فاصله دومینیکا تا آمریکا چقدر است؟

امتیاز دهید post

دومینیکا جزیره‌ای است کوچک که در جنوب شرقی آمریکا و در حوزه دریای کارائیب قرار گرفته است.  یکی از نزدیک‌ترین کشورها به کشور دومینیکا، آمریکا یا همان ایالات متحده است. از جمله مقاصد نزدیکی که به لطف پاسپورت کشور دومینیکا می‌توان به‌سادگی به آن سفر کرد، همین آمریکا است. شما با یک پرواز چند ساعته از دومینیکا، می‌توانید بدون دردسر وارد بهشتی چون آمریکا شوید!

اخذ شهروندی دومینیکا و پاسپورت این کشور، به شما این امکان را خواهد داد که خیلی راحت‌تر به سرزمین رویاهای خود سفر کنید. ولی سوای تمام این موضوعات، آیا تا به حال کنجکاو شده‌اید که فاصله دومینیکا تا کشور آمریکا چقدر است؟ آمریکا از جمله نزدیک‌ترین کشورها به دومینیکا به شمار می‌رود و ما در این مقاله از کنکاش، می‌خواهیم این موضوع را با جزییات بیشتری بررسی کنیم؛ با ما همراه باشید.

بررسی فاصله جغرافیایی دومینیکا تا آمریکا

دومینیکا از جمله کشورهایی است که در حوزه دریای کارائیب قرار گرفته است و فاصله آن تا آمریکا، بسیار اندک است. شما با یک پرواز مستقیم از فرودگاه دومینیکا می‌توانید به شهر میامی در آمریکا سفر کنید. این نزدیک‌ترین فاصله از دومینیکا تا آمریکا است؛ از فرودگاه دومینیکا تا فرودگاه میامی تنها ۲۲۷۵ کیلومتر است و مدت‌زمان آن نیز در بیشترین حالت، ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه خواهد شد. آیا سفری ساده‌تر از این را می‌توان متصور شد؟!

البته در رابطه با فاصله دومینیکا تا آمریکا، بد نیست که نکات زیر را هم بدانید:

 • تنها پرواز مستقیم از دومینیکا تا آمریکا، به شهر میامی است. برای سفر به شهرهای دیگر آمریکا باید سفرهای هوایی یا زمینی دیگری را پیمود.
 • متوسط فاصله کشور دومینیکا تا آمریکا حدود ۴۱۵۰ کیلومتر است؛ این مسافت می‌تواند حتی تا ۴۷۰۰ کیلومتر نیز افزایش داشته باشد. باید بدانید که تمام این موارد، به مقصد شما در آمریکا بستگی دارد.
 • اگر بخواهید نیویورک را مقصد معیار خود قرار دهیم، آنگاه این فاصله به حدود ۳۰۷۰ کیلومتر کاهش پیدا خواهد کرد. (از فرودگاه دومینیکا تا فرودگاه جان اف کندی نیویورک؛ که البته این پرواز مستقیم نبوده و حداقل با ۲ پرواز انجام خواهد شد)

فاصله زمانی دومینیکا تا آمریکا چقدر است؟

وجود پرواز مستقیم از دومینیکا به آمریکا باعث شده است که مدت‌زمان این سفر نیز تا حد بسیار زیادی کاهش پیدا کند. چنان که در بخش قبلی نیز به آن اشاره کردیم، پرواز مستقیم دومینیکا به میامی آمریکا، تنها حدود ۳ ساعت و ۴۰ دقیقه طول خواهد کشید. البته در این میان گاه باید بعضی از عواملی که ممکن است منجر به طولانی شدن پرواز شوند را نیز در نظر گرفت. تاخیر در پرواز، هرچند که رخ‌داد آن بسیار نادر است، اما می‌تواند مدت‌زمان پرواز شما را اندکی طولانی کند.

درباره فاصله زمانی دومینیکا تا آمریکا، بد نیست که این نکات را نیز بدانید:

 • متوسط مدت‌زمان سفر از دومینیکا تا آمریکا حدود 8 ساعت است.
 • در این مدت‌زمان ۸ ساعته، تایم ترانسفر شما نیز در نظر گرفته شده است.
 • مدت‌زمان سفر از دومینیکا به بوستون آمریکا حدود ۸ ساعت و ۲۴ دقیقه است.
 • مدت‌زمان سفر از دومینیکا به فیلادلفیا حدود ۸ ساعت و ۴۷ دقیقه است.
 • مدت‌زمان سفر از دومینیکا به شیکاگو حدود ۹ ساعت و ۵۴ دقیقه است.
 • حداکثر مدت‌زمان سفر از دومینیکا به آمریکا، حدود ۱۰ ساعت است.
 • معمولاً در طول سفر از دومینیکا به آمریکا، حدود ۴ ساعت نیز زمان توقف ایستگاه وجود خواهد داشت. (این مدت در زمان‌های ذکر شده، محاسبه شده است.)

هزینه سفر از دومینیکا به آمریکا چقدر است؟

در باب فاصله دومینیکا تا آمریکا، بد نیست که اندکی به هزینه سفر هوایی بین این دو کشور نیز بپردازیم. هزینه پرواز مستقیم از دومینیکا به فرودگاه میامی آمریکا، حدود ۶۰۰ تا ۸۰۰ دلار است. این مبلغ برای شرکت هواپیمایی آمریکا (American Airlines) است. بدیهی است که این مبلغ برای ایرلاین‌های دیگر و همین‌طور مقاصد دیگر، می‌تواند متفاوت باشد.

در رابطه با هزینه سفر از دومینیکا به آمریکا، بد نیست که این نکات را نیز بدانید:

 • ارزان‌ترین بلیت سفر از دومینیکا به آمریکا، حدود ۲۱۵ دلار است.
 • هزینه سفر از دومینیکا به نیویورک (فرودگاه جان اف کندی) از ۳۶۰ دلار تا ۱۰۲۰ دلار متغیر است.
 • هزینه سفر از دومینیکا به بوستون آمریکا از ۴۳۰ دلار تا ۱۱۲۰ دلار متغیر است.
 • هزینه سفر از دومینیکا به فیلادلفیای آمریکا از ۴۱۸ دلار تا ۲۵۰۰ دلار متغیر است.
 • هزینه سفر از دومینیکا به شیکاگو آمریکا از ۵۰۰ دلار تا ۲۶۰۰ دلار متغیر است.
 • برای رسیدن به فرودگاه اصلی دومینیکا از داخل خود این کشور، می‌توانید از تاکسی استفاده کنید که هزینه آن نیز حدود ۳ تا ۵ دلار خواهد بود.

آیا سفر بدون ویزا از دومینیکا به آمریکا ممکن است؟

امکان سفر بدون ویزا از دومینیکا به آمریکا نیز از دیگر موضوعات مهمی است که باید آن را نیز بررسی کنیم. در حال حاضر، امکان سفر بدون ویزا به آمریکا وجود ندارد. شهروندان دومینیکا، یعنی افرادی که پاسپورت این کشور را در اختیار دارند، باید برای سفر به آمریکا ویزا اخذ کنند. اما خبر خوش آن است که دریافت ویزای آمریکا با پاسپورت کشور دومینیکا، بسیار ساده است و دردسری برای شما به همراه نخواهد داشت.

افرادی که دارای پاسپورت دومینیکا هستند، می‌توانند با اخذ ویزای توریستی یا همان B2 وارد خاک آمریکا شوند و حداکثر تا ۱۸۰ روز (۶ ماه) در این کشور اقامت داشته باشند. جالب است بدانید که مدت‌زمان این ویزا ۱۰ساله است؛ به‌عبارت‌دیگر، شما می‌توانید ۶ ماه از هر سال را در خاک آمریکا باشید.

این موضوع بدون شک یک امتیاز بسیار بزرگ برای ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود. دریافت ویزای آمریکا برای ما ایرانی‌ها می‌تواند بسیار دشوار باشد. شانس دریافت ویزای آمریکا و سفر به این کشور می‌تواند بسیار دشوار باشد، اما با دریافت شهروندی دومینیکا و سفر با پاسپورت این کشور، بسیاری از موانع موجود، از سر راه ما برداشته خواهد شد.

بیشتر بخوانید: سفر به آمریکا با پاسپورت دومینیکا، راهی آسان و بی‌دردسر

راهکارهای دریافت پاسپورت دومینیکا چیست؟

پاسپورت دومینیکا یکی از بهترین پاسپورت‌های دنیا به شمار می‌رود و دریافت آن می‌تواند امتیازهای بسیاری را برای شما به همراه داشته باشد. پاسپورت این کشور، ۳۵امین پاسپورت معتبر در دنیا است و می‌تواند امکان سفر بدون ویزا به ۱۴۲ کشور را برای شما عزیزان فراهم آورد.  از راه‌های زیر، شما می‌توانید در عرض ۳ تا ۶ ماه پاسپورت این کشور را اخذ کنید:

از طریق کمک بلاعوض به دومینیکا

کمک بلاعوض به دولت دومینیکا، یکی از سریع‌ترین و ساده‌ترین راه‌هایی است که می‌توانید پاسپورت این کشور را اخذ نمایید. در این روش، شما مبلغ ۱۰۰ هزار دلار به دولت این کشور اهدا می‌کنید. این هزینه برای یک خانواده دونفره ۱۵۰ هزار دلار و برای یک خانواده ۴ نفره، ۱۷۵ هزار دلار است.

از طریق سرمایه‌گذاری در دومینیکا

دومینیکا یکی از کشورهای ارائه‌دهنده برنامه CBI یا اهدای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است. شما می‌توانید با سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأییدشده این کشور، پاسپورت آن را به دست آورید. میزان سرمایه‌گذاری برای اخذ پاسپورت از این روش، ۲۲۰ هزار دلار است. از جمله پرسودترین و بهترین پروژه‌های سرمایه‌گذاری در دومینیکا نیز، پروژه هتل هیلتون است که نرخ بازگشت سرمایه‌ بسیار خوبی برای آن ذکر شده است.

کلام آخر

در این مقاله از کنکاش، درباره فاصله کشور دومینیکا تا آمریکا صحبت کردیم. آمریکا یکی از نزدیک‌ترین کشورها به جزیره دومینیکا است. مسافت بین فرودگاه دومینیکا تا فرودگاه میامی آمریکا، تنها ۲۲۷۵ کیلومتر و فاصله زمانی بین این دو مقصد نیز فقط ۳ ساعت ۴۰ دقیقه است. با پرواز مستقیم بین این دو کشور محبوب و دوست‌داشتنی، بدون شک خیلی ساده می‌توان بین آنها در رفت‌وآمد بود.

با دریافت پاسپورت دومینیکا، می‌توان رفت‌وآمد بین این دو کشور را حتی ساده‌تر نیز کرد. برای دریافت پاسپورت و شهروندی دومینیکا، کنکاش می‌تواند بهترین گزینه برای شما باشد. کنکاش با بیش از ۳۰ سال سابقه در زمینه امور اخذ اقامت و تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، می‌تواند در دریافت پاسپورت این کشور به شما کمک کند. کنکاش نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران است و همین موضوع باعث می‌شود که حتی بتوان با چشمان بسته به آن اعتماد کرد! برای دریافت اطلاعات بیشتر، با کارشناسان ما در تیم کنکاش در ارتباط باشید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *