پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیستپاسپورت هایی که از تحت برنامه های سرمایه گذاری اعطا می شوند، با هویت اولیه متقاضی ارائه می شوند. در حقیقت، پاک کردن محل تولد امکان پذیر نیست.

پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

یک تصور غلطی که در میان برخی از افراد وجود دارد، این است که پاسپورت دوم که از طریق سرمایه گذاری بدست می آیند، هویت جدید ایجاد می کند. اما این تصور کاملا غلط است. شهروندی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، هویت جدید ایجاد نمی کند. 

پاسپورت هایی که از طریق برنامه های سرمایه گذاری اعطا می شوند، با هویت اولیه متقاضی ارائه می شوند. در حقیقت، پاک کردن محل تولد امکان پذیر نیست. هر تعداد شهروندی و پاسپورت که دریافت شود، در نهایت هویت و محل تولد متقاضی یکسان می ماند.

تغییر نام در فرم های درخواست امکان پذیر نیست

علاوه بر متقاضی اصلی، تمامی وابستگان نیز تحت بررسی های صحت اطلاعات و پیشینه قرار می گیرند. در این مرحله باید اثبات شود که متقاضی و وابستگان او در 10 سال گذشته مجرم و خلافکار نبوده اند.

پاسپورت هایی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آیند، ممکن است به دلیل اختلاس، مخفی کردن اطلاعات مهم، فعالیت های غیر قانونی و یا محکومیت برای 12 ماه یا بیشتر باطل شوند.

بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد در 2 مرحله توسط نمایندگان دولت و سپس خود دولت انجام می شود.

تمامی کشورهایی که دارای برنامه سرمایه گذاری هستند، اطلاعات بیومتریک شامل اثر انگشت و گروه خونی را جمع آوری می کنند و در نتیجه ایجاد هویت جدید برای متقاضیان امکان پذیر نیست.

چه کشورهایی دارای برنامه اخد پاسپورت از طریق سرمایه گذاری هستند؟

تنها کشورهایی که به ایرانی ها از طریق سرمایه گذاری تابعیت و پاسپورت اعطا می کنند، قبرس، دومینیکا و ترکیه هستند.

قبرس

برنامه اخذ پاسپورت قبرس، مستلزم سرمایه گذاری به مبلغ حداقل ۲ میلیون یورو و کمک بلاعوض به دولت قبرس به مبلغ ۱۵۰,۰۰۰ یورو است.

 این سرمایه گذاری  می تواند از نوع سرمایه گذاری در خرید ملک و یا سرمایه گذاری در بیزینس ها و  شرکت های قبرسی باشد.

 مبلغ سرمایه گذاری شده باید به مدت ۵ سال در کشور  قبرس حفظ شود.

 در هر صورت متقاضی  باید یک ملک مسکونی به ارزش حداقل ۵۰۰,۰۰۰ یورو در قبرس خریداری نماید و  این ملک مسکونی را برای همه عمر در قبرس حفظ کرده و هرگز نفروشد.

دومینیکا

کشور دومینیکا نیز دارای برنامه اعطای پاسپورت از طریق سرمایه گذاری است. 

املاکی که برای  خرید موجود هستند و با سرمایه گذاری در آن ها به متقاضیان پاسپورت دومینیکا  اعطا می شود، همگی به تایید دولت دومینیکا رسیده اند و لیست آن ها در سایت رسمی دولت دومینیکا موجود است.

ملک خریداری شده  تا ۳ سال قابل فروش نخواهد بود. متقاضیان بعد از ۳ سال می توانند ملک  یا سهام خریداری شده را به قیمت روز بفروشند و سرمایه خود را نقد کنند.

ترکیه

متقاضیان اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه از طریق سرمایه گذاری می توانند یا 250,000 دلار آمریکا در املاک ترکیه سرمایه گذاری کنند یا مبلغ 500,000 دلار را در یک حساب بانکی در ترکیه به صورت سپرده بانکی سرمایه گذاری کنند.

در هر 2 حالت، سرمایه گذاری باید به مدت 3 سال حفظ شود. 
برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش