راز موفقیت چشمگیر برنامه اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری چیست؟

راز موفقیت چشمگیر برنامه اخذ تابعیت ترکیه از طریق سرمایه گذاری چیست؟شهروندان ترکیه می توانند با کمک توافقنامه آنکارا از طریق راه اندازی کسب و کار در بریتانیا برای مهاجرت به بریتانیا اقدام کنند.

توافقنامه آنکارا

برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری، سرمایه گذاران بسیاری را از سراسر دنیا به خود جذب کرده است. از آنجایی که هزینه این برنامه مشابه دیگر برنامه های اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری است، اما در نهایت دسترسی بدون ویزا به بریتانیا، حوزه شنگن یا آمریکا را به متقاضی اعطا نمی کند، در نتیجه به هنگام معرفی این برنامه اصلا انتظار نمی رفت که سرمایه گذاران این کشور را انتخاب کنند.

 با این حال، در حال حاضر برنامه سرمایه گذاری ترکیه بر خلاف انتظار به یکی از محبوب ترین برنامه ها تبدیل شده است و امکان دارد بیشترین سوددهی را در بین تمام برنامه های اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری داشته باشد.


مقاله مرتبط: پاسپورت ترکیه

اما واقعا دلیل موفقیت این برنامه چیست؟

برخی این موفقیت را به قیمت پایین لیر ترکیه و تخفیف های املاک این کشور ربط می دهند. گروهی دیگر بر این باورند که پروسه پردازش این برنامه بسیار ساده است و سابمیت پرونده به مدارک زیادی نیاز ندارد. 

شهروندان ترکیه به معاهده E2 آمریکا دسترسی دارند که همین موضوع خود به محبوب تر شدن این برنامه کمک کرده است. همه این مسائل به کنار، به دلیل شرایط مذهب در ترکیه، این کشور برای سرمایه گذاران از خاورمیانه بسیار جذاب است.

اما در حقیقت آنچه که این تعداد از متقاضیان را به ترکیه جذب کرده است، توافقنامه آنکارا است. این توافقنامه فرصت های زیادی را برای شهروندان ترکیه و نسل های بعدی آن ها فراهم می کند.

توافقنامه آنکارا چیست؟

به موجب توافقنامه آنکارا که چندین دهه قبل امضا شده است، یک ویزای خاص توسط بریتانیا به شهروندان ترکیه اعطا می شود. این توافقنامه امکان مهاجرت را از طریق راه اندازی یک بیزینس در بریتانیا فراهم می کند. بسیاری از کشورها دارای برنامه های مشابه هستند، اما هیچ کدام به این حد ساده نیستند. 

برای مهاجرت به بریتانیا شهروندان ترکیه باید نشان دهند که:

-قصد دارند که در بریتانیا یک کسب و کار راه اندازی کنند.

-بودجه لازم برای راه اندازی کسب و کار را دارند.

-سود این کسب و کار به حدی است که برای متقاضی و خانواده او کافی است و در نتیجه متقاضی نیازی به شغل دوم ندارد.

توافقنامه آنکارا

بین سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۹ بریتانیا جمعا ۵ هزار و ۶۶۱ متقاضی اصلی و ۹ هزار فرد وابسته را تایید کرد. نکته حائز اهمیت این است که بیش از نیمی از این تعداد در سال ۲۰۱۹ تایید شدند. رشد ۲۷۲ درصدی نشان می دهد که این ویزا روز به روز محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

دلیل این رشد چیست؟

با مشخص شدن وضعیت نهایی برگزیت، آینده این ویزا مشخص نیست. با این حال، بریتانیا اعلام کرده است که تا سال ۲۰۲۱ این توافقنامه را اجرا می کند.

دولت بریتانیا اعلام کرده است که با این که از اتحادیه اروپا جدا شده است، اما به احتمال زیاد برخی از معاهده های خود را حفط خواهد کرد که توافقنامه آنکارا هم جز آن ها است. با این حال، با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا، این توافقنامه اساسا لغو می شود و دولت های بریتانیا و ترکیه باید برای امضای توافقنامه جدید با هم مذاکره کنند تا شرایط برای طرفین مطلوب باشد.


مقاله مرتبط: خرید ملک در ترکیه

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش