مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا چیست؟

5/5 - (1 امتیاز)

شهروندان کشورهای خاورمیانه از جمله ایران، عراق، سوریه و … به دلایل مختلفی به دنبال اخذ پاسپورت دوم هستند.

شهروندان سوریه و عراق با ترس از بحران‌های داخلی، شورش، خطر جنگ و … در پی اخذ پاسپورتی معتبر هستند تا در زمان بحران بدون معطلی در صف ویزا و … راهی کشور دیگری شده و از خطر دور باشند.

شهروندان ایرانی هم امکان سفر بدون ویزا را ندارند و پاسپورتشان اعتبار پایینی دارد، به همین خاطر ترجیح می‌دهند برای سفر بدون دغدغه، سرمایه‌گذاری در سایر کشورها، امکان ثبت شرکت و کارآفرینی در سطح بین‌المللی، دیدار اقوام یا حتی دیدار فرزندانشان که در کشورهای دیگر مشغول تحصیل هستند، برای شهروندی و  پاسپورت دوم از کشوری معتبر درخواست دهند.

تقریباً بهترین انتخابی که متقاضیان ایرانی می‌توانند داشته باشند، پاسپورت دومینیکا است که در زمان کمتر از یک سال برای شخص صادر شده و نیازی به ارائه مدارک تحصیلی یا حتی شرکت در آزمون زبان ندارد. به همین بهانه در ادامه این مقاله قرار است درباره مزایا و معایب پاسپورت دومینیکا بیشتر صحبت کنیم تا بتوانید تصمیم بهتری برای آینده بگیرید؛ اما پیش از آن ببینیم که دومینیکا کجاست؟!

دومینیکا کجاست؟

دومینیکا یکی از کشورهای حوزه دریای کارائیب و جزیره‌ای در دل اقیانوس است که در سال‌های اخیر توانسته توجه بسیاری سرمایه‌گذاران را به خودش جلب کند.

دومینیکا ابتدا در صنعت گردشگری معروف شد و سواحل زیبا و چشم‌انداز طبیعی شگفت‌انگیزش توانست این جزیره را به مقصد سفرهای رویایی ثروتمندان جهان، سلبریتی‌ها و افراد مشهور تبدیل کند.

دولت دومینیکا هم با استفاده از این فرصت، شروع به جذب سرمایه خارجی و تقویت زیرساخت‌های کشور کرد که این توجه جهانی، دومینیکا را به کشوری مناسب برای سرمایه‌گذاری و البته سفر تبدیل کرد.

دولت دومینیکا توجه جهانی را فرصتی مناسب دانست و در امر سرمایه‌گذاری حساسیت بالایی به خرج داد تا با افزایش ورود سرمایه بین‌المللی هیچ امکان و شانسی برای کلاهبرداری و یا پول‌شویی وجود نداشته باشد.

روند درخواست سرمایه‌گذاری در این کشور با بررسی‌های دقیق همراه است تا هرکسی در لیست تحریم جهانی است و یا منشأ ثروت نامشخصی دارد، نتواند وارد جزیره دومینیکا شود.

این حفاظت دولت از امنیت مردم و سرمایه‌هایشان باعث شده تا دومینیکا در سال ۲۰۲۲ بازهم برای ششمین مرتبه به‌عنوان بهترین کشور برای دریافت شهروندی اقتصادی شناخته شود و همچنان پاسپورتش در لیست بهترین و معتبرترین پاسپورت‌های جهان باشد که از طریق سرمایه‌گذاری در این کشور به شخص سرمایه‌گذار و خانواده‌اش داده می‌شود.

مرددم دومینیکا فرهنگ صمیمی و خونگرمی دارند. بیشترشان به زبان انگلیسی تسلط داشته و از حضور گردشگران در جزیره و درآمد ارزی بالا راضی هستند. پایتخت دومینیکا شهر روسو و واحد پول جزیره، دلار کارائیب شرقی است.

آب‌وهوای دومینیکا مانند هر جزیره دیگری از رطوبت دریا تأثیر گرفته و در بیشتر روزهای سال مرطوب است. خانه‌ها نیز آپارتمانی و کوچک هستند که در چند سال گذشته یک تغییر اساسی را هم مشاهده کردند و این تغییر شروع ساخت‌وساز ویلاهای وسیع، لوکس و مجلل بود.

چگونه پاسپورت دومینیکا بگیریم؟

برای دریافت پاسپورت دومینیکا باید در این کشور سرمایه‌گذاری کنید؛ اما این سرمایه‌گذاری را اصلاً با خرید ملک و خانه اشتباه نگیرید؛ زیرا با سرمایه‌گذاری در خانه‌های دومینیکا امکان درخواست پاسپورت این کشور را ندارید.

سرمایه‌گذاری در دومینیکا از دو روش انجام می‌شود. روش اول برای تأمین هزینه توسعه زیرساخت‌های آموزشی، بهداشتی و … جزیره است که در این برنامه متقاضی باید حداقل ۱۰۰ هزار دلار آمریکا را به‌عنوان هزینه کمک بلاعوض به دولت پرداخت کند. روش دوم نیز شامل تمامی پروژه‌های ساخت‌وساز مورد تأیید دولت می‌شود که هزینه آن ۲۲۰ هزار دلار آمریکا است.

در هر دو روش متقاضی بعد از ارائه درخواست، تکمیل فرم‌ها و انتقال سرمایه مجاز به دریافت پاسپورت مادام‌العمر و گواهی شهروندی است که در مدت ۶ ماه برایش صادر می‌شود.

در هیچ‌کدام از این روش‌ها فرد نیازی به شرکت در آزمون زبان، ارائه مدارک تحصیلی، ثبت شرکت و … ندارد و صرفاً باید منشأ ثروتش را مشخص کند و با ایجنت‌های دولت قرارداد داشته باشد. یادتان باشد که متقاضی سرمایه‌گذاری در دومینیکا باید بالای ۱۸ سال سن داشته و بدون سوءسابقه باشد.

مزایای پاسپورت دومینیکا چیست؟

با این توضیحات اگر سرمایه لازم و کافی را داشته باشید، احتمالاً متوجه شده‌اید که مسیر اخذ پاسپورت دومینیکا بسیار ساده و سریع است و بر خلاف روش‌های اخذ پاسپورت از کشورهای اروپایی چندین سال طول نمی‌کشد. اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم پاسپورت دومینیکا هیچ نکته منفی و عیبی ندارد و شاید تنها ایراد آن این باشد که دیر با اسم‌ورسم و مزایایش آشنا شدیم. زمانی هم که بخواهیم درباره مزایای پاسپورت این کشور صحبت کنیم لیستی بلند و طولانی خواهیم داشت که به شرح زیر است.

همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره کردیم، پاسپورت دومینیکا یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان است که با داشتن آن می‌توانید به بیش از ۱۴۴ کشور جهان بدون ویزا سفر کنید. سفر به نیمی از کشورهای آسیایی از جمله چین و تمامی کشورهای عضو شنگن مانند آلمان و فرانسه بدون نیاز به اخذ ویزا با پاسپورت دومینیکا انجام می‌شود.

با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید برای ویزای توریستی ده‌ساله کانادا و آمریکا درخواست بدهید و شانس بالایی برای اخذ اقامت انگلیس داشته باشید. با توجه به اعتبار پاسپورت دومینیکا و حقوق شما به‌عنوان شهروند این کشور، شانس صددرصدی برای دریافت ویزای کانادا و آمریکا دارید و جایی برای نگرانی از ریجکتی و رد درخواستتان نخواهید داشت.

دولت دومینیکا تابعیت مضاعف را قبول دارد و مسیر سرمایه‌گذاریاش کاملاً غیرحضوری است که از طریق ایجنت‌های رسمی دولت رسیدگی می‌شود. در نتیجه با خیال راحت می‌توانید پاسپورت قبلی‌تان را نگه دارید و در صورت نیاز از پاسپورت دومینیکا برای سفرهای تفریحی و کاری استفاده کنید.

برنامه سرمایه‌گذاری در دومینیکا و اخذ پاسپورت شامل تمام اعضای خانواده یعنی شخص متقاضی، همسر و فرزندان وابسته‌اش می‌شود. به این ترتیب همراه با خانواده پاسپورت معتبر می‌گیرید و فرزندانتان این شانس را دارند تا بدون دغدغه در بهترین دانشگاه‌های اروپایی، آمریکایی و کانادایی مشغول تحصیل شوند.

امکان سفر کاری به سایر کشورها، شروع تجارت و ثبت شرکت در کشورهای اروپایی، همکاری با هلدینگ‌های بزرگ و بین‌المللی، شرکت در نمایشگاه‌ها و اکسپوهای معتبر، امکان خرید خانه و اجاره آن جهت کسب درآمد دلاری، استفاده از خدمات شهروندی، اجتماعی و درمانی دومینیکا همگی بخشی از مزایای پاسپورت دومینیکا است که قطعاً مسیر زندگی شما را به سمت بهتر و روشن‌تری هدایت خواهد کرد.

کلام آخر

همان‌طوری که در قسمت قبلی اشاره کردیم، برای درخواست پاسپورت دومینیکا نیاز به عقد قرارداد با ایجنت‌ها و نمایندگان رسمی دولت دارید.

شرکت کنکاش هم تنها نماینده فروش سهام هتل هیلتون دومینیکا در ایران است که برای شروع پرونده، تکمیل مدارک، انتقال سرمایه، درخواست پاسپورت و جزئیات بیشتر مانند انتخاب بهترین پروژه دولت برای سرمایه‌گذاری شما را راهنمایی خواهند کرد.

می‌توانید برای یک جلسه مشاوره با ما تماس بگیرید و هر سؤالی که درباره سرمایه‌گذاری و روند اخذ پاسپورت دومینیکا دارید در صفحات مختلف سایت پیدا کنید.

بدون کامنت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *