عکس ها و تصاویر کشور دومینیکا (مردم، طبیعت، نقشه)

5/5 - (5 امتیاز)

متقاضیان اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه‌گذاری اسم کشور دومینیکا را زیاد شنیده‌اند. دولت دومینیکا به منظور توسعه زیر ساخت‌های گردشگری این کشور، برنامه‌های خوبی برای اعطای شهروندی دومینیکا در مقابل جذب سرمایه‌های بین‌المللی در نظر گرفته است. به همین دلیل تصمیم گرفتیم تا در این مقاله تصاویری از کشور دومینیکا را به شما نشان دهیم تا با موقعیت مکانی و جاذبه‌های دیدنی دومینیکا بیشتر آشنا شوید.

تصویر موقعیت مکانی دومینیکا روی نقشه

تصویر زیر موقعیت کشور دومینیکا را در دریای کارائیب و قاره آمریکا به شما نشان می‌دهد. این کشور متعلق به قاره آمریکای شمالی است.

تصویر موقعیت مکانی دومینیکا روی نقشه
تصویر موقعیت مکانی دومینیکا روی نقشه

تصویر نقشه دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای است که بین جزایر گوادلوپ و ماری گالانت از سمت شمال و مارتینیک از سمت جنوب قرار دارد. این کشور طولی به ‌اندازه ۴۷ کیلومتر و عرضی به‌اندازه ۲۶ کیلومتر دارد. جاذبه‌های طبیعی و بافت کوهستانی دومینیکا به‌اندازه‌ای زیبا و بکر است که افراد عاشق طبیعت را به‌راحتی به خود جذب می‌کند. نقشه دومینیکا و تصویر کلی این جزیره زیبا را در زیر می‌بینید.

تصویر نقشه دومینیکا

تصویر طبیعت دومینیکا

چشم‌انداز‌های بکر، سواحل دیدنی، آبشار‌های متعدد و کوهستان‌های زیبا تنها بخشی از جاذبه‌های طبیعی دومینیکا هستند. گردشگران بسیاری سالانه برای دیدن این مناظر دیدنی و گذراندن تعطیلاتی آرامش‌بخش به دومینیکا سفر می‌کنند. به همین دلیل است که صنعت گردشگری در این کشور اهمیت زیادی دارد و دولت دومینیکا تلاش بسیاری برای توسعه این بخش می‌کند. عکس‌های زیر بخشی از زیبایی‌های طبیعی دومینیکا را به شما نشان می‌دهند.

تصویر طبیعت دومینیکا
تصویر طبیعت دومینیکا
تصویر طبیعت دومینیکا

تصاویر متعدد از طبیعت دومینیکا به ‌وضوح نشان می‌دهد که این کشور تا چه اندازه در زمینه جاذبه‌های طبیعی غنی است. گردشگرانی که به طبیعت، تفریحات آبی و کسب تجربیات هیجان‌انگیز در محیطی آرام علاقه‌مند هستند، کشور زیبای دومینیکا را برای گذراندن تعطیلات انتخاب می‌کنند.

تصویر حیات‌وحش دومینیکا

جزیره دومینیکا زیستگاه موجودات زیادی است. جنگل‌های انبوه، دسترسی به آب‌های آزاد و مکان‌های طبیعی این کشور باعث شده تا جانداران زیادی در این منطقه زندگی کنند. بعضی از طوطی‌ها مثل طوطی امپراتوری و طوطی‌های کوچک‌تر گردن قرمز تنها در دومینیکا پیدا می‌شوند! عکس‌های زیر تنوع حیات‌وحش دومینیکا را به شما بهتر نشان می‌دهند.

تصویر حیات‌وحش دومینیکا
تصویر حیات‌وحش دومینیکا

این جانداران تنها بخشی از هزاران موجودی هستند که در جزیره دومینیکا پناه گرفته‌اند. تنوع مکان‌های طبیعی باعث شده که جانداران زیادی بتوانند در این منطقه زندگی کنند.

تصویر مردم دومینیکا

بیشتر جمعیت دومینیکا آفریقایی‌تبار هستند، اما در بین آنها اروپاییان، مردمی از شبه‌قاره هند و کارائیبی‌ها هم زندگی می‌کنند.

تصویر مردم دومینیکا

علاوه بر افرادی که از زمان تولد در جزیره ساکن هستند، برخی از سرمایه‌گذارانی که در برنامه اعطای تابعیت و پاسپورت دومینیکا شرکت کرده‌اند هم در این کشور زندگی می‌کنند. هرچند این برنامه شرط حضور ندارد، اما به دلیل رؤیایی بودن کشور دومینیکا برای زندگی، برخی از متقاضیان تصمیم می‌گیرند که پس از دریافت تابعیت دوم تعطیلات خود را در این کشور سپری کنند.

مکان‌های دیدنی دومینیکا

دومینیکا یکی از زیباترین و بکرترین جزایر جهان است که جاذبه‌های گردشگری فراوانی دارد. مکان‌های زیادی برای غواصی، کوهنوردی و پیاده‌روی در دل طبیعت دومینیکا هستند که طبیعت دوستان می‌توانند لحظات بسیار لذت‌بخشی را در آنها سپری کنند. همچنین ترکیبی از فرهنگ فرانسوی، هند غربی و بریتانیایی در این جزیره زیبا باعث به وجود آمدن فرهنگی متشکل از آداب و رسوم‌ متفاوت و غذاهای رنگارنگ شده است. در کنار جاذبه‌های طبیعی دومینیکا، مشاهده فرهنگ حاکم بر دومینیکا نیز برای گردشگران جذابیت‌های زیادی دارد. در زیر مهمترین مکان‌های دیدنی دومینیکا را معرفی کرده‌ایم:

پارک ملی مورن ترویس پیتونز (Morne Trois Pitons National Park)

پارک ملی مورن ترویس پیتونز همچون نگینی قیمتی در دل دومینیکا می‌درخشد. بسیاری از مهمترین جاذبه‌های طبیعی دومینیکا مانند آبشار ویکتوریا، آبشار ترافالگار و دریاچه جوشان در آن قرار دارند. این پارک ملی با مساحت ۱۷۰۰۰ هکتار در یونسکو ثبت شده است و از این نظر نیز بسیار باارزش محسوب می‌شود. روستای لاودات در ۱۱ کیلومتری روسو، پایتخت دومینیکا، بهترین نقطه برای بازدید از پارک و جاذبه‌های گردشگری آن است.

عکس پارک ملی مورن ترویس پیتونز
عکس پارک ملی مورن ترویس پیتونز

پارک ملی کابریتس (Cabrits National Park)

پارک ملی کابریتس در شمال غربی دومینیکا ترکیبی جذاب از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی است. جنگل‌های بارانی، سواحل ماسه‌ای و صخره‌های مرجانی بخشی از جاذبه‌های طبیعی این پارک ملی هستند. جاذبه تاریخی پارک ملی کابریتس به بقایای یک پادگان بریتانیایی در قرن هجدهم مربوط می‌شود. مسیرهای پیاده‌روی با چشم‌اندازهای زیبایی در این پارک ملی قرار دارند که لذت طبیعت‌گردی را صدچندان می‌کنند.

عکس پارک ملی کابریتس
عکس پارک ملی کابریتس

آبشار ترافالگار (Trafalgar Falls)

آبشار ترافالگار یکی از جذاب‌ترین آبشارهای دومینیکا است که مناظر خیره‌کننده‌ای دارد. پیاده‌روی در مسیر آبشار و شناکردن در استخرهای پایین آن از تفریحات مهم گردشگران دومینیکا است. آبشار ترافالگار در نزدیکی زمین به چشمه معدنی آب گرم می‌پیوندد و شرایط دلچسبی برای شنا و رفع خستگی فراهم می‌شود.

عکس آبشار ترافالگار
عکس آبشار ترافالگار

آبشار ویکتوریا (Victoria Falls)

آبشار ویکتوریا یکی از چشمگیرترین جاذبه‌های طبیعی دومینیکا در پارک ملی مورن ترویس پیتونز است. این آبشار با ریختن رودخانه سفید از یک صخره بسیار بلند تشکیل می‌شود. به دلیل وجود مواد معدنی آب این رودخانه سفید رنگ است. در مسیر رسیدن به آبشار باید از رودخانه و تخته‌سنگ‌هایی عبور کنید. به همین دلیل برای بازدید از آبشار ویکتوریا به همراه داشتن تجهیزات مناسب لازم است. در زیر این آبشار نیز می‌توانید در چشمه آب گرم غوطه‌ور شده و خستگی مسیر را از تن بیرون کنید.

عکس آبشار ویکتوریا
عکس آبشار ویکتوریا

سواحل دومینیکا (Dominica’s Beaches)

دور تا دور جزیره دومینیکا سواحل زیبایی با ماسه‌های سیاه وجود دارند. بعضی از این سواحل مانند ساحل باتیبو مکان بکرتری است و رسیدن به آن یک ماجراجویی پرهیجان محسوب می‌شود. بعضی دیگر مانند ساحل لاک‌پشت بنفش در شهر پورتسموث، دومین شهر بزرگ دومینیکا، امکانات و رستوران‌های خوبی برای گردشگران دارد که گزینه خوبی برای استراحت کردن و لذت بردن از مناظر اقیانوس محسوب می‌شود. ساحل مرو در نزدیکی پایتخت دومینیکا و ساحل شامپاین نیز از دیگر سواحل معروف دومینیکا هستند.

عکس سواحل دومینیکا
عکس سواحل دومینیکا

دریاچه جوشان (Boiling Lake)

تصور بازدید از دریاچه‌ای با آب جوشان وهم‌آور است. با این حال گردشگران زیادی چند ساعت را در دل جنگل‌های انبوه پارک ملی مورن ترویس پیتونز پیاده‌روی می‌کنند تا از این دریاچه بسیار بزرگ و جوشان دیدن کنند. دمای آب اطراف دریاچه بین ۸۲ تا ۹۲ درجه سانتی‌گراد است و دمای مرکز آن به نقطه‌جوش می‌رسد. بخار‌هایی که از دریاچه در حال جوش بلند می‌شوند و آب سبز خاکستری دریاچه، تصاویری فراموش‌نشدنی برای گردشگران خلق می‌کنند.

عکس دریاچه جوشان
عکس دریاچه جوشان

پایتخت دومینیکا روسو (Roseau)

سواحل زیبا، خانه‌های رنگارنگ، بازار‌های محلی پرشور و نشاط، کلیسای جامع کاتولیک سنت پاتریک، باغ گیاه‌شناسی و قدم‌زدن در ساحل شهر یا کوچه‌های آن از فعالیت‌های گردشگری شهر روسو هستند. اسکله روسو دارای اسکله کشتی‌های کروز است که برای توریست‌ها جذابیت‌های زیادی دارد. علاوه بر این، بازدید از موزه دومینیکا در شهر روسو اطلاعات خوبی درباره تاریخ دومینیکا به مسافران می‌دهد. در کنار همه این‌ها نباید از آرامش شهر، آسمان آبی، هوای تمیز و میوه‌های استوایی متنوع آن غافل شد.

عکس پایتخت دومینیکا روسو
عکس پایتخت دومینیکا روسو

قلمرو کالیناگو (Kalinago Territory)

مردم کالیناگو از سرخ‌پوستان منطقه کارائیب هستند که بزرگترین قبیله را در جزیره دومینیکا دارند. در نزدیکی روسو می‌توانید از دهکده Kalinago Barana دیدن کنید و در مورد فرهنگ جذاب مردم قبیله کالیناگو بیشتر بدانید. قدم زدن در میان کلبه‌های چوبی دهکده، تماشای حصیربافی سرخ‌پوستان و صحبت‌کردن با آنها از دیگر جذابیت‌های بازدید از این قلمرو است.

عکس قلمرو کالیناگو

این مکان‌های دیدنی و جاذبه‌های گردشگری تنها بخشی از طبیعت شگفت‌انگیز دومینیکا هستند. هرساله و در مناسبت‌های مختلف جشنواره‌ها و فستیوال‌های زیادی در دومینیکا برگزار می‌شود که برای توریست‌ها جذابیت‌های زیادی دارد.

اخذ اقامت و پاسپورت دومینیکا

دومینیکا جزیره‌ای زیبا در شرق دریای کارائیب است و صنعت توریسم نقش مهمی در رونق اقتصاد این کشور دارد. هرچند که کشاورزی نیز در این منطقه رونق دارد و افراد زیادی به کار در زمین‌های کشاورزی مشغول هستند، اما صنعت گردشگری نقش تعیین‌کننده‌تری در اقتصاد این کشور دارد. به همین دلیل دولت دومینیکا برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری برنامه‌ای معرفی کرده که از طریق آن سرمایه‌گذاران می‌توانند با کمک بلاعوض به دولت یا سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تأیید شده دولت در مدت چند ماه اقامت و پاسپورت دومینیکا را به‌دست آورند. یکی از این پروژه‌های تایید شده، پروژه هتل هیلتون دومینیکا است. شما با سرمایه‌گذاری در این پروژه نه‌تنها می‌توانید سهام‌دار یکی از معروف‌ترین هتل‌های دنیا شوید، بلکه پاسپورت دومینیکا را در مدت چند ماه دریافت می‌کنید.

عکس پروژه هتل هیلتون دومینیکا
عکس پروژه هتل هیلتون دومینیکا

پاسپورت دومینیکا در جدید‌ترین رتبه‌بندی در جایگاه ۳۲ جهان قرار دارد و یکی از قدرتمند‌ترین پاسپورت‌های دنیا محسوب می‌‌شود. شما با اخذ پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور دنیا سفر کنید. علاوه بر این، در صورت علاقه می‌توانید این کشور را برای سکونت انتخاب کنید. دولت دومینیکا در تلاش است تا سیستم آموزشی و درمانی این کشور را روزبه‌روز پیشرفته‌تر کند تا ساکنان دومینیکا از رفاه بیشتری برخوردار باشند.

زبان رسمی این کشور نیز انگلیسی است و نیاز نیست نگرانی زیادی برای یادگرفتن زبان جدید داشته باشید. هرچند دولت دومینیکا شرط خاصی برای داشتن مدرک زبان نیز ندارد و شما می‌توانید بدون داشتن مدرک زبان برای اقامت این کشور اقدام کنید.

کلام آخر

تصاویر زیبایی‌های طبیعی و زیرساخت‌های شهری دومینیکا نشان می‌دهد که این کشور در کنار چشم‌انداز‌های زیبا از امکانات شهری خوبی برای رفاه ساکنان خود برخوردار است. جایگاه پاسپورت دومینیکا نیز دلیل مهمی است که بخواهید این کشور را برای سرمایه‌گذاری انتخاب کنید. مشاوران شرکت کنکاش می‌توانند اطلاعات تکمیلی بیشتری درباره اخذ اقامت دومینیکا و زندگی در این کشور به شما بدهند. مشاوره رایگان به شما کمک می‌کند تا بهترین تصمیم را با توجه به شرایط خود بگیرید.

سوالات متداول

آیا می‌توان با سرمایه‌گذاری در پروژه هتل هیلتون در دومینیکا تجارت کرد؟

بله شما با استفاده از برنامه سرمایه‌گذاری دومینیکا می‌توانید شهروندی این کشور را دریافت کنید و آزادانه به تجارت بپردازید.

پاسپورت دومینیکا در چه رتبه‌ای قرار دارد؟

پاسپورت دومینیکا به دلیل اعتبار بالا و قدرت سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور در رتبه ۳۲ قرار دارد.

کشور دومینیکا در کدام قاره قرار دارد؟

این کشور در آمریکای شمالی قرار دارد.

دین رسمی کشور دومینیکا چیست؟

دین رایج در بین مردم مسیحیت است. با این حال، در این کشور آزادی دینی وجود دارد و افراد می‌توانند آزادانه دین خود را انتخاب کنند.

مردم دومینیکا به چه زبانی صحبت می‌کنند؟

انگلیسی زبان رسمی کشور دومینیکا است.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *