اخذ ویزای کانادا برای شهروندان دومینیکا آسان‌تر از همیشه

امتیاز دهید post

شهروندان دومینیکا می‌توانند با پاسپورت معتبر این کشور به راحتی برای ویزای توریستی کانادا اقدام کنند و بدون مشکل خاصی وارد خاک این کشور شوند. به همین دلیل است که در سال‌های گذشته، ایرانیان زیادی علاقه‌مند به اخذ پاسپورت دوم از دومینیکا شده‌اند. با توجه به اینکه پیشینه روابط دیپلماتیک دولت کانادا و دولت دومینیکا به سال ۱۹۷۸ بر می‌گردد، این دو کشور همکاری‌های چندجانبه‌ای در زمینه‌های گردشگری و آموزش داشته‌اند و باعث شده که دولت کانادا برای شهروندان دومینیکا مزیت جدیدی قائل شود.

طبق جدیدترین خبری که لیلیان چاترجی، نماینده عالی‌رتبه کانادا اعلام کرده است، دولت کانادا به تازگی کشور مشترک‌المنافع دومینیکا را در برنامه CAN پلاس (CAN +) قرار داده است. چاترجی در توییتر خود نوشت: «کانادا برای روابط خود با دومینیکا ارزش قائل است. خوشحالم که اعلام می‌کنم که دومینیکا در برنامه CAN + برای پردازش سریع ویزا برای شهروندانی قرار گرفته است که در ۱۰ سال گذشته ویزای کانادا یا ویزای معتبر آمریکا داشته‌اند.» این خبر پس از اینکه دولت کانادا اعلام کرد که پنج کشور حوزه کارائیب (آنتیگوا و باربودا، ترینیداد و توباگو، سنت وینسنت و گرنادین‌ها، سنت لوسیا و سنت کیتس و نویس) دیگر می‌توانند بدون ویزا به کانادا سفر کنند، اعلام شده است. پس این امکان وجود دارد که در برنامه‌های آینده، دولت کانادا تصمیم مشابهی برای شهروندان دومینیکا بگیرد! اگر می‌خواهید شهروند دومینیکا شوید و پاسپورت دوم دومینیکا را دریافت کنید، تیم کنکاش، نماینده رسمی دولت دومینیکا در ایران، می‌تواند به نمایندگی از شما تمام فرایند سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت را در کمتر از ۶ ماه انجام دهد.  

برنامه CAN + Visa چیست؟

دولت کانادا مزایایی را برای بعضی از کشورها در نظر گرفته که از طریق آن بتوانند با دردسر کمتری ویزای اقامت موقت کانادا را اخذ کنند. طبق برنامه CAN + Visa، اگر شما در ۱۰ سال گذاشته به کانادا سفر کرده باشید یا دارای ویزای آمریکا باشید، نیازی به ارائه مدارک مالی یا تمکن مالی ندارید و در مدت حداکثر ۵ روز کاری ویزای کانادا را دریافت می‌کنید! در حال حاضر، کشور دومینیکا نیز شامل این برنامه شده است و شما می‌توانید با این مزیت سریع‌تر به کانادا سفر کنید.

مدت زمان اعتبار ویزای کانادا چقدر است؟

مدت زمان اعتبار ویزای کانادا ۱۰ سال است و بستگی به اعتبار پاسپورت شما دارد. در طول این مدت می‌توانید حدود ۶ ماه در کانادا بمانید و نیازی نیست هزینه دیگری برای اخذ ویزا از طریق برنامه CAN + Visa پرداخت کنید.

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری در کمتر از ۶ ماه

دولت دومینیکا برای جذب سرمایه‌های بین‌المللی، برنامه شهروندی اقتصادی پرطرفداری دارد. شما از طریق این برنامه می‌توانید با دو روش شهروندی دومینیکا را به‌‌دست آورید و صاحب پاسپورت معتبر دومینیکا شود:

  • سرمایه‌گذاری در پروژه‌های تایید شده دولت مانند هتل هیلتون دومینیکا به مبلغ ۲۲۰ هزار دلار آمریکا
  • کمک بلاعوض به دولت دومینیکا به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا

کلام آخر

اخذ تابعیت مضاعف و پاسپورت دوم برای ایرانیان یک ضرورت محسوب می‌شود. ارزش پایین پاسپورت ایرانی باعث شده که مرزهای زیادی به روی ایرانیان بسته شود و پاسپورت دومینیکا می‌تواند به راحتی این مرزها را بگشاید. با توجه به اینکه مسیر اخذ شهروندی دومینیکا تنها از طریق ایجنت‌های رسمی این کشور انجام می‌شود و متقاضی نمی‌تواند به طور مستقیم در این امور دخالت داشته باشد، ما به شما پیشنهاد می‌دهیم که از تیم ما در مجموعه کنکاش کمک بگیرید. مشاوره رایگان با کنکاش می‌تواند پاسخ سوالات شما را درباره این مسیر بدهد.


منبع: سایت رسمی دولت دومینیکا

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *