دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری است

امتیاز دهید post

کشور دومینیکا سال‌های زیادی است که در میان بهترین کشور‌ها‌ برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری قرار دارد. شرکت‌های سرمایه‌گذاری هم دومینیکا را به‌ عنوان بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم به متقاضیان خود پیشنهاد می‌دهند. با این حال، شما باید بخشی از سرمایه و دارایی یک عمر کار و تلاش خود را در این مسیر قرار دهید و به شما حق می‌دهیم که بخواهید دقیق‌تر درباره دلایل بهترین بودن دومینیکا برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری مطمئن شوید. به هرحال باید دلایل محکمی وجود داشته باشد که کشور دومینیکا سال‌های متوالی رتبه اول را در شاخص CBI کسب می‌کند. به همین دلیل در این مقاله به شما می‌گوییم که شاخص CBI چیست، چرا توجه به آن اهمیت دارد و به چه دلایلی دومینیکا توانسته در این شاخص چند سال متوالی رتبه اول را کسب کند. با ما همراه باشید.

برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری یا CBI

CBI (Citizenship by investment) یا اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری، فرایندی است که طی آن متقاضی در ازای سرمایه‌گذاری در اقتصاد یک کشور، تابعیت آن کشور را دریافت می‌کند. اولین برنامه CBI در سال ۱۹۸۴ و توسط کشور جزیره‌ای سنت کیتس و نویس در دریای کارائیب معرفی شد. این برنامه به متقاضیان این فرصت را می‌داد که از هر گوشه جهان مقصدی را برای شهروندی دوم انتخاب کنند. کشور دومینیکا نیز از سال ۱۹۹۳ به این برنامه پیوسته است و تا الان، بدون هیچ مشکلی، در این برنامه حضور پر‌قدرت دارد.

نخست‌وزیر دومینیکا، آقای روزولت اسکریت، در یکی از مصاحبه‌های خود اعلام کرده است که «سرمایه‌گذاران خارجی که از طریق CBI شهروند ما می‌شوند، برای ما شرکای با‌ارزشی هستند. ما مفتخریم که آنها می‌توانند این کشور را به‌عنوان خانه دوم خود در نظر بگیرند». همین سخنان نشان می‌دهد که تا چه اندازه دولت دومینیکا به اهمیت جذب سرمایه‌های بین‌المللی در پیشبرد اهداف کشورش واقف است و تصمیم دارد همه‌جوره شرایطی را برای رفاه حال بیشتر متقاضیان این برنامه فراهم کند.

همه چیز درباره اهمیت شاخص CBI

شاخص CBI معتبرترین مطالعه در زمینه برنامه‌های فعال اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری در جهان است. این شاخص کشور‌هایی را که در برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری حضور دارند، بر اساس معیار‌هایی امتیازبندی می‌کند. تعدادی از این معیار‌ها را در زیر می‌بینید:

 • حداقل هزینه‌ سرمایه‌گذاری
 • سطح رفاه شهروندان
 • اخذ تابعیت بدون شرط حضور
 • مدت‌زمان اخذ پاسپورت
 • ارزش پاسپورت دوم برای سفر کردن
 • سختی یا آسانی مسیر
 • امکان درخواست برای خانواده

به گزارش مجله مدیریت حرفه‌ای ثروت (Professional Wealth Management (PWM) magazine) در میان ۱۳ برنامه‌ای که در سال ۲۰۲۲ برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری وجود دارد، برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا با کسب حداکثر امتیاز در شاخص CBI در جایگاه اول قرار گرفت. این جایگاه برای ششمین سال متوالی به کشور دومینیکا داده شد.

چرا دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری است؟

ما درباره معیار‌های امتیازدهی شاخص CBI صحبت کردیم و جایگاه دومینیکا را در این سال‌ها به شما نشان دادیم. حالا باید دید برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا با چند تا از معیار‌های شاخص CBI در یک مسیر است و چگونه توانسته در تمام این سال‌ها جایگاه خود را حفظ کند. در زیر مزایای اخذ تابعیت دومینیکا را می‌بینید:

 • اخذ تابعیت با پرداخت ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
 • اخذ تابعیت بدون شرط حضور
 • اخذ تابعیت بدون نیاز به مصاحبه، مدرک زبان یا آزمون
 • اخذ تابعیت در کمتر از ۶ ماه
 • در خواست تابعیت برای افراد وابسته

طبق تغییرات جدید در تعریف افراد وابسته، دومینیکا یکی از برنامه‌هایی است که بهترین شرایط را برای خواهر و برادر دارد. علاوه بر این، افرادی که تابعیت و پاسپورت این کشور را به دست آورده‌اند، می‌توانند افراد وابسته بیشتری را بعد از درخواست اولیه وارد پرونده خود کنند (فرزندان تازه‌متولدشده، همسر جدید و افراد وابسته‌ای که از قبل وجود داشتند، اما شامل پرونده متقاضی نبوده‌اند).

مقاله مرتبط: تعریف افراد وابسته در اصلاحات اخیر برنامه سرمایه گذاری دومینیکا

افراد و خانواده‌هایی که مایل به اخذ تابعیت این جزیره زیبا هستند، ابتدا پیشینه آنها مورد بررسی قرار می‌گیرد. درصورتی‌که در سوابق آنها مشکلی نباشد، می‌توانند در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا شرکت کنند.

کلام آخر

مزایای پاسپورت دوم افراد زیادی را ترغیب کرده است تا به هر طریقی که می‌توانند برای دریافت آن تلاش کنند. سرمایه‌گذاری یکی از راه‌های قابل‌دسترس و سریع دریافت پاسپورت دوم است. از طرف دیگر، در میان کشور‌هایی که از طریق سرمایه‌گذاری به شما تابعیت می‌دهند، کشور دومینیکا توانسته سال‌های زیادی در جایگاه بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری قرار بگیرد.

شما می‌توانید برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

سؤالات متداول

چرا دومینیکا بهترین کشور برای اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری است؟

مزایای اخذ شهروندی دومینیکا با معیار‌های شاخص CBI برای امتیازدهی به کشور‌ها همخوانی دارد. شما بدون شرط حضور، بدون نیاز به مصاحبه، بدون نیاز به آزمون زبان و در ۶ ماه تابعیت دومینیکا را دریافت می‌کنید.

شاخص CBI چیست؟

این شاخص کشور‌هایی را که در برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری حضور دارند، بر اساس معیار‌هایی خاص امتیازبندی می‌کند. طبق این شاخص کشور دومینیکا سال‌های متوالی است که در جایگاه اول قرار دارد.

برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری چیست؟

افراد از طریق CBI یا برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری، می‌توانند در پروژه‌های اقتصادی یک کشور مشارکت کنند و از این طریق تابعیت کشور مذکور را به دست آورند.

شاخص CBI طبق چه معیار‌هایی کشور‌ها را امتیازبندی می‌کند؟

حداقل هزینه‌ سرمایه‌گذاری، سطح رفاه شهروندان، اخذ شهروندی بدون شرط حضور، مدت ‌زمان اخذ پاسپورت، ارزش پاسپورت دوم برای سفر کردن، سختی یا آسانی مسیر و امکان درخواست برای خانواده از معیار‌های مهم امتیازبندی شاخص CBI‌ هستند.

هزینه اخذ اقامت از طریق سرمایه‌گذاری در دومینیکا چه‌قدر است؟

حداقل هزینه سرمایه‌گذاری در برنامه اخذ شهروندی دومینیکا ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *