هزینه‌های زندگی در دومینیکا چقدر است؟

امتیاز دهید post

برای زندگی راحت و آسوده در دومینیکا چقدر پول داشته باشید، خوب است؟

این سوالی است که احتمالاً بسیاری از شما بعد از آشنایی با اهمیت و اعتبار پاسپورت دومینیکا یا درخواست آن مشتاق هستید جوابش را بدانید.

دومینیکا کشوری کوچک در حوزه دریا کارائیب است که پاسپورت بسیار قدرتمندی دارد و با سرمایه‌گذاری در این کشور به‌صورت کاملاً غیرحضوری و از طریق نمایندگان دولت می‌توانید درخواست پاسپورت دومینیکا بدهید. به همین خاطر، بسیاری از متقاضیان ایرانی برای داشتن پاسپورت معتبر خواهان سرمایه‌گذاری در دومینیکا هستند و ما امروز برای این گروه از عزیزان قرار است اطلاعات بیشتری آورده و با جزئیات درباره هزینه زندگی در دومینیکا صحبت کنیم، پس با ما همراه شوید.

کلیاتی درباره هزینه زندگی در دومینیکا

در مقایسه با آمریکا و کشورهای اروپایی، هزینه زندگی در دومینیکا به مراتب کمتر است. به‌عنوان مثال، هزینه‌هایی مانند اجاره خانه و یا خرید مایحتاج روزانه، قیمت تقریباً قابل‌‍قبول و مناسبی دارند و متقاضیان به‌راحتی می‌توانند در دومینیکا زندگی کرده و هزینه‌هایشان را نیز بپردازند به طوری که یک خانواده ۴ نفره برای یک ماه زندگی مرفه در دومینیکا تنها نیاز به ۳۲۰۰ دلار دارند و یک فرد مجرد با ۸۶۰ دلار می‌تواند زندگی راحتی داشته باشند که البته این دو مبلغ شامل پرداخت هزینه اجاره خانه نمی‌شود.

به همین ترتیب، بر اساس آخرین اعلام‌های رسمی، هزینه هر ۸۵ مترمربع خانه در دومینیکا به طور میانگین ۴۶ دلار است که از مرکز شهر تا حومه شهر نوسان دارد. هزینه اینترنت نامحدود در ماه هم ۶۵ دلار است. با این مقدمه بیایید دیگر هزینه‌های زندگی در دومینیکا را بررسی کنیم.

هزینه خورد و خوراک در دومینیکا

هزینه خورد و خوراک در دومینیکا تقریباً ارزان و مقرون‌به‌صرفه است. در این جزیره کوچک، رستوران‌های مختلفی را می‌توانید پیدا کنید که علاوه بر غذاهای بومی، غذاهای فرنگی مانند اسپانیایی، فرانسوی و انگلیسی هم سرو می‌کنند و بر همین اساس می‌توان رستوران‌ها را از مقرون‌به‌صرفه تا لوکس و گران دسته‌بندی کرد.

هزینه رستوران رفتن در دومینیکا به طور میانگین ۷ دلار است و سه وعده‌غذایی در روز برای خانواده دونفره از رنج ۷۰ دلار شروع می‌شود که به این هزینه باید نوشیدنی‌ها را هم اضافه کرد. البته قیمت نوشیدنی در دومینیکا کمتر از سایر کشورها است.

هزینه‌ حمل‌ونقل عمومی

دومینیکا آن‌قدرها هم جزیره بزرگی نیست که ایستگاه‌های مترو متعدد، اتوبوس برقی و … داشته باشد و بیشتر مردم اگر ماشین نداشته باشند، برای رفت‌وآمد از تاکسی استفاده می‌کنند.

هزینه تاکسی و اتوبوس در جزیره دومینیکا در مقایسه با شهرهای آمریکا به مراتب کمتر است و به همین خاطر بیشتر مردم برای رفت‌وآمد به محل کار یا نقاط دوردست از وسایل حمل‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند.

هزینه بهداشت و درمان

هزینه بهداشت و درمان در دومینیکا برای شهروندان این کشور رایگان است، البته کلینیک‌های خصوصی هم در سطح کشور فعال است که خدمات پزشکی تخصصی و فوق‌تخصصی را با پرداخت هزینه اضافه توسط بیمار ارائه می‌دهند.

در ضمن دومینیکا برای شهروندان بیمه‌های مختلفی هم دارد تا تمام هزینه‌ها را پوشش دهند. از معروف‌ترین سرویس‌های بیمه دومینیکا می‌توان به:

  • آلیانز
  • بهداشت جهانی سیگنا
  • کلمنتس ورلدواید

اشاره کرد که تمام هزینه‌های بهداشت و درمان را پوشش می‌دهد.

هزینه‌های تحصیل در دومینیکا

سیستم تحصیلات دومینیکا بر پایه مدارس دولتی رایگان و مدارس خصوصی و پولی است. اگر در مدارس دولتی ثبت‌نام کنید که نیازی به پرداخت هزینه خاصی برای تحصیلات ندارید؛ ولی هزینه  مدارس خصوصی را باید بپردازید که تقریباً مقرون‌به‌صرفه است. مثلاً هزینه مهدکودک و پیش‌دبستانی خصوصی در دومینیکا ۱۴۰ دلار در ماه است.

تحصیل کودکان ۵ساله تا نوجوانان ۱۶ساله در دومینیکا برای تمام خانواده‌ها اجباری و البته همان‌طوری که گفتیم رایگان است. برای دانشگاه هم نمی‌توان قیمت یکسانی را مشخص کرد؛ زیرا هر دانشگاهی شهریه اختصاصی خودش را دارد. به همین ترتیب دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل در دانشگاه‌های دومینیکا در مقاطع کارشناسی باید تا ۱۱۹۰۰ دلار در سال هزینه کنند و همین هزینه سالانه برای مقاطع بالاتر ۱۷۸۵۰ دلار است. در ضمن دانشجویان می‌توانند در طول دوران تحصیل در دومینیکا درخواست خوابگاه داخل دانشگاه reside in on-campus  بدهند.

هزینه املاک و مستغلات

هزینه املاک و مستغلات در دومینیکا به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود؛ یعنی کسانی که قصد اجاره خانه در دومینیکا برای زندگی دارند و کسانی که می‌خواهند در حوزه املاک و مستغلات دومینیکا سرمایه‌گذاری کنند.

پیداکردن خانه در دومینیکا خیلی هم سخت نیست و شما می‌تواند در پایتخت شهر روسو یا دیگر شهرهای دومینیکا به‌راحتی خانه پیدا کنید که پیش‌تر اشاره‌ای به حدود قیمت آن داشتیم. به این ترتیب، برای خانه‌های یک‌خوابه در مرکز شهر باید به طور میانگین ۳۰۰ دلار بپردازید و برای خانه سه‌خوابه هم باید ۸۰۰ دلار بدهید. همین هزینه برای خانه یک‌خوابه خارج از مرکز شهر، ۲۰۰ دلار و برای خانه سه‌خوابه ۴۰۰ دلار است.

با این توضیح بیایید سراغ هزینه سرمایه‌گذاری در حوزه املاک و مستغلات دومینیکا برویم که فرصت و شانس دریافت پاسپورت دوم را نیز برای متقاضیان فراهم کرده است.

دریافت پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

به طور کلی و در مقایسه با سایر کشورها که از طریق سرمایه‌گذاری به متقاضیان پاسپورت دوم می‌دهد، دومینیکا بهترین و در واقع ارزان‌ترین برنامه را دارد و به همین خاطر ۶ سال متوالی دومینیکا به‌عنوان دارنده بهترین برنامه شهروندی اقتصادی معرفی شد.

در حال حاضر هم سرمایه‌گذاری در این کشور طرفداران بسیار زیادی دارد؛ زیرا هم دومینیکا پاسپورت معتبری داشته و تابعیت مضاعف را قبول دارد و هم اینکه در زمان کوتاه کمتر از یک سال به نتیجه می‌رسد و باعث هدررفت هزینه، انرژی و زمان متقاضیان نمی‌شود.

متقاضیان برای سرمایه‌گذاری در پروژه‌های املاک و مستغلات دولت باید حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا بپردازند و سپس از این طریق درخواست پاسپورت کنند. البته این هزینه فقط باید به پروژه‌های مورد تأیید دولت مانند هتل هیلتون دومینیکا منتقل شود و به این ترتیب نمی‌توان با سرمایه‌گذاری در هر پروژه‌ای درخواست پاسپورت دومینیکا کرد.

اگر این هزینه برایتان زیاد است، می‌توانید در برنامه کمک بلاعوض به دولت هم شرکت کنید که با پرداخت حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا انجام می‌شود؛ منتها بخاطر داشته باشید که در روش اول یعنی سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت این شانس را دارید که در آینده از سود سرمایه‌گذاری‌تان استفاده کنید؛ ولی در روش دیگر صرفاً فقط هزینه‌ای بابت دریافت پاسپورت پرداخت کردید.

در آخر هم یادتان باشد که در هر دو روش متقاضی همراه با همسر و فرزندان وابسته‌اش می‌تواند درخواست پاسپورت داده و فرقی نمی‌کند که کدام یک از این دو را انتخاب کند.

کلام آخر

تا اینجا با مهم‌ترین جزئیات هزینه‌ زندگی در دومینیکا یعنی اجاره خانه، خوردوخوراک، وسایل حمل‌ونقل عمومی تحصیل، بهداشت و درمان آشنا شدید و حالا به‌خوبی درباره دو برنامه اصلی برای سرمایه‌گذاری و دریافت پاسپورت دومینیکا می‌دانید.

در صورتی که بالای ۱۸ سال هستید، سوءسابقه ندارید و می‌توانید منشأ سرمایه و ثروتتان را به نشان بدهید، پیشنهاد می‌کنیم برای شرکت در برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری شرکت کرده و بهترین تصمیم را برای آینده‌تان بگیرید. برای مشاوره درباره جزئیات برنامه و اطلاع از موارد دیگر می‌توانید با تیم مشاوران کنکاش تماس بگیرید که بر اساس میزان سرمایه و شرایط فعلی‌تان شما را برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا راهنمایی کنند.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا چیست؟

زبان مردم دومینیکا چیست؟

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *