفیت بالا، سکوی پرتاپ برای آینده فرزندان شما

درست همانند امکانات پزشکی، ترکیه به امکانات آموزشی با کیفیت بالا، به صورت دولتی و خصوصی، در تمام سطوح سنی تجهیز شده است.

در مجموع در سراسر ترکیه 180 دانشگاه، با دانشکده ها و امکانات مدرن وجود دارد که تنها 51 دانشگاه در استانبول مستقر هستند. با وجودی که شهرت دانشگاه های ترکیه به طور مداوم رو به افزایش است، اما هنوز هزینه تحصیلات به میزان قابل ملاحظه ای نسبت به همتایان اروپایی خود پائین باقی مانده است. دانشجویان بین المللی از مناطق مختلف برای پیشرفت تحصیلی به این کشور وارد می شوند.

برای کسانی که مایل به ثبت نام فرزندان خود در مراکز آموزشی هستند که برنامه درسی به زبان انگلیسی نیز تدریس می شود، بیش از 20 مرکز بین المللی فقط در استانبول، از جمله دانشکده بین المللی مشهور بریتانیا، وجود دارد.

انگیزه های مالی

ماه گذشته  فرودگاه جدید بین المللی استانبول افتتاح شد. این مگا فرودگاه، بزرگترین فرودگاه در جهان است که ظرفیت آن 200 میلیون مسافر در سال است. 

این تصویری از آینده ترکیه، به ویژه استانبول، به عنوان قطب اصلی و مرکز مالی اوراسیا است که با توجه به جایگاه جغرافیایی و زیرساخت عالی که این کلانشهر در ارتباط با اقتصاد جهانی دارد، فرصت های بزرگ کسب و کار را فراهم می سازد.

شیوه زندگی و فعالیت

اگر به دنبال سبک زندگی بهتر هستید، بهتر است به شهرها و روستاهای زیبا و آرام در امتداد خط ساحلی دریای اژه و دریای مدیترانه که به طور کلی به عنوان منطقه ریویرا ترکیه شناخته می شود، نگاه کنید.

این شهرهای گردشگری مانند بدروم، آنتالیا و مارماریس در سه ماهه اول سال 2019 میزبان تعداد قابل توجهی از گردشگران از 140 کشور جهان بوده است.

به غیر از گردشگران، ده ها هزار بازنشسته از شمال اروپا برای بهره مندی از آب و هوای گرم، هزینه پائین زندگی و دسترسی به امکانات عالی پزشکی در شهرهایی مانند فتحیه و بدروم ساکن شده اند.

یکی دیگر از مکان های برتر برای زندگی، شهر مدیترانه ای آنتالیا است که در اواسط دسامبر، زمانی که درجه حرارت به 20 میرسد، هنوز هم می تواند در سواحل حمام آفتاب گرفت.

اسکی در منطقه تفریحی سوکلیکنت که از نظر چشم انداز رقیب بسیاری از تفریحگاه های آلپ است، در ترکیه امکان پذیر است. منطقه مسکونی تفریحی اسکی ساکلیکنت، تنها یک ساعت از ساحل آنتالیا فاصله دارد.

اگر اهل گلف هستید، آنتالیا دارای 14 تور مختلف گلف است، به طوری که می توانید در طول سال با قیمت های بسیار مناسب به راحتی بازی کنید.

نکات فوق الذکر نشان می دهد که چرا بسیاری از مردم از یک منطقه جغرافیایی وسیع تر، ترکیه را به عنوان محل زندگی و / یا کار انتخاب می کنند.

 اکثر اتباع خارجی که در حال حاضر در ترکیه زندگی می کنند از خاورمیانه، روسیه و کشورهای اطراف ترکیه هستند.

ترکیه، نه تنها ملیت های خارجی را از نژاد های مختلف قومی، بلکه از جمعیت های گوناگون - از کارگران مهاجر تا مدیران اجرایی و روئسای شرکت های چند ملیتی به خود جذب کرده است.

این مسئله نشان دهنده کیفیت زندگی در ترکیه است. رئیس سابق مرسدس بنز ترکیه، آقای جرگن زیگلر و مدیر کل سابق رنو، آقای آلن گابیلت هر دو تصمیم گرفتند که پس از بازنشستگی در ترکیه زندگی کنند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه خرید ملک در ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.


دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش