برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا؛ بهترین برنامه سرمایه‌گذاری سال ۲۰۲۲

3.9/5 - (7 امتیاز)

دومینیکا کشوری زیبا با طبیعت بکر و شگفت‌انگیز است که در حوزه دریای کارائیب و قاره آمریکا واقع شده و پاسپورت معتبر و قدرتمندی دارد. این کشور به‌منظور جذب سرمایه خارجی از سال ۱۹۹۳ یک برنامه سرمایه‌گذاری ارائه کرده که در آن افراد می‌توانند با کمک بلاعوض به دولت یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت در زمان کوتاه و بدون نیاز به حضور در کشور دومینیکا تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم خود را دریافت کنند. خوشبختانه این تسهیلات برای متقاضیان ایرانی هم قانونی است و دولت دومینیکا از طریق ایجنت‌ها و نماینده‌های خودش مانند شرکت کنکاش، پرونده سرمایه‌گذاران ایرانی را برای اعطای پاسپورت دوم بررسی می‌کند.

بیشتر بخوانید: اخذ پاسپورت دومینیکا برای ایرانیان قانونی است

دولت دومینیکا از ابتدا تلاش کرده این برنامه را بهبود بدهد و همین باعث شده که سرمایه‌گذاری در دومینیکا یکی از برنامه‌های برتر اعطای تابعیت و اخذ پاسپورت دوم باشد. به همین خاطر در این مقاله می‌خواهیم درباره اینکه دومینیکا در سال ۲۰۲۲ بار دیگر بهترین برنامه شده است صحبت کنیم تا راهنمای تصمیم‌گیری مناسب شما سرمایه‌گذاران عزیز باشد.

نتایج رتبه‌بندی و وضعیت دومینیکا

در رتبه‌بندی انجام شده از ۳۸ معیار برای امتیازدهی استفاده شده و در ادامه می‌توانید نتایج این امتیازدهی و رتبه کشورهای مختلف را ببیند. توجه داشته باشید که برنامه‌های اخذ تابعیت از طریق سرمایه‌گذاری گرانادا و سنت لوسیا هم در سطح بین‌المللی و برای سرمایه‌گذاران خارجی انتخابی مناسب است ولی در حال حاضر برای ایرانیان قابل‌ اقدام نیست. در نتیجه، شهروندان ایرانی می‌توانند از برنامه‌ سرمایه‌گذاری ارائه شده توسط دومینیکا بهره ببرند و شانس خوبی برای اخذ پاسپورت دوم داشته باشند.

عوامل تاثیرگذار در رتبه‌بندی کشورها

شاید این سؤال برایتان پیش آمده باشد که این امتیازبندی بر اساس چه معیارهایی انجام می‌شود؟

عوامل مختلفی در این امتیازبندی مؤثر هستند. از رضایت سرمایه‌گذاران تا موقعیت کشور مقصد و فاکتورهایی مانند رفاه اقتصادی، امنیت و … در این امتیازبندی مؤثر هستند که تمام آن‌ها را در ادامه برایتان آورده‌ایم:

قیمت‌گذاری برنامه، محبوبیت بین مردم، روند آسان برنامه سرمایه‌گذاری، در دسترس‌ بودن اوراق قرضه دولتی، امنیت در کشور، عدم نیاز به ویزا برای مناطقی مانند شنگن، انگلستان، روسیه، چین (۶۰ امتیاز)، ثروت (تولید ناخالص داخلی سرانه)، مدت زمان دریافت پاسپورت (ماه)، سرعت پردازش (روز)، شرط اقامت، حق رأی، حق تابعیت، معاهده E-2 با ایالات متحده، رتبه تحصیلی، رتبه بهداشت و درمان، رتبه  HDI(رشد انسانی)، حریم خصوصی – عدم درج اسامی متقاضیان CBI برای عموم، مزایای معافیت از مالیات، شفافیت برنامه، اعتبار پاسپورت، معافیت بازدید متقاضی، شهروندی مادام‌العمر، تخفیف در کووید، امکان اضافه‌کردن شهروندی افراد وابسته، تعداد افراد وابسته (خواهر و برادر، پدربزرگ و مادربزرگ و غیره)، قیمت املاک و مستغلات، پلتفرم درخواست  CBI، دسترسی برای تمام افراد، کمک از طریف کنسولگری در خارج از کشور، محدودیت سهمیه، گذرنامه بیومتریک

چرا دومینیکا در رتبه‌بندی امتیاز بالایی گرفت؟

دومینیکا در سال‌‌های اخیر در بهبود برنامه CBI و قدرت پاسپورت پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته در موارد زیر امتیازات بالایی را به‌دست آورد تا در رتبه اول جدول قرار گیرد. اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در یک پروسه چند ماهه به نتیجه رسیده و بر خلاف سایر کشورها زمان و هزینه زیادی از شما نمی‌گیرد. از طرف دیگر برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا مزایای دیگری هم دارد که به شرح زیر است:

 • برای خانواده‌ها کم‌هزینه و مقرون‌به‌صرفه است
 • معافیت جدید ویزا برای سفر به چین دارد
 • پاسپورت بیومتریک جدید استانداردهای امنیتی را تقویت می‌کند
 • بازار املاک بسیار خوب برای سرمایه‌گذاری مانند هتل‌ها را در اختیار متقاضی قرار می‌دهد
 • استفاده بسیار خوبی از بودجه CBI در توسعه پایدار دارد
 • بررسی پرونده متقاضیان بسیار دقیق انجام می‌شود
 • کمک به شهروندان در خارج از کشور برای دولت در اولویت است

بیشتر بخوانید: ‌قوانین جدید مربوط به تمدید و تعویض پاسپورت دومینیکا

دیگر کشورهای برتر در رتبه‌بندی

اگرچه دومینیکا در رتبه اول قرار گرفته و بهترین انتخاب برای متقاضیان ایرانی، سرمایه‌گذاری در دومینیکا است، ولی برای کسب اطلاعات بیشتر بهتر است خیلی خلاصه و کوتاه با چند کشور دیگر این رتبه‌بندی آشنا شویم.

گرانادا، دومین کشور مناسب سرمایه‌گذاری

گرانادا که در سال ۲۰۲۲ در رتبه دوم جدول بهترین کشورها برای سرمایه‌گذاری قرار گرفت، تا همین چند سال پیش در صدر جدول بود و به مقصد محبوب بسیاری از سرمایه‌گذاران مشهور جهان تبدیل شده بود. پاسپورت گرانادا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است و دارندگان آن برای سفر به چین و روسیه نیازی به اخذ ویزا ندارند و از آن مهم‌تر می‌توانند از مزایای معاهده ویزای E-2 با ایالات متحده برخوردار شوند.

گرانادا همیشه توانسته در موارد زیر امتیاز بالایی کسب کند:

 • شفافیت CBI
 • وضعیت سیستم دانشگاهی و آموزش (دانشگاه سنت جورج)
 • بازار املاک و مستغلات پررونق
 • اعطای شهروندی از طریق برنامه سرمایه‌گذاری با حقوق شهروندی کامل (مانند حق رأی در انتخابات، مشارکت سیاسی و کار برای دولت)

سنت لوسیا، سومین کشور محبوب سرمایه‌گذاران

سنت لوسیا هم در سال ۲۰۲۲ جایگاه خوبی بعد از دومینیکا و گرانادا به‌دست آورد که دلایل آن را می‌توان موارد زیر دانست:

 • مقرون‌به‌صرفه بودن برنامه CBI
 • شفافیت مسیر پرونده
 • دقت بالا در انتخاب متقاضی
 • انعطاف‌پذیری برای افزودن افراد وابسته به خانواده در آینده
 • تمدید تخفیف اوراق قرضه دولتی کووید با ۵۰ درصد تخفیف

سنت لوسیا سال پیش توانست از گرانادا سبقت گرفته و در رتبه اول قرار بگیرد، اما به دلیل لغو توافقنامه عدم نیاز به ویزا برای روسیه و گذرنامه غیر بیومتریک به رتبه سوم سقوط کرد.

برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری

با معرفی و بررسی شرایط ۳ کشور اول جدول، بیایید نگاهی دقیق‌تر به دومینیکا یعنی کشوری داشته باشیم که توانسته رتبه اول را کسب کند. برنامه CBI دومینیکا یکی از کم‌هزینه‌ترین برنامه‌ها در کارائیب است. سرمایه‌گذاران می‌توانند با ۲ روش برای اخذ تابعیت و پاسپورت از کشور دومینیکا اقدام کنند:

 • کمک ۱۰۰ هزار دلاری بلاعوض به صندوق دولتی
 • خرید ملک در دومینیکا (سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تأیید دولت) به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار

برای استفاده از گزینه خرید املاک و مستغلات باید در پروژه‌ای مثل هتل هیلتون دومینیکا سرمایه‌گذاری کنید که توسط دولت تأیید شده باشد. در واقع با انتخاب هر ملک یا خرید سهام هر پروژه‌ای شامل قوانین برنامه CBI نشده و نمی‌توانید برای پاسپورت درخواست دهید. در ضمن دولت دومینیکا هم برای جلوگیری از هرگونه کلاهبرداری و سوء استفاده مالی، پرونده‌هایی که به‌صورت شخصی ارسال شده باشند را قبول نکرده و فقط از طریق ایجنت‌های رسمی خودش با سرمایه‌گذاران در ارتباط است.

مزایای شهروندی دومینیکا

اخذ پاسپورت دومینیکا مزایای بسیاری دارد که سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور جهان فقط یک مورد آن است. با توجه به محدودیت‌های سفر برای متقاضیان ایرانی و دشواری پروسه‌ اخذ ویزا بیایید بیشتر درباره اعتبار پاسپورت دومینیکا بخوانیم.

سفر بدون ویزا به بیشتر مناطق اروپا و آسیا

همان‌طور که گفتیم، با در دست داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور جهان از جمله بریتانیا، تمام کشورهای حوزه شنگن، چین، سنگاپور و هنگ‌کنگ بدون ویزا سفر کنید و شانس بالایی در دریافت ویزای توریستی ۱۰ ‌ساله کانادا و آمریکا داشته باشید.

ویزای  ۱۰ساله آمریکا

دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند ویزای  ۱۰ساله B-1/B-2 برای ایالات متحده آمریکا را دریافت کنند. این ویزا به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید ۱۸۰ روز در سال در این کشور بمانید، در جلسات و کنفرانس‌های کاری شرکت کنید، سفر کنید و حتی در هر کلینیک ایالات متحده درمان شوید.

پناهگاهی امن

سرمایه‌گذاران می‌توانند در هر زمان با پاسپورت دومینیکا به خارج از کشور بروند، زیرا نیازی به دریافت ویزا برای اکثر کشورها ندارند. ممکن است در صورت وقوع اتفاقات ناگوار درون کشور مانند جنگ مجبور به ترک کشور محل اقامتتان شوید و پاسپورت دومینیکا می‌تواند تضمین کند که بعد از خروج کشور جایی برای رفتن داشته باشید.

بهینه‌سازی مالیاتی

ساکنان دومینیکا مالیات بر سود سهام، بهره یا حق امتیاز خارج از کشور را پرداخت نمی‌کنند و هیچ مالیاتی بر درآمد، عایدی سرمایه یا ارث در کشور وجود ندارد.

کلام آخر

در این مقاله با بهترین کشور سال ۲۰۲۲ برای سرمایه‌گذاری آشنا شدید و حالا می‌توانید برنامه‌ریزی خوبی برای کسب سود و خرید سهام‌های جدید داشته باشید. برنامه اخذ تابعیت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر جایگاه بالایی داشته و در سال جاری توانسته در رتبه اول قرار بگیرد و شرایط خوبی را برای اخذ پاسپورت دوم در اختیار سرمایه‌گذاران ایرانی قرار دهد. با این حساب اگر خواهان شروع این برنامه خاص هستید و می‌خواهید آینده خود و خانواده‌تان را تضمین کنید، برای شروع، راهنمایی بیشتر و صحبت درباره جزئیات با کنکاش تماس بگیرید. در ضمن، در ادامه به سؤالات متداول در این زمینه پاسخ می‌دهیم و اگر سؤالی داشتید و پاسخش را نیافتید، می‌توانید با مشاوران ما ارتباط برقرار کنید.

سؤالات متداول

برنامه سرمایه‌گذاری در دومینیکا شامل کدام اعضای خانواده سرمایه‌گذار می‌شود؟

علاوه بر سرمایه‌گذار، همسر و فرزندان زیر سن قانونی، پدر و مادر و خواهر و برادر شامل حال پرونده شده و می‌توانند برای اخذ پاسپورت درخواست دهند.

آیا ایرانی‌ها می‌توانند از برنامه‌های دیگر کشورهای برتر در لیست استفاده کنند؟

خیر، کشورهای گرانادا و سنت لوسیا به ایران خدمات نمی‌دهند و شما تنها می‌توانید در برنامه کشور دومینیکا شرکت کنید.

برای شرکت در برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا در کدام پروژه می‌توان سرمایه‌گذاری کرد؟

ما به شما پروژه بزرگ هتل هیلتون را که از اعتبار بالایی برخوردار است پیشنهاد می‌کنیم.

با پاسپورت دومینیکا به چند کشور بدون ویزا می‌توان سفر کرد؟

شما با در دست‌ داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۰ کشور بدون ویزا سفر کنید.

آیا می‌توان در برنامه دومینیکا اعضای خانواده را هم وارد کرد؟

بله شما می‌توانید با هزینه کمی اعضای خانواده خود را وارد پرونده خود کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *