هزینه زندگی در دومینیکا در سال 2023 چقدر است؟

5/5 - (3 امتیاز)

هزینه زندگی در دومینیکا چندان بالا نیست و شهروان این کشور با هزینه کمتری نسبت به کشور‌های اروپایی و آمریکایی زندگی می‌کنند. در این مقاله درباره هزینه زندگی در دومینیکا و تفاوت هزینه زندگی با ایران صحبت کرده‌ایم. اگر شما هم درباره هزینه زندگی در دومینیکا در سال 2023 کنجکاو هستید، این مقاله پاسخ‌های روشنی به سؤالات شما می‌دهد. 

همه چیز درباره هزینه‌های زندگی در دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای زیبا و خوش ‌آب‌وهوا در شرق دریای کارائیب است. طبیعت شگفت‌انگیز این جزیره و برنامه‌ اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری از عمده‌ترین دلایل توجه بیشتر مردم به دومینیکا هستند.

هزینه زندگی در دومینیکا دغدغه افرادی است که این کشور بسیار زیبا و توریستی را برای زندگی انتخاب می‌کنند. علاوه بر این، کسب اطلاعات در این زمینه به شما کمک می‌کند تا مقایسه بهتری بین هزینه زندگی در دومینیکا و دیگر کشور‌های مورد نظر  خود داشته باشید.

در زیر ابتدا نگاهی کلی به هزینه ماهیانه زندگی در دومینیکا داشته‌ایم و بعد از آن با جزئیات بیشتری درباره هزینه زندگی در دومینیکا صحبت کرده‌ایم.

میانگین هزینه ماهیانه زندگی یک فرد مجرد در دومینیکا

هزینه ماهیانه یک فرد مجرد در دومینیکا بدون اجاره‌بها حدود ۸۶۰ دلار است.

میانگین هزینه ماهیانه زندگی یک خانواده چهارنفره در دومینیکا

هزینه ماهیانه یک خانواده چهارنفره در دومینیکا بدون اجاره‌بها حدود ۳۲۰۰ دلار است.

هزینه مسکن در دومینیکا

هزینه مسکن سهم زیادی در هزینه‌های زندگی دارد و نقش آن در انتخاب مکان زندگی را نباید نادیده گرفت. در سال‌های گذشته، مردم ایران با رشد سرسام‌آور هزینه اجاره‌بها و خرید خانه دست‌وپنجه نرم می‌کنند و بسیاری از ایرانی‌ها از آرزوی خانه‌دار‌شدن چشم‌پوشی کرده‌اند.

به همین دلیل هزینه مسکن در دومینیکا برای متقاضیان مهاجرت به دومینیکا اهمیت زیادی دارد و آنها می‌خواهند از آخرین تغییرات هزینه مسکن در دومینیکا در سال 2023 اطلاع پیدا کنند.

هزینه اجاره در مرکز شهر

هزینه اجاره در مرکز شهر برای یک آپارتمان یک‌خوابه ۳۰۰ دلار و برای یک آپارتمان سه‌خوابه ۸۰۰ دلار است.

هزینه اجاره در اطراف شهر 

هزینه اجاره در اطراف شهر برای یک آپارتمان یک‌خوابه ۲۰۰ دلار و برای یک آپارتمان سه‌خوابه ۴۰۰ دلار است.

هزینه املاک و مستغلات

آپارتمان‌های شیک و ویلا‌های زیادی برای فروش در دومینیکا وجود دارند. برنامه اخذ شهروندی و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری این امکان را به شما می‌دهد تا با مبلغ حداقل ۲۲۰۰۰۰ هزار دلار آمریکا همزمان در دومینیکا صاحب ملک شده و پاسپورت دومینیکا را دریافت کنید.

با این هزینه در بسیاری از شهر‌های بزرگ ایران امکان خرید مسکن وجود ندارد، اما این برنامه فرصتی را فراهم کرده تا متقاضیان از مزایای پاسپورت قدرتمند دومینیکا به همراه سرمایه‌گذاری در یکی از توریستی‌ترین جزیره‌های جهان بهره ببرند.

هزینه مسکن در دومینیکا در مقایسه با کشور‌های دیگر و حتی در مقایسه با ایران بالا نیست و شما به‌راحتی امکان اجاره آپارتمان با شرایط دلخواه خود در مرکز یا اطراف شهر را خواهید داشت.

هزینه مواد غذایی در دومینیکا

هزینه مواد غذایی در دومینیکا به دو بخش تولیدات داخلی و کالا‌های وارداتی تقسیم می‌شود. هزینه تولیدات محلی یا داخلی در مقایسه با کشور‌های ایالات متحده و بریتانیا ارزان‌تر هستند، اما این درباره هزینه محصولات وارداتی صادق نیست. ساکنین دومینیکا به‌وفور به میوه و سبزیجات تازه دسترسی دارند و هزینه این نوع مواد غذایی در بازار‌های محلی دومینیکا نسبتاً ارزان است.

به همین دلیل خرید از بازارهای فروش محصولات محلی بهترین گزینه در دومینیکا برای کاهش هزینه‌های زندگی محسوب می‌شود. در جدول زیر هزینه اقلام اساسی در دومینیکا را می‌بینید:

نوع ماده غذاییقیمت ماده غذایی (دلار آمریکا)
شیر (۱ لیتر)۵ دلار
نان سفید (۵۰۰ گرم)۱۳/۲ دلار
برنج (۱ کیلوگرم)۳۴/۱ دلار
تخم مرغ (۱۲ عدد)۴۴/۴ دلار
پنیر محلی (۱ کیلوگرم)۱۰/۱۱ دلار
فیله مرغ (۱ کیلوگرم)۶۳/۴ دلار
گوشت (۱ کیلوگرم)۱۴/۸ دلار
سیب (1 کیلوگرم)۳۰/۸ دلار
موز (۱ کیلوگرم)۹۶/۲ دلار
پرتقال (۱ کیلوگرم)۴۴/۴ دلار
سیب‌زمینی (۱ کیلوگرم)۹۸/۳ دلار
پیاز (۱ کیلوگرم)۲۲/۲ دلار
گوجه (۱ کیلوگرم)۶۶/۶ دلار
کاهو (۱ کیلوگرم)۷۹/۱ دلار
جدول هزینه مواد غذایی در دومینیکا

در این جدول جدیدترین هزینه مواد غذایی در سال 2023 در دومینیکا آورده شده است.

هزینه رستوران در دومینیکا

کشور توریستی دومینیکا رستوران‌ها و غذا‌خوری‌های زیادی برای رفاه حال گردشگران و شهروندان دارد. تفاوت قیمت غذا در بین این رستوران‌ها زیاد است و گزینه‌های متفاوتی برای انتخاب‌ وجود دارند.

به عنوان مثال، هزینه غذا از ۶ دلار در یک رستوران ارزان‌قیمت تا ۳۵ دلار و بالاتر در رستوران‌های دیگر متغیر است. به عبارت دیگر، هزینه رستوران در دومینیکا تا حد زیادی به انتخاب‌ها و نوع سبک زندگی شما بستگی دارد.

هزینه بهداشت و درمان در دومینیکا

خدمات بهداشت و درمان در دو بخش عمومی و خصوصی در دومینیکا وجود دارد. خدمات بهداشت عمومی رایگان و خدمات بهداشت خصوصی با صرف هزینه انجام می‌شود.

با این حال هزینه درمان در دومینیکا مقرون‌به‌صرفه است و دولت دومینیکا در تلاش است تا شهروندان هزینه کمتری را برای دریافت خدمات بهداشت و درمان پرداخت کنند. در همین راستا خدمات درمانی در ۷ مرکز درمانی و ۴۴ کلینیک سراسر کشور بدون دریافت هزینه و کاملاً رایگان انجام می‌گیرد.

به طور کلی توصیه می‌شود که به‌محض ورود و سکونت در دومینیکا یکی از طرح‌های بیمه درمانی که در دومینیکا رایج است را انتخاب کنید تا دغدغه زیادی برای هزینه‌ درمان در دومینیکا نداشته باشید.

هزینه حمل و نقل در دومینیکا

تاکسی و اتوبوس عمده‌ترین وسایل حمل‌ونقل در دومینیکا هستند. این دو وسیله نقلیه عمومی در همه جای دومینیکا دسترسی خوبی دارند و افراد محلی یا مسافران با استفاده از این دو وسیله در دومینیکا جابه‌جا می‌شوند. هزینه حمل‌ونقل در دومینیکا به‌صورت زیر است:

  • قیمت بلیت اتوبوس: هزینه بلیت یک‌طرفه اتوبوس ۳۰/۱ دلار است.
  • قیمت کارت اتوبوس ماهیانه: هزینه ماهیانه کارت اتوبوس ۸۰/۱۴ دلار است.
  • قیمت تاکسی: هزینه تاکسی ۴۰/۷ دلار است.

قیمت خرید خودرو در دومینیکا حدود ۲۴۰۰۰ دلار تا ۲۵۰۰۰ دلار است. اگر مایل به خرید و استفاده از خودرو شخصی در دومینیکا هستید، باید برای هزینه تقریبی خرید خودرو و سوخت آن آماده شوید.  

هزینه تحصیل در دومینیکا

سیستم آموزشی در دومینیکا با همکاری مستقیم دولت و بخش خصوصی فعالیت می‌کند. به عبارت دیگر، دومینیکا دارای سیستم آموزش عمومی رایگان و سیستم آموزش خصوصی غیر‌رایگان است.

دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی خوبی در دومینیکا فعالیت می‌کنند که سالانه مقصد دانشجو‌های بین‌المللی هستند.

هزینه مهد کودک

هزینه ماهانه مهد کودک در دومینیکا ۱۴۰ دلار است.

هزینه دبستان

تحصیل برای دانش‌آموزان ۵ تا ۱۶ساله در دومینیکا رایگان است.

هزینه دبیرستان

تحصیل برای دانش‌آموزان ۵ تا ۱۶ساله در دومینیکا رایگان است.

هزینه دانشگاه

هزینه ثبت‌نام در هر دانشگاه متفاوت است. با این حال میانگین هزینه تحصیل دانشجویان در دومینیکا به‌صورت زیر است:

  • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی: سالانه ۱۱۹۰۰ دلار
  • هزینه تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی: سالانه ۱۷۸۵۰ دلار

هزینه تحصیل بخشی از نگرانی‌های مهم خانواده‌ها در شروع هر مهاجرت است. هزینه تحصیل در دومینیکا در مقایسه با کشور‌های اروپایی و آمریکایی قابل‌قبول است و خانواده‌ها نگرانی‌های زیادی برای هزینه تحصیل فرزندان خود نخواهند داشت.

علاوه بر این، دانشجو‌های نخبه یا کسانی که از استعداد‌های تحصیلی برخوردارند، مورد حمایت مالی دولت دومینیکا قرار می‌گیرند.  

مقایسه هزینه زندگی در دومینیکا با هزینه زندگی در ایران

مقایسه هزینه‌ها در دومینیکا و ایران منطقی به نظر نمی‌رسد. بهتر است هزینه زندگی در دومینیکا با هزینه زندگی در کشور‌های اروپایی و آمریکایی مقایسه شود تا برآورد بهتری از تفاوت هزینه‌ها داشته باشید.

با این حال چیزی که واضح است هزینه مواد غذایی در ایران ارزان‌تر از دومینیکا است، اما هزینه مسکن در دومینیکا قابل‌رقابت با هزینه مسکن در ایران و حتی در مواقعی ارزان‌تر است؛ بنابراین، پیشنهاد ما این است که هزینه هر بخش را با همان بخش مقایسه کنید تا تخمین بهتری از هزینه‌ها داشته باشید. 

بیشتر بخوانید: هزینه‌ پاسپورت دومینیکا

کلام آخر

دولت دومینیکا با برنامه‌های خوبی که در زمینه اخذ پاسپورت دومینیکا دارد، توجه متقاضیان اخذ پاسپورت دوم را به سمت خود جلب کرده است. سرمایه‌گذاران زیادی به برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری تمایل دارند و حتی هزینه زندگی در دومینیکا را بررسی می‌کنند.

شرکت مهاجرتی کنکاش نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است و مشاوران آن آماده پاسخگویی درباره سؤالات شما پیرامون برنامه‌ اخذ پاسپورت دومینیکا هستند. شما می‌توانید از مشاوره رایگان تیم کنکاش استفاده کرده و جواب سوالات خود را بگیرید. 

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *