دومینیکا روی نقشه (دومینیکا با چه کشورهایی هم‌ مرز است ؟)

3/5 - (2 امتیاز)

کشور کوچک و زیبایی که در قرن پانزدهم میلادی توسط کریستف کلمب کشف شد، این روزها به بهشت کارائیب معروف است، درآمد بسیار بالایی از صنعت گردشگری، ورود توریست و جهانگرد دارد و توانسته یکی از بهترین کشورها برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری باشد.

دومینیکای زیبا و دیدنی یکی از جزیره‌های حوزه کارائیب با آب‌وهوای تقریباً گرمسیری و معتدل، طبیعتی بی‌نهایت زیبا، سواحلی بکر و دیدنی و محیطی آرام و دلنشین است. این جزیره کوچک حدود ۷۰ هزار نفر جمعیت دارد؛ ولی در فصل تعطیلات و زمان سفر مملو از حضور گردشگران می‌شود. بسیاری از افراد مشهور و سلبریتی‌ها هم در دومینیکا ویلا دارند و با جت‌های اختصاصی‌شان برای برگزاری مهمانی‌هایی با منظره کوه و دریا به دومینیکا سفر می‌کنند. با این حساب بیایید با این بهشت کوچک روی زمین بیشتر آشنا شویم و ببینیم چطور می‌توانیم پاسپورت معتبر دومینیکا را داشته باشیم.

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا جزیره‌ای در دریای کارائیب است و شهر بندری و زیبای روسو پایتخت این جزیره است. بیشتر مردم دومینیکا فرانسوی و یا انگلیسی صحبت می‌کنند و واحد پولشان دلار کارائیب شرقی است، البته هزینه‌های سرمایه‌گذاری در این جزیره به دلار آمریکا حساب شده که در ادامه مقاله به آن اشاره کردیم.

دومینیکا در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک واقع شده و به‌عنوان یک جزیره همسایه‌اش آب‌های نیلگون اقیانوس هستند، البته خود دومینیکا یکی از جزایر منطقه آنتیل کوچک است و با نام جزیره طبیعت کارائیب هم شناخته می‌شود.

بخش مهمی از طبیعت دومینیکا را ارتفاعات به ویژه کوه‌های آتشفشانی تشکیل داده‌اند که با چشم‌انداز دریا یکی از بی‌نظیرترین مناظر طبیعی جهان را ساخته‌اند. همین موقعیت آتشفشانی هم باعث شده علاوه بر رودخانه‌ها و آتشفشان‌های متعدد، دومینیکا دارای چشمه‌های آبگرم طبیعی و معدنی و پارک‌های ملی برای پیاده‌روی و کوهنوردی سبک باشد.

دومینیکا روی نقشه جزیره‌ای با مساحت ۷۵۱ کیلومترمربع است که از شمال به جنوبی کشیدگی دارد و با ۱۴۸ کیلومتر خط ساحلی به‌عنوان یکی از کشورهای کارائیب شرقی شناخته می‌شود. با این توضیحات ببینیم که جزیره دومینیکا چه آب‌وهوایی دارد و بهترین زمان سفر به این کشور کدام فصل از سال است؟!

دومینیکا روی نقشه

بهترین زمان سفر به دومینیکا کدام فصل است؟

دومینیکا از حدود فوریه یعنی بهمن‌ماه تا اواسط ماه ژوئن یعنی تقریباً اوایل تیر، بهترین آب‌وهوا را دارد. در این مدت میزان بارندگی تقریباً کم است و از میزان رطوبت هوا هم کاسته می‌شود. البته به‌عنوان یک جزیره دومینیکا همیشه هوای شرجی و مرطوب دارد، اما در این بازه زمانی میزان بارندگی و رطوبت در کم‌ترین حالت است، به همین دلیل مسافران و جهانگردان می‌توانند با خیال راحت به دومینیکا سفر کرده و بدون نگرانی بابت وضعیت هوا، کنار ساحل حمام آفتاب گرفته، مشغول پیاده‌روی در پارک‌های ملی و کوهنوردی در ارتفاعات شده، از طبیعت زیبای دومینیکا لذت برده و یکی از بهترین سفرهای زندگی‌شان را تجربه کنند.

با توجه به اینکه دومینیکا برای ورود مسافران با پاسپورت ایرانی سخت‌گیری ویژه و خاصی در مسئله ویزا ندارد، بهترین پیشنهاد برای سفر به دومینیکا تعطیلات نوروز، سفر در میانه اردیبهشت و نهایتاً تعطیلات خرداد و اوایل تابستان است تا بتوانید در این سفر زیباترین مناظر طبیعی که در هیچ کجای دنیا به چشم نمی‌خورد را ببینید و در بهترین لوکیشن‌های جهان عکاسی کنید.

چرا پاسپورت دومینیکا معتبر است؟

دومینیکا یکی از کشورهای مشترک‌المنافع و صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که از طریق برنامه شهروندی اقتصادی یعنی سرمایه‌گذاری در دومینیکا پاسپورت این کشور را به‌عنوان پاسپورت دوم به متقاضیان می‌دهد. دومینیکا تابعیت مضاعف را قبول دارد و روند اخذ پاسپورتش کاملاً غیرحضوری است؛ در نتیجه بسیاری از متقاضیان به ‌راحتی و از طریق نمایندگان دولت دومینیکا درخواست پاسپورت داده و نیازی به سفرهای متعدد ندارند. البته فقط همین دو مورد پاسپورت دومینیکا را به یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان تبدیل نکرده؛ زیرا دولت این کشور در مسیر اعطای پاسپورتش در ازای سرمایه‌گذاری سخت‌گیری جدی و ویژه‌ای دارد.

با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید به بیش از ‍۱۴۴ کشور جهان بدون نیاز به اخذ ویزا سفر کنید و این مسئله تنها به دلیل سخت‌گیری دولت در مسیر اعطای پاسپورت است. در واقع زمانی که شما برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا درخواست می‌دهید تمامی مدارکتان راستی‌آزمایی شده و باید حتماً بدون سوءسابقه و سوءپیشینه باشید. در ضمن  باید بتوانید به‌صورت کاملاً قانونی و مشخص منشأ ثروتتان را نشان دهید.

به این ترتیب افرادی که در لیست تحریم جهانی هستند، سابقه دارند یا هدفشان کلاهبرداری و پول‌شویی است، شانسی برای اخذ پاسپورت دومینیکا ندارند. دولت دومینیکا هم با هدف حفظ امنیت مردم و حفظ اعتبار پاسپورت این کشور تمامی مراحل اخذ پاسپورت را به نمایندگان مورد تأییدش سپرده تا بعد از راستی‌آزمایی و تأیید اولیه برای دومین تأیید به دست دولت برسد و سپس گواهی شهروندی و پاسپورت برای متقاضی صادر شود.

علاوه بر تمام این موارد، در مورد صدور پاسپورت هم دولت حساسیت ویژه به خرج داده و با اعطای پاسپورت هوشمند به شهروندان که حاوی تراشه الکترونیکی از اطلاعات هویتی هر فرد است، امکان جعل مدارک را به صفر رسانده تا شهروندانش بیشترین امنیت را در سفر داشته و فقط افرادی که واقعاً قصد سرمایه‌گذاری دارند، برای اخذ پاسپورت دومینیکا درخواست دهند.

چگونه پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

برای اخذ پاسپورت دومینیکا باید نماینده دولت را در کشور خودتان پیدا کرده و سپس یکی از دو گزینه برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا را انتخاب کنید.

گزینه اول که قیمت کمتری دارد، کمک بلاعوض به مبلغ حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا است که این هزینه را دولت دومینیکا برای توسعه زیرساخت‌های فرهنگی، آموزشی، بهداشت و درمان کشور هزینه می‌کند. در این برنامه سودی در آینده نصیب شما نمی‌شود، اما می‌توانید پاسپورت دائمی و مادام‌العمر دومینیکا را داشته و به نیمی از کشورهای دنیا از جمله تمامی کشورهای شنگن و بریتانیا بدون نیاز به ویزا سفر کنید.

در گزینه دوم باید وارد پروژه‌های تأییدشده از سمت دولت شده (مانند پروژه هتل هیلتون دومینیکا) و حداقل ۲۲۰ هزار دلار آمریکا را در این پروژه‌ها سرمایه‌گذاری کنید. در این روش شما در آینده می‌توانید از سود سرمایه‌تان استفاده کرده و حتی برای سود بیشتر وارد سرمایه‌گذاری در سایر پروژه‌ها شوید. فقط یادتان باشد که در دومینیکا از طریق خرید ملک یا زمین به شما پاسپورت تعلق نمی‌گیرد و اگر علاقه‌مند حوزه مستغلات و ملک هستید، باید از میان پروژه‌های مورد تأیید دولت یکی را انتخاب کنید.

روند صدور پاسپورت دومینیکا بعد از ارسال درخواست و انتقال سرمایه به دومینیکا کوتاه و کمتر از یک سال است، به این ترتیب متقاضیان در مدت‌زمان کوتاه چندماهه صاحب یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان شده و می‌توانند همسر و فرزندانشان را نیز همراه ببرند.

کلام آخر

تا اینجا با موقعیت دومینیکا به‌عنوان یکی از زیباترین جزایر دنیا آشنا شدید و حالا می‌دانید که این کشور کوچک یکی از معتبرترین پاسپورت‌های دنیا را داشته و برای سرمایه‌گذاری امن، مطمئن، ارزان و پرسود بهترین کشور است. در واقع دومینیکا در سال گذشته برای ششمین بار به‌عنوان بهترین کشور برای اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب شد و احتمالاً در سال ۲۰۲۳ هم این روند موفقیت ادامه داشته باشد.

برای شروع برنامه یا حتی بررسی شرایطتان برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا باید حتماً با یکی از نمایندگان مورد تأیید دولت در ارتباط باشید؛ زیرا دولت پرونده‌هایی که از طریق نمایندگانش ارسال نشود را بررسی نمی‌کند. شرکت کنکاش نماینده ایرانی دولت دومینیکا برای سرمایه‌گذاری موفق در این کشور و اخذ پاسپورت است. برای مشاوره، اطلاع از جزئیات بیشتر و راهنمایی بر اساس شرایط فعلی می‌توانید با تیم مشاوران کنکاش در اسرع وقت تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:

عکس ها و تصاویر کشور دومینیکا (مردم، طبیعت، نقشه)

مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا چیست؟

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *