پرتغال بهتر از برنامه های مشابه دیگر از بحران خارج می شود

پرتغال بهتر از برنامه های مشابه دیگر از بحران خارج می شودکشور پرتغال در ماه های اول مبارزه با COVID-19 سرمایه گذاران را ناامید نکرد. این امر عمدتا به دلیل واکنش سریع دولت و سرعت سازگاری مردم این کشوربود. مهمتر از آن، کمبود جمعیت و سیستم پزشکی قوی پرتغال به پرتغال این اجازه را داد تا به بهترین صورت با این چالش روبرو شود.

پرتغال بهتر از برنامه های مشابه دیگر از بحران خارج می شود

از زمان شیوع کرونا در سرتاسر دنیا، صحبت در مورد سرمایه گذاری و مسائل مالی دیگر بدون ذکر بیماری کرونا امکان پذیر نیست. درست است که این پدیده بسیار غیر منتظره بود، اما باید این حقیقت را بپذیریم که نیاز داریم زندگی خود را با این بیماری وفق دهیم.

اگر از دید سرمایه گذاری بخواهیم نگاه کنیم، اثر بیماری کرونا را می توان در یک جمله خلاصه کرد: هر ضعفی که قبلاً داشته اید، اکنون به یک وضعیت مرگ و زندگی برای شما تبدیل شده است. اگر تا به حال نتوانسته اید بین دارایی های خود تمایز قائل شوید، پس به مشکل برخورده اید. اگر تمام تخم مرغ های خود را در یک کشور قرار داده اید، به احتمال زیاد در حال حاضر از نتیجه کار خود رنج می برید. اگر نتوانسته اید با توجه به نیازهای شهروندی و اقامت خود استراتژی پرتفولیو خود را اتخاذ کنید، زمان سختی را در پیش رو خواهید داشت، زیرا زمان کمی برای تصمیم گیری دارید.

کشور پرتغال در ماه های اول مبارزه با COVID-19 سرمایه گذاران را ناامید نکرد. این امر عمدتا به دلیل واکنش سریع دولت و سرعت سازگاری مردم این کشوربود. مهمتر از آن، کمبود جمعیت و سیستم پزشکی قوی پرتغال (با رتبه ۱۲ جهانی به گفته سازمان جهانی بهداشت) به پرتغال این اجازه را داد تا به بهترین صورت با این چالش روبرو شود. در سال های آینده، هم گردشگران و هم سرمایه گذاران عملکرد قانع کننده پرتغال را در مواجهه با این بیماری همه گیر به یاد می آورند.

حالا اجازه دهید نگاهی به کاتالیزورهای اصلی صنعت مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در سراسر جهان داشته باشیم: یعنی اقتدارگرایی، نابرابری درآمد، سرکوب آزادی های شخصی، خطرات ژئوپلیتیکی و بی ثباتی اقتصادی. 


شاخص
کیفیت زندگی
شاخص صلح جهانی
سیستم درمانی
هزینه زندگی
آزادی مطبوعات
منبع
Expat Insider Survey
Vision Of Humanity
WHO
Numbeo
Reporters Without Borders
پرتغال
۱
۳
۱۲
۴۹
۱۰
اسپانیا
۲
۳۲
۷
۵۴
۲۹
بریتانیا
۴۸
۴۲
۱۸
۶۷
۳۵
آمریکا
۴۴
۱۲۱
۳۷
۷۱
۴۵
کانادا
۱۱
۶
۳۰
۶۸
۱۶
یونان
۳۸
۶۵
۱۴
۵۶
۶۵


مقاله مرتبط: اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

اقتدارگرایی

اگر اقتدارگرایی قبلاً یک مسئله جهانی بود، اکنون حتی چند پله از آن بالاتر رفته است. دولت ها به اسم امنیت به فضای شخصی افراد تجاوز می کنند و این به معنای سرکوب آزادی های شخصی است. از دید سرمایه گذاری، این مساله دلیلی برای انتخاب سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی است.

آزادی مطبوعات یکی از شاخص های این دسته است و Reporters Without Borders (گزارشگران بدون مرز)  تا سال ۲۰۲۰ پرتغال را در رتبه ۱۰ ام  قرار داده اند. هیچ کشور رقیبی در این زمینه رتبه برتر از پرتغال ندارد.

خطر ژئوپلیتیک

خطر ژئوپلیتیک (سیاست جغرافیایی) یکی دیگر از مشکلات تقویت شده به دلیل اوضاع کنونی است که در حال حاضر سرکوب می شود. با این حال، این خطر مانند یک بمب است که هر لحظه امکان منفجر شدن آن وجود دارد، زیرا دولت ها به دشمنان جدیدی نیاز دارند تا توجه ها را از اقتصادهای در حال فروپاشی خود دور کنند.

این مشکل در پرتغال وجود ندارد، زیرا این دولت در سراسر جهان سیاست اصطکاک صفر را اتخاذ کرده است. این موضوع در رتبه بندی شاخص جهانی صلح منعکس شده است و نشان می دهد که پرتغال بعد از کسب رتبه ۱۲ در سال ۲۰۱۵ به رتبه ۳ در سال ۲۰۱۹ رسیده است.

سیستم درمانی

کشورهایی که در آن سیستم بهداشت و درمان به دلیل کمبود امکانات، کمبود پرسنل یا مسائل مالی از قبل با مشکلاتی مواجه بود، بحران درمانی اخیر بیشترین تأثیر را داشت. در برخی کشورها، ترکیب عوامل فوق با بی تفاوتی عموم مردم نتایج فاجعه آمیزی به همراه داشت. کشور پرتغال در مقایسه با رقبای اصلی خود مانند ایتالیا و اسپانیا با  نتایج نسبتاً خوبی همراه بوده است.

ثبات اقتصادی

تمام کشورها تحت تاثیر این بیماری همه گیر قرار می گیرند و برخی از اقتصادها تاثیر بیشتری را نسبت به سایرین احساس خواهند کرد. کشورهای در حال توسعه با بیشترین تاثیر مواجه می شوند، زیرا ارزهای آن ها در آینده نزدیک شاهد کاهش ارزش (نسبت به دلار) خواهند بود، در حالی که کشورهای توسعه یافته شاهد تورم خواهند بود، زیرا بانک های مرکزی در سراسر جهان استراتژی بانک مرکزی زیمبابوه را اتخاذ کرده اند و تصمیم گرفته اند که در دوران سخت بدون وقفه پول چاپ کنند.

 پرتغال هم برخی از تأثیرات منفی را خواهد دید، اما این کشور یک کارت برنده دارید، چیزی که اکثر کشورها از آن غافل اند: تمرکز بر استارتاپ های حوزه تکنولوژی و تلاش فوق العاده دولت پرتغال برای پشتیبانی از اقتصاد تکنولوژی.

در  ۳ ماه گذشته سؤالات سرمایه گذاران احتمالی به طرز چشمگیری از سؤالات پیرامون برنامه های سرمایه گذاری پرتغال فاصله گرفته و بیشتر مربوط به محفوظ بودن سرمایه گذاری ها است.

این حقیقت وجود دارد که آزادی مالی بزرگترین آزادی برای همه است و در این روزها به سرعت در حال تبدیل شدن به تنها راه برای بدست آوردن انواع دیگر آزادی ها است.


مقاله مرتبط: ویزای انجل پرتغال

برای شرکت در برنامه های سرمایه گذاری پرتغال باید مبلغ سرمایه گذاری به مدت ۵ سال حفظ شود. چگونه اطمینان داشته باشیم که پس از ۵ سال می توانیم سرمایه خود را به هنگام نیاز برداریم؟

قابلیت نقد شدن:

این مساله بسیار مهم است و باید از همان ابتدا آن را در نظر گرفت. با این حال بسیاری از سرمایه گذاران پس از ۵ سال که پاسپورت خود را گرفتند، تازه متوجه می شوند که این موضوع را فراموش کرده بودند. سرمایه گذاری در یک ملک واحد و سرمایه گذاری در محلی که در آن تقاضا بسیار است، می تواند به سرمایه گذار این اطمینان را بدهد که سرمایه او پس از ۵ سال به راحتی نقد می شود.

برنامه خروج:

یک برنامه خروج که صرفا می گوید «من می خواهم ملک را بفروشم» یک برنامه نیست، بلکه فقط یک آرزو است. یک سرمایه گذار هنگام فروش ملک خود باید استراتژی دقیق داشته باشد. سرمایه گذار باید ایده کاملی از برنامه مشاور فروش خود داشته باشد تا بتواند به موقع ملک خود را بفروشد.

سود و بازده:

 بیشتر سرمایه گذاران در تلاش هستند تا ارزش دارایی خود را ثابت نگه دارند و مهمترین بخش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات را نادیده می گیرند: سود و بازده. این سود و بازده است که می تواند سرمایه گذاری شما را در ۵ سال زنده نگه دارد و شما را در برابر افت ارزش ملک در بازار بیمه کند.

کارآمدی مالیات:

 این را تصور کنید: اگر ۴ درصد معافیت مالیاتی داشته باشید، مثل آن است که در مالیات بر درآمد ۲۰ درصدی تنها ۵ درصد معافیت بگیرید. هر مالیاتی که از پرداخت آن معاف شوید، در اصل به معنای افزایش سود شما است. بر عکس این موضوع هم صدق می کند. به هنگام سرمایه گذاری در پرتغال به مساله «رژیم مالیاتی افراد غیرمقیم»  توجه داشته باشید تا بتوانید از مزایای مالیاتی بهره ببرید.

در حال حاضر گزینه خرید ملک در پرتغال به ارزش ۳۵۰ هزار یور برای سرمایه گذاران از راه دور که در ماه های آینده نمی توانند به پرتغال سفرکنند، به محبوب ترین گزینه تبدیل شده است و این افزایش محبوبیت موجب رشد اقتصاد پرتغال و بازگشت مجدد آن از دوره Covid-19 به حالت اولیه خواهد شد.


مقاله مرتبط: اقامت اروپا

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های سرمایه گذاری پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.
دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

Portugal Office

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

USA Office

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش