مدارک و شرایط لازم برای اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

4.7/5 - (12 امتیاز)

اگر در اینترنت برای بهترین مقصد جهت سرمایه‌گذاری مطمئن، بهترین راه برای اخذ پاسپورت معتبر و یا حتی سریع‌ترین راه اخذ پاسپورت دوم جستجو کنید، در هر بار جستجو لیستی از کشورها به شما نمایش داده می‌‎شود که در میان همه آنها یک نام یعنی کشور دومینیکا مشترک است.

وقتی درباره دومینیکا صحبت می‌کنیم، معمولاً این کشور را به‌عنوان مقصدی برای سفر با طبیعت زیبا و سواحل بکر و اقیانوس آبی‌اش می‌شناسند که پاتوق ثروتمندان جهان است، اما ما امروز می‌خواهیم اطلاعات متفاوتی درباره این جزیره کوچک به شما بدهیم.

دومینیکا کشوری زیبا است که دولت آن همواره برای امنیت و رفاه بیشتر مردمش تلاش می‌کند و حالا صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است. البته این دولت راه را برای اخذ این پاسپورت باز گذاشته و در ازای آن از متقاضیان دعوت کرده تا در کشورش سرمایه‌گذاری کنند، اما شرایط این سرمایه‌گذاری چیست؟ در ادامه این مقاله درباره شرایط و مدارک اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری صحبت کرده‌ایم تا به تمام سؤالات شما پاسخ دهیم، با ما همراه شوید.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از زیباترین جزایر حوزه کارائیب است که در سال ۲۰۲۲ برای ششمین بار به‌عنوان محبوب‌ترین کشور برای دریافت شهروندی اقتصادی انتخاب شد. این کشور در دنیا با طبیعت زیبا و سواحل شگفت‌انگیزش شناخته می‌شود، به همین خاطر مشهورترین سلبریتی‌ها و ثروتمندان برای تعطیلات تابستانی عازم دومینیکا می‌شوند و همین مسئله هم شهرت جهانی این جزیره را بیشتر کرده است.

از طرف دیگر، دولت دومینیکا هم نسبت به امنیت مردمش بسیار حساس است و چون می‌خواهد سرمایه‌های بیشتری را جلب کند، هم برنامه جامعی در حوزه سرمایه‌گذاری بین‌المللی دارد که همراه با اعطای پاسپورت است و هم در این مسیر سخت‌گیری خاص و ویژه‌ای دارد تا امنیت مردمش حفظ شده و تنها افرادی وارد این کشور شوند که پیشینه خوبی دارند.

این تلاش دولت دومینیکا تا امروز نتیجه مثبت داشته و پاسپورت این کشور همچنان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که در قسمت بعدی با مزایایش آشنا خواهیم شد.

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

وقتی درباره راه‌های مختلف اخذ پاسپورت دوم صحبت می‌کنیم، معمولاً متقاضیان فقط چند کشور محدود را می‌شناسند و شاید بسیاری از آنها با دومینیکا آشنا نباشند، در حالی که پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان با امکان سفر به بیش از ۱۴۴ کشور جهان است. در واقع با داشتن این پاسپورت هم می‌توانید برای ویزای آمریکا یا کانادا درخواست دهید و هم بدون ویزا وارد انگلستان شوید، علاوه بر آن بدون ویزا می‌توانید به تمامی کشورهای عضو پیمان شنگن مانند آلمان، فرانسه، اتریش و … سفر کنید.

فرایند اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری و کاملاً غیرحضوری است، در نتیجه با یک تیر چند نشان می‎زنید. در قدم اول یک سرمایه‌گذاری مطمئن داشته و در قدم دوم بدون نیاز به مهاجرت، استعفا از کار و جابه‌جایی اجباری، صاحب یکی از بهترین پاسپورت‌های جهان می‌شوید. این روند شامل همسر سرمایه‌گذار و فرزندان وابسته‌اش نیز می‌شود، در نتیجه در هر شرایطی از جنگ یا بحران اقتصادی و … بدون معطلی یا لزوم اخذ ویزا می‌توانید به کشور دیگری سفر کنید.

با دریافت پاسپورت دومینیکا حق و حقوقی مانند شهروندان این کشور خواهید داشت، یعنی از تمام مزایای اجتماعی و بهداشتی برخوردار خواهید شد. در ضمن، این پاسپورت به‌صورت همیشگی و مادام‌العمر صادر می‌شود و چون حاوی یک تراشه هوشمند از اطلاعات هویتی شما است، به هیچ وجه قابل جعل یا کلاهبرداری نیست.

همه این موارد در کنار زیبایی، آرامش و امنیت، دومینیکا را به بهترین مقصد برای دریافت شهروندی اقتصادی تبدیل کرده و پاسپورت آن توانسته در لیست بهترین پاسپورت‌های جهان باشد. با این مقدمه ببینیم که برای درخواست پاسپورت دومینیکا به چقدر سرمایه نیاز داریم و باید چه مدارک و شرایطی داشته باشیم.

شرایط و مدارک دریافت پاسپورت دومینیکا چیست؟

برای دریافت پاسپورت دومینیکا اول از همه یادتان باشد که دولت این کشور در تلاش برای حفظ امنیت مردم و اعتبار پاسپورت کشورش است، در نتیجه افرادی که

  • سوءسابقه دارند
  • در لیست تحریم بین‌المللی هستند
  • کلاهبرداری کردند یا سابقه پول‌شویی در پرونده‌های اجتماعی‌شان دارند

به هیچ وجه شانسی برای دریافت پاسپورت دومینیکا نخواهند داشت.

بعد از آن باید به دنبال نمایندگان و ایجنت‌های دولت باشید؛ زیرا برای درخواست پاسپورت دومینیکا عقد قرارداد با این نمایندگان الزامی است و دولت هیچ پرونده‌ای را مستقیم از متقاضیان قبول نخواهد کرد.

در مرحله بعد باید یکی از ۲ روش کمک بلاعوض به دولت یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت را انتخاب کرده و سرمایه‌ لازم را به دومینیکا انتقال دهید. هزینه کمک بلاعوض به دولت حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است که برای توسعه زیرساخت‌های کشور در حوزه آموزش، درمان و … استفاده شده و برای متقاضی  سودی ندارد؛ فقط در ازای آن می‌توانید درخواست پاسپورت دهید. هزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت هم ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است که با افتتاح پروژه به سودآوری رسیده و بعد از چند سال قابل انتقال به شخص دیگر است.

البته علاوه بر این هزینه‌ها باید برای امور بیومتریک، بررسی پرونده، صدور گواهی شهروندی و پاسپورت هم هزینه‌هایی بدهید که با نام هزینه‌های جانبی شناخته می‌شود.

اگر سرمایه لازم را دارید و نماینده رسمی و مورد تأییدی را انتخاب کرده‌اید، وقتش رسیده که شرایط خودتان هم مورد تأیید باشد. به این ترتیب باید حتماً:

  • منشأ ثروت و سرمایه را مشخص کنید
  • بالای ۱۸ سال داشته باشید
  • هیچ‌گونه جرمی مرتکب نشده و بدون سوءسابقه باشید

با داشتن این ۳ شرط می‌توانید برای پاسپورت دومینیکا درخواست داده و شروع به تکمیل مدارک کنید. بعد از تکمیل مدارک و فرم‌ها پرونده شما به دولت فرستاده می‌شود تا تأییدیه را بگیرد. دولت هم در صورتی که شرایط لازم را داشته باشید، در بازه زمانی چند ماه نتیجه درخواست را به شما اعلام می‌کند تا پاسپورتتان را دریافت کرده و بتوانید از مزایای آن استفاده کنید.

حدود زمانی دریافت پاسپورت دومینیکا ۶ ماه است و دریافت آن نیازی به ارائه مدرک رسمی زبان یا مدارک تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی ندارد، یعنی صرفاً شامل موارد بالا خواهد شد.

کلام آخر

تا اینجا با روند اخذ پاسپورت دومینیکا، هزینه و شرایط کلی آن آشنا شدید. شرکت کنکاش تنها نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است که می‌توانید در ساعات اداری و در طول هفته با مجموعه تماس گرفته و با مشاوران صحبت کنید.

اگر برای سفر آزاد و بدون دغدغه نیازمند اخذ پاسپورت دوم هستید، با تیم کنکاش تماس بگیرید تا برای شروع این مسیر با جزئیات بیشتر راهنمایی‌تان کنند، منتظر تماستان هستیم.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *