لغو تابعیت قبرس توسط دولت این کشور

امتیاز دهید post

قبرس، یکی از کشورهای واقع در شمال شرقی دریای مدیترانه است و از هر طرف به ۳ قاره اروپا، آسیا و آفریقا راه دارد. موقعیت جغرافیایی و فرصت‌های ویژه این کشور باعث شده است که بسیاری از افراد برای اخذ شهروندی این کشور اقدام کنند. داشتن پاسپورت معتبر قبرس، امکان مسافرت بدون ویزا به ۱۷۴ کشور جهان را فراهم می‌کند. اما آیا لغو تابعیت قبرس توسط دولت این کشور وجود دارد؟ چنین اتفاقی در چه شرایطی رخ می‌دهد؟

درحالی‌که بسیاری از افراد از طریق روش‌هایی مانند سرمایه‌گذاری، تابعیت قبرس را به‌دست آورده‌اند، شرایطی هم وجود دارد که این تابعیت را ابطال خواهد کرد. از دست دادن تابعیت این قبرس، معمولاً به دلیل عدم توجه کافی به مقررات دولتی انجام می‌شود. اما دقیقاً چه شرایطی باید وجود داشته باشد تا تابعیت یک شخص به صورت قانونی از بین برود؟ در این مقاله با ما در کنکاش همراه شوید تا به نکات مهم لغو تابعیت قبرس توسط دولت این کشور اشاره کنیم.

محدودیت برنامه تابعیت قبرس از نوامبر ۲۰۲۰

برنامه سرمایه‌گذاری قبرس رایج‌ترین روش برای به‌دست آوردن تابعیت این کشور محسوب می‌شد. متقاضیان برای اخذ تابعیت قبرس از طریق این برنامه می‌بایست ۲۱۵۰۰۰۰ یورو برای سرمایه‌گذاری در این کشور در نظر می‌گرفتند و سپس مدارکشان را ارائه می‌دادند. در حال حاضر، این برنامه اخذ شهروندی قبرس بیشتر از ۲/۵ سال است که بسته شده و دیگر امکان اقدام از طریق آن وجود ندارد.

دولت قبرس در نوامبر سال ۲۰۲۰ اعلام کرد که به دلیل افزایش تنش توسط افراد خطرناکی که تابعیت قبرس را دریافت کرده‌اند، قرار است تابعیت‌های اشتباهی را کلاً لغو کند. دولت در پاسخ به انتقادات مبنی بر سهل‌انگاری دولت در مورد اعطای تابعیت این کشور، متعهد شده بود که ضوابط سخت‌گیرانه‌ای را برای این فرایند در نظر بگیرد.

طبق قانون ثبت احوال قبرس، شخصی که از طریق قانونی مثل برنامه سرمایه‌گذاری، شهروند رسمی قبرس شناخته می‌شود، در صورت دستور شورای وزیران، تابعیتش را از دست خواهد داد. پروسه لغو تابعیت قبرس، بیشتر به دلیل ضعف برنامه سرمایه‌گذاری در این کشور و همچنین سوءاستفاده از قوانین مربوط به این برنامه است. در حال حاضر، هیچ آپدیت جدیدی در مورد اخذ تابعیت از طریق برنامه سرمایه‌گذاری قبرس وجود ندارد. البته شما می‌توانید با کنکاش همراه باشید تا در مورد آخرین اخبار مربوط به این برنامه مطلع شوید.

بیشتر بخوانید: برنامه شهروندی قبرس در نوامبر ۲۰۲۰ بسته شده است

علل لغو تابعیت قبرس

افراد به این دلایل ممکن است تابعیت قبرس خود را از دست بدهند:

  • عدم سرمایه‌گذاری کافی طبق اندازه‌ای که دولت قبرس تعیین کرده است
  • اخذ تابعیت با استفاده از مدارک جعلی و تقلبی
  • اقدام علیه امنیت ملی و دولت قبرس

کلام آخر

مهم‌ترین نکته‌ای که برای عبور از مسئله لغو تابعیت قبرس وجود دارد، توجه کافی به نکاتی است که مستقیماً توسط دولت اعلام می‌شود. برای مثال، اگر می‌خواهید تابعیت قبرس را از طریق سرمایه‌گذاری به‌دست بیاورید، با مراجعه به وب‌سایت دولت، از رقم دقیق سرمایه اولیه مطمئن شوید. چرا که هر رقمی به جز رقم تعیین‌شده برای سرمایه‌گذاری باعث غیر قانونی بودن اقدامتان برای اخذ تابعیت این کشور می‌شود.

برنامه‌های پیشنهادی دولت‌ها برای اعطای تابعیت به خارجی‌ها همیشه دقیق و البته حساس هستند. برای مثال، شما برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا (با امکان سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا) می‌توانید از ۲ طریق اقدام کنید. روش اول، کمک بلاعوض به ارزش حداقل ۱۰۰ هزار دلار به دولت است که با عنوان EDF شناخته می‌شود و روش دوم، سرمایه‌گذاری ۲۲۰ هزار دلاری در حوزه املاک و مستغلات است. در غیر این صورت مثل مسئله لغو تابعیت قبرس، اقدام شما غیر قانونی خواهد بود. برای کسب اطلاع بیشتر در مورد برنامه‌های سرمایه‌گذاری معتبر مثل پاسپورت دومینیکا با ما در کنکاش تماس بگیرید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *