دومینیکا

5/5 - (1 امتیاز)

اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری یکی از راه‌هایی است که شهروندان افغانستان می‌توانند پاسپورت ارزشمندتری داشته باشند و شرایط زندگی خود را برای همیشه تغییر دهند. در حال حاضر، پاسپورت افغانستان در جایگاه ۱۱۲ قرار جهان دارد و افغانها فقط می‌توانند به ۲۷ کشور جهان بدون ویزا سفر کنند. در حالی که، جدیدترین رتبه بندی پاسپورت دومینیکا نشان می‌دهد که پاسپورت این کشور در جایگاه ۳۴ قرار دارد و شهروندان دومینیکا می‌توانند به بیش از ۱۴۴ کشور بدون ویزا سفر کنند!

سرمایه‌گذاری در دومینیکا برای افغان‌ها یک معامله دو سر برد محسوب می‌شود. آنها نه تنها صاحب یکی از قدرتمندترین پاسپورت‌های دنیا خواهند شد، بلکه در جزیره توریستی دومینیکا با اقتصاد رو به رشدی که دارد، سرمایه‌گذاری دلاری خواهند کرد. پس اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها یک فرصت طلایی است که می‌خواهیم در این مقاله از کنکاش درباره هزینه و شرایط اخذ آن بیشتر صحبت کنیم.

ممنوعیت درخواست پاسپورت دومینیکا برای کشورهای خاص

مسائل زیادی در دنیای امروز باعث می‌شود که کشورها در مرحله اول امنیت شهروندان خود را در نظر بگیرند و بعد از آن به فکر جذب سرمایه‌گذار از کشورهای دیگر باشند. کشور دومینیکا هم به امنیت شهروندان خود اهمیت زیادی می‌دهد و از این قاعده مستثنی نیست. اهمیت این موضوع باعث شده که بعضی از ملیت‌ها برای برنامه اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری ممنوعیت داشته باشند و نتوانند برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهند.

در حال حاضر، ملیت‌های زیر نمی‌توانند برای پاسپورت دومینیکا درخواست دهند:

 • شهروندان شمال عراق: شهرهای کرد نشین Erbil، Amdi، Dahuk، Kirkuk، Lalish، Zakho، Sulaymaniyah، Soran و  Raniya
 • شهروندان کره شمالی و سودان: مگر اینکه این شهروندان بیش از ۱۰ سال در کشور خود زندگی نکرده باشند و املاک یا بیزینسی در آنجا نداشته باشند.
 • شهروندان روسیه و بلاروس: از مارچ ۲۰۲۲ هر نوع درخواست جدیدی از شهروندان این کشورها رد می‌شود، اما درخواست‌های پیشین قابل پیگیری هستند.

همانطور که می‌بینید، در جدیدترین اطلاعیه از واحد اعطای تابعیت دومینیکا، اسمی از شهروندان افغانستان برده نشده است و افغا‌نها هیچ محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت این کشور ندارند.

چرا پاسپورت دومینیکا به افغانها پیشنهاد می‌شود؟

افغانستان از نظر سیاسی شرایط پیچیده‌ای دارد و سال‌های زیادی است که مردم این کشور رنگ رفاه و آرامش را به خود ندیده‌اند. این موضوع باعث شده که مهاجران افغان به کشورهای زیادی پناهنده شوند که بتوانند زندگی خود را تغییر دهند. این پناهندگی هم معایب زیادی دارد و شهروندان افغانستان حتی پس از مهاجرت نیز با سختی‌های زیادی دست و پنجه نرم می‌کنند.

به همین دلیل است که سرمایه‌گذاران افغان یا کسانی که ثروت کافی برای اخذ پاسپورت دوم دارند، بهتر است به برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا نگاه جدی‌تری داشته باشند. اخذ تابعیت مضاعف دومینیکا می‌تواند زندگی آنها را از زمین تا آسمان تغییر دهد و آزادی عمل زیادی را در زندگی شخصی و تجاری خود تجربه کنند.

مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها

مزایای برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا باعث شده که این برنامه برای ششمین سال متوالی در سال ۲۰۲۲ به عنوان بهترین برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه‌گذاری انتخاب شود. شرکت کنکاش نماینده رسمی دومینیکا در ایران است که می‌تواند با جزئیات بیشتری مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها را توضیح دهند. با این وجود، مهمترین مزایایی که شامل حال متقاضیان پاسپورت دومینیکا می‌شود، شامل موارد زیر است:

 • متقاضی نیاز به حضور در دومینیکا ندارد.
 • متقاضی نیاز به ارائه مدرک زبان ندارد.
 • متقاضی نیاز به ارائه مدرک تحصیلی ندارد.
 • متقاضی اصلی می‌تواند برای اعضای خانواده و افراد وابسته همزمان درخواست پاسپورت بدهد.
 • دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند به بیش از ۱۴۴ کشور بدون ویزا سفر کنند.
 • دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند به تمام کشورهای حوزه شنگن بدون ویزا سفر کنند.
 • دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند ۶ ماه از سال بدون درگیری ویزا در انگلستان زندگی کنند.
 • دارندگان پاسپورت دومینیکا می‌توانند برای اخذ ویزای کانادا و آمریکا به راحتی درخواست دهند.

همانطور که می‌بینید، مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها می‌تواند کاملا آنها را قانع کند که پاسپورت دومینیکا بهترین فرصت برای اخذ تابعیت مضاعف است.

شرایط اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها

جزیره توریستی و در حال توسعه دومینیکا به جذب سرمایه‌های خارجی برای پیشرفت و گسترش نیاز دارد. دولت دومینیکا از اهمیت جذب سرمایه‌های بین‌المللی آگاه است و دو روش را پیش پای سرمایه‌گذاران خارجی قرار می‌دهد:

 • اخذ پاسپورت از طریق کمک بلاعوض به دولت دومینیکا
 • اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری در املاک و مستغلات تایید شده

هر کدام از این روش‌ها هزینه‌ و شرایط متفاوتی دارند که تیم کنکاش به عنوان نماینده رسمی دولت دومینیکا شما را در جریان جزئیات و آخرین تغییرات این برنامه می‌گذارند. همچنین به شما کمک می‌کنند که بهترین مسیر را برای خود و اعضای خانواده انتخاب کنید.

هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها

متقاضیان از دو روش می‌توانند از طریق برنامه شهروندی اقتصادی دومینیکا صاحب پاسپورت این کشور شوند. هزینه اخذ پاسپورت دومینیکا در هر دو روش بسیار متفاوت است:

 • هزینه کمک بلاعوض به دولت دومینیکا: حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا
 • هزینه سرمایه‌گذاری در پروژه‌های مورد تایید دولت: ۲۲۰ هزار دلار آمریکا

متقاضیانی که گزینه دوم را برای اخذ پاسپورت دومینیکا انتخاب می‌کنند، صاحب سهام در دومینیکا می‌شوند. به عبارت دیگر، آنها در کنار اخذ پاسپورت قدرتمند دومینیکا، در یکی از معروف‌ترین جزایر توریستی دنیا سرمایه‌گذاری می‌کنند. به عنوان مثال، پروژه هتل هیلتون دومینیکا که یکی از معروف‌ترین پروژه‌های موجود در دومینیکا است، امکان سرمایه‌گذاری و اخذ پاسپورت دومینیکا را برای سرمایه‌گذاران فراهم کرده است. با سرمایه‌گذاری در این پروژه، نه تنها پاسپورت دومینیکا را دریافت می‌کنید، بلکه سهام دار یکی از معروف‌ترین هتل‌های زنجیره‌ای دنیا خواهید شد.

مدت زمان اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها

یکی از مهمترین مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها، مدت زمان کوتاه آن است. حتما از صف‌های طولانی سفارت‌ها و مدت زمان چند ساله بعضی از پاسپورت‌ها خبر دارید! در حالی که، شما در کمتر از ۶ ماه صاحب پاسپورت دومینیکا خواهید شد. معمولا مراحل درخواست و دریافت پاسپورت بین ۳ تا ۶ ماه طول می‌کشد. تمامی مراحل نیز به نمایندگی از شما توسط تماینده دولت دومینیکا، تیم کنکاش انجام می‌شود و شما در هیچ مرحله‌ای نیاز به مشارکت خاصی نخواهید داشت.

کلام آخر

بررسی شرایط، هزینه و مزایای اخذ پاسپورت دومینیکا برای افغانها نشان می‌دهد که آنها می‌توانند با خیال راحت به این برنامه برای داشتن یک پاسپورت قدرتمند و تغییر شرایط زندگی خود فکر کنند. با توجه به اینکه شما نمی‌توانید به طور مستقیم مراحل دریافت پاسپورت را انجام دهید و حتما به نمایندگان مورد تایید دولت دومینیکا برای انجام مراحل نیاز دارید، شرکت کنکاش این امکان را برای شما فراهم کرده که بدون دغدغه تمام مراحل را به این شرکت واگذار کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر حتما از مشاوره رایگان شرکت کنکاش استفاده کنید که بتوانید بهترین تصمیم را برای خود و اعضای خانواده بگیرید.

بیشتر بخوانید:

مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا چیست؟

آیا می توانم با پاسپورت دومینیکا در اروپا زندگی کنم؟

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *