مروری بر برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور های مختلف

مروری بر برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در کشور های مختلفبیشتر این برنامه ها که با نام ویزای طلایی یا ویزای سرمایه گذاری شناخته میشوند، به فرد سرمایه گذار حق زندگی در آن کشور را میدهند اما فرد ملزم به اقامت نیست. این مسئله نیازهای افراد با دارایی بالا را مانند سفر آزادانه، سهولت انجام بیزینس خارج از مرز و امکان دریافت پاسپورت دوم را پاسخ می دهند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری

چندین سال است کشورهای متعددی برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری داشته اند. مهم ترین آنها کانادا، استرالیا، امریکا (ویزا EB5) و انگلستان (Tier 1) هستند. هدف این برنامه ها جذب مهاجر اقتصادی (که به دنبال مهاجرت دائم است) همراه با بیزینس یا ثروتش برای زندگی به کشور جدید است.

در چند سال اخیر، نسل جدید برنامه های ویزای سرمایه گذاری بسیار محبوب شده اند. بیشتر این برنامه ها که با نام ویزای طلایی یا ویزای سرمایه گذاری شناخته میشوند، به فرد سرمایه گذار حق زندگی در آن کشور را میدهند اما فرد ملزم به اقامت نیست. این مسئله نیازهای افراد با دارایی بالا  مانند سفر آزادانه، سهولت انجام بیزینس خارج از مرز و امکان دریافت پاسپورت دوم را پاسخ می دهند.

این برنامه ها انعطاف پذیر هستند و فرد سرمایه گذار و خانواده اش را ملزم به اقامت فیزیکی یا حتی پرداخت مالیات اقامت نمی کنند. متقاضیان می توانند با حفظ بیزینس خود همچنان مقیم کشور اصلی خود باشند.

 

برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در اروپا

 مهاجرت سرمایه گذاری پرتغال

500,000 یورو سرمایه گذاری، به شما حق زندگی در پرتغال و ویزای شنگن می دهد. برای حفظ ویزای طلایی پرتغال باید هر دو سال، دو هفته در این کشور باشید.

مهاجرت سرمایه گذاری اسپانیا

اسپانیا هم مثل پرتغال به 500,000 یورو سرمایه گذاری در املاک و مستغلات نیاز دارد و باید برای حفظ ویزای طلایی اسپانیا حداقل زمان مورد نیاز را (2 هفته در 2 سال) در این کشور باشید.

مهاجرت سرمایه گذاری قبرس

شما می توانید با 2 میلیون دلار سرمایه گذاری در املاک و مستغلات قبرس پاسپورت قبرس را دریافت کنید که به متقاضی اجازه ی زندگی در هر جای اروپا را می دهد.

مهاجرت سرمایه گذاری یونان

فقط 250,000 یورو سرمایه گذاری در املاک یونان به شما اقامت دائم یونان و ویزای شنگن می دهد، که با آن مجاز به سفر در اروپا هستید.

مهاجرت سرمایه گذاری بلغارستان

برنامه ی سرمایه گذاری در اوراق قرضه بلغارستان نیازمند سرمایه گذاری 511,292 یورویی در اوراق قرضه دولتی و حفظ آن به مدت 5 سال است. هیچ اجباری برای اقامت در این کشور وجود ندارد.

 مهاجرت سرمایه گذاری انگلستان

برنامه سرمایه گذاری انگلستان نیازمند سرمایه گذاری 2 میلیون پوندی در اوراق قرضه دولتی است. افرادی که سرمایه گذاری لازم را انجام دهند، واجد شرایط اقامت دائم انگلستان پس از 5 سال هستند.

 مهاجرت سرمایه گذاری مونته نگرو

با سرمایه گذاری با ارزش حداقل 350,000 یورو، افراد می توانند تابعیت و پاسپورت مونته نگرو را بدست آورند که دسترسی بدون ویزا به 123 کشور از جمله حوزه شنگن را دارد.

مهاجرت سرمایه گذاری مالتا 

اخذ اقامت دائم مالتا از طریق پرداخت بلاعوض به ارزش  100,000 یورو و یا خرید اوراق قرضه دولتی به ارزش 250,000 یورو تنها در 6 ماه امکان پذیر است.


برنامه مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در حوزه کارائیب

مهاجرت سرمایه گذاری دومینیکا

از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا یا سرمایه گذاری در املاک و مستغلات این کشور به ارزش 200.000 دلار، به شما پاسپورت دومینیکا اعطا می شود.
برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری با مشاوران ما در کنکاش تماس حاصل فرمایید.
 

دفاتر شرکت کنکاش

دفتر تهران

placeتهران، خیابان عباس آباد، خیابان سرافراز، نبش خیابان اول، برج موج، طبقه 6، واحد 26
کدپستی: 1587653154
phone 021 - 88710588 --- 88710589 --- 88710590

دفتر پرتغال

placePraca Duque de Saldanha, 1 Edif. Atrium Saldanha, 7 Piso 1050-94 Lisbon | Portugal

دفتر آمریکا

place4771 Caminitos de los Cepillos, Bonsall, C A, 92003, USA
phone +1 - 310 405 5717
عضویت در کانال تلگرام شرکت مهاجرتی کنکاش